مهاجرت کاری اسپانیا

شرایط اخذ ویزای کار اسپانیا

شرایط اخذ ویزای کار اسپانیا

موضوع مقاله ما در رابطه با شرایط اخذ ویزای کار اسپانیا می ­باشد که در مورد شرایط ورود یک نیروی کار ایرانی برای کار در اسپانیا ارائه شده است. اسپانیا در برخی از مشاغل با کمبود نیرو مواجه می­ باشد، افرادی که موفق شوند در این مشاغل یک موقعیت کاری به دست آورند مقدمات اخذ ویزای کار برای آنها فراهم است. البته شرایط اخذ این ویزا در اکثر کشورهای دنیا مستلزم داشتن یک پیشنهاد کاری از آن کشور است. در این نوشتار با همکاری موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به بررس این موضوع پرداخته ایم.

آیا می توان از خاک ایران ویزای کار اسپانیا را بدست آورد؟

چه مشاغلی در اسپانیا مورد نیاز می باشند؟

اسپانیا کشوری در منطقه جنوب اروپا واقع شده و هم مرز با کشورهای پرتقال و فرانسه است. این کشور همچنان عضو اتحادیه اروپا می­ باشد. افرادی که قصد انجام کار در کشور اسپانیا را دارند بایستی نسبت به دریافت ویزای کاری این کشور اقدام نمایند. کشور اسپانیا حق اجازه کار به دانشجویان بین المللی را در حین تحصیل داده است، از این رو بسیاری از دانشجویان در حین تحصیل به انجام کار نیمه وقت در این کشور می­ پردازند. البته دانشجویان ابتدا با ویزای تحصیلی به کشور اسپانیا وارد می­ شوند و برای انجام کار در این کشور بایستی مجوز انجام کار در این کشور را دریافت کنند.

مهاجرت کاری به اسپانیا

همانطور که گفته شد افراد از راههای زیادی برای مهاجرت به کشور اسپانیا استفاده می­کنند، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و مهاجرت کاری- مهاجرت از طریق ثبت شرکت در این کشور از جمله راههای مهاجرت به اسپانیا محسوب می­ شود.

این افراد پس از اخذ اقامت کشور اسپانیا با بدست آوردن شرایطی که این دولت برای دریافت تابعیت کشور خود قرار داده است، می­توانند نسبت به اخذ تابعیت اقدام کنند. ناگفته نماند کشور اسپانیا به افرادی که از طریق تولد به این کشور مهاجرت نموده اند، تابعیت اعطا نمی­نماید. از جمله مشاغلی که کشور اسپانیا به آن نیاز دارد می­توان به رشته حسابداری و فناوری اطلاعات و ارتباطات اشاره نمود.

یافتن شغل در اسپانیا

کارهای فصلی در کشور اسپانیا بیشتر بچشم می­خورد، واین بدین معناست که افراد در فصل های مختلفی از سال به انجام کار در این کشور می­پردازند. دانشجویانی که در حین تحصیل کار انجام می­دهند، بیشتر در کارهای فصلی استخدام هستند. دانشجویان می­توانند 40 ساعت در هفته در این کشور به کار بپردازند. ناگفته نماند در بیشتر موارد یافتن کار نیمه وقت در کشور اسپانیا برای افراد دشوار می­باشد.

کشور اسپانیا در حین اینکه هزینه های زندگی در این کشور بسیار پایین و مناسب است، نزخ حقوق و دستمز در این کشور پایین است. دانشجویانی که تحصیلات خود را به پایان رسانده اند و دارای مهارت های خاصی هستند بطور متوسط دارای حقوقی برابر با13800 الی 18500 می ­باشند.

در کشور اسپانیا انجام دادن کار در منزل نیز دارای دامنه­ی گسترده ای است و اکثر افراد و دانشجویان می­توانند از طریق انجام کار در منزل در بسیاری از شرکت ها استخدام شوند. میزان حقوق دریافتی افراد برای انجام کار در منزل نسبت به میزان توانایی و مهارت افراد با یکدیگر متفاوت است.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار اسپانیا

افراد برای دریافت ویزای کاری بایستی مدارک زیر را به سفارت این کشور ارائه نمایند:

 • اصل و کپی پاسپورت معتبر
 • ترجمه مدارک تحصیلی از جمله دیپلم، پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات آنها
 • مدرک زبان انگلیسی و عکس
 • عدم سوء سابقه کیفری
 • تکمیل فرم پیسنهاد کار
 • ارائه مدارک پزشکی

ارائه مدارک فوق به کشور اسپانیا برای ویزای کار این کشور از شرایط اخذ ویزای کار اسپانیا محسوب می ­شود.

فرآیند دریافت ویزای کار اسپانیا

همانطور که گفته شد افراد برای مهاجرت کاری به کشور اسپانیا باید دارای دعوتنامه از سوی کارفرما در اسپانیا باشند. کارفرمایان نیز برای جذب نیروی مورد نظر خود ابتدا آگهی استخدام شرکت خود را باید در اتحادیه اروپا منتشر نماید. در صورت عدم یافتن نیروی مورد نظر به داره مهاجرت برای جذب نیروی از سایر کشور ها اقدام می­کند.

افراد خارج از اتحادیه اروپا پس از دریافت دعوتنامه از سوی کارفرما جهت دریافت ویزای کاری اسپانیا اقدام خواهد نمود. پس از تحویل مدارک به سفارت اسپانیا به مدت 3 الی 6 ماه طول خواهد کشید تا نتیجه درخواست وی برای انجام کار در این کشور اعلام گردد. در صورت موافقت دولت اسپانیا با درخواست فرد ویزای کاری برای وی صادر خواهد گردید.

شرایط اخذ ویزای کار اسپانیا

برای بدست آوردن دعوتنامه از سوی کارفرمایان اسپانیایی افراد می­توانند از طریق اینترنت با شرکت های اسپانیایی ارتباط برقرار نمایند و نسبت به جذب نیرو با آنها مصاحبه نمایند. افراد بایستی روزمه های خود را شامل سوابق تحصیلی و کار آنها می­باشد را به همراه مدارک زبان و انگیزه نامه خود که علاقه افراد را برای انجام کار در این کشور بیان می­کند برای شرکت های اسپانیایی ارسال نمایند. در قوانین کشور اسپانیا یکی از شرایط اخذ ویزای کار اسپانیا دریافت دعوتنامه از کارفرم می­ باشد.

ارسال دعوتنامه از کارفرما

تنها شرکت ها و کارفرماهایی می­ توانند به اتباع خارجی دعوتنامه ارسال کنند که از قبل به ادره مهاجرت درخوست نیروی کار داده باشند. همچنین این شرکت ها بایستی دارای وضعیت اقتصادی مناسبی باشند تا بتوانند بعنوان اسپانسر برای اتباع خارجی دعوتنامه ارسال کنند.

مزایای دریافت ویزای کار اسپانیا چیست؟

افراد زیادی اقدام به دریافت ویزای کاری اسپانیا می­کنند از جمله مزایای ویزای کاری این کشور عبارتند از:

 •  فرد اجازه کار و زندگی در کشوری اروپایی را بدست می­ آورد
 •  فرد با دریافت ویزای کاری اسپانیا می ­تواند به همراه همسر و فرزندان خود به این کشور سفر نماید.
 •  امکان انجام کار برای همسر فرد بدون دریافت اجازه کار در این کشور
 •  و درنهایت دریافت اقامت اسپانیا بصورت دائم پس از سه سال کار و زندگی

محدودیت ها ومعایب ویزای کار اسپانیا چیست؟

مهاجرت کاری به کشور اسپانیا در کنار اینکه از مزایای خوبی برخوردار است با محدودیت هایی نیز روبرو است:

 • دشوار بودن یافتن کارفرمایی که بتواند برای افراد دعوتنامه ارسال کند
 • از جمله شرایط دریافت ویزای کاری اسپانیا زندگی کردن دائم به مدت 18 ماه در این کشور است
 • عدم یافتن کافرما در دو دوره سه ماهه در اسپانیا و یا کل اتحادیه اروپا

افراد جهت مهاجرت کاری به اسپانیا با سوالات زیادی روبرو می­ شوند از قبیل:

 • در صورتی که سفارت اسپانیا درخواست ویزا را رد کند، هزینه های وی برگردانده خواهد شد
 • می­ توان پس از دریافت دعوتنامه از سوی کارفرما و ورود به کشور اسپانیا شغل خود را تغییر داد
 • آیا با دریافت ویزای کاری می­توان به ادامه تحصیل در اسپانیا پرداخت

در راستای همین موضوعات موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی سوالات همه عزیزانی هستند که در زمینه مهاجرت به اسپانیا با سوالات زیادی روبرو شده اند. افراد جهت راهنمایی و مشاوره می­ توانند با کارشناسان این مجموعه ارتباط برقرار نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *