مهاجرت سرمایه گذاری در انگلستان

روش‌های سرمایه‌گذاری در انگلستان

روش‌های سرمایه‌گذاری در انگلستان

از روش‌های سرمایه‌گذاری در انگلستان می‌توان به سرمایه‌گذاری در ملک، ثبت شرکت و… اشاره کرد. اما به طور کلی مهاجرت به انگلیس از راه سرمایه‌گذاری در این کشور، مناسب‌ترین گزینه برای سرمایه‌گذاران تلقی می‌گردد. از خصوصیات بارز دولت انگلیس، تمایل بیش از حد به سرمایه‌گذاری است.

از این رو از سوی این دولت، استقبال زیادی از متقاضیان سرمایه‌گذاری و کارآفرینی به عمل می‌آید. در ذیل به بیان مطالب بیشتری در این خصوص می‌پردازیم.

سرمایه‌گذاری در انگلستان

روش‌های مختلفی جهت سرمایه‌گذاری و کسب و کار در انگلستان وجود دارد. از جمله می‌توان به ثبت شرکت، سرمایه‌گذاری در ملک و… اشاره نمود. اما به طور کلی در روش‌های سرمایه‌گذاری در انگلستان می‌توان به 3 روش در این کشور اشاره نمود که در ادامه مقاله به بررسی و تجزیه و تحلیل هریک می‌پردازیم. در این نوع ویزاها، شخص متقاضی می‌تواند 6 ماه از سال را در خارج از خاک انگلستان سپری نماید.

ویزای کارآفرینی یا 200هزارپوندی چیست؟

 • یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری در انگلستان، ویزای کارآفرینی است.
 • ویزای کارآفرینی یا ویزای 200 هزار پوندی (Tier 1)،‌ مهمترین روش مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به انگلستان به شمار می‌رود.
 • این نوع ویزا دارای سیستم امتیازبندی است. بنابراین امتیاز لازم برای اخذ این ویزا توسط متقاضی، 95 امتیاز می‌باشد.

مرحله اول

شرط اصلی دستیابی به این ویزا، بودجه و منبع مالی به میزان 200 هزار پوند است. این مبلغ می‌تواند 75 امتیاز را برای متقاضی به ارمغان آورد. این سرمایه می‌تواندمتعلق به هریک از زوجین باشد که ارائه مدارک و اسناد جهت اثبات در این مورد الزامی است. ارائه مدرک زبان انگلیسی در اخذ این ویزا ضروری است و دارای 10 امتیاز است. به طور کلی نمره آیلتس 4 برای اکثر مهارت‌ها مورد تایید است.

اثبات تمکن مالی فرد سرمایه‌گذار نیز در این امر بسیار حائز اهمیت می‌باشد. او می‌بایست ثابت نماید از عهده مخارج زندگی خود و خانواده‌اش در انگلستان بر می‌آید. چنانچه سرمایه‌گذار و خانواده‌اش درخارج ازخاک انگلیس می‌باشند،‌مبالغ 3310پوند برای شخص اصلی و 1890پوند برای یک همراه معین شده است. اما اگر در خاک انگلستان باشند،‌ مبالغ تعیین شده برای شخص اصلی و یک همراه به ترتیب 945 و 630 پوند می‌باشد. این شرط نیز 10 امتیاز را برای فرد به خود اختصاص می‌دهد.

مرحله دوم

روند کار بدین صورت است که متقاضی می‌بایست یک برنامه و طرح توجیهی برای شرکت و کسب‌وکار خود ارائه نماید. همه این مبلغ می‌بایست جهت تاسیس یک کمپانی و »کارآفرینی در انگلستان هزینه گردد. مدت اعتبار این نوع ویزا 3 سال و 4 ماه معین گردیده است. چنانچه همواره مبلغ 200 هزار پوند سرمایه داشته باشد و در 2زمینه دیگر اشتغالزایی نموده باشد، می‌تواند ویزا را 2سال دیگر تمدید نماید.

پس از آن با گذشت 5 سال، مجاز به اقامت دائم در انگلستان خواهد بود. سرمایه‌گذار می‌تواند خانواده خود (همسر و فرزندان زیر 18 سال) را به همراه ببرد. در واقع این نوع ویزا برای دو خانواده کارایی داشته و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ویزای 50 هزار پوندی چیست؟

از جمله روش‌های سرمایه‌گذاری در انگلستان، اخذ ویزای 50 هزار پوندی است. به این معنا که شخص می‌بایست سرمایه‌ای به مبلغ 50 هزار پوند دارا باشد. اگر سن فرد متقاضی کمتر از 16سال باشد، قادر به مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به انگلیس نیست.

ازلحاظ تمکن مالی می‌بایست علاوه بر این مبلغ، مبالغ دیگری درحساب بانکی خود داشته باشد تامخارج زندگی را تامین نماید. لازم است بدانید مبلغ 50هزار پوند به عنوان سرمایه، قابل برداشت از سوی شما نیست. درواقع گردش حساب بانکی شما در سه ماه اخیر مورد بررسی قرار می‌گیرد.

این نوع ویزا مختص متقاضیان و سرمایه‌گذاران غیر اروپایی است. ویزای همراه شامل فرد سرمایه‌گذار می‌گردد و می‌تواند به محض اخذ ویزا، خانواده خود را نیز همراه ببرد. مدت ویزا، ابتدا به‌صورت 3ساله است. سپس می‌تواند در صورت ادامه کسب و کار، اقامت 5ساله اخذ نماید. در نهایت پس از گذشت 8 سال مجاز به اخذ اقامت دائم می‌گردد.

متقاضیان می‌بایست به نکته خیلی مهمی توجه داشته باشند. اینکه اگرطرح کارآفرینی آنها موردتایید قرار گیرد، حق تغییر شغل و فعالیت در زمینه شغلی دیگری را ندارند. درصورتیکه به کسب و کار درزمینه دیگری مشغول شوند، برای همیشه ازکشور انگلستان اخراج خواهند شد. از سویی دیگر شخص سرمایه‌گذار اجازه استخدام و کار در شرکت دیگری را ندارد.

ویزای یک میلیون پوندی چیست؟

ویزای یک میلیون پوندی نیز از روش‌های سرمایه‌گذاری در انگلستان به شمار می‌رود. این نوع ویزا نیز نوعی ویزای سرمایه‌گذاری بوده و براساس امتیاز بندی صادر می‌گردد. در این ویزا فرد متقاضی ملزم به کسب حداقل 75 امتیاز می‌باشد تا بتواند آن را دریافت کند.

مرحله اول

 • سرمایه فرد می‌بایست تا مبلغ 2 میلیون پوند باشد که در این صورت 30 امتیاز به او تعلق می‌گیرد.
 • ناگفته نماند تا پیش از سال 2014 این مبلغ، یک میلیون پوند بود. اما امروزه طبق قانون مصوب می‌بایست 2 میلیون پوند سرمایه داشته باشد.
 • این مبلغ صرفا نیاز نیست وجه نقد باشد و به صورت سهام، ملک و… هم مورد قبول این کشور قرار می‌گیرد.
 • ضروری است از کل این مبلغ، 000/750/1 پوند به خرید سهام و اوراق قرضه دولتی اختصاص یابد. در این صورت 30 امتیاز دیگر به متقاضی تعلق می‌گیرد.

مرحله دوم

 • لازمه همه این امور، افتتاح حساب بانکی در کشور انگلیس است.
 • از امتیازهای مثبت این نوع ویزا، عدم نیاز به زبان انگلیسی است. همچنین مبلغ خاصی جهت تمکن مالی در نظر گرفته نشده است. ویزای همراه در این نوع سرمایه‌گذاری نیز شامل متقاضی می‌گردد.
 • طول مدت اعتبار آن به مدت 3 سال و 4 ماه تعیین گردیده است. اما اگر مبلغ مذکور همچنان در حساب وی باشد، می‌تواند دو سال دیگر تمدید کند.
 • پس از گذشت 5 سال حق اخذ اقامت دائم انگلستان را داراست.
 • پروسه اخذ اقامت دائم به مبلغ سرمایه‌گذاری مرتبط است. اگر مبلغ سرمایه 5 میلیون پوند باشد، پروسه اخذ اقامت دائم 3 سال طول می‌کشد. اگر 10 میلیون پوند باشد، متقاضی ظرف 2 سال می‌تواند اخذ اقامت دائم نماید.

اگرچه صرف هزینه‌های بالا در این نوع اقامت وجود دارد، اما می‌توان به تابعیت انگلیس دست یافت. از طریق موسسه سفیران سروش سعادت می‌توانید اطلاعات بیشتری کسب نمایید. مشاوران این موسسه راهنمای شما در زمینه روش‌های سرمایه‌گذاری در انگلستان خواهند بود. تماس تلفنی رایگان و یا مراجعه حضوری شما عزیزان با این موسسه موجب افتخار است.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *