مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » انگلستان » دانشگاه ساری انگلستان

دانشگاه ساری انگلستاندانشگاه ساری، تنها یک سال بعد از این که در پی اقداماتی که باعث ارتقاء رتبه اش شده بود، با ایجاد تغییراتی از فهرست ۱۰ دانشگاه برتر انگلستان خارج شد. با این حال در نظرسنجی ملی دانشجویی در سال جاری، این دانشگاه از نظر کیفیت آموزش و تجربه ی دانشجویی همچنان در میان ۲۰ دانشگاه اول قرار دارد، در حالی که در سال گذشته در همین دو شاخص، جزء چهار دانشگاه اول بود. کاهش ۳ درصدی امتیازش در مجموع، افت ۶ پله ای را برایش به همراه داشت.دانشگاه ساری که در سال ۲۰۱۵ بهترین دانشگاه سال معرفی شده بود، همچنان در حال تلاش برای پیشرفت است که علیرغم افزایش استانداردهای پذیرش، تعداد دوره ­های آغازین آن در سال ۲۰۱۵ نسبت به ۲۰۱۳، رشدی ۷۰ درصدی داشته است.

 

دانشگاه ساری، در طول یک دوره تحولات، پردیس خود را در گیلدفورد  توسعه داد. یک دانشکده ی دامپزشکی (دومین دانشکده در نوع خود در طول نیم قرن گذشته) را با هزینه ی ۴۵ میلیون پوند افتتاح نموده و یک شرکت سرمایه گذاری مشترک در چین تاسیس کرده است. مرکز نوآوری نسل پنجم که پشتیبانی ۵۸ میلیون پوندی یکی از کنسرسیومهای بین المللی را داراست، در سال ۲۰۱۶ افتتاح شد و محققان ساری و نقش ­آفرینان جهانی حوزه ی مخابرات و تلفن همراه را به دور هم جمع نموده است. همچنین یک  بنای جدیدی در سال ۲۰۱۷ با تجهیزات تخصصی، برای بعضی از رشته های جدید مهندسی در حوزه سلامت افتتاح خواهد کرد.

 

دانشگاه ساری پنجاهمین سالگرد تاسیس خود را در سال ۲۰۱۶ با حضور معاون رئیس جدید خود، پروفسور مکس لو، سرپرست سابق دانشگاه کوئینزلند که به دنبال ارتقاء اعتبار بین المللی ساری است، جشن گرفت. دانشگاه ساری امتیاز حداکثری پنج ستاره را در رده­ بندی جهانی QS دانشگاه ها دریافت کرده است که عواملی مثل تجهیزات، آموزش، پژوهش، جامعیت و جهانی­ شدن را دربرمی­گیرد. همه ی دانشجویان تشویق می شوند تا در قالب برنامه­ های به نام جایزه جهانی فارغ­ التحصیلی، علاوه بر  مطالعه ی رشته خود، یک زبان اروپایی را به صورت رایگان فرا بگیرند.

 

درصد زیادی از دانشجویان این دانشگاه (در حدود ۲۵ درصد) از کشورهای دیگر به بریتانیا می آیند و بیش از نیمی از پژوهش ها و انتشارات آن با همکاری های بین المللی صورت می گیرد. همچنین دانشگاه ساری یکی از اعضای مؤسس شبکه جهانی همکاری های دانشگاهی (UGPN) است که دانشگاه کارولینای شمالی و دانشگاه سائوپائولو برزیل نیز در آن حضور دارند. تعداد مشارکت های راهبردی این دانشگاه در سرتاسر جهان به بیش از ۱۰۰ مورد می رسد، اما بزرگ ترین پیشرفت آن مربوط به افتتاح یک پردیس در دالیان چین با همکاری دانشگاه اقتصاد و امور مالی دانگبی بوده است.

 

با ۱۰ دقیقه پیاده روی، می توانید از پردیس دانشگاه به مرکز گیلدفورد بروید که دارای دو دریاچه، زمین بازی و اقامتگاه های کافی برای تمام سال اولی­ هایی است که می خواهند در آنجا زندگی کنند. توسعه و پیشرفت­های صورت گرفته پس از سال ۲۰۰۰، معادل ۴۰۰ میلیون پوند هزینه داشته که تجهیز و نوسازی کتاب خانه و مرکز آموزش و بازسازی­ ساختمان باشکوه دوک کنت را شامل می شود که امکانات پزشکی و سلامت را در خود جای داده است.

 

 

درآمد پژوهشی دانشگاه از همکاری با بخش خصوصی و صنعت، بیش از ۷۰ درصد افزایش داشته و برای مثال، شرکت نفتی بریتیش پترولیوم (BP) حامی مالی مرکز تحقیقات نفت و شیمی سطح بوده است. پارک تحقیقاتی ساری هنوز هم یکی از بزرگترین مراکز مطالعاتی بریتانیا است که به دانشگاه تعلق دارد و توسط آن پشتیبانی مالی و مدیریت می شود.

دانشگاه ساری انگلستان

در سازوکار بهبود کیفیت پژوهش بریتانیا (REF)، نزدیک به ۸۰ درصد از مقالات ارائه شده در سال ۲۰۱۴ در رده­ی کیفی عالی جهانی و بین ­المللی جای گرفتند و بهترین نتایج هم در بخش پرستاری و دیگر موضوعات مربوط به حوزه ی سلامت بدست آمد.

 

بسیاری از دانشجویان این دانشگاه، در رشته های مهندسی و علوم پایه تحصیل می کنند. اما دانشگاه نقاط قوت دیگری مانند رشته ­ی مدیریت کسب و کار (MBA) و دانشکده ی مدیریت گردشگری دارد. دانشگاه ساری دارای دانشکده ­ی بازیگری هم است ؛ و مرکز هنرهای تجسمی آیوی باهزینه ای بالغ بر ۵/۴ میلیون پوند افتتاح شده که دارای سالن تئاتر به ظرفیت ۲۰۰ نفر و چندین کارگاه است.

 

ساری­ لِرن (Surrey Learn)، محیط مجازی یادگیری است که به دانشجویان اجازه می دهد تا به صورت آنلاین با سایر اعضا همکاری داشته باشند و در بحث ها و وبلاگ­ها شرکت کنند، علاوه بر این استادان هم مجازند تا کلاس مورد نظر خود را برگزار کنند و با دانشجویان در تعامل باشند.

 

دانشجویان مقطع کارشناسی در اغلب رشته ها، دوره کارورزی یک ساله یا کوتاه تر را در خارج از کشور می گذرانند و به این دلیل، اکثر رشته ها ۴ سال به طول می انجامد.

 

نرخ انصراف از تحصیل کمتر از ۶% بوده که با توجه به رشته ها و شرایط قبولی در ساری بهتر از حد انتظار است.

 

پردیس مانور پارک که عملاً ادامه ی ساختمان مرکزی دانشگاه در استگ هیل است، که بیش از ۱۸۰۰ اتاق برای دانشجویان و کارکنان دارد که در آن، کافه، بار و فضای نشیمن فراهم شده است.

 

مجموعه ورزشی ساری که با بودجه ی ۳۶ میلیون پوندی بنا شده است، از تجهیزات ورزش فضای باز و فضای بسته ی قابل توجهی برخوردار است. پردیس اصلی دانشگاه قلب زندگی اجتماعی است و دارای امکانات تفریحی از جمله چندین رستوران­ و فضای عمومی بازسازی شده است.

 

گیلدفورد خرده فروشی ها،امکانات و جاذبه های فرهنگی و تفریحی فراوانی دارد که نزدیکی آن به لندن (۳۵ دقیقه با قطار) توجه بسیاری از دانشجویان را به خود جلب کرده و در عین حال یکی از عوامل افزایش اجاره بها در بخش خصوصی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *