مهاجرت تحصیلی انگلستان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

دانشجویان زیادی از سراسر جهان علاقمند به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان هستند که در این نوشتار به بررسی این موضوع پرداخته ایم. شرایط تحصیل در گروه پزشکی به مراتب خاص بوده و تحصیل در این رشته ها در انگلستان به دلایل مشخصی مورد توجه بسیاری از دانشجویان خارجی است. دانشجویان ایرانی علاقه مند به موضوع تحصیل پزشکی در این نوشتار به جواب سوالات خود در باب تحصیل این رشته در انگلستان خواهند رسید.

شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه های پزشکی انگلستان چگونه است؟

آیا برای ورود به رشته پزشکی بایستی در آزمون ورودی شرکت نمود؟

همه این موضوعات را در این نوشتار که توسط تیم تولید محتوای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت گردآوری شده مورد بررسی قرار داده ایم، امیدواریم کمک حال دانشجویان علاقه مند به رشته پزشکی باشد.

تحصیل پزشکی در انگلستان

این رشته از محبوب ترین رشته ها در انگلیس است و دانشجویان زیادی هر سال از نقاط مختلف جهان برای تحصیل در این رشته به انگلستان سفر می کنند. کسانی که دارای نمرات و معدل خوب هستند قادر به تحصیل در این رشته می باشند. در ابتدا دانش آموزان بین المللی خود را بایستی جهت تحصیل در دوره ALevel مهیا سازند.

چرا تحصیل پزشکی در انگلستان؟

بسیاری از دانشگاه های انگلستان دارای کیفیت تدریس، خدمات و سطح بالایی می باشند که در جهان مثال زدنی است و این امر باعث جذب دانشجویان بین المللی زیادی شده است. دانشجویان مختلف پس از اتمام دوره ی تحصیلی خود، به دلیل فراوانی کار و شغل های مناسب، نگران مشکلات شغلی و کمبود آن نیستند. یکی از مزایای تحصیل در رشته پزشکی در انگلستان این است که شما در معرض آموزش های تجربی و علمی قرار می گیرید. آموزش های عملی بعد از سپری کردن اولین سال با در اتباط بودن با بیماران صورت می گیرد. دانشگاه های انگلستان در رشه های پزشکی دومین رتبه ی جهان را به خود اختصاص دادند و از قرن بیستم تا کنون دانشجو های زیادی از این دانشگاه ها نامزد دریافت نوبل پزشکی شده اند.

دوره A-level و Foundation

برای ورود به دانشگاه های پزشکی انگلستان لازم است متقاضی دوره ی “سطح آ” و یا دوره ی پایه را برای گرفتن گواهی ورود به دانشگاه اخذ کند. در این دوره ها درس های پیش نیاز دانشگاه مانند شیمی، زیست و درس های دیگری که با رشته ی پزشکی در ارتباط هستند باید گذرانده شوند. در دوره ی “سطح آ” شما باید سه درس را با نمرات عالی قبول شوید چون این سه درس از درس های اصلی دانشگاه هستند که بخش های مختلف آن در دانشگاه ادامه خواهند داشت. این دوره طی شش ترم تمام می شود و شش ترم دو سال طول می کشد؛ همچنین این دوره برای افراد + 5/15 سال مجاز می باشد. دوره ی پایه برای افراد +5/16 سال مجاز می باشد که در سه ترم تمام می شود. درخواست کنندگان برای ورود به دوره های پزشکی این دوره را باید سپری کنند.

شرایط کلی پذیرش دانشجویان خارجی

قطعا قبولی در ازمون ورودی این رشته ها کار ساده ای نیست. این دانشگاه ها برای بالا بردن کیفیت خود از دانشجویان و متقاضیان سوالات دقیقی برای کسب آگاهی بیشتر درباره ی پیشینه ی تحصیلی و زندگی افراد می پرسند. جهت کسب اطلاعات جزئی از تحصیل پزشکی در انگلستان به مقاله فوق مراجعه نمائید.

انواع آزمون ها برای برگزیدن دانشجو های برتر

تحصیل در گروه پزشکی معمولا بنا به درخواست دانشگاه نیازمند پاس نمودن این آزمونهاست:

UKCAT

این آزمون برای کسب آگاهی های لازم درباره ی استعداد های ذاتی دانشجو ها می باشد.

این آزمون آنلاین بوده و بر مبنای سیستم صورت می گیرد.

GAMSAT

این آزمون توسط برنامه انجام می شود و برای دانشجوهای بالاتر از مقطع کارشناسی می باشد.

دوره های پزشکی در انگلستان

طول تحصیل پزشکی بنا به نوع سیستم آموزشی دانشگاه متفاوت می باشد:

  • شروع دوره های پزشکی 5 یا 6 سال طول می کشد
  • این دوره درواقع دوره ی کارشناسی پزشکی می باشد
  • دوره ی پزشکی فوق لیسانس که این دوره 4 یا 5 سال طول می کشد
  • برای شروع دوره کارشناسی ارشد نیاز به مدرک کارشناسی پزشکی دارد
  • دوره پزشکی با یک سال مقدماتی: این دوره 5 سال+1 سال برای دوره پایه می باشد
  • در واقع این دوره دوره استاندارد پزشکی می باشد

تحصیل دندانپزشکی در انگلیس

رشته ی دندانپزشکی در دو مدل تئوری و نظری علمی تدریس میشودو به اموزش گذاشته ممیشود. طول دوره 5 ساله میباشد. رشته دندانپزشکی از رشته های محبوب انگلستان می باشد و ورود به دانشگاه های این رشته نیاز به سپری کردن دوره ی پایه می باشد.

شرایط کلی پذیرش

دندانپزشکی هم مانند رشته ی پزشکی می باشد و باید ازمون ورودی داد و از خیی جهات شبیه هم هستند. برای ورود به دانشگاه های دندانپزشکی نیاز به سپری کردن دوره ای “سطح آ” و کسب نمره ی 7 در آزمون آیلتس می باشد. به طور کلی کسانی که می خواهند برای تحصیل در رشته های پزشکی، دندان پزشکی و رشته های مرتبط به انگلستان سفر کنند، باید برنامه ریزی دقیق و منظمی داشته باشند تا برای داشتن آینده ای بهتر تلاش کنند. در مورد تحصیل پزشکی در انگلستان نیز می توانید به نوشتار فوق رجوع کنید. همچنین مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی شما می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *