مهاجرت تحصیلی انگلستان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان برای دانشجویان بین المللی چگونه است؟آیا در مورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان  اطلاعات کافی؟ آیا میخواهید آگاهی لازم در مورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی کسب کنید؟ موارد قابل ذکر تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان  چیست؟ شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان چطور می باشد؟ ‌دانشجویان زیادی از سراسر جهان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان را هدف اصلی خود میدانند و می خواهند در این رشته ها به ادامه ی تحصیل  بپردازند.

تحصیل پزشکی در انگلستان

این رشته از محبوب ترین رشته ها در انگلیس است و دانشجویان زیادی هر سال از نقاط مختلف جهان برای تحصیل در این رشته به انگلستان سفر می کنند. کسانی که دارای نمرات و معدل خوب هستند قادر به تحصیل در این رشته می باشند.

چرا انگلستان؟

بسیاری از دانشگاه های انگلستان دارای کیفیت تدریس، خدمات و سطح بالایی می باشند که در جهان مثال زدنی است و این امر باعث جذب دانشجویان بین المللی زیادی شده است. دانشجویان مختلف پس از اتمام دوره ی تحصیلی خود، به دلیل فراوانی کار و شغل های مناسب، نگران مشکلات شغلی و کمبود آن نیستند.

یکی از مزایا تحصیل در رشته پزشکی در انگلستان این است که شما در معرض آموزش های تجربی و علمی قرار می گیرید. آموزش های عملی بعد از سپری کردن اولین سال با در اتباط بودن با بیماران صورت می گیرد. دانشگاه های انگلستان در رشه های پزشکی دومین رتبه ی جهان را به خود اختصاص دادند و از قرن بیستم تا کنون دانشجو های زیادی از این دانشگاه ها نامزد دریافت نوبل پزشکی شده اند.

A-level و Foundation

شرایط ورود به دانشگاه

برای ورود به دانشگاه های پزشکی انگلستان لازم است متقاضی دوره ی “سطح آ” و یا دوره ی پایه را برای گرفتن گواهی ورود به دانشگاه اخذ کند. در این دوره ها درس های پیش نیاز دانشگاه مانند شیمی، زیست و درس های دیگری که با رشته ی پزشکی در ارتباط هستند باید گذرانده شوند. در دوره ی “سطح آ” شما باید سه درس را با نمرات عالی قبول شوید چون این سه درس از درس های اصلی دانشگاه هستند که بخش های مختلف آن در دانشگاه ادامه خواهند داشت.

این دوره طی شش ترم تمام می شود و شش ترم دو سال طول می کشد؛ همچنین این دوره برای افراد + 5/15 سال مجاز می باشد. دوره ی پایه برای افراد +5/16 سال مجاز می باشد که در سه ترم تمام می شود. درخواست کنندگان برای ورود به دوره های پزشکی این دوره را باید سپری کنند.

شرایط کلی پذیرش دانشجویان و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

قطعا قبولی در ازمون ورودی این رشته ها کار ساده ای نیست. این دانشگاه ها برای بالا بردن کیفیت خود از دانشجویان و متقاضیان سوالات دقیقی برای کسب آگاهی بیشتر درباره ی پیشینه ی تحصیلی و زندگی افراد می پرسند.

انواع آزمون ها برای برگزیدن دانشجو های برتر

UKCAT

این آزمون برای کسب آگاهی های لازم درباره ی استعداد های ذاتی دانشجو ها می باشد که آنلاین و توسط برنامه ها صورت می گیرد.

GAMSAT

این آزمون توسط برنامه انجام می شود و برای دانشجو های بالاتر از مقطع کارشناسی می باشد.

دوره های پزشکی در انگلستان

دوره ی استاندارد پزشکی : شروع دوره های پزشکی با این نوع دوره است که 5 یا 6 سال طول می کشد. این دوره درواقع دوره ی کارشناسی پزشکی می باشد. دوره ی پزشکی فوق لیسانس : این دوره 4 یا 5 سال طول می کشد و برای شروع ااین دوره نیاز به مدرک کارشناسی پزشکی دارید. دوره پزشکی با یک سال مقدماتی : این دوره 5 سال + 1 سال برای دوره پایه می باشد. درواقع این دوره دوره استاندارد پزشکی می باشد.

تحصیل دندانپزشکی در انگلیس:

رشته ی دندانپزشکی در دو مدل تئوری و نظری علمی تدریس میشودو به اموزش گذاشته ممیشود. طول دوره 5 ساله میباشد. رشته دندانپزشکی از رشته های محبوب انگلستان می باشد و ورود به دانشگاه های این رشته نیاز به سپری کردن دوره ی پایه می باشد.

شرایط کلی پذیرش :

دندانپزشکی هم مانند رشته ی پزشکی میباشد و باید ازمون ورودی داد و از خیی جهات شبیه هم هستند.برای ورود به دانشگاه های دندانپزشکی نیاز به سپری کردن دوره ای “سطح آ” و کسب نمره ی 7 در آزمون آیلتس می باشد. به طور کلی کسانی که می خواهند برای تحصیل در رشته های پزشکی، دندان پزشکی و رشته های مرتبط به انگلستان سفر کنند، باید برنامه ریزی دقیق و منظمی داشته باشند تا برای داشتن آینده ای بهتر تلاش کنند.

0 دیدگاه برای “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *