مهاجرت به کشور هلند

تبدیل اقامت به تابعیت هلند

تبدیل اقامت به تابعیت هلند

همان طور که در مقاله های پیشین مطالعه فرمودید تبدیل اقامت به تابعیت هلند که یک کشور اروپایی است، از روش های مختلفی صورت می پذیرد. هدف از ارائه این مقاله آشنایی با راه های مختلف آن می باشد که از سوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. پس با مطالعه ادامه این مقاله ما را همراهی بفرمایید.

تبدیل اقامت به تابعیت هلند

فردی که به سمت کشور هلند مهاجرت می کند، می تواند پس از چند سال اقامت دائم این کشور را اخذ نموده و در نهایت طی شرایطی به تبدیل اقامت به تابعیت هلند دست یابد.

نکاتی درخصوص اخذ تابعیت هلند

افرادی که موفق به کسب تابعیت هلند می شوند، می بایست به رعایت حقوق و آزادی های عمومی و همچنین وفاداری به قانون اساسی سوگند یاد کنند. تابعیت مضاعف برای کشور هلند پذیرفته نیست. بنابراین فرد متقاضی می بایست تابعیت قبلی خود را ترک نماید.

یکی از شرایطی که فرد متقاضی بایستی دارا باشد، عدم داشتن هر گونه پرونده کیفری در 4 سال اخیر در این کشور است. بدین منظور که تحت تعقیب یا پیگرد قانونی نبوده و ملزم به پرداخت جریمه های سنگین نیز نشده باشد. جریمه های سنگین مبالغ 810 یورو به بالا را شامل می گردد. به عبارت دیگر فرد نبایستی به دفعات مبالغ 405 یورو به بالا جریمه شده باشد. همچنین نبایستی مجموع جریمه های وی بیشتر از 1215 یورو شود. زمانی که فردی با یکی از اتباع هلندی ازدواج کرده باشد. در این حالت پس از گذشت 3 سال زندگی مشترک و بی‌  وقفه و مستمر در کنار یکدیگر، اقامت دائم هلند به فرد خارجی اعطا می گردد. حتی اگر این مدت در خارج از کشور هلند سپری گردد.

راه های مهاجرت به هلند

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با هدف آشنایی شما با موضوع اقامت و تابعیت هلند، به بررسی برخی روش های مهاجرت به کشور اروپایی هلند پرداخته است که عبارتند از:

مهاجرت به روش تحصیلی

افراد علاقمند به تحصیل می توانند ویزای تحصیلی هلند را با اعتبار مدت تحصیل در هلند دریافت نموده و به همان مدت زمان در این کشور اقامت داشته باشند. این افراد تا یک سال پس از فارغ التحصیلی فرصت دارند برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری در کشور هلند اقدام نمایند. در نهایت پس از یافتن کار و گذشت 5 سال اقامت مستمر در این کشور موفق به تبدیل اقامت به تابعیت هلند می شوند.

مهاجرت به روش کاری

دریافت ویزای برای مهاجرت کاری به هلند از دیگر طرق مهاجرت و اقامت در کشور هلند است. متقاضیان کار در هلند می توانند پس از یافتن شغل مورد نظر خود اقامت این کشور را دریافت نمایند. سپس با گذشت 5 سال اقامت مستمر در هلند می توانند در راستای تبدیل اقامت به تابعیت هلند قدم بردارند.

ناگفته نماند برای رسیدن به این نوع ویزا، در دست داشتن دعوت نامه کاری از سوی شرکت یا فرد هلندی از جمله موارد الزامی است. ضمنا دریافت ویزای همراه برای خانواده متقاضی “اقامت کاری در هلند امکان پذیر خواهد بود. مشروط بر این که فرزندان وی کمتر از 18 سال داشته باشند.

تابعیت از طریق تقاضا چه شرایطی دارد؟

شخصی که قصد اقامت در کشور هلند به عنوان یک شهروند هلندی را دارد، می بایست واجد شرایط تابعیت باشد. اولین قدم در انجام این امر، ثبت در شهرداری محلی و ارائه تقاضای تابعیت است. ناگفته نماند که فرد متقاضی می بایست واجد شرایط به شرح ذیل باشد:

 • سن متقاضی از 18 سال به بالا باشد.
 • حداقل به مدت 5 سال در این کشور سکونت داشته باشد. مشروط بر این که مجوز اقامت معتبر داشته و در زمان مقرر اقدام به تمدید نموده باشد.
 • در صورتی که فرد متقاضی عضو اتحادیه اروپا یا سوئیس است، به ارائه مجوز اقامت نیاز ندارد.

استثناعات در ارائه تابعیت هلند چیست؟

دولت هلند در اعطای تابعیت پس از 5سال اقامت، استثناعاتی برای تبدیل اقامت به تابعیت هلند قائل شده است. این استثناعات به شرح ذیل می باشد:

 • درصورتی که یک فرد خارجی در هلند اقامت دارد. در صورتی که با یکی از اتباع هلندی به‌طور مستمر به مدت 3 سال (بدون ازدواج) زندگی کند، می تواند “تابعیت هلند را بگیرد. مشروط بر این که در کلیه مراحل انجام پرونده، می بایست به زندگی خود ادامه دهند.
 • در صورتی فرد در سال‌های گذشته، دارای ملیت هلندی بوده اما آن را از دست داده است.
 • فردی که به‌عنوان پناهنده وارد خاک هلند شده باشد، پس از گذشت 3سال مجاز به درخواست اقامت دائم است.
 • اگر فرد متقاضی زیر 18 سال بوده و به مدت 3سال از سوی یک شهروند هلندی تحت مراقبت و نگهداری است. اما در حال حاضر سن او بیشتر از 18سال است. در این حالت می تواند پس از گذشت 3سال تقاضای اقامت دائم نماید.
 • در صورتی که قبلا دارای اقامت هلند بوده و چندین سال در این کشور زندگی کرده است. پس از 3 سال مجاز به درخواست اقامت دائم خواهد بود مشروط بر این که یک سال گذشته را به طور مستمر در هلند زندگی کرده باشد.

مدارک لازم جهت درخواست تابعیت کدامند؟

افراد متقاضی تابعیت کشور هلند می بایست واجد شرایط بوده و مدارکی را به سفارت این کشور تسلیم نمایند. این مدارک شامل موارد ذیل است:

 • پاسپورت یا سند معتبر دیگری که مربوط به سفر شخص متقاضی بوده و دارای اعتبار باشد.
 • ارائه مجوز اقامت دارای اعتبار یا هر سندی که اقامت قانونی و رسمی وی را در کشور هلند به اثبات برساند.
 • ارائه گواهی تولد که از کشور مبدا دریافت شده باشد.
 • ارائه مدرک قبولی در آزمون زبان هلندی که تسلط و درک کامل شما از این زبان را ثابت نماید.
 • گواهی ازدواج (در صورت نیاز)
 • سندی که مشخص و ثابت نماید فرد متقاضی به مدت 3 سال یا بیشتر به همراه یک تبعه هلندی در این کشور زندگی کرده است.

از آنجا که تبدیل اقامت به تابعیت هلند دارای پیچیدگی های حقوقی است، لذا کمک گرفتن از یک وکیل یا مشاوره تخصصی در این زمینه ضرورت دارد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می تواند بهترین مشاوره حرفه ای را ارائه نموده و گام به گام در انجام مراحل حقوقی در کنار شما باشد. با مراجعه حضوری یا تماس های تلفنی رایگان از کارشناسان و مشاوران ما کسب راهنمایی و مشاوره نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *