مهاجرت

بهترین کشورها برای تحصیل در سال 2019

بهترین کشورها برای تحصیل در سال 2019

در این مقاله قصد داریم به تحلیل در مورد بهترین کشورها جهت تحصیل بپردازیم. برای مقدمه بیاد عرض کنیم که تحصیل در خارج از کشور به دو موضوع ربط دارد. یک اینکه تحصیل در خارج از کشور جهت مهاجرت  و به عنوان بهانه ای برای  اخذ اقامت انتخاب میشود؟ یعنی اینکه بهانه ای است جهت مهاجرت یا مدل دوم اینکه ویزای تحصیلی و تحصیل در فلان دانشگاه دلیل اصلی خروج از کشور است؟

تحلیلی برمهاجرت از طریق تحصیل

در حالت اول حتما توصیه میشود کشوری انتخاب شود که نظام اقتصادی و رفاهی قابل قبولی دارد و از نرخ بیکاری پایینی برخوردار است. برای مثال در این زمینه ویزای تحصیلی کانادا از بهترین های ویزایهای تحصیلی دنیا شناخته میشود.که برای کسب اطلاعات بیشتر روی لینک مربوطه کلیک کنید و وارد این مقاله شده و توضیحات کامل را دریافت کنید.

در حالت دوم انتخاب فلان دانشگاه یا کشور مشخصا دلیل اصلی خارج شدن میباشد که این مدل خود مدلیست تخصصی و در عین حال مفصل مانند تحصیل پزشکی در خارج از کشور . یا مثلا تحصیل پزشکی در مجارستان و یا تحصیل پزشکی در آلمان یا تحصیل پزشکی در اتریش و…. که برای اگاهی از هر کدام از این موارد روی لینک آبی رنگ کلیک کنید و مقاله ی مربوطه را مطالعه بفرمایید.

بهترین کشورها جهت تحصیل

بهترین ها برای ویزای تحصیلی از نظر نگارنده هفت کشور برتر حوزه ی شنگن بوده مانند:

 1. تحصیل در آلمان
 2. تحصیل در اتریش
 3. تحصیل در ایتالیا که این کشورها نظام تحصیلی نسبتا رایگان دارند.

و یا اینکه در کشورها اروپایی که نظام تحصیلی پولی دارند و تحصیل در آنها هزینه بر است مانند:

 1. تحصیل در سوئد
 2. تحصیل در دانمارک
 3. تحصیل در هلند
 4. تحصیل در مجارستان و …..

که ما در اینجا بهترین ها را برای شما ذکر کردیم و برای آگاهی بیشتر از هر کشور روی لینک مربوطه کلیک کنید و مستقیما به مقاله ی تخصصی آن وصل شده و از اطلاعات کامل در این زمینه برخوردار خواهید شد. یادآور میشویم که این مقاله تخصصا به تحصیل در خارج از کشور میپردازد و تمام مقالات لازم برای آگاهی از کشورها و قوانین تحصیلی در مورد هر کشور در مقاله ی مورد نظر نگارش شده است.

تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان

در بیرون از حوزه ی شنگن کشورهایی نظیر کانادا و استرالیا و نیوزلند و انگلستان و امریکا بهترین گزینه ها جهت تحصیل و موفقیت در مهاجرت هستند و دلیل اصلی برای این موضوع این است که این کشورها همگی انگلیسی زبان بوده و مهاجر پذیر هستند و همچنین نرخ بیکاری پایینی دارند و از رفاه اجتماعی بالایی جهت زندگی برخوردار هستند.

که البته همگی این کشورها از نظام تحصیلی پولی برخوردارند که بهترین این کشورها در چند سال اخیر با توجه به هزینه ها و…. کشور کانادا بوده است. برای آگاهی بیشتر در مورد کشورهای ذکر شده به قسمت مربوطه ی هر کشور رفته و مقاله ی مورد نظر را انتخاب کرده و مطالعه بفرمایید. روی هر کشور کلیک بفرمایید به صفحه ی آن کشور وارد شده و مقالات کامل در مورد این کشورها نگارش شده است که هر کدام خود مفصل و جامع میباشد.

برای مثال وقتی رو کشور کانادا کلیک کنید مستقمیا به صفحه ی تمام مقالاتی که در مورد کشور کانادا نگارش شده وارد میشود و اگر قصد مطالعه ی مقاله در مورد تحصیل در کانادا را دارید روی لینک مربوطه کلیک کرده و وارد مقاله ی مورد نظر میشوید.

تحصیل بهانه ای برای مهاجرت

در چند سال اخیر از بین افراد و خانواده هایی که قصد مهاجرت داشته اند شاید بیش ار هفتاد درصد آنها از طریق ویزای تحصیلی مهاجرت کرده اند و روش ورودی آنها مدل ویزای تحصیلی بوده است. البته دلیل انتخاب این روش این نبوده که هدفشان و دلیلشن تحصیل بوده باشد.اما قوانین به نحوی نگارش شده است که اخذ ویزاای دیگر سختی و پیچیدگی های خود را داراست. برای مثال ویزای کاری را فقط تعداد انگشت شماری از کشورها صادر میکنند.

رسیدن به ویزای کاری

کشورها هم معمولا قوانین سخت خود را در مورد موفقیت در این ویزا دارند، برای مثال ویزای کاری کانادا که از بهترین روشهای مهاجرتیست میتوان گفت از سخت ترین راههای مهاجرتی هم میباشد. برای آشنایی بیشتر در مورد این نوع ویزا رو لینک مربوطه کلیک کنید.

ویزای کاری کشورهای اروپایی به دلیل محدودیت های اتحادیه اروپایی به سادگی ممکن نیست و بر اساس قوانین اینگونه است که فرد کارفرما ابتدا باید کار مورد نظر را سه ماه در کشور خود و در صورت نبودن متقاضی سه ماه در اتحادیه اروپا آگهی کند و اگر متقاضی وجود نداشت به بیرون از افراد اروپا نوبت میرسد که این کار ساده ای نیست. شاید بتوان گفت در کشورهای اروپایی بهترین کشور در این زمینه و صدور ویزای کار کشور آلمان میباشد که برای آگاهی دقیق تر از این روش به قسمت ویزای کاری آلمان رجوع کرده و کامل مطالعه بفرمایید، راهی مطمئن و کم هزینه و با شانس بالا.

مهاجرت از طریق خواندن زبان هم ممکن است؟

برخی از افراد برای رسیدن به کشورهای خوب دنیا مسیر ویزای تحصیلی را انتخاب میکنند اما نه از طریق دانشگاهها بلکه از طریق کالج زبانها که معمولا در نود درصد مواقع حتی اگر از کالج مربوطه پذیرش اخذ کرده باشند، متاسفانه در قسمت ویزا رد خواهند شد.و موفق به ورود به کشور مودر نظر نمیشوند. شاید در کشورهای اروپایی بهترین کشور برای ورود  از طریق خواندن زبان کشور مجارستان میباشد. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله ی ویزای تحصیلی مجارستان رفته و آخرین اطلاعات این نوع ویزا را دریافت کنید. موسسه ی حقوقی سفیران سروش سعادت با به کار گیری افراد زبده و وکلای برتر ایران به شما عزیزان بهترین خدمات مهاجرتی را ارائه میکند.

5 دیدگاه برای “بهترین کشورها برای تحصیل در سال 2019

 1. diana گفت:

  ba salam va ehteram besiar az maqale haye khooobetooon mamnoonam

 2. بیژن مرتضوی گفت:

  ممنون از توضیحات خوبتون

 3. هامون گفت:

  مرسی از این همه اطلاعات خوب و جامع

 4. لیدا بهرامی گفت:

  عالی بود ممنون

 5. رها گفت:

  بسیار مفید بود مرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *