مهاجرت

بهترین کشورها برای تحصیل در سال 2019

بهترین کشورها برای تحصیل در سال 2019

هدف از نگارش این مقاله بررسی بهترین کشورها برای تحصیل در سال 2019-2020 می باشد که توانسته ذهن والدین و دانشجویان زیادی را به سمت خود جلب کند. در این مقاله قصد داریم به تحلیل در مورد بهترین کشورها جهت تحصیل بپردازیم. برای مقدمه بیاد عرض کنیم که تحصیل در خارج از کشور به دو موضوع ربط دارد. یک اینکه تحصیل در خارج از کشور جهت مهاجرت و به عنوان بهانه ای برای اخذ اقامت انتخاب می شود؟ یعنی اینکه بهانه ای است جهت مهاجرت یا مدل دوم اینکه ویزای تحصیلی و تحصیل در فلان دانشگاه دلیل اصلی خروج از کشور است؟ این مقاله در باب اطلاعات تکمیلی شما در باب بهترین کشورها برای تحصیل در سال های متوالی به خصوص 2019-2020 نگارش شده است.

بررسی بهترین کشورها برای تحصیل در سال 2019

در حالت اول حتما توصیه می شود کشوری انتخاب شود که نظام اقتصادی و رفاهی قابل قبولی دارد و از نرخ بیکاری پایینی برخوردار است. برای مثال در این زمینه ویزای تحصیلی کانادا از بهترین های ویزای های تحصیلی دنیا شناخته می شود که برای کسب اطلاعات بیشتر روی لینک مربوطه کلیک کنید و وارد این مقاله شده و توضیحات کامل را دریافت کنید.

در حالت دوم انتخاب فلان دانشگاه یا کشور مشخصا دلیل اصلی خارج شدن می باشد که این مدل خود مدلی است تخصصی و در عین حال مفصل مانند تحصیل پزشکی در خارج از کشور. یا مثلا تحصیل پزشکی در مجارستان و یا تحصیل پزشکی در آلمان یا تحصیل پزشکی در اتریش و غیره. برای آگاهی از هر کدام از این موارد روی لینک آبی رنگ کلیک کنید و مقاله مربوطه را مطالعه بفرمایید.

اسامی بهترین کشورها برای تحصیل در سال 2019

بهترین ها برای ویزای تحصیلی از نظر نگارنده 7 کشور برتر حوزه شنگن هستند، مانند:

 • آلمان
 • اتریش
 • ایتالیا

این کشورها نظام تحصیلی نسبتا رایگان دارند و یا اینکه در کشورها اروپایی که نظام تحصیلی پولی دارند و تحصیل در آنها هزینه بر است مانند:

 • سوئد
 • دانمارک
 • هلند
 • مجارستان و غیره.

بهترین کشورهای انگلیسی زبان برای تحصیل در سال 2019

در بیرون از حوزه شنگن کشورهایی نظیر کانادا و استرالیا و نیوزلند و انگلستان و آمریکا بهترین گزینه ها جهت تحصیل و موفقیت در مهاجرت هستند و دلیل اصلی برای این موضوع این است که این کشورها همگی انگلیسی زبان بوده و مهاجر پذیر هستند و همچنین نرخ بیکاری پایینی دارند و از رفاه اجتماعی بالایی جهت زندگی برخوردار هستند. که البته همگی این کشورها از نظام تحصیلی پولی برخوردارند که بهترین این کشورها در چند سال اخیر با توجه به هزینه ها و غیره، کشور کانادا بوده است.

 

بهترین کشورهای انگلیسی زبان برای تحصیل در سال 2019

مهاجرت تحصیلی به کشورها

در چند سال اخیر از بین افراد و خانواده هایی که قصد مهاجرت داشته اند شاید بیش از 70% آنها از طریق ویزای تحصیلی مهاجرت کرده اند و روش ورودی آنها مدل ویزای تحصیلی بوده است. البته دلیل انتخاب این روش این نبوده که هدف و دلیل تحصیل بوده باشد. اما قوانین به نحوی نگارش شده است که اخذ ویزای دیگر سختی و پیچیدگی های خود را دارا است. برای مثال ویزای کاری را فقط تعداد انگشت شماری از کشورها صادر می کنند.

ویزای کاری کشورها

کشورها هم معمولا قوانین سخت خود را در مورد موفقیت در این ویزا دارند، برای مثال ویزای کاری کانادا که از بهترین روش های مهاجرتی است، می توان گفت از سخت ترین راه های مهاجرتی هم می باشد. ویزای کاری کشورهای اروپایی به دلیل محدودیت های اتحادیه اروپایی به سادگی ممکن نیست و بر اساس قوانین اینگونه است که فرد کارفرما ابتدا باید کار مورد نظر را 3 ماه در کشور خود و در صورت نبودن متقاضی 3 ماه در اتحادیه اروپا آگهی کند و اگر متقاضی وجود نداشت به بیرون از افراد اروپا نوبت می رسد که این کار ساده ای نیست. شاید بتوان گفت در کشورهای اروپایی بهترین کشور در این زمینه و صدور ویزای کار کشور آلمان میباشد که برای آگاهی دقیق تر از این روش به قسمت ویزای کاری آلمان رجوع کرده و کامل مطالعه بفرمایید، راهی مطمئن و کم هزینه و با شانس بالا.

مهاجرت از طریق تحصیل زبان

برخی از افراد برای رسیدن به کشورهای خوب دنیا مسیر ویزای تحصیلی را انتخاب می کنند اما نه از طریق دانشگاه ها بلکه از طریق کالج زبان ها که معمولا در نود درصد مواقع حتی اگر از کالج مربوطه پذیرش اخذ کرده باشند، متاسفانه در قسمت ویزا رد خواهند شد و موفق به ورود به کشور مورد نظر نمی شوند. شاید در کشورهای اروپایی بهترین کشور برای ورود از طریق خواندن زبان کشور مجارستان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله ویزای تحصیلی مجارستان رفته و آخرین اطلاعات این نوع ویزا را دریافت کنید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با به کار گیری افراد زبده و وکلای برتر ایران به شما عزیزان بهترین خدمات مهاجرتی را ارائه می کند.

4 دیدگاه برای “بهترین کشورها برای تحصیل در سال 2019

 1. رها گفت:

  بسیار مفید بود مرسی

 2. لیدا بهرامی گفت:

  عالی بود ممنون

 3. هامون گفت:

  مرسی از این همه اطلاعات خوب و جامع

 4. diana گفت:

  ba salam va ehteram besiar az maqale haye khooobetooon mamnoonam

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *