مهاجرت تحصیلی مجارستان

ویزای تحصیلی مجارستان

ویزای تحصیلی مجارستان

مجارستان واقع در قاره­ی اروپا و یکی از اعضای معاهده­ی شنگن است که دانشگاه های معتبری را در خود جای داده است. اخذ ویزای تحصیلی مجارستان علاقمندان زیادی دارد. دانشگاه های مجارستان با ارائه بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی شرایط ایده آلی برای دانشجویان خارجی ایحاد نموده. در حال حاضر در این کشور 20000 دانشجو در رشته های مختلف مشغول به تحصیل می­باشند. یکی از مهم ترین شرایط تحصیل در دانشگاه های مجارستان این است که دانشجویان بین المللی ابتدا می­ بایت قبل از ورود به دوره­ تحصیلی رشته­ مورد نظر خود دوره ای موسوم به دوره پاره وقت را بگذرانند. در این دوره دانشجویان به تحصیل در دروس علوم پایه همانند فیزیک، ریاضی، شیمی، زیست و زبان می­ پردازند. پس از اتمام این دوره مجاز به تحصیل در رشته مورد نظر خود خواهند گردید.

اکثر دانشگاه های فنی مجارستان 6 زبانه هستند و دروس به زبان های انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی، ایتالیایی، آلمانی – مجاری و روسی ارائه داده می ­شود. همین موضوع باعث جذب بیشتر دانشجویان بین المللی به این کشور شده است. دانشجویان با توجه به زبان مورد علاقه­ خود می­توانند به تحصیل در مجارستان بپردازند. مجارستان دارای تاریخی کهن است و اکثر دانشگاه های این کشور از قدمتی طولانی برخوردارند و در طول فعالیت های جوایز نوبل زیادی را کسب نموده اند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تمامی متقاضیان مهاجرت را مسیر مهاجرتی یاری و همراهی می­ نمایند.

تحصیل در مجارستان

سیستم آموزشی مجارستان بدین گونه است که دانش ­آموزان از سن 6 سالگی شروع به تحصیل می­ نمایند و تا پایان دوره­ متوسطه، تحصیل در مجارستان بصورت اجباری می­ باشد. تحصیل در مدارس این کشور رایگان است و تدریس به زبان مجاری ارائه می­گردد. البته مدارس بین المللی زیادی در مجارستان در دسترس است که به صورت دو زبانه فعالیت می ­نمایند. اکثر مهاجرین تمایل به ثبت نام فرزندان در مدارس بین المللی را دارند. تحصیل در دانشگاه های مجارستان رایگان نیست و شهریه تحصیلی دانشجویان براساس رشته، مقطع و نوع دانشگاه های این کشور تعیین می­گردد. تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور به مدت 3 سال است و دانشجویان امکان تحصیل در رشته های متعددی همچون پزشکی، دندانپزشکی، مدیریت، مهندسی، بازاریابی و مطالعات بین الملل را خواهند داشت.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 2 ساله است و دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند، می­ بایست از تسلط کافی به این زبن برخوردار باشند. اگر چه امکان تحصیل در دوره های زبان برای دانشجویان قبل از ورود به کلاس های درس وجود دارد. دوره های دکترا در مجارستان معمولاً 4 ساله هستند و برنامه های تحصیلی در این مقطع بصورت ترکیبی از دروس آکادمیک و تحقیقات می­ باشد. در این دوره دانشجویان بر روی پروژه های تحقیقاتی فعالیت هایی را انجام می­ دهند. تمامی دانشجویان خارجی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند، پس از دریافت موافقت نامه تحصیلی از سوی دانشگاه ها و مراکز آموزشی ملزم به اخذ ویزای تحصیلی مجارستان می ­باشند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

متقاضیان تحصیل در مجارستان با ارائه مدارک زیر به سفارت مجارستان در کشور مبدأ خود امکان اخذ ویزای تحصیلی مجارستان را خواهند داشت:

 • پاسپورت معتبر
 • عکس
 • ارائه مدارکی که توانایی مالی فرد را برای پرداخت هزینه تحصیل و زندگی در مجارستان بیان می­ نماید.
 • ارائه نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه های مجارستان
 • تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی مجارستان
 • پرداخت هزینه های ویزا
 • گواهی سلامت دانشجو
 • گواهی عدم سوء سابقه کیفری

مزایای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

همانگونه که در مقدمه بین شد، مجارستان از جمله کشورهای عضو معاهده­ شنگن است و دانشجویان با اخذ ویزای تحصیلی مجارستان امکان تردد در سایر کشورهای عضو شنگن را خواهند داشت. از دیگر مزایای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان عبارتند از:

 • مجارستان دارای سابقه ای طولانی و 650 ساله در امر آموزش می ­باشد.
 • امکان تحصیل در دانشگاه هایی که در لیست 20 دانشگاه برتر جهان در کسب جوایز نوبل و بین المللی هستند.
 • امکان اخذ بورسیه های تحصیلی متعدد
 • مدارک تحصیلی دانشگاه های مجارستان در تمامی کشورهای اروپایی به رسمیت شناخته شده اند.
 • مجارستان در مرکز اروپا واقع شده است و امکان سفر به سایر کشورهای اروپایی را فراهم است.
 • امکان تحصیل به زبن انگلیسی و یا دیگر زبان ها
 • امکان بهره­ مندی از اساتید برجسته بین المللی

مزایای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

هزینه تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان رایگان نیست، اما هزینه های تحصیلی در این کشور نسبت به برخی دیگر از کشورهای اروپایی بسیار مناسب تر است. شهریه های تحصیلی در دانشگاه های مختلف و رشته های تحصیلی با یکدیگر متفاوت هستند. برخی از هزینه های تحصیلی در دانشگاه های مختلف این کشور به شرح زیر می ­باشند:

دانشگاه شهریه تحصیلی به € (یورو)
دانشگاه فنی مهندسی بوداپست 5700 الی 800
دانشگاه فنی میشگولتس 5000
دانشگاه علوم پزشکی پچ 7000
دانشگاه علوم پزشکی آلبرت سنت جورجی 4000 الی 10000
کالج مک دانیل 5000 الی 6000
دانشگاه دبرسن 4000 الی 8000
دانشگاه لورند بوداپست 5000 الی 6000
دانشگاه دامپزشکی بوداپست 5000 الی 10000
کالج بین المللی بوداپست 5900

علاوه بر هزینه های فوق دانشجویان ملزم به پرداخت هزینه های دیگر همچون کتب و جزوات دانشگاهی، خوراک، اقامت و حمل و نقل نیز می ­باشند. دانشجویان با اخذ بورسیه تحصیلی مجارستان می­ توانند برخی از هزینه های خود در این کشور را کاهش دهند. بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی در دانشگاه های مجارستان در تمامی مقاطع در دسترس می ­باشند. علاوه بر این دانشجویان امکان انجام کار در مجارستان را نیز خواهند داشت. بطور کلی دانشجویان در تمامی مقاطع مجاز به انجام 20 ساعت کار در هفته هستند و درآمدی 150 الی 200€ (یورو) در هفته دریافت خواهند نمود.

اخذ اقامت پس از تحصیل در مجارستان

دانشجویانی که با اخذ ویزای تحصیلی مجارستان به این کشور سفر نموده ­اند، پس از اتمام تحصیلات در این کشور امکان اخذ اقامت دائم مجارستان را خواهند داشت. بدین گونه که ابتدا به جستجوی شغل مورد نظر خود در این کشور می­ پردازند و پس از امکان تبدیل اقامت تحصیلی به اقامت کاری مجارستان را خواهند داشت. پس از چند سال کار مداوم در این کشور اقامت دائم این کشور به آنان تعلق خواهد گرفت. از دیگر راه های اخذ اقامت پس از تحصیل در مجارستان عبارتند از:

 • اقامت پس از تحصیل از طریق ازدواج
 • از طریق کارآفرینی در مجارستان و یا ایجاد کسب و کاری که موجب سودآوری برای این کشور باشد.
 • ثبت شرکت و سرمایه گذاری در مجارستان

مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره همراه با متقاضیان مهاجرت بوده و در تمامی مسیر آنان را یاری خواهند نمود.

یک دیدگاه برای “ویزای تحصیلی مجارستان

 1. تفنگ چی گفت:

  آیا ویزای تحصیلی مجارستان، پلی برای آلمان می شود؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *