مهاجرت به کشور مجارستان

مهاجرت به مجارستان

مهاجرت به مجارستان

مهاجرت به مجارستان در سال 2020 به دلایلی نظیر مالیات های پائین و هزینه های مقرون به صرفه زندگی نسبت به سایر کشورها مدنظر قرار گرفته است. این کشور یکی از کشورهای قدرتمند اقتصادی در اروپا است و یکی از کشورهای پر درآمد جهان محسوب می گردد. مردم این کشور از امکانات و استانداردهای بالای زندگی برخوردارند و به زبان مجاری صحبت می­ کنند. پایتخت این کشور شهر بوداپست است که با توجه به جاذبه های گردشگری این کشور همه ساله مقصد بسیاری از جهانگردان می ­باشد. از آنجائیکه مجارستان یکی از کشورهای عضو پیمان شنگن است، افرادی که موفق به اخذ اقامت دائم مجارستان شوند، براحتی می ­توانند به سایر کشورهای اروپایی سفر نمایند. سرمایه گذاری یکی از سریعترین راه های اخذ اقامت دائم مجارستان بشمار می ­رود. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تمامی متقاضیان مهاجرت به مجارستان را یاری و راهنمائی می­نمایند.

با توجه به هزینه های پایین تحصیلی در مجارستان دانشجویان زیادی علاقمند تحصیل در این کشور هستند. تدریس در دانشگاه های مجارستان به زبان انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و مجاری است و دانشجویان نیازی به ارائه مدرک زبان برای پذیرش در دانشگاه های این کشور نخواهند داشت. زیرا دانشجویان پس از اخذ پذیرش ابتدا می­ بایست دوره های زبان را بگذرانند و پس از آن به تحصیل در رشته مورد نظر خود بپردازند.

طرق مهاجرت به مجارستان

زندگی در مجارستان از جذابیت های فراوانی برخوردار است. جاذبه های گردشگری، هزینه های پایین تحصیل و زندگی و سرمایه گذاری در کشوری با شراط ایده آل از جمله مواردی است که افراد زیادی را علاقمند مهاجرت به این کشور نموده است. متقاضیان مهاجرت به این کشور ملزم به اخذ یکی از ویزاهای مجارستان برای ورود به این کشور می­باشند. ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای سرمایه گذاری از معروفترین ویزاهای کشور مجارستان می ­باشد.

مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل

دانشگاه های کشور مجارستان رتبه های بالایی را بخود اختصاص داده اند. کسب نمره­ قبولی در آزمون های ورودی دانشگاه های مجارستان از مهم ترین شرایط پذیرش دانشگاه های این کشور است. هزینه تحصیل در دانشگاه های مجارستان بسیار مقرون به صرفه است و از آنجائیکه دانشگاه های این کشور از اعتبار بالایی در میان کشورها برخوردار است، دانشجویان پس از اتمام تحصیلات می ­توانند برای انجام کار به سایر کشورها نیز مراجعت نمایند. دانشجویان امکان تحصیل در مقاطع کارشناسی – کارشناسی ارشد و دکترا را در رشته های مختلف تحصیلی در این کشور دارند.

هزینه های تحصیل با توجه به رشته و مقطع تحصیلی دانشجویان متفاوت است و بطور متوسط بین 7000 الی 17000$ (دلار) در سال برآورد شده است. با توجه به تمامی موارد فوق دانشجویان زیادی از سراسر جهان با اخذ ویزای تحصیلی مجارستان به این کشور مهاجرت می ­نمایند. از طرفی دانشجویان علاوه بر اینکه امکان انجام کار ضمن تحصیل در این کشور را دارند، پس از پایان تحصیلات خود در مجارستان با تبدیل ویزای تحصیلی خود به ویزای کاری این کشور می­توانند پس از چند سال انجام کار در مجارستان اقامت دائم این کشور را نیز دریافت نمایند.

مهاجرت به مجارستان از طریق کار

همانطور که اشاره شد مجارستان از اقتصادی پر رونق برخوردار است و مهاجرت کاری یکی از متداولترین روش های مهاجرت به این کشور است. لازمه اخذ ویزای کاری مجارستان دریافت دعوتنامه کاری از سوی کارفرمایان در این کشور است. متقاضیان انجام کار در مجارستان می ­توانند با مراجعه به سایت های کاریابی این کشور و ارائه روزمه کاری خود نسبت به یافتن شغل مورد نظر خود اقدام نمایند. افراد با اخذ ویزای کاری مجارستان می توانند به این کشور سفر نموده اند، پس از 5 سال انجام کار در این کشور امکان دریافت اقامت دائم مجارستان را خواهند داشت.

از جمله مشاغلی مورد نیاز کشور مجارستان عبارتست از:

  • کارشناس IT
  • مدیریت منابع
  • مهندسی در گرایش مختلف
  • کارشناس فروش
  • مدیریت اطلاعات

سرمایه گذاری در کشور مجارستان

سرمایه گذاری در مجارستان یکی از راه هایی است که سرمایه گذاران می ­توانند در کمترین زمان اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند. ثبت شرکت در مجارستان، خرید اوراق قرضه دولتی و خرید ملک از جمله روش های سرمایه گذاری در این کشور محسوب می­ شوند. خرید ملک در مجارستان برای اتباع خارجی دارای محدودیتی نمی ­باشد و افراد می­ توانند با 60000 € (یورو) نسبت به خرید ملک در این کشور اقدام نمایند.

سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی نیز بدین گونه است که افراد با 360000€ (یورو) اقدام به خرید اوراق قرضه دولتی در مجارستان می ­نمایند. پس از آن در کمترین زمان اقامت دائم مجارستان به این دسته از افراد تعلق خواهد گرفت. یکی از نکات قابل توجه در این نوع سرمایه گذاری این است که پس از گذشت 5 سال زندگی و اخذ اقامت مجارستان سرمایه اولیه فرد به وی برگردانده خواهد شد.

ثبت شرکت در مجارستان نیز از دیگر راههای سرمایه گذاری در این کشور است که سرمایه گذاران با حداقل سرمایه ای برابر با 5000 الی 50000€ (یورو) می­توانند به سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در مجارستان بپردازند. ثبت شرکت در مجارستان معمولاً به مدت 3 الی 4 ماه طول خواهد کشید و سرمایه گذران برای چنین سرمایه گذاری نیازمند اخذ مجوز کاری این کشور هستند.

Investing in Hungary

اخذ اقامت مجارستان از طریق ازدواج

ازدواج از دیگر راه های مهاجرتی به مجارستان است. طبق قوانین ازدواج در این کشور افرادی که با اتباع مجارستانی ازدواج نموده اند، امکان اخذ اقامت و تابعیت این کشور را خواهند داشت. البته دولت مجارستان نیز همانند سایر کشورها قوانینی را برای ازدواج شهروندان خود با اتباع خارجی تعیین نموده است.

از مهمترین قوانین ازدواج در این کشور عبارتند از:

  • سن بالای 18 سال
  • اشتغال همسر با درآمد بالا
  • برخورداری از مهارت زبان مجاری سطح A

تولد از دیگر طرقی است که منجر به اخذ تابعیت کشور مجارستان می ­گردد. سیستم اعطای تابعیت مجارستان بر اصل خون است و نوزادانی که یکی از والدین وی دارای تابعیت مجاری باشد، امکان دریافت تابعیت این کشور را خواهد داشت. همچنین کودکانی که در خاک مجارستان بدنیا آمده اند، پس از 5 سال زندگی در این کشور با تقاضای تابعیت این کشور امکان دریافت این تابعیت را خواهند داشت.

هزینه های زندگی در مجارستان

همانطور که بیان نمودیم هزینه های زندگی در کشور مجارستان در میان سایر کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه تر است. هزینه های زندگی در این کشور 600 الی 700 € (یورو) در ماه تخمین زده شده است و هزینه اجاره مسکن در مجارستان در مقایسه با ایران بسیار ارزان تر است و براحتی می­توان به پرداخت 250€ (یورو)در ماه آپارتمانی 70 متری را اجاره نمود. سایر هزینه ها از جمله حمل و نقل، بنزین، محصولات غذایی در این کشور در مقایسه با کشورهای انگلستان و ایالات متحده بسیار ارزان تر است. متقاضیان مهاجرت به مجارستان جهت آگاهی از سایر اطلاعات می­توانند با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نموده و همچنین در زمینه سایر موضوعات مهاجرتی با کارشناسان ارشد این مجموعه مشاوره نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *