شرایط مجارستان

اقامت مجارستان

اقامت مجارستان

اخذ اقامت مجارستان به منظور زندگی در کشوری زیبا و در قبل اتحادیه اروپا رویایی می باشد که سالانه ذهن افراد را به سمت خود سوق می دهد. مجارستان یکی از راحت ترین و ارزان ترین کشورهای اروپایی بشمار می ­رود. علاوه بر این هزینه های تحصیل در این کشور نیز بسیار مناسب است. از همین رو دانشگاه های این کشور مورد توجه بسیاری از دانشجویان بین المللی قرار گرفته است. از دیگر راه های مهاجرت و اخذ اقامت این کشور سرمایه گذاری، خرید ملک و انجام کار می­ باشد. نرخ بیکاری در مجارستان 3% است و این کشور در لیست کشورهایی قرار دارد که دارای کمترین نرخ های بیکاری در جهان هستند.

مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با ارائه مشاوره های مفید در زمینه اخذ اقامت کشورهای مختلف متقاضیان مهاجرت به دیگر کشورها را یاری و راهنمایی می­ نمایند. دولت مجارستان ویزاهای کوتاه مدت و بلند مدتی را برای افرادی که قصد مراجعت به این کشور را دارند، صادر می­نماید. ویزاهای کوتاه مدت مجارستان برای آن دسته از افرادی که قصد گردشگری و یا تحصیل بمدت کمتر از 3 ماه را دارند صادر می­ شود و ویزاهای بلند مدت این کشور برای دانشجویانی که برای تحصیل به مدت بیش از 3 ماه در این کشور را دارند و یا متقاضی انجام کار و سرمایه گذاری در مجارستان هستند صادر می­ گردد.

اقامت مجارستان از طریق تحصیل

با توجه به شهریه های مناسب تحصیلی در مجارستان دانشجویان زیادی با اخذ ویزای تحصیلی این کشور به مجارستان مهاجرت می­ نمایند. دانشجویان ابتدا درخواست تحصیل را به دانشگاه های این کشور ارائه می ­نمایند و دانشگاه های مذکور پس از بررسی مدارک متقاضیان دعوتنامه تحصیلی ارسال می­ نمایند. پس از آن دانشجویان می­ توانند جهت اخذ ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمایند. ویزای تحصیلی مجارستان از نوع بلند مدت بوده و در ابتدا دارای اعتباری یکساله است و پس از پایان اعتبار امکان تمدید آن به ازای هر سال تحصیلی وجود دارد.

دانشجویان علاوه بر اینکه در حین تحصیل اجازه انجام کار دارند، پس از اتمام تحصیلات می­توانند بمدت یکسال بجستجوی شغل مورد نظر خود در این کشور بپردازند. با یافتن و انجام کار در این کشور شرایط اخذ اقامت کشور مجارستان برای دانشجویان فراهم می­ شود. همچنین پس از گذشت 5 سال امکان دریافت اقامت این کشور را خواهند داشت. مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی مجارستان عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر
 • عکس
 • دعوتنامه تحصیلی
 • تمکن مالی برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در مجارستان

اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری و اوراق قرضه

از دیگر راه های دریافت اقامت مجارستان سرمایه گذاری در این کشور است. سرمایه گذاری یکی از جذاب ترین طرق مهاجرتی به این کشور محسوب می ­شود، زیرا مالیات های پرداختی به دولت مجارستان در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بسیار پایین است و با توجه به اینکه این کشور در لیست کشورهایی قرار دارد که کمترین میزان جرم و فساد اداری را دارد، سرمایه گذاری در این کشور با ریسک و نگرانی کمتری همراه است.

خرید اوراق قرضه دولتی یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری در مجارستان می ­باشد. سرمایه گذاری در این روش بگونه ای است که متقاضیان ابتدا با حداقل سرمایه ای برابر با 300.000€ (یورو) نسبت به خریدد اوراق دولتی که معمولاً 5 ساله است اقدام می ­نمایند. می­توان گفت نوع سرمایه گذاری یکی از کم ریسک ترین روش های سرمایه گذاری می­ باشد که سرمایه گذاران می­توانند اقامت مجارستان را براحتی دریافت نمایند.  ناگفته نماند سرمایه اولیه افراد پس از گذشت 5 سال زندگی در این کشور عودت می­گردد.

اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری و اوراق قرضه

ثبت شرکت در مجارستان

افراد از طریق ثبت شرکت در مجارستان می­ توانند به سرمایه گذاری در این کشور بپردازند. ثبت شرکت با  سرمایه ­ی اولیه ای معادل 5000 الی 50000€ (یورو) امکان پذیر است. سرمایه گذران خارجی تنها مجاز به ثبت شرکت هایی با مسئولیت محدود (KFT) هستند. فرآیند ثبت شرکت در مجارستان 6 ماه بطول می­ انجامد و مالیات های کشور مجارستان برای این نوع سرمایه گذاری بسیار پایین است، از همین رو اکثر افراد با ثبت شرکت در این کشور به ایجاد کسب کار می­ پردازند.

ناگفته نماند از ملزومات ثبت شرکت در این کشور ارائه بیزینس پلن یا طرح تجاری می ­باشد که موجب رشد اقتصادی در مجارستان گردد. اداره تجارت و بازرگانی کشور مجارستان ابتدا طرخ های تجاری متقاضیان را بررسی می­نمایند و پس از تأیید  این اداره مجوز ایجاد کسب و کار به متقاضیان داده خواهد شد. این افراد پس از گذشت 3 سال انجام کار در این کشور می­توانند اقامت مجارستان را بصورت دائم دریافت نمایند.از دیگر مزایای ثبت شرکت در مجارستان می­توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • اخذ اقامت دائم اروپا برای شخص و اعضای خانواده وی
 • امکان افتتاح حساب بانکی
 • امکان اجازه کار در مجارستان
 • تردد آزادانه در تمامی کشورهای عضو شنگن
 • امکان اجاره­ غرفه های نمایشگاهی در اروپا

اخذ اقامت مجارستان از طریق ازدواج

طبق قوانین کشورهای اروپایی اتباع خارجی که با شهروندان اروپایی ازدواج می ­نمایند، در صورت واقعی بودن ازدواج زوجین و زندگی مشترک می­ توانند اقامت دائم و پس از آن پاسپورت کشور مورد نظر را اخذ نمایند. کشور مجارستان نیز تابع قانون فوق بوده و اتباع خارجی پس از ازدواج با شهروندان مجارستانی می­توانند اقامت مجارستان را دریافت نمایند. ارائه مدارک زیر جهت اخذ اقامت مجارستان از طریق ازدواج به اداره مهاجرت این کشور لازم و ضروری است:

 • مدارک هویتی زوجین (شناسنامه کارت ملی)
 • ارائه اقامت قانونی تبعه­ خارجی در مجارستان
 • مدارکی دال بر ازدواج واقعی زوجین
 • گواهی ثبت ازدواج طرفین
 • تمکن مالی همسر برای تأمین هزینه های زندگی در مجارستان

لازم بذکر است پس از 3 سال زندگی مشترک امکان دریافت این اقامت وجود دارد و در ضمن تبعه خارجی در این مدت می بایست مهارت زبان مجاری را کسب نموده باشد. هزینه های زندگی در مجارستان بسیار مناسب و در مقایسه با سایر کشورها بسیار ارزانتر است و افراد با پرداخت ماهانه 500 الی 600€ (یورو) می ­توانند مخارج زندگی خود در این کشور را تأمین نمایند. هزینه های مسکن در این کشور برخلاف سایر کشورها بسیار ارزان و در برخی از شهرهای این کشور اجاره مسکن نسبت به کشور ایران نیز ارزانتر است. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت سعی بر این دارند تا بهترین گزینه های مهاجرتی را به متقاضیان عزیز معرفی نمایند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *