مهاجرت کاری مجارستان

کار در مجارستان

کار در مجارستان

کار در مجارستان و یافتن شغل مناسب در این کشور از بهترین روش های کسب اقامت و تابعیت در مجارستان به شمار میرود که متقاضیان مختص به خود را دارد. کار کردن در کشور مجارستان شرایط خاصی را برای مهاجران و شهروندان کشورهای مختلف به همراه دارد و متقاضیان می توانند با همراهی کارشناسان و متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از شرایط مهاجرت جهت کار در مجارستان، شرایط کار در مجارستان، کسب ویزا جهت کار در مجارستان، هزینه های کسب ویزای کاری مجارستان، زبان کار و شرایط زندگی در این کشور پیشرفته اروپایی آگاه شوند.

مهاجرت جهت کار در مجارستان

همانطور که می دانید، مهاجرت به کشورهای اروپایی، آمریکایی، اسکاندیناوی و همچنین آسیایی از راه های مختلفی امکان پذیر است. برای ورود به خاک کشور مجارستان، متقاضیان و مهاجران می توانند از طریق اشتغال و کاریابی در این کشور اقدام کنند. جهت کار در مجارستان، شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه شنگن و شهروندان کشورهای ثالث شرایط متفاوتی دارند. مجارستان یکی از کشورهایی است که در بخش مرکزی قاره اروپا واقع شده است و پایتخت آن بوداپست نام دارد. اتریش یکی از کشورهای همسایه است که هر ساله متقاضیان و مهاجران زیادی وارد خاک این کشور میشوند. به دلیل وجود شرایط مناسب کاریابی در مجارستان، اکثر مهاجران و متقاضیان خارجی با داشتن شرایط و مدارک مورد نیاز به راحتی قادر به یافتن شغل مناسب در این کشور هستند. قبل از مهاجرت کاری متقاضیان باید از شرایط کار و شرایط زندگی در مجارستان اطلاعات کافی کسب کنند.

دولت مجارستان برنامه های مختلفی برای جذب نیروی کار خارجی جهت کار در زمینه های مختلف حرفه ای و همچنین تولید محصولات صادراتی ارائه کرده است. این کشور صادر کننده محصولاتی مانند غلات، زغال سنگ، مواد غذایی، سوخت، الکتریسیته و ماشین آلات است و متقاضیان و مهاجران خارجی می توانند در بخش های تولیدی این محصولات شغل های مختلفی پیدا کنند. همانند سایر کشورهای دنیا، میزان درآمد افراد در کشور مجارستان به شغل آنها بستگی دارد؛ اما به طور کلی هزینه های زندگی در این کشور به طور میانگین مبلغ 550 الی 750€ (یورو) در ماه است. هموطنان ایرانی برای مهاجرت کاری به کشور مجارستان باید ویزای کاری این کشور و مجوز کار در این کشور را کسب کنند. برای کسب ویزای کاری کشور مجارستان متقاضیان باید مدارک مورد نظر را به سفارت این کشور ارائه دهند و سپس اقدام به مهاجرت نمایند.

قوانین و شرایط کار در مجارستان

شرایط کار برای متقاضیان و شهروندان کشورهای مختلف متفاوت است. افرادی که شهروند کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا هستند می توانند بدون کسب ویزای کاری و مجوز کار در این کشور مشغول به کار شوند. در نظر داشته باشید که شهروندان سایر کشور های دنیا برای اشتغال در کشور مجارستان نیاز به کسب مجوز کار یا ویزای کار و یا هر دو مدارک خواهند داشت. افرادی که قصد دارند در کشور مجارستان کار کنند باید دعوت نامه کاری از کارفرمای یک کمپانی معتبر داشته باشند. همچنین اثبات داشتن قرارداد کاری معتبر با شرکت یا سازمان مربوطه جهت کسب ویزای کاری و مجوز کار در این کشور الزامی است. متقاضیان و مهاجران خارجی قبل از مهاجرت می بایست برای یافتن شغل مناسب در زمینه کاری خود به موسسه های کاریابی، سایت های کاریابی و یا مراکز معتبر مربوطه مراجعه کنند.

بعد از یافتن شغل مناسب، متقاضی خارجی باید مدارک و اسناد مورد نیاز خود را به کمپانی یا کارفرمای کمپانی ارسال کند و منتظر پاسخ باشد. این مدارک شامل مدارک پزشکی، مدارک و سوابق تحصیلی، پرونده سوابق کاری، انگیزه نامه، اهداف نامه، پاسپورت معتبر و رزومه می شود. در صورت پذیرش شرایط و مدارک متقاضی خارجی، کارفرمای کمپانی مجارستانی برای وی دعوت نامه کاری ارسال خواهد کرد. به یاد داشته باشید که قبل از ارسال دعوت نامه کاری به متقاضی خارجی، کارفرمای مجارستانی باید شغل مورد نظر را به مدت شش ماه در مجارستان و اتحادیه اروپا آگهی کند و در صورت عدم وجود نیروی کار داخلی، دعوت نامه کاری را به متقاضی خارجی ارسال کند. کار کردن در مجارستان نیاز به داشتن دانش زبان مجاری و یا انگلیسی دارد و متقاضیان و شهروندان کشورهای ثالث جهت اشتغال در این کشور باید اقدام به کسب مجوز کاری در مجارستان کنند.

قوانین و شرایط کار در مجارستان

اخذ ویزای کاری مجارستان

همانطور که گفته شد، هموطنان ایرانی و همچنین شهروندان کشورهای ثالث برای کار در مجارستان نیاز به کسب ویزای کاری مجارستان دارند. کسب ویزای کاری کشور مجارستان یکی از روش های معتبر و قانونی دریافت اقامت و سپس تابعیت در این کشور است. گرفتن ویزای کار مجارستان برای مهاجرت کاری به این کشور برای افراد و متقاضیان ذکر شده الزامی است و متقاضیان برای کسب ویزای کاری کشور مجارستان می بایست مدارک و شرایط زیر را دارا باشند:

  • داشتن قرارداد رسمی کاری با کمپانی مورد نظر
  • داشتن پاسپورت معتبر
  • داشتن توان مالی کافی برای مهاجرت به کشور مجارستان
  • ارائه مدارک کامل برای اثبات داشتن محل اقامت در مجارستان
  • ارائه دعوت نامه کاری معتبر
  • فرم های تکمیل شده درخواست ویزا
  • ارائه مدارک تحصیلی کسب شده (حداقل لیسانس)
  • ارائه پرونده سابقه های کاری و رزومه
  • مجوز رسمی کار

برای دریافت ویزای کاری متقاضیان و هموطنان گرامی باید مدارک ذکر شده را به سفارت این کشور ارائه دهند و سپس در مصاحبه جهت دریافت ویزای کاری شرکت کنند. فرآیند کسب ویزای کاری حداقل 70 روز کاری به طول می انجامد و هزینه دریافت این ویزای 60€ (یورو) است. متقاضیان و مهاجران خارجی در صورت تمایل می توانند ویزا و مجوز کار خود را تمدید کنند البته لازم به ذکر است که این امر نیز با هزینه های جداگانه همراه خواهد بود.

افرادی که قصد دارند در مجارستان مشغول به کار شوند حتما باید در زمینه کاری خود مدرک معتبر دانشگاهی یا مدرک معتبر فنی ارائه دهند. همچنین داشتن تجربه کاری و سابقه کاری بسیار خوب می تواند در شرایط کاریابی و اشتغال مهاجران بین المللی در مجارستان تاثیر مثبتی داشته باشد. هموطنان گرامی برای کسب ویزای کاری کشورهای اروپایی و یا سایر کشورهای دنیا می توانند با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *