مهاجرت کاری مجارستان

کار دانشجویی در مجارستان

کار دانشجویی در مجارستان

کار دانشجویی در مجارستان هر ساله به در خصوص در سال 2021 یکی از دغدغه ها اصلی دانشجویانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند می باشد. همانطور که مقالات پیشین گفته شد یافتن شغل در مجارستان و اخذ ویزای کاری از این کشور برای افراد خارجی که قصد مهاجرت از این طریق را دارند کاری سخت می باشد.

پس پیشنهاد می شود برای اخذ ویزای کاری این کشور ابتدا روش های دیگری را برای مهاجرت انتخاب کرده و سپس ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل نمایید. یکی از روش هایی که برای مهاجرت به افراد پیشنهاد می شود اخذ ویزای تحصیلی می باشد که پس از فارغ التحصیلی دانشجو می تواند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نماید. همچنین دانشجویان در طول دوره تحصیلی اجازه کار کردن در شغل های پاره وقت را دارند. در مقاله پیش رو قصد داریم به بررسی کار دانشجویی در مجارستان بپردازیم و نکات و شرایطی را در ارتباط با کار دانشجویی در مجارستان در اختیار شما متقاضیان قرار می دهیم. لذا با ادامه مقاله نگارش شده در موسسه سفیران سروش سعادت با ما همراه باشید.

شرایط کار دانشجویی در مجارستان

امروزه کشورها اروپایی شرایط بسیار مناسبی را برای دانشجویان جهت کار در طول تحصیل فراهم کرده اند. اما برای دانشجویان زمانی را برای کار در طول هفته در نظر گرفته اند. این ساعت های کاری با توجه به مقاطع تحصیلی فرد متفاوت می باشد. دانشجویانی که در مقطع کارشناسی تحصیل می کنند اجازه دارند در طول هفته 10 ساعت به کار کردن بپردازند.

دانشجویان مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد می توانند در طول هفته به مدت 20 ساعت در شغل های پاره وقت مشغول به کار شوند. اما دانشجویان مقطع دکترا در هفته اجازه کار به مدت 30 ساعت را دارند که با توجه به هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور می توانند بیشتر هزینه های تحصیل و زندگی را از طریق کار به دست آورند. دستمزد در نظر گرفته شده برای دانشجویان، مبلغ 3€ تا 5€ (یورو) برای هر ساعت کار می باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به دانشجویان پیشنهاد می کند که در حین تحصیل در کارهای پاره وقت مشغول شوند زیرا دانشجویانی که در حین تحصیل کار می کنند می توانند بخشی از هزینه های تحصیل خود را به دست آورند. منابع کاریابی در این کشور عبارتند از:

منابع کاریابی در مجارستان

جستجوی کار در مجارستان

دانشجویان برای یافتن کار دانشجویی در مجارستان می توانند تابلوهای اعلانات که در دانشگاه ها موجود است را مطالعه کنند. همچنین سایت هایی برای کاریابی جهت شاغل شدن در کارهای پاره وقت وجود دارد. این سایت های کاریابی به شرح زیر می باشد:

 • glassdoor.com
 • graduateland.com

افرادی که شهروند کشور ای عضو اتحادیه اروپا می باشند برای کار در مجارستان نیاز به اخذ ویزای کاری ندارند. اما شهروندان خارجی باید برای کار در مجارستان ویزای کار یا اجازه کار دریافت نمایند. برای دریافت ویزا کار و یا اجازه کار در این کشور باید به اداره مهاجرت در کشور مجارستان مراجعه نمایید. شهروندان خارجی برای دریافت ویزای کاری باید از کارفرمایی اجازه کار دریافت نمایند، ولی برای اعطاء دعوت نامه کاری به افراد خارجی شرایط و قوانینی وجود دارد.

کار فرما باید آگهی استخدام را به مدت 90 روز در کشور مجارستان منتشر کند. اگر فردی در طول 90 روز برای استخدام مراجعه نکرد کارفرما باید آگهی را به مدت 90 روز دیگر در کشورها اتحادیه اروپا منتشر نماید. اگر همچنان فردی برای استخدام در شغل مورد نظر پیدا نشد، کارفرما می تواند برای شهروندان خارجی دعوت نامه کاری ارسال نماید. افرادی که قصد کار در کشور مجارستان را دارند باید به زبان رسمی این کشور که مجاری تسلط داشته باشند.

هزینه های زندگی در مجارستان

تمامی افراد این نکته را می دانند که هزینه های زندگی افراد با یکدیگر با توجه به سبک زندگی و منطقه سکونت متفاوت می باشد. ولی باید به این نکته توجه داشت که هزینه های تحصیل و زندگی در کشور مجارستان ارزان می باشد. ولی به طور تقریبی هزینه ماهانه زندگی و غذا در کشور مجارستان مبلغی بین 300€ تا 350€ (یورو) می باشد. هزینه اجاره مسکن در ماه مبلغی بین 600€ تا 800€ (یورو) می باشد که با توجه به منطقه زندگی فرد متفاوت می باشد. اگر بخواهید در هزینه های اجاره مسکن صرفه جویی کنید، می توانید از خوابگاه هایی که دانشگاه برای دانشجویان در نظر می گیرد استفاده نمایید. شایان ذکر است هزینه زندگی در مجارستان بایستی توسط متقاضی و بر اساس سبک زندگی محاسبه شود.

شرایط کار دانشجویی در مجارستان

شرایط کار دانشجویی در مجارستان

برای کار دانشجویی در مجارستان شرایطی در نظر گرفت شده که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

 • سن قانونی جهت شروع کار برای دانشجویان و دانش آموزان سن 16 سالگی می باشد.
 • طبق قوانین وضع شده برای کار دانشجویی در مجارستان، دانشجویان اجازه دارد 90 روز در سال به کار کردن بپردازند.
 • فردی که تقاضا دارد در این کشور کار کند باید به زبان انگلیسی و کار با کامپیوتر مسلط باشد.
 • در شرکت های چند ملیتی برای استخدام افراد آزمون هایی در نظر گرفته شده تا بتوانند بهترین نیرو را با مهارت های بالا استخدام نمایند.
 • همچنین بعضی از موسسات و دانشگاه ها دوره ها کار آموزی را قبل از استخدام فرد برگزار می گنند.

برای مطالعه بیشتر می توانید مقاله شرایط کار در مجارستان را مطالعه نمایید.

مزایای تحصیل در مجارستان

تحصیل و کار در کشور مجارستان مزیت هایی نسبت به سایر کشور ها دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 • فرصتی برای آشنا شدن با فرهنگ و تمدن در کشور مجارستان
 • دانشجویان با راه یابی افراد به دانشگاه های مجارستان افراد فرصت تحصیل در دانشگاه های معتبر با سطح علمی بالا را به دست می آورند.
 • افراد با کار کردن در حین تحصیل می توانند تجربه به دست آورند.
 • اگر دانشجویی بتواند در حین کار در شغل های پاره وقت کارفرمای خود را برای انجام کار تمام وقت قانع کند می تواند پس از فارغ التحصیل شدن ویزا تحصیلی خود را سریعا به ویزا کاری تبدیل کرد و اقامت این کشور را به دست آورد.
 • فرصت یادگیری زبان مجارستانی
 • دانشجو با تحصیل و کار کردن در مجارستان فرصت یادگیری بیشتر زبان انگلیسی را نیز به دست می آورد.

انواع کار دانشجویی در مجارستان

دانشجویان می توانند در طول تحصیل در شغل هایی که برای دانشجویان در نظر گرفته شده است مشغول به کار شوند، در ادامه به این شغل ها اشاره خواهیم کرد. کار در کتابخانه ها، کافه ها، سالن های ورزشی، رستوران ها و فروشگاه ها متداول ترین محافل برای کار دانشجویی هستند.

همان طور که گفته شد افراد می توانند از روش های دیگری برای اخذ ویزای کاری در این کشور را انتخاب کنند. اگر برای انتخاب روش مهاجرت به مجارستان نیاز به دریافت مشاوره دارید می توانید با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید. مشاوران ما با توجه به شرایط و علاقه شما بهترین روش را برای مهاجرت به شما عزیزان پیشنهاد می دهند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.