مهاجرت تحصیلی مجارستان

ویزای مجارستان

ویزای مجارستان

مجارستان کشوری اروپایی با آب و هوای بسیار دلپذیر، همراه با جاذبه های گردشگری فراوان می­باشد. افراد برای سفر به این کشور بسیار دیدنی باید ویزای مجارستان را دریافت نمایند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راهنمای تمامی عزیزان در زمینه راههای مهاجرت به مجارستان می­باشد. مجارستان یکی از کشورهای عضو معاهده شینگن می­باشد، افراد با استفاده از ویزای مجارستان براحتی می­توانند به تمامی کشورهای عضو این پیمان مسافرت نمایند. این کشور بدلیل برخورداری از جاذبه های طبیعی بسیار زیبا هر ساله میزبان گردشگران زیادی از سرتاسر جهان می­باشد. جاذبه های فراوان و متنوع مجارستان باعث شده است که این کشور به پاریس شرق معروف گردد.

پایتخت این کشور شهر بوداپست است و شهرهای مهم این کشور عبارتند از دبرتسن و میشکولتس، سگد و پچ می­باشد. مجارستان از جمله کشورهای توریستی بحساب می­آید، اما با اینحال هزینه های زندگی در این کشور بسیار ازران و مقرون به صرفه است. ما در این مقاله به به معرفی انواع ویزاهای کشور مجارستان خواهیم پرداخت. از علاقمندان به مهاجرت به این کشور دعوت می­نمائیم تا مقاله را تا پایان مطالعه فرمایند. افراد با توجه به اهداف سفر خود به مجارستان می­توان ویزای مربوطه را دریافت نمایند. گردشگران هر ساله با دریافت ویزای توریستی این کشور اجازه ورود به مجارستان را خواهند داشت. انواع ویزاهای مجارستان عبارتند از ویزای تحصیلی- ویزای کاری- ویزای کاری- ویزای تجاری – ویزای های یکبار ورود و یا چند بار ورود می­باشد.

مراحل اخذ ویزای مجارستان

اخذ ویزای کشور مجارستان تنها بصورت حضوری امکانپذیر می­باشد. زیرا امکان دریافت وقت سفارت مجارستان بصورت آنلاین نمی­باشد و افراد باید برای دریافت نوبت خود به سفارت این کشور مراجعه نمایند. برای اخذ ویزای کشور مجارستان ابتدا بایستی فرم درخواست ویزای این کشور را تکمیل نموده و به سفارت این کشور تحویل نمود. سپس این اداره زمانی را برای مصاحبه و تحویل مدارک فرد مقرر می­نماید. افراد توجه داشته باشند که به هنگام مراجعه به سفارت مجارستان بهمراه تمامی مدارک خواسته در زمان خواسته شده مراجعه نمایند. زیرا این اداره در صورت عدم حضور بموقع فرد نوبت وی را باطل خواهد نمود.

انواع ویزای مجارستان از لحاظ ورود

سفارت مجارستان ویزاهای این کشور را بصورت تک وروده و چند وروده برای افراد صادر می­نماید. افراد با اخذ این ویزاها تنها به مدت 90 روز در هر نیم سال اجازه ماندن در کشورهای عضو شینگن را دارند.

ویزای تک وروده

افراد با اخذ ویزای تک وروده مجارستان تنها یکبار اجازه ورود به کشورهای عضو شینگن را دارند. در صورتیکه افراد با استفاده از این ویزا وارد کشور مجارستان شوند و قبل از پایان اعتبار اقامت ویزا مجارستان را ترک نمایند دیگر اجازه ورود به این کشور را نخواهد داشت.

ویزای چند بار ورود

افرادی که ویزای چند بار ورود مجارستان را اخذ می­نمایند، براحتی می­توانند چند بار به کشورهای عضو شینگن رفت و آمد کنند. به تازگی کشور مجارستان ویزای توریستی خود را بصورت چند بار ورود برای افراد صادر می­نماید. همچنین افراد بایستی پس از اخذ ویزای این کشور بلافاصله به مجارستان سفر نمایند زیرا اعتبار ویزای این کشور از تاریخ صدور ویزا محسوب می­گردد. در صورتیکه افراد یکماه پس از صدور ویزا به این کشور سفر نمایند تنها به مدت 2 ماه دیگر اجازه حضور در کشور مجارستان را خواهد داشت.

انواع ویزای مجارستان

افراد به دلایل مختلفی به کشور مجارستان سفر می­کنند. از اینرو دولت مجارستان با توجه به اهداف سفر افراد، انواع مختلفی از ویزا را صادر می­نماید. افراد برای اخذ هر ویزا باید مدارک مخصوص به آن را به سفارت این کشور ارائه دهد. بدین معنا که برخی از افراد برای ادامه تحصیل، برخی برای انجام کارهای تجاری و برخی دیگر هم برای مشاهده جاذبه های گردشگری به این کشور سفر می­نمایند. از این رو افراد بایستی مطابق با هدف سفر خود ویزای مربوطه را دریافت نمایند و مدارک مربوط به آن ویزا را به سفارت ارائه دهند.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات جامع تری از مدارک مورد نیاز برای هر ویزا را در اختیار عزیزان قرار می­دهد. بطور کلی کشور مجارستان 5 نوع ویزا صادر می­نمایند. این ویزا ها عبارتند از ویزای تحصیلی- ویزای ورزشی- ویزای دیدار با بستگان- ویزای تجاری و ویزای شرکت در سمینارها و کنفرانس ها.

ویزای تحصیلی مجارستان

کشور مجارستان دارای دانشگاههای زیادی است و دانشجویان زیادی علاقمند به تحصیل در این کشور هستند. دانشگاههای این کشور تدریس به زبان های مختلفی صورت می­گیرد و همچنین رشته های مختلفی را به دانشجویان ارائه می­نماید. دانشجویان برای تحصیل در دانشگاههای این کشور بایستی دارای مدرک زبان باشند. بطوریکه دانشجویان برای تحصیل در مقطع کارشناسی دارای مدرک آیلتس با حداقل نمره 5.5 و برای تحصیل در کارشناسی ارشد دارای مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6 باشند. افراد برای تحصیل در کشور مجارستان ابتدا بایستی ویزای تحصیلی این کشور را اخذ نمایند. با دریافت ویزای تحصیلی این کشور، به دانشجویان حق دریافت بیمه، خوابگاه و افتتاح حساب بانکی داده می­شود.

ویزای کاری مجارستان

افرادی که قصد انجام کار در کشور مجارستان را دارند بایستی ویزای کاری این کشور را اخذ نمایند. ناگفته نماند افراد برای دریافت ویزای کاری بایستی پیشنهاد کاری از سوی کارفرما در مجارستان دریافت نموده باشند. افراد  با اخذ ویزای کاری خود می­توانند به همراه اعضای خانواده خود به مجارستان سفر نمایند. یافتن کار برای افرادیکه تحصیلات خود را در مجارستان به پایان رسانیده اند، بسیار آسان تر می­باشد. زیرا کارفرمایان در این کشور علاقمند به استخدام افرادی هستند که تحصیلات دانشگاهی دارند و در کشور مجارستان تحصیل نموده باشند.

اخذ ویزای پزشکی مجارستان

افرادی که برای معالجه بیماری به مجارستان مراجعت می­نمایند باید ویزای پزشکی این کشور را اخذ نمایند. اعتبار این ویزا بصورت کوتاه مدت است و به ویزای فوری معروف است. برای دریافت این ویزا فرد بایستی دارای مدارک پزشکی و بیمارستان باشند. همچنین این افراد بایستی مدارکی را که نشان دهنده توانایی مالی فرد برای تأمین هزینه های درمانی می­باشد ارائه دهند.

اخذ ویزای ازدواج مجارستان

افرادی که با اتباع مجارستانی ازدواج می­کنند از طریق ویزای ازدواج این کشور می­توانند به این کشور سفر نموده وپس از مدتی تابعیت این کشور را اخذ می­نمایند. افراد به هنگام دریافت این نوع ویزا بایستی مدارکی را به سفارت این کشور ارائه دهند که واقعی بودن ازدواج فرد با تبعه­ی مجارستانی را ثابت نماید.

اخذ ویزای توریستی مجارستان

افرادی که قصد سفر و گشت و گذار در کشور مجارستان را دارند بایستی ویزای توریستی این کشور را اخذ نمایند. این ویزا به مدت 30 روز اعتبار دارد و فرد در این مدت می­تواند به گردشگری و بازدید از جاذبه های گردشگری این کشور بپردازد. اخذ ویزای توریستی مجارستان به مدت 5 الی 15 روز طول خواهد کشید و در صورتیکه افراد دارای دعوتنامه ای از سوی بستگان خود در مجارستان باشند صدور این ویزا راحت تر خواهد بود.

 ویزای مجارستان

افرادی که قصد سرمایه گذاری در کشور مجارستان را دارند باید ویزای تجاری این کشور را اخذ نمایند. افراد با دریافت ویزای تجاری این کشور می­توانند پس از گذشت چند سال اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند. افراد به طرق مختلف می­توانند در کشور مجارستان سرمایه گذاری نمایند. خرید اوراق قرضه دولتی در مجارستان یکی از انواع سرمایه گذاری در این کشور است.

همه­ ی افراد با پرداخت حداقل 300 یورو می­توانند اوراق قرضه دولتی خریداری نمایند. دولت مجارستان پس از گذشت 5 سال این مبلغ را به فرد باز خواهد گرداند. دولت مجارستان به افرادی که ویزای تجاری مجارستان را اخذ می­نماید، پس از گذشت یک ماه از تاریخ اعتبار ویزا، اقامت 6 ماهه به فرد و اعضای خانواده وی اعطا خواهد شد.

هزینه صدور ویزای مجارستان چقدر است؟

افراد برای اخذ ویزاهای مجارستان باید مبالغی را پرداخت نمایند. هزینه این ویزا ها بایکدیگر متفاوت است و بایستی هزینه ویزا را براساس یورو پرداخت نمایند. همچنین سفارت این کشور هزینه ویزا را بصورت نقدی و تنها اسکناس های 5-10-20 و 100 یورویی را می­پذیرد.

مدت زمان صدور ویزای مجارستان چگونه  است؟

صدور ویزای کشور مجارستان پس از تحویل مدارک به سفارت این کشور بمدت 20 روز طول خواهد کشید. افراد برای اخذ ویزای این کشور باید به سفارت حاضر گردند، همچنین افرادی که زیر سن قانونی هستند نیز بایستی به همراه والدین خود به سفارت این کشور مراجعه نمایند. پس از بررسی مدارک فرد توسط سفارت مجارستان ویزای این کشور صادر خواهد گردید.

تمدید ویزای مجارستان چگونه است؟

حداکثر اعتبار ویزاهای کشور مجارستان 90 روز می­باشد. درصورتیکه افراد بخواهند بیشتر از 3 ماه در این کشور اقامت گزینند بایستی اقدام به تمدید ویزای خود نمایند. بطور کلی اکثر ویزاهای کشورهای حوزه شینگن قابل تمدید نمی­باشند و افراد تنها در برخی از موارد می­توانند اقامت خود را تمدید نمایند. افراد با اخذ ویزای کشور مجارستان می­توانند علاوه بر سفر به کشورهای حوزه شینگن به کشورهای نروژ- ایسلند و سوئیس نیز سفر نمایند.

افراد با سوالات بسیاری در رابطه با ویزای کشور مجارستان روبرو می­شوند از جمله:

  • آیا با دریافت ویزاهای کشور مجارستان افراد از حقوق شهروندی این کشور برخوردار خواهند شد؟
  • افراد برای سرمایه گذاری در مجارستان باید دارای چه مقدار سرمایه باشند؟
  • آیا امکان تبدیل ویزای تحصیلی پس از اتمام تحصیلات به دیگر ویزاها در کشور مجارستان است؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی سوالات تمامی افراد در این زمینه می­­باشد. برای مشاوره و راهنمایی می­توانید با کارشناسان این مجموعه ارتباط برقرار نمایند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *