مهاجرت به کشور بلغارستان

کشورهای لغو روادید با پاسپورت بلغارستان

کشورهای لغو روادید با پاسپورت بلغارستان

در این نگارش تعداد کشورهای لغو روادید با پاسپورت بلغارستان را بررسی می کنیم. بلغارستان یکی از کشورهای شرق اروپا و عضو اتحادیه اروپاست. این کشور می تواند گزینه ارزانی برای اخذ اقامت در اتحادیه اروپا باشد. دارندگان پاسپورت بلغارستان می توانند در اتحادیه اروپا بدون نیاز به اجازه رفت و آمد کنند و همچنین به تحصیل و کار بپردازند. بلغارستان از جمله کشورهایی است که با برنامه سرمایه گذاری به صورت مستقیم پاسپورت خود را به سرمایه گذران در جهت تشویق به این کار ارائه می کند. لذا بسیاری به دنبال بررسی ارزش پاسپورت بلغارستان و کشورهای لغو روادید با پاسپورت بلغارستان هستند. متخصصین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این مورد را بررسی کرده و در قالب این مقاله این کشورها را معرفی کرده اند.

معرفی بلغارستان

جمهوری بلغارستان از 28 استان تشکیل شده و بخشی از اتحادیه اروپا است. مهم ترین بخش ها:

 • شهر صوفیه
 • پلوودیو
 • و وارنا هستند.

این کشور در جنوب شرقی اروپا و در همسایگی ترکیه، یونان، مقدونیه شمالی، صربستان، رومانی و دریای سیاه واقع شده است. بلغارستان شانزدهمین کشور بزرگ اروپا با مساحت 110993 کیلومتر مربع است. آب و هوای آن بیشتر معتدل است. این زمین عمدتا کوهستانی است و در شمال و جنوب شرقی از مناطق کم ارتفاع برخوردار است. جمعیت کلی 6.9 میلیون نفر است که این کشور را به یکی از کم جمعیت ترین کشورهای اتحادیه اروپا تبدیل می کند. پایتخت این کشور صوفیه است. همچنین با یک میلیون و 200 هزار نفر پرجمعیت ترین شهر کشور است. بعد از آن پلوودیو و وارنا دنبال می شوند. بزرگترین فرودگاه، فرودگاه صوفیه (SOF) با 7 میلیون مسافر در سال است. فرودگاه بورگاس (BOJ) با 2.8 میلیون مسافر در سال دومین فرودگاه بزرگ است. هر دو فرودگاه با هم مسیرهای داخلی و بین المللی بلغارستان را به اتحادیه اروپا و خاورمیانه متصل می کنند.

فرهنگ بلغارستان تحت سلطه سنت های قدیمی مردمی است که با میراث امپراتوری عثمانی آمیخته شده است. یک ترکیب چند ملیتی وجود دارد و آیین ارتدکس عید پاک غالب است. زبان رسمی بلغاری است. نظام حقوقی مبتنی بر قانون مدنی است. نوع دولت جمهوری پارلمانی است.

بررسی کشورهای لغو روادید با پاسپورت بلغارستان

پاسپورت بلغارستان در حال حاضر بر اساس شاخص رتبه بندی گذرنامه هنلی در رتبه 16 جهان قرار دارد. این امکان دسترسی بدون ویزا به 173 کشور را بدون ویزا و یا ویزای هنگام ورود فراهم می کند. با توجه به این تعداد بالا و آزادی شهروندان این کشور برای مسافرت به کشورهای مختلف، گذرنامه بلغارستان جزو گذرنامه های ارزشمند دسته بندی می شود. لذا برای کسب پاسپورت اتحادیه اروپا می تواند گزینه خوبی باشد البته گزینه های بهتر نیز وجود دارند. دارندگان پاسپورت بلغارستان می توانند در اروپا در کشورهای بسیاری و همچنین در سایر قاره ها از جمله کشورهای امارات، عمان، ژاپن، کره جنوبی، مکزیک، برزیل و آرژانتین بدون ویزا سفر کنند.

در تصویر زیر کشورهای سبز رنگ به شهروندان بلغارستانی اجازه ورود با لغو روادید را می دهند:

کشورهای مجاز به سفر با پاسپورت بلغارستان

بلغارستان در تصویر بالا به رنگ سرمه ای دیده می شود. کشورهای آبی رنگ مانند استرالیا و روسیه برای ورود شهروندان بلغاری از ویزا هنگام ورود و یا ویزای الکترونیکی استفاده می کنند و کشورهای قرمز رنگ مانند آمریکا و چین از شهروندان بلغاری ویزا قبل از سفر را درخواست می کنند. همچنین کشورهای سبز پر رنگ نشان دهنده کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا هستند که جابجایی آزاد شهروندان بلغاری را رقم می زنند.

درباره کشورهای لغو روادید با پاسپورت بلغارستان

گذرنامه بلغاری نیز یک گذرنامه اتحادیه اروپا است. در حالی که بر خلاف تصور عمومی، گذرنامه اتحادیه اروپا وجود ندارد، همه گذرنامه های اتحادیه اروپا دارای برخی ویژگی های مشترک هستند. گذرنامه های اتحادیه اروپا دارای پوشش رنگی مشابه هستند که به زبان (های) رسمی کشور عضو صادر کننده با عنوان “اتحادیه اروپا”، نشان ملی کشور مربوطه و کلمه پاسپورت منقوش شده است.

شهروندان بلغاری جهت مسافرت به کشورهای مختلف جهان باید موارد زیر را بررسی کنند:

ویژگی شرح
حقوق اقامت نامحدود شهروندان بلغارستان از حقوق اقامت محدود در تمام کشورهای اتحادیه اروپا و EFTA برخوردار هستند. این آزادی نهایی مسافرت و اسکان است زیرا شهروندان بلغارستان تقریباً از حقوق یکسانی برخوردار هستند، فارغ از اینکه در بلغارستان زندگی می کنند یا در هر یک از کشورهای دیگر اتحادیه اروپا یا افتا.
بدون ویزا این کشورها ورود بدون روادید بدون قید و شرط را به شهروندان بلغارستان ارائه می دهند. در برخی موارد، شهروندان بلغارستان ممکن است با شناسنامه ملی خود وارد کشور شوند و نیازی به ارائه گذرنامه بین المللی نیستند.
ویزا هنگام ورود کشورهایی که ویزا را هنگام ورود به شهروندان بلغارستان ارائه می دهند اغلب بدون ویزا در نظر گرفته می شوند زیرا صدور ویزا در نقطه ورود (به عنوان مثال فرودگاه) در بسیاری از موارد نه تنها رایگان است، بلکه یکپارچه و روش سریع قبل از عزیمت مسافر نیازی به درخواست ویزا در سفارت کشور مقصد ندارد.
EVisa یا eTA و غیره این دسته تقریباً همان ویزا هنگام ورود است، با این تفاوت که معمولاً مجوز الکترونیکی (اینترنتی) باید قبل از عزیمت بصورت آنلاین ارسال شود.
ویزا لازم است اینها کشورهایی هستند که دارندگان گذرنامه بلغارستان را ملزم به گرفتن ویزا قبل از عزیمت (معمولاً از سفارت کشور مقصد) می کنند.

لیست کشورهای لغو روادید کامل با پاسپورت بلغارستان

اگر بلغاری هستید و یا با اخذ تابعیت بلغارستان گذرنامه این کشور را دارید شما می توانید بدون درخواست ویزا به 134 کشور بروید. البته بلغارستان خود دارای مقاصد مختلف گردشگری شهری و طبیعی است. 9 میراث جهانی یونسکو در این کشور وجود دارد. برخی از مقاصد اصلی شامل کلیسای جامع الکساندر نوسکی، آبشارهای کروشونا، بنای یادبود بوزلودزا و پارک ملی پیرین است. این کشور در سال تقریباً 7.8 میلیون گردشگر دارد که سالانه بیشتر آنها از اروپا و کشورهای اطراف آن می آیند. جدا از بخش های گردشگری که قبلاً توسعه یافته اند، بلغارستان در توسعه بیشتر گردشگری زمستانی و استراحتگاه های اسکی خود تمرکز دارد.

در جدول زیر می توانید کشورهای لغو روادید با پاسپورت بلغارستان را بررسی کنید:

قاره نام کشورها
اروپا بوسنی، گرینلند، پرتغال، جمهوری چک، موناکو، مالتا، مونته نگرو، انگلستان، مجارستان، آلبانی، کوزوو، اتریش، ایرلند، قبرس، دانمارک، لوکزامبورگ، جزایر فارو، فرانسه، یونان، مقدونیه شمالی، لهستان، رومانی، سوئیس، سوئد، اوکراین، نروژ، واتیکان، ایسلند، سان مارینو، اسپانیا، استونی ، مولداوی، لیختن اشتاین، اسلوونی، بلاروس، لیتوانی، فنلاند، گیبرالتار، ایتالیا، کرواسی، آندورا، اسلواکی، صربستان، هلند و لتونی
آسیا تایلند، ماکائو، سنگاپور، تایوان، قزاقستان، ژاپن، کره جنوبی، ازبکستان، قرقیزستان، هنگ کنگ، مالزی، مغولستان، فیلیپین، برونئی و اندونزی
اقیانوسیه جزایر کوک، میکرونزیا، نیئو و وانوتو
کارائیب دومنیکا، کوبا، جامائیکا، هائیتی، آنتیگوآ و باربودا، باربادوس و سنت وینسنت
آمریکا پاناما، گویان فرانسه، مکزیک، ونزوئلا، پرو، هندوراس، آرژانتین، کلمبیا، جزیر فالکلند، نیکاراگوئه، برزیل، اروگوئه، شیلی، کاستاریکا، السالوادور، پاراگوئه، برمودا، گینه، اکوادور، گواتمالا، بولیوی و بلیز
آفریقا سنگال، آفریقای جنوبی، مراکش، جزایر کیپ ورد، گامبیا، تونس، بوتسوانا، مایوت، رینوین، سائو توم و موریتس
خاورمیانه اسرائیل، امارات متحده عربی، گرجستان، عراق، فلسطین، قطر، ارمنستان، عمان و ترکیه

لیست کشورهای لغو روادید کامل با پاسپورت بلغارستان

رتبه پاسپورت بلغارستان

دارندگان گذرنامه بلغارستان می توانند به 173 کشور از طرق مختلف مانند ویزا هنگام ورود، ویزای الکترونیکی و یا لغو روادید رفت و آمد کنند. در نتیجه، پاسپورت بلغارستان در رده بندی هنلی رتبه 16 و در رده بندی پاسپورت ایندکس در رده 10 در جهان قرار دارد. تقریبا 64% از کشورهای جهان با پاسپورت بلغارستان با سهولت قابل بازدید هستند. پاسپورت بلغارستان از نظر رتبه جهانی هم ردیف کشور کرواسی است. جدا از کشورهای لغو روادید و کشورهای ویزا هنگام ورود، بیش از 40 کشور دیگر وجود دارند که دارندگان گذرنامه بلغارستان برای بازدید از آنها نیاز به ویزای فیزیکی دارند. برخی از این کشورها شامل:

 • کانادا
 • چین
 • آفریقای جنوبی
 • آمریکا
 • گویان
 • کنگو
 • کره شمالی
 • الجزیره
 • کوبا و سایر

تعداد کشورهای مجاز به سفر با پاسپورت بلغارستان

جهت اخذ ویزای توریستی بلغارستان این نگارش را بخوانید.

کشورهای لغو روادید الکترونیکی با پاسپورت بلغارستان

دارندگان گذرنامه بلغارستان پس از مدت زمان مشخصی برای بسیاری از این کشورها نیاز به ویزا دارند. این دوره ها از 30 تا 180 روز است. علاوه بر این، دارندگان گذرنامه بلغاری از طریق برنامه ورود ویزا به چندین کشور دسترسی دارند. با استفاده از این برنامه، بلغاری ها می توانند بدون نیاز به ویزا در بلغارستان، هنگام ورود به کشور مقصد ویزا دریافت کنند. مسافرانی که در بدو ورود به ویزا نیاز دارند، معمولاً باید برچسب یا تمبری بر روی گذرنامه هایشان قرار داده شود. در صورت تأیید مدارک در کشور، مسافران باید ویزا و گذرنامه خود را همیشه با خود داشته باشند.

شهروندان بلغارستان همچنین باید خود را در مورد eTA یا مجوز سفر الکترونیکی، نوعی اجازه ورود، مطلع کنند. بلغاری های بدون ویزا پذیرفته شده باید مجوز سفر الکترونیکی داشته باشند. eTA به صورت الکترونیکی به یک گذرنامه متصل است و به مقامات مهاجرت اجازه می دهد تا به طور دقیق حرکت مسافر به یک کشور را ردیابی کنند. اگر گذرنامه قبل از انقضا eTA منقضی شود، مجوز سفر الکترونیکی نیز منقضی می شود. علاوه بر این، برنامه های eTA از میزان تأیید بالایی برخوردار هستند زیرا داده های مسافر را می توان از قبل بررسی کرد و هرگونه اشتباه را اصلاح کرد.

در جدول زیر کشورهای ارائه کننده مجوز الکترونیکی به شهروندان بلغاری را مشاهده می کنید:

ویزا با پاسپورت بلغارستان کشورها
ویزای eTA کانادا، آمریکا، نیوزلند و سریلانکا
ویزای آنلاین آذربایجان، روسیه، اتیوپی، لسوتو، استرالیا، انگولا، لائوس، بنین، جیبوتی، هند، میانمار، ویتنام، پاکستان و سورینام

اخذ پاسپورت بلغارستان

انگیزه اصلی برای ارائه تابعیت بلغارستان تسهیل تلاش های دولت بلغارستان برای کنترل تأثیر منفی بر بحران جمعیتی بلغارستان است. این هدف را می توان با استقبال از اتباع خارجی با اصالت بلغارستان و جذب اتباع خارجی با صلاحیت و ثروتمند برای اخذ تابعیت بلغارستان و مهاجرت مجدد به بلغارستان به دست آورد. مزایای اخذ تابعیت بلغارستان:

 • حق زندگی بدون محدودیت برای زندگی، کار و تحصیل در اروپا
 • سفر بدون ویزا یا ویزا هنگام ورود به بیش از 134 کشور و سرزمین
 • حق تملک زمین در بلغارستان و تعدادی دیگر از کشورهای اتحادیه اروپا که ممکن است دسترسی به اتباع خارجی را محدود کند.
 • دسترسی به سیستم های آموزشی بلغارستان و کشورهای عضو اتحادیه اروپا

در ازای سرمایه گذاری مطمئن، تضمین شده از سوی دولت و کاملاً قابل استرداد حدود €512000 (یورو) متقاضیان از هر ملیت می توانند پس از 5 سال تابعیت و پاسپورت بلغارستان را دریافت کنند. سرمایه گذار ملزم به زندگی و کار در بلغارستان نیست. سرمایه گذاری کاملا قابل استرداد است. قانون تابعیت بلغارستان به هر شخصی که برای مدتی در قانون مشخص شده در بلغارستان اقامت داشته و شرایط را برآورده می کند، اجازه می دهد تبدیل اقامت به تابعیت در بلغارستان را انجام دهد. هر شخصی که مایل به اخذ تابعیت از طریق اخذ تابعیت است لازم است تسلط خود به زبان بلغاری را منوط به اخذ گواهینامه مهارت زبان از وزارت آموزش و پرورش و اثبات درآمد و شغلی که وی را قادر می سازد به اثبات برساند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت صحبت کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *