مهاجرت کاری دانمارک

کار پزشک عمومی در دانمارک

شرایط کار پزشک عمومی در دانمارک

پزشکی از جمله مشاغلی است که نه تنها بالاترین درآمدها به این قشر از جامعه تعلق دارد، بلکه پزشکان در جامعه جایگاه ویژه ای را بخود اختصاص داده اند. کار پزشک عمومی در دانمارک از جمله مشاغلی است که این کشور با کمبود نیرو در این زمینه روبرو است. پزشکانی که قصد مهاجرت کاری به دانمارک را دارند، می ­بایست ابتدا مدارک تحصیلی را با سیستم آموزشی در کشور دانمارک مطابقت داده و در صورت نیاز ملزم به گذراندن برخی از دوره های آموزشی در این کشور هستند.

مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تمامی پزشکان متقاضی مهاجرت به دانمارک را یاری نموده و اطلاعات لازم را در اختیارشان قرار می­دهند. پزشکان علاوه بر معادلسازی مدارک تحصیلی در این کشور می ­بایست همانند سایر مشاغل نسبت به دریافت مجوز کاری دانمارک که همان پروانه پزشکی است اقدام نمایند. از مهمترین شرایط کار پزشکی در دانمارک برخورداری از مهارت زبان دانمارکی است.

دولت دانمارک طرح ویژه ای را برای پزشکان و دندانپزشکان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا ایجاد نموده است که موسوم به اخذ گرین کارت دانمارک است. پزشکان می­توانند با شرکت در این طرح اقامت 2 ساله کشور دانمارک را اخذ و به این کشور مراجعت نمایند و در طول این دوسال نسبت به دریافت پروانه پزشکی خود که دارای شرایطی می­باشد، اقدام بنمایند. طرح گرین کارت دانمارک از یک سیستم امتیاز دهی پیروی می­نماید که پزشکان و دندانپزشکان ملزم به دریافت حداقل 100 امتیاز هستند.

کار پزشک عمومی در دانمارک

مهاجرت پزشکان به دانمارک

از آنجائیکه شغل پزشکی یکی از نیازهای بازارهای کاری دانمارک است، دولت دانمارک با صدور گرین کارت دانمارک از پزشکان دیگر کشورها به دانمارک استقبال می­نماید. همانطور که در مقدمه اشاره شد، صدور گرین کارت دانمارک با کسب حداقل 100 امتیاز امکان پذیر است، که پزشکان تنها با ارائه مدرک تحصیلی پزشکی خود براحتی می­توانند 80 امتیاز آن را کسب نمایند. مهارت زبان دانمارکی- سوابق شغلی- کیفیت دانشگاه تحصیلی راههایی هستند که منجر به اخذ 20 امتیاز دیگر می­ گردد.

افرادی که دانشگاه تحصیلی شان در لیست 400 دانشگاه برتر جهان قرار دارد، براحتی می­توانند امتیاز باقیمانده را دریافت نمایند. پس از اخذ امتیاز مورد نیاز به پزشکان متقاضی انجام کار در دانمارک اقامتی 2-3 ساله داده می­شود تا بتوانند مجوز کار و یا پروانه پزشکی خود را در این کشور دریافت و به انجام کار بپردازند. پزشکانی که موفق به اخذ گرین کارت دانمارک شده اند، پس از ورود به کشور دانمارک می ­بایست به اداره سازمان امنیت بیماران دانمارک مراجعه و درخواست مجوز پزشکی خود را بنمایند. این سازمان با بررسی مدارک متقاضیان از آنان آزمون زبان دانمارکی را اخذ خواهند نمود.

بررسی شرایط کار پزشک عمومی در دانمارک

از آنجائیکه پزشکان بیشترین ارتباط را با بیماران برقرار می­ نمایند و از همین رو مهارت زبان دانمارکی برای پزشکان در این کشور لازم و ضروری است. کار پزشک عمومی در دانمارک بگونه ای است که آنها اجازه دارند بمدت 37 ساعت در هفته به انجام کار در مطب شخصی خود و یا بیمارستان های این کشور بپردازند. می­ توان گفت میزان ساعات کاری که دولت دانمارک برای پزشکان تعیین نموده است، بسیار مناسب است. زیرا پزشکان با استراحت کافی، با حوصله بیشتری می­ توانند بیماران خود را ویزیت نمایند. کار پزشکان عمومی در دانمارک بدین گونه است که به ازای ویزیت هر بیمار مبلغی از آنان دریافت خواهد شد و با توجه به ارتباط گرم و صمیمی که میان پزشکان و بیماران در این کشور وجود دارد، اکثر بیماران در طول زندگی خود تنها به یک پزشک مراجعه می­نمایند.

وضعیت درآمدی کار پزشک عمومی در دانمارک

علاوه بر اینکه پزشکی یکی از مشاغل مورد نیاز در دانمارک است، این شغل در لیست مشاغل پر درآمد کشور دانمارک قرار دارد. متوسط در آمد کار پزشک عمومی در دانمارک 850699 کرون دانمارک است که با توجه به شهرهای مختلف این کشور این میزان حقوق و دستمزد پزشکان متغیر می ­باشد. پزشکانی که بدنبال درآمدهای بالا هستند، مهاجرت به دانمارک از طریق گرین کارت این کشور فرصت بسیار مناسبی می ­­باشد.

مدارک لازم جهت اخذ گرین کارت دانمارک

پزشکانی که قصد مهاجرت کاری به دانمارک را دارند، جهت دریافت گرین کارت دانمارک می­بایست مدارک زیر را به سفارت این کشور ارائه بنمایند:

  • پاسپورت با حداقل 3 ماه اعتبار
  • عکس
  • مدارک هویتی پزشک ( شناسنامه- کارت ملی)
  • ارائه مدارکی که تمکن مالی متقاضی برای ادامه زندگی در دانمارک بیان می­نماید.
  • مدارک تحصیلی متقاضی به همراه سایر ریز نمرات آنها

همانطور که بیان شد، متقاضی کار در دانمارک باید مدارکی که تمکن مالی وی را ثابت می­ نماید، ارائه نماید. فرد ­بایستی حداقل دارای 132 هزار کرون دانمارک باشد. هزینه های زندگی دانمارک برای افراد مجرد کمتر از 25 سال 5523 کرون در ماه و برای افراد متأهلی که بهمراه اعضای خانواده خود به این کشور مهاجرت نموده اند 13320 کرون در ماه تخمین زده شده است. دوستان و علاقمندان مهاجرت به دانمارک می ­توانند با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نموده و علاوه بر شرایط مهاجرت به این کشور از دیگر گزینه های مهاجرتی نیز مطلع گردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *