مهاجرت تحصیلی اسپانیا

کار ضمن تحصیل در اسپانیا

کار ضمن تحصیل در اسپانیا

اسپانیا کشوری در جنوب قاره اروپا می­باشد، پایتخت این کشور شهر مادرید است و اسپانیا یکی از پرجاذبه ترین کشورهای دنیا بحساب می­آید. موضوع این مقاله کار ضمن تحصیل در اسپانیا می­باشد. اسپانیا دارای دانشگاههای معتبری در سطح جهان می­باشد، شهریه های تحصیل در کشور اسپانیا بسیار ناچیز و تقریباً بصورت رایگان است. از همین رو دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل کشور اسپانیا را انتخاب می­نمایند.

دانشجویان با دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا وارد این کشور شده و پس از اتمام تحصیلاتشان و بدست آوردن شرایطی که کشور اسپانیا برای مهاجرین قرار داه است می­توانند اقامت این کشور را کسب نمایند. کشور اسپانیا دارای جاذبه های گردشگری و طبیعی فراوانی است و این کشور مورد توجه اکثر توریستان سرتاسر جهان قرار گرفته است.

تحصیل در اسپانیا

افراد از راههای زیادی  مهاجرت به کشور اسپانیا استفاده می­کنند، اما می­توان گفت بهترین و راحت راه مهاجرت به این کشور مهاجرت تحصیلی است. دانشجویان با دریافت ویزای تحصیلی کشور اسپانیا براحتی می­توانند در معتبرترین دانشگاههای جهان به تحصیل بپردازند.

همچنین دانشجویان در حین تحصیل می­توانند به انجام کار در این کشور بپردازند و در تأمین هزینه های زندگی دانشجویی خود کوشش نمایند. کشور اسپانیا به دانشجویان بین المللی حق اجازه کار در حین تحصیل را داده است. اگر چه هزینه های زندگی در کشور اسپانیا نسبت به سایر کشورهای اروپایی دیگر ارزانتر و مناسب هستند، اما بدلیل پایین بودن حقوق و دستمزد در این کشور افراد براحتی قادر به تأمین هزینه های زندگی خودشان نیستند.

ویزای تحصیلی اسپانیا

کشور اسپانیا برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند ویزای تحصیلی سه ماهه صادر می­نماید. در صورتیکه تحصیل آنها بیش از سه ماه به طول انجامد دانشجو بایستی به کشور مبدأ برگشته و درخواست ویزای شش ماهه را نماید. دانشجویان در قبل از دریافت ویزی تحصیلی می­توانند با شرکتهایی که در کشور اسپانیا وجود دارد قرارداد کاری بسته و پس از ورود به این کشور به کار در حین تحصیل بپردازد.

ناگفته نماند مدت زمان همکاری دانشجویان در قراردادی که با کارفرمایان در اسپانیا منعقد می­گردد بایستی بیشتر از مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی شان نباشد. دانشجویان همچنان می­توانند با ویزای تحصیلی سه ماه خود در کشور اسپانیا سرمایه گذاری نموده و به ایجاد کسب و کار برای مدت سه ماه در این کشور بپردازند.

اقامت اسپانیا

دانشجویان برای اینکه بتوانند در کشور اسپانیا کار انجام دهند بایستی کارت اقامت این کشور را از اداره مهاجرین کشور اسپانیا دریافت نماید. دانشجویان با دریافت کارت اقامت اسپانیا می­توانند به انجام کار نیمه وقت در کشور اسپانیا بپردازند تا بتوانند از تأمین هزینه های زندگی دانشجویی خود در این کشور برآیند.

دانشجویان در مقاطع مختلف مجاز به انجام کار بصورت محدود می­باشند. به گونه ای که دانشجویان در مقطع کارشناسی تنها 10 ساعت در هفته و دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد20 ساعت در هفته و دانشجویان در مقطع دکتری 30 ساعت در هفته مجاز به انجام کار می­باشند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا

دانشجویان برای دریافت ویزای تحصیلی کشور اسپانیا بایستی مدارک زیر را به دولت این کشور ارائه دهند:

 • نامه پذیرش دانشجو که از سوی دانشگاه های کشور اسپانیا برای فرد فرستاده شده است.
 • اصل مدارک شناسایی از جمله شناسنامه و پاسپورت معتبر به همراه ترجمه­ی آنها
 • ارائه بیمه مسافرتی شینگن
 • تمامی مدارک تحصیلی فرد به همراه ریزنمرات آنها
 • دانشجویان توجه داشته باشند که بایستی تمامی مدارک تحصیلی و سوابق تحصیلی خود را به زبان اسپانیایی ترجمه و مهر وامضا نمایند.
 • ارائه مدارک پزشکی
 • ارائه نامه ایی مبنی بر عدم سوء سابقه کیفری فرد

کار ضمن تحصیل در اسپانیا

همانطور که گفته شد دولت اسپانیا به دانشجویان حق انجام کار در حین تحصیل را داده است. دانشجویان می­توانند بصورت نیمه وقت در این کشور به انجام کار بپردازند، البته میزان ساعات کاری برای دانشجویان هر مقطع با یکدیگر متفاوت است.

ناگفته نماند که دولت اسپانیا این امتیاز را به دانشجویان بین المللی که قصد انجام کار در این کشور را  دارند قرار داده است. دانشجویان برای یافتن کار در کشور اسپانیا بایستی رزومه های خود را که شامل مهارت ها و تخصص فرد می­باشد را به شرکت ها ارسال می­نمایند. دانشجویان از شرکت ها درخواست کار ضمن تحصیل در اسپانیا را می­نمایند و در صورت موافقت شرکت ها وی استخدام خواهد شد.

مزایای تحصیل در اسپانیا چیست؟

دانشگاههای کشور اسپانیا دارای اعتبار جهانی می­باشند و همچنین این دانشگاهها از امکانات رفاهی و آموزشی بسیار مطلوبی برخوردار هستند. تمامی دانشگاههای کشور اسپانیا دارای رتبه های زیر 400 در جهان می­باشند. یکی از مهمترین مزیت های تحصیل در دانشگاه های کشور اسپانیا اینست که آموزش در این دانشگاهها به زبان انگلیسی ارائه داده می­شود.

از دیگر مزیت های تحصیل در دانشگاههای این کشور می­توان به پرداخت شهریه های بسیار پایین و درحد رایگان این دانشگاهها اشاره نمود. همچنین دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع دکتری در این کشور را دارند در صورتیکه دارای رزومه بسیار قوی باشند، بورسیه تحصیلی به آنها تعلق خواهد گرفت.

یکی دیگر از مزایای تحصیل در اسپانیا کار ضمن تحصیل در اسپانیا برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است که برای تحصیل به این کشور سفر نموده اند. همچنان دانشجویان در صورتی که به مدت 5 سال مداوم در کشور اسپانیا حضور داشته باشند می­توانند جهت کسب اقامت این کشور اقامت نمایند.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری در اسپانیا چیست؟

کشور اسپانیا دانشجویانی که دارای شرایط زیر می­باشند را بورسیه می­نماید:

 • دارای مدارک کارشناسی  کارشناسی ارشد از دانشگاههای معتبر
 • دارا بودن مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره6.5
 • تأیید از سوی استاد راهنما
 • منتشر نمودن مقاله و کتاب و … توسط دانشجو

هزینه های تحصیل در اسپانیا چگونه است؟

دانشگاه های کشور اسپانیا هزینه ایی ثابت برای ورود به دانشگاه  از دانشجویان دریافت می­نماید که حدوداً 5-6 یورو می­­باشد. هزینه تحصیل در دانشگاههای دولتی ارزانتر و به صرفه تر از دانشگاههای خصوصی این کشور می­باشد. شهریه دانشگاههای دولتی 4000-6000 یورو در سال و هزینه دانشگاههای خصوصی 6000-8000 یورو در سال تخمین زده شده است.

هزینه های فوق برای مقطع کارشناسی در این کشور می­باشد. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری حدوداً 6000-8000 یورو در سال در نظر گرفته شده است. ناگفته نماند دانشجویان با انجام کار ضمن تحصیل در اسپانیا می­توانند تا حدودی این هزینه های زندگی در این کشور را پوشش دهند.

دانشجویان با سوالات زیادی در زمینه کار ضمن تحصیل در اسپانیا روبرو خواهند شد:

 • آیا با دریافت ویزای دانشجویی می­توان بهمراه خانواده به کشور اسپانیا سفر نمود؟
 • آیا با کار در ضمن تحصیل می­توان تمام هزینه های دانشجویی را پوشش داد؟
 • هزینه اخذ ویزای تحصیلی در اسپانیا چقدر است و چگونه اقدام نمایم؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت علاقمند به پاسخگویی به تمامی سوالات دانشجویان در این زمینه می­باشد. دانشجویان می­توانند جهت راهنمایی و مشاوره با این موسسه ارتباط برقرار نمایند.

Related Posts

9 دیدگاه برای “کار ضمن تحصیل در اسپانیا

 1. hiva گفت:

  سلام
  از سایت خوبتون ممنونم
  ایا با کار ضمن تحصیل در اسپانیا از پس مخارج این کشور میتوان برآمد؟

 2. کیوان خرسند گفت:

  کار ضمن تحصیل در اسپانیا میتونه هزینه های تحصیل مارو پوشش بده؟

 3. امید گفت:

  آیا جهت کار هنگام تحصیل مدت زمان کار بصورت ماهانه مهم می باشد؟

 4. قراری گفت:

  آیا در دانشگاه های اسپانیا نهادهایی برای یافتن کار برای دانشجویان وجود دار یا خود دانشجویان باید اقدام کنند؟

 5. امیر عباس گفت:

  بابت سایت خوب و مطالب به روزتون تشکر می کنم

 6. اصغری گفت:

  ظاهرا بیکاری در اسپانیا بالاست
  چقدر ممکنه به کار ضمن تحصیل در اسپانیا رسید؟

 7. عادل گفت:

  سلام به نظر من با توجه به نرخ بیکاری در اسپانیا که نسبت به کشورای دیگه بالاس و با توجه به هزیته های بالای زندگی تو این کشور اصلا به صرفه نیست به تحصیل فکر کنیم

 8. امیرحسین گفت:

  سلام
  مقاله خوبی بود.
  با تشکر

 9. ارشاد گفت:

  من با چند سال کار پس از تحصیل می تونم تو این کشور اقامت بگیرم ؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *