مهاجرت کاری اسلوونی

کاریابی در کشور اسلوونی

شرایط کاریابی در کشور اسلوونی

اسلوونی کشوری کوچک و پیشرفته در قاره­ی اروپا می­باشد. این کشور از شرایط اقتصادی رو به رشدی برخوردار است. افراد به طرق مختلف بدنبال کاریابی در کشور اسلوونی می­باشند. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت عزیزان را از راههای جستجوی کار در کشور اسلوونی آگاه می­سازد. دولت اسلوونی از جمله کشورهایی است که بالاترین دستمزد و حقوق ها را به کارکنان خود پرداخت می­نماید. بطور متوسط کارکنان در این کشور 36 الی 40 ساعت در هفته کار انجام می­دهند.البته این میزان ساعت کاری در کارهای سخت و خطرناک کاهش می­یابد.

دانشجویانی که جهت تحصیل به کشور اسلوونی سفر نموده اند نیز اجازه انجام کار ضمن تحصیل در اسلوونی را به مدت 20 ساعت در هفته دارند. افرادی که بعنوان دکتر- پرستار و یا داروساز جهت انجام کار به کشور اسلوونی مهاجرت می­نمایند، ابتدا بایستی مدارک تحصیلی آنان توسط وزارت کار، خانواده و امور اجتماعی تأیید گردد. از دیگر مزایای انجام کار در کشور اسلوونی اینست که افراد در این کشور کمترین مالیات را در مقایسه به دیگر کشورهای اروپایی به دولت اسلوونی پرداخت می­نمایند. شهروندان اتحادیه اروپا بدون اخذ ویزای کار اسلوونی می­توانند وارد این کشور شده و به انجام کار مشغول شوند. اما شهروندان سایر کشورها بایستی ویزای کاری اسلوونی را اخذ نمایند.

کار در اسلوونی

همانطور که می­دانید اسلوونی یکی از کشورهای پیشرفته اروپای مرکزی می­باشد. در هنگام مشاهده آمارهای اقتصاد جهانی رشد اقتصادی این کشور بوضوح مشاهده می­گردد. اکثر شرکت ها در اسلوونی علاقه زیادی به استخدام جوانان و نیروهای فعال بصورت دورکاری دارند. اما سایر کارکنان، روزانه موظف به انجام 8 ساعت کاری در محل کار خود می­باشند.

کارمندان شرکت ها 40 ساعت در هفته به انجام کار می­پردازند و آنها اجازه 8 ساعت اضافه کاری در طول هفته را خواهند داشت. شرایط کاری در شرکت های خصوصی اسلوونی متفاوت است بگونه ای که کارمندان در شرکت های خصوصی می­بایست روزانه 10 ساعت کاری به انجام کار بپردازند. همچنین کارکنان مجاز هستند یک ماه از سال را مرخصی اخذ نمایند.

میزان دستمزد در اسلوونی

همانطور که گفته شد دولت اسلوونی بالاترین حقوق ها را به کارکنان خود پرداخت می­نماید. دولت اسلوونی در سال 2018 به دلیل نرخ تورم 2% در این کشور 90 یورو به حقوق تمامی کارکنان اضافه نمود. بطور متوسط می­توان گفت حقوق دریافتی کارکنان کشور اسلوونی 1810یورو قبل از کسر مالیات می­باشد. همچنان باید گفت که دولت اسلوونی با قراردادهای کاری که حقوق افراد کمتر از842 یورو در ماه باشد، موافقت نمی­نماید. افراد با مراجعه به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می­توانند از جزئیات حقوقی کشور اسلوونی آگاهی یابند.

شرایط دریافت شغل در اسلوونی

همانطور که در مقدمه بیان نمودیم شهروندان خارج از اتحادیه اروپا برای انجام کار در کشور اسلوونی می­بایست ویزای کاری این کشور را اخذ نمایند. البته ویزای کاری کشور اسلوونی تنها برای افرادی صادر می­گردد که دارای دعوتنامه کاری از سوی کارفرمایان در اسلوونی باشند. کارفرمایان اسلوونی نیز در صورتی اجازه ارسال دعوتنامه کاری به نیروهای خارج از اتحادیه اروپا دارند که در مدت سه ماه نتوانسته باشند نیروی مورد نظر خود را در اسلوونی و یا کشورهای اتحادیه اروپا یافته باشند.

فرد پس از دریافت دعوتنامه کاری می­تواند به همراه تمامی مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری اسلوونی به سفارت این کشور مراجعه نموده و درخواست ویزای کاری این کشور را نماید. شهروندان خارج از اتحادیه اروپا علاوه بر اخذ ویزای کاری می­بایست مجوز کار این کشور را نیز دریافت نمایند. اخذ مجوز کار اسلوونی به دو طریق امکان پذیر می­باشد. اول اینکه کارفرما پس از ارسال دعوتنامه کاری خود، تا زمان ورود شخص به این کشور پس از انجام مراحل اداری قادر خواهد بود مجوز کار را برای نیروی مورد نظر خود اخذ می­نماید.

راه دوم برای اخذ مجوز کار بگونه ای است که خود فرد به هنگام اخذ ویزای کاری اسلوونی درخواست مجوز کار خود را نیز به سفارت این کشور می­نماید که ممکن است به مدت 35-40 روز تا صدور این مجوز طول بکشد. در این صورت فرد همزمان با اخذ ویزای کاری می­تواند مجوز کار خود را در کشور اسلوونی دریافت نموده و پس از آن به کشور اسلوونی مهاجرت نماید.

کاریابی در کشور اسلوونی

با توجه به وضعیت اقتصادی که در کشور اسلوونی وجود دارد، افراد زیادی جهت انجام کار و یا سرمایه گذاری در اسلوونی به این کشور مهاجرت می­نمایند. افراد از راههای مختلفی می­توانند به جستجوی کار در کشور اسلوونی بپردازند. همچنین دانشجویانی که تحصیلات خود را در این کشور به پایان رسانیده اند می­توانند به کاریابی در کشور اسلوونی پرداخته و به انجام کار در این کشور بپردازند.

موسسات کاریابی در کشور اسلوونی چگونه اند؟

افراد از راههای زیادی می­توانند به جستجوی کار در کشور اسلوونی بپردازند. در صورتیکه افراد در کشور اسلوونی حضور داشته باشند می­توانند با مراجعه حضوری به شرکت ها، مراجعه به روزنامه های محلی و یا در خواست کار از اساتید دانشگاهها به دنبال شغل مورد نظر خود بپردارند. اما در صورتیکه افراد خارج از کشور اسلوونی هستند و قصد انجام کار در این کشور را دارند می­توانند از طریق پورتال ها و موسسات معتبر کاریابی در اسلوونی به جستجوی کار در این کشور بپردازند. اکثر کارفرمایان اسلووانیایی فرصت های شغلی موجود در شرکت های خود را جهت جذب نیروهای خارجی در اختیار این موسسات قرار می­دهند.

 موسسات کاریابی در کشور اسلوونی کدامند؟

کشور اسلوونی دارای سایت های کاریابی فراوانی می­باشد. افراد با مراجعه به این وب سایت ها می­توانند شغل مورد نظر خود را بیایند. ما در اینجا به معرفی برخی از مهمترین پورتال های کاریابی در کشور اسلوونی خواهیم پرداخت:

  • پورتال رسمی کاریابی دولت اسلوونی بنام ESS می­باشد.
  • Career Jet – Mojedelo- Mojazaposlitev –Learn4 Good .
  • وب سایت های فوق از جمله مشهورترین سایت های کاریابی کشور اسلوونی می­باشد.

تدریس زبان انگلیسی در اسلوونی چگونه است؟

اکثر شهروندان خارجی که هر کدام با اهداف مشخصی به کشور اسلوونی سفر می­نمایند، به زبان انگلیسی تسلط دارند. این افراد می­توانند از این فرصت استفاده نموده و به تدریس زبان انگلیسی در این کشور بپر دازند. بیشترین فرصت های شغلی برای شهروندان خارجی مربوط به تدریس زبان انگلیسی در این کشور می­باشد. در کشور اسلوونی موسسات کاریابی که مشاغل انگلیسی را به افراد معرفی می­نمایند عبارتند از: ESL Employment- Total ESL- ESL Café , Tesal می­باشند. افراد با سوالات متعددی در زمینه کاریابی در کشور اسلوونی روبرو می­شوند. از جمله:

  • آیا افرادی که با ویزای کاری اسلوونی به این کشور مهاجرت نموده اند می­توانند اقامت اسلوونی را اخذ نمایند؟
  • آیا اعضای خانواده فردی که ویزای کاری اسلوونی را اخذ نموده است می­توانند به تحصیل در این کشور بپردازند؟
  • کارآفرینی در کشور اسلوونی چگونه است؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی تمامی سوالات عزیزان در زمینه کاریابی در کشور اسلوونی می­باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *