شرایط استونی

پاسپورت استونی

دریافت پاسپورت استونی

به دست آوردن پاسپورت استونی یکی از موثرترین راه ها برای دریافت اقامت اروپا است. بزرگترین شهر استونی پایتخت آن به اسم تالین می باشد. مردم کشور استونی به زبان استونیایی صحبت می کنند.به علت داشتن  دریاچه های بسیار فراوانی در این کشوردارای آب و هوای معتدل و مرطوب می باشد.

کشور استونی دارای جمعیت 1میلیون و 200 هزار نفری می باشد. اقتصاد این کشور از صنعت چوب، صنعت نساجی، مهندسی صنایع و صنایع غذایی تامین می شود. لبنیات بخش بزرگ محصولات کشاورزی این کشور است. هدف ما از نوشتن این مقاله دادن اطلاعات کافی در زمینه اخذ اقامت کشور استونی به شما می باشد.

برای به دست آوردن پاسپورت استونی و به دست آوردن اقامت این کشور کافیست با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید و با کارشناسان و مشاورین ما صحبت کنید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

شرایط عمومی کسب پاسپورت استونی

به دست آوردن پاسپورت استونی دارای شرایط خاص خود می باشد. شما باید ابتدا شرایط خود را بسنجید زیرا از شرایط مختلف می توانید اقامت این کشور را به دست آورید. این روش های مختلف به دست آوردن اقامت شامل ازدواج، تحصیل، کار، سرمایه گذاری و پناهندگی می باشد. در این مقاله توضیحات کاملی از این طرق ها می دهیم تا بتوانید شرایط خود را کامل بسنجید و برای مهاجرت اقدام کنید.

کشور استونی از سمت شرق با کشور روسیه، از سمت غرب به دریای بالتیک، از سمت شمال با کشور فنلاند و از جنوب در همسایگی لتونی می باشد. واحد پول کشور استونی یورو می باشد و همانطور که گفتیم زبان مردم این کشور استونی که بسیار شبیه به زبان فنلاندی می باشد. یکی از کم جمعیت ترین کشور های اروپایی می باشد. از آنجائیکه توافق نامه ای بین کشور استونی و کشور آمریکا امضا شده است شهروندان استونی هر موقع که بخواهند می توانند به کشور آمریکا سفر کنند.

اگر بخواهیم تابعیت کشور ها را از نظر حقوقی بسنجیم به 2 اصل خون و خاک طبقه بندی می شود. از لحاظ اصل خاک می توان گفت اگر نوزادی در آن کشور به دنیا بیاید اقامت آن کشور را می گیرد. از لحاظ اصل خون نیز اگر والدین کودک اقامت کشوری را داشته باشند فرزند نیز اقامت آن کشور را می گیرد. از تفاوت های بین پاسپورت و تابعیت در داشتن حقوق شهروندی می باشد.

پاسپورت استونی

اعتبار پاسپورت کشور استونی

پاسپورت استونی دارای اعتبار جهانی می باشد این رتبه در جهان عدد 7 را به خود اختصاص داده است. امروزه داشتن پاسپورت کشور استونی طرفداران ویژه ای به خود پیدا کرده است زیرا که با داشتن این پاسپورت می توان به اکثر کشور های جهان بدون اخذ ویزا سفر کرد. کشور استونی دارای جزایر بسیاری می باشد.

همانطور که گفتیم از 6 طریق می توان به این کشور مهاجرت کرد بهتر است قبل از اقدام به یکی از روش های مهاجرت تمامی شرایط خود را در نظر بگیرید تا با بهترین روش مهاجرت با توجه به شرایطتان مهاجرت کنید. می توان گفت بهترین روش برای گرفتن اقامت در کشور استونی ثبت شرکت می باشد. حمل و نقل عمومی در این کشور رایگان می باشد.

از آنجایی که کشور استونی کم جمعیت ودارای امنیت بسیاری است از لحاظ اقتصادی و تجاری پیشرفت قابل ملاحظه ای کرده است. کشور استونی از لحاظ اینترنت یک اجتماع الکترونیکی است و در فناوری اطلاعات پیشرفت شگرفتی داشته است و حتی شخصی ترین اینترنت را در جهان دارد.

یکی از شرکت های معروف به نام شرکت اسکایپ توسط این کشور ساخته شده است. از لحاظ رتبه بندی در تلفن همراه، رتبه 5 را به خود اختصاص داده است. این کشور عضو اتحادیه اروپا می باشد و همچنین به عضویت ناتو در آمده است. از لحاظ رتبه بندی در مهارت آی تی رتبه 3 جهانی را به خود اختصاص داده است. می توان گفت سر تا سر این کشور از وای فای رایگان استفاده می شود.

پاسپورت استونی از طریق کار

یکی از روش های مهاجرت به کشور استونی مهاجرت کاری می باشد. از آنجائیکه شهروندان کشور های غیر اروپایی که ویزای شنگن ندارند برای ورود به کشور های اروپایی باید پاسپورت به دست بیاورند. برای اخذ پاسپورت از طریق کار باید مجوز کار را دریافت کنید. می بایست از سوی کارفرما درخواست کاری داشته باشید.

لازم به ذکر است که تنها در صورتی می توانید مشغول به کار شوید که هیچ یک از شهروندان کشور استونی  و همچنین اتحادیه اروپا نتوانند در آن تخصص مشغول به کار شوند. تنها در این صورت است که کارفرمایان می توانند از نیروی خارجی استفاده کنند. در صورتی که داوطلبان بخواهند کمتر از 6 ماه مشغول به کار شوند باید مجوز کار تایپ D را بگیرند. اگر خواهان کار در مدت زمان بیشتر از 6 ماه هستند باید مجوز کار 1 ساله را بگیرند.

اگر چنانچه متقاضی به مدت 5 سال بخاهد کار کند باید ویزای بلند مدت کار را بگیرد. اگر چنانچه متقاضیان به مدت 8 سال کار کنند و زبان استونیایی را هم به صورت کامل بیاموزند و هیچ جرمی نکرده باشند می توانند اقامت این کشور را در یافت کنند.

پاسپورت استونی از طریق تحصیل

از شیوه های غیر مستقیم برای به دست ا آوردن تابعیت به این کشور تحصیل می باشد. کشور استونی با داشتن 150 برنامه و دوره تحصیلی پذیزای دانشجویان خارجی می باشد. حدود 4500 دانشجو خارجی سالانه به این کشور وارد می شود. در کشور استونی زبان تدریس به صورت انگلیسی می باشد.

از لحاظ علمی کشور استونی در مقایسه با کشور های اروپایی دارای رتبه بسیار بالایی است و مانند ما بقی کشور های اروپایی دارای سیستم آموزشی عالی در سطح دانشگاه می باشد. شروع سال تحصیلی در 2 ماه سپتامبر و اکتبر می باشد. تحصیل در دوره کارشناسی 4 سال طول می کشد.  همچنین این کشور به بورس دانشجو بین المللی نیز می پردازد.

بورس تحصیلی مشمول افرادی می شوند که در کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل می کنند. این افراد باید زیر35 سال سن داشته باشند. همچنین نباید از 5 سال از دوران فارغ التحصیلش گذرانده باشد. این بورسیه شامل هزینه سفر و اقامت است.

پاسپورت استونی از طریق سرمایه گذاری

اگر به دنبال اخذ اقامت از این طریق هستید باید بگوییم که همیشه این روش باعث اخذ پاسپورت و اقامت کشور نمی شود. روش سرمایه گذاری در کشور استونی از 2 طریق انجام پذیر است. کشور استونی ابتدا اجازه اقامت موقت را به فرد متقاضی می دهد سپس اگر فرد متقاضی توانست اثبات کند که می تواند در جهت پیشرفت اقتصاد  کشور استونی سرمایه گداری کند، فرد متقاضی می تواند اقامت را بگیرد.

بهترین روش سرمایه گذاری برای اخذ تابعیت ثبت شرکت می باشد که حداقل پولی که برای این سرمایه گذاری لازم است 65هزار یورو می باشد. ابتدا به مدت 5 سال اجازه اقامت موقت را میگیرد سپس اگر توانست در جهت پیشرفت اقتصاد این کشور درآید و خرج خود و خانواده خود را به مدت 8 سال به خوبی بدهد می تواند اقامت دائم را بگیرد.

پاسپورت استونی از طریق تولد و ازدواج

از آنجائیکه کشور استونی تابع قانون اصل خون است اگر کودکی به دنیا بیاید و یکی از والدینش تابعت استونی را داشته باشد می تواند تابعیت کشور استونی را بگیرد همچنین اگر در این کشور به دنیا آید بر اساس قانون خاک تابعیت کشور استونی را خواهد گرفت.

حال اگر بخواهیم تابعیت  کشور استونی را از طریق ازدواج بسنجیم باید بگوییم که ابتدا باید مجرد بودن خود را با دادن مدارکی ثابت کنید این مدارک شامل مدارکی که هویت شما را نشان می دهد، 1 قطعه عکس، دعوت نامه ازسوی همسر خویش، اثبات وضعیت مالی مناسب و ارائه  دادن مدارک و گواهی ازدواج.

برای اینکه ثابت کنید فقط به دنبال به دست آوردن تابعیت از طریق ازدواج نمی باشید ابتدا باید به مدت 5 سال با فرد زندگی کنید سپس وقتی اثبات شد که شما به دنبال خوشبخت کردن فرد هستید اقمت دائم کشور استونی به شما داده می شود. اگر به دنبال کسب اقامت در کشور اروپایی از طریق ازدواج هستید مقاله کسب اقامت از طریق ازدواج در سوئد را مطالعه و از طریق مقاله قوانین ازدواج در سوئد از شرایط آن باخبر شوید.

آخرین روش کسب اقامت روش پناهندگی می باشد. در این مقاله سعی شد اطلاعات کاملی در زمینه اخذ پاسپورت استونی به شما عزیزان داده شود اگر چنانچه قصد اقدام برای اخذ پاسپورت استونی را دارید می توانید همه روزه با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *