مهاجرت به کشور سوئد

اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج

اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج

آیا می توان برای مهاجرت به کشور سوئد از طریق اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج اقدام نمود؟ پاسخ این سوال در متن مقاله گنجانده شده است. قوانین و ضوابطی که در انجام این امر وجود دارد مربوط به مسائل حقوقی و پیچیدگی مخصوص آن است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به راحتی می‌تواند این مسائل را برای شما حل نموده و راه را هموار نماید. کافی است با کارشناسان و وکلای خبره این موسسه در ارتباط باشید.

تابعیت سوئد از طریق ازدواج

 • درقوانین سوئد آمده است هرگاه فرد خارجی با تبعه سوئدی ازدواج کند،تابعیت و اقامت دائم این‌کشور به او تعلق می‌گیرد.
 • در هر کشوری قانون تابعیت از طریق ازدواج متفاوت از قوانین حاکم بر سایر کشورهاست.
 • اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج دارای الزامات و مدارکی است که می بایست مهیا و ارائه شود.
 • برای اخذ ویزای ازدواج ابتدا باید فرم‌های مخصوص تقاضا را پر کرده و به اداره مهاجرت یا سفارتخانه تسلیم نمایید.
 • بررسی اسناد و مدارک توسط سفارتخانه یا اداره مهاجرت مشمول هزینه هایی می شود.
 • مبلغ این هزینه ها به مبلغ 1500 کرون می باشد که می بایست توسط متقاضی پرداخت گردد.
 • ارائه عکس و پاسپورت دارای اعتبار نیز از دیگر مدارک لازم در امر اخذ ویزای ازدواج است.

اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج

 • در رابطه با اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج شاید دانستن اطلاعاتی در مورد کشور سوئد خالی از لطف نباشد.
 • این کشور اروپایی بوده و جمعیت 4/9 میلیون نفری را در خود جای داده است. از لحاظ مساحت، جزو بزرگ ترین کشورهای اروپایی محسوب می گردد. چراکه مساحتی در حدود 450 هزار کیلومتر مربع دارد.
 • شهر استکهلم را پایتخت خود بنا نهاده است که دارای جمعیت 3 میلیون نفری است.
 • کشور سوئد در سال 2016 میلادی، جزو هشتمین کشور دارای امکانات رفاهی در سطح جهانی شناخته شد.
 • این رتبه بر مبنای شاخص های اقتصادی و سیاسی به سوئد تعلق گرفت.
 • بر اساس تحقیقات انجام شده در کشور آمریکا، سوئد مناسب ترین و ایده آل ترین مقصد برای مهاجرین می باشد.

ویزای ازدواج کشور سوئد

مدت زمان انجام مصاحبه و نتیجه تقاضای ویزای ازدواج، حداکثر به مدت 5 ماه می باشد. اما به طور معمول فرد متقاضی 2 ماه پس از ارائه مدارک مورد نیاز، دعوت به مصاحبه می گردد. هدف از انجام این مصاحبه اثبات ازداج واقعی طرفین و سوری نبودن آن جهت اخذ “ویزای ازدواج سوئد است. بنابراین ضروری است جهت اثبات این موضوع کلیه اسناد و مدارک در این خصوص در روز مصاحبه ارائه گردد.

اسناد مربوطه می تواند عکس های دو نفره یا خانوادگی، سند ازدواج و… باشد. درصورتی که مصاحبه با موفقیت به پایان رسید و واقعی بودن ازدواج اثبات گردید، ویزای ازدواج 2 ساله اعطا می‌گردد. فرد با در دست داشتن این ویزا می تواند به کشورهای حوزه شنگن سفر کند و اقامت دائم بگیرد.

اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج

فردی که درخواست ویزای ازدواج دارد، می‌بایست ثابت نماید منبع درآمد داشته و دارای محل اقامت حداقل 2 اتاقه است. در اولین مرحله از اقدامات این که باید به اداره مهاجرت مراجعه نموده و پرسشنامه مربوطه را تکمیل و ارائه نماید. قوانین مهاجرتی سوئد می‌گوید فرد جهت اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج و تابعیت این‌کشور باید ازتابعیت قبلی خود انصراف دهد.

بنابراین اشخاص ایرانی که اقدام به ازدواج با تبعه خارجی می نمایند، می بایست تابعیت ایرانی خود را باطل کنند. در بخش های بعدی این مقاله درخصوص روش انصراف از تابعیت ایرانی توضیح خواهیم داد. این مقاله جهت ارائه اطلاعات لازم در خصوص اقامت دائم سوئد ازسوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تنظیم گردیده است. بنابراین این مقاله را تا پایان مطالعه بفرمایید.

اقامت دائم در سوئد امکان پذیر است؟

شخصی که دارای ویزای ازدواج (سامبو) است پس از اتمام 2 سال می تواند به ویزای اقامت دائم تبدیل نماید. مشروط بر این که فرد ثابت نماید در طول این 2 سال با همسر خود زندگی مشترک داشته و در کنار یکدیگر بوده اند. ویزای اقامت به نام permanent residence permit خوانده می شود. ناگفته نماند که اینکه شخص در این مدت سوءپیشینه‌ای در این کشور نداشته باشد حائز اهمیت برای اداره مهاجرت است. به همین دلیل اداره مهاجرت اقدام به استعلام از سایر ارگان‌ها مثل پلیس، اداره کنترل صورتحساب‌ها و امنیت می نماید.

شرایط برای ترک تابعیت ایران چیست؟

همان طور که پیش تر اشاره شد سوئد تابعیت مضاعف را نمی پذیرد. از این رو، فرد ایرانی جهت ترک تابعیت ایرانی خود مستلزم دارا بودن شرایط ذیل است:

 • سن 25 سال را تمام کرده باشد.
 • تاییدیه و صدور مجوز خروج از تابعیت توسط هیئت وزرا
 • متعهد گرددکه ظرف مدت یکسال پس از انصراف از تابعیت، املاک خود مانند زمین را به اتباع ایرانی منتقل نماید.

لازم است بدانید خانواده فردی که از تابعیت خود انصراف می دهد (همسر و فرزندان) از تابعیت خارج نمی شوند. مگر این که مجوز هیئت وزرا درخصوص آنان نیز صادر شده باشد.

 • خدمت سربازی (تحت السلاح) را گذرانده باشد.

زندگی در سوئد چه شرایطی دارد؟

مادامی که شخص اقامت دائم کشور سوئد را می‌گیرد، مجاز به زندگی و کار به‌صورت دائمی در این کشور می‌شود. نهایتا پس از گذشت یک سال می تواند در راستای اخذ پاسپورت سوئدی درخواست خود را تسلیم نماید. این آخرین مرحله ای است که فرد به عنوان یک شهروند سوئدی شناخته می شود. بنابراین از کلیه مزایاهای شهروندی این کشور بهره مند می گردد. این مزایاها می تواند شامل تحصیل، کار و… گردد. همه مطالب درخصوص چگونگی اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج در این مقاله ذکر گردید.

امر ازدواج با اتباع خارجی، سراسر مسائل پیچیده حقوقی را در بر دارد. بنابراین حضور یک وکیل زبده در این پروسه ضرورت دارد. چراکه ممکن است شما با برخی قوانین حقوقی در این مورد آگاهی نداشته باشید. از این رو، می توانید موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را به عنوان همراه خود در این مسیر انتخاب نمایید. از طریق تماس های تلفنی به صورت رایگان و یا مراجعه حضوری می توانید مشاوره های تخصصی دریافت نمایید. این موسسه تضمین می نماید تا آخرین مرحله مهاجرت شما در کنارتان بوده و همواره شما را همراهی کند. باکارشناسان و وکلای ما ارتباط بگیرید و به هدف نهایی خود یعنی “مهاجرت از طرق مختلف مانند ازدواج دست یابید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *