مهاجرت به کشور سوئد

اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج

اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج

اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج از طرق مهاجرت است، قوانین و شرایط لازم جهت تایید ازدواج در این کشور می باید مورد تایید دولت این کشور باشد. قوانین و ضوابطی که در انجام این امر وجود دارد مربوط به مسائل حقوقی و پیچیدگی مخصوص آن است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به راحتی می‌ تواند این مسائل را برای شما حل نموده و راه را هموار نماید. کافی است با کارشناسان و وکلاء خبره این موسسه در ارتباط باشید.

تابعیت سوئد از طریق ازدواج

جهت اخذ تابعیت این کشور از طریق پروسه ازدواج شرایط زیر می باید رعایت شود:

 • در قوانین سوئد آمده است هرگاه فرد خارجی با تبعه سوئدی ازدواج کند، تابعیت و اقامت دائم این‌ کشور به متقاضی تعلق می‌گیرد.
 • در هر کشوری قانون تابعیت از طریق ازدواج متفاوت از قوانین حاکم بر سایر کشورهاست.
 • اخذ اقامت از طریق ازدواج دارای مدارکی است که می باید ارائه شود.
 • برای اخذ ویزای ازدواج ابتدا باید فرم‌ های مخصوص تقاضاء را پر کرده و به اداره مهاجرت تسلیم نمایید.
 • بررسی مدارک توسط اداره مهاجرت مشمول هزینه هایی می شود.
 • مبلغ این هزینه ها به مبلغ 1500SEK (کرون) می باشد که می باید توسط متقاضی پرداخت گردد.
 • ارائه عکس و پاسپورت دارای اعتبار نیز از دیگر مدارک لازم در امر اخذ ویزای ازدواج است.

بررسی اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج

در رابطه با اخذ اقامت از طریق ازدواج دانستن اطلاعاتی در مورد کشور سوئد خالی از لطف نباشد:

 • این کشور اروپایی بوده و جمعیت 4.9 میلیون نفری را در خود جای داده است. از لحاظ مساحت، جزء بزرگ ترین کشورهای اروپایی محسوب می گردد.
 • شهر استکهلم را پایتخت خود بنا نهاده است که دارای جمعیت 3 میلیون نفری است.
 • کشور سوئد در سال 2016، جزء هشتمین کشور دارای امکانات رفاهی در سطح جهانی شناخته شد.
 • این رتبه بر مبنای شاخص های اقتصادی و سیاسی به سوئد تعلق گرفت.
 • بر اساس تحقیقات انجام شده در کشور آمریکا، سوئد مناسب ترین و ایده آل ترین مقصد برای مهاجرین می باشد.

از این رو نرخ ازدواج در این کشور در نمودار زیر بیان شده است:

رشد آمار ازدواج در کشور سوئد

ویزای ازدواج کشور سوئد

مدت زمان انجام مصاحبه و نتیجه تقاضاء ویزای ازدواج، حداکثر به مدت 5 ماه می باشد. اما به طور معمول فرد متقاضی 2 ماه پس از ارائه مدارک مورد نیاز، دعوت به مصاحبه می گردد. هدف از انجام این مصاحبه اثبات ازدواج واقعی طرفین و سوری نبودن آن جهت اخذ ویزا است. بنابراین ضروری است جهت اثبات این موضوع کلیه اسناد و مدارک در این خصوص در روز مصاحبه ارائه گردد. اسناد مربوطه می تواند عکس های 2 نفره یا خانوادگی، سند ازدواج و غیره باشد. درصورتی که مصاحبه با موفقیت به پایان رسید. واقعی بودن ازدواج اثبات گردید، ویزای ازدواج 2 ساله اعطاء می‌ گردد. فرد با در دست داشتن این ویزا می تواند به کشورهای حوزه شنگن سفر کند و اقامت دائم بگیرد. به منظور اخذ اقامت این کشور مقاله اقامت سوئد را مطالعه بفرمائید.

 شرایط اقامت دائم در سوئد

شخصی که دارای ویزای ازدواج (سامبو) است پس از اتمام 2 سال می تواند به ویزای اقامت دائم تبدیل نماید. مشروط بر این که فرد ثابت نماید در طول این 2 سال با همسر خود زندگی مشترک داشته و در کنار یکدیگر بوده اند. ویزای اقامت به نام اخذ ویزای دائم خوانده می شود. ناگفته نماند که اینکه شخص در این مدت سوء پیشینه‌ در این کشور نداشته باشد حائز اهمیت برای اداره مهاجرت است. به همین دلیل اداره مهاجرت اقدام به استعلام از سایر ارگان‌ ها مثل پلیس، اداره کنترل صورت حساب‌ ها و امنیت می نماید. جهت اقدام به کسب و کار در این کشور نیاز به اخذ ویزای کار سوئد نیز می باشد.

شرایط زندگی و اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج

شرایط زندگی و اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج

مادامی که شخص اقامت دائم این کشور را می‌ گیرد، مجاز به زندگی و کار به‌ صورت دائمی در این کشور می‌ شود. نهایتا پس از گذشت 1 سال می تواند در راستای اخذ پاسپورت سوئدی درخواست خود را تسلیم نماید. این آخرین مرحله ای است که فرد به عنوان یک شهروند سوئدی شناخته می شود. بنابراین از کلیه مزایاهای شهروندی این کشور بهره مند می گردد. این مزایاها می تواند شامل تحصیل، کار و غیره گردد. همه مطالب در خصوص چگونگی اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج در این مقاله ذکر گردید.

امر ازدواج با اتباع خارجی، سراسر مسائل پیچیده حقوقی را در بر دارد. بنابراین حضور یک وکیل زبده در این پروسه ضرورت دارد. چراکه ممکن است شما با برخی قوانین حقوقی در این مورد آگاهی نداشته باشید. از این رو، می توانید موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را به عنوان همراه خود در این مسیر انتخاب نمایید. از طریق تماس های تلفنی به صورت رایگان و یا مراجعه حضوری می توانید مشاوره های تخصصی دریافت نمایید. این موسسه تضمین می نماید تا آخرین مرحله مهاجرت شما را همراهی کند. با کارشناسان و وکلاء ما ارتباط بگیرید. جهت زندگی در سایر کشورهای اروپایی از جمله انگلیس مقاله هزینه زندگی در انگلستان را مطالعه بفرمائید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *