مهاجرت به کشور سوئد

قوانین ازدواج در سوئد

قوانین ازدواج در سوئد

اگر می خواهید در سوئد ازدواج کنید، باید به خوبی به قوانین ازدواج در سوئد واقف باشید. در اینجا می خواهیم شما را با مدارک و قوانینی که باید برای درخواست مجوز ازدواج در سوئد مورد نیاز است آشنا سازیم. توصیه ما به شما این است که این اطلاعات را حداقل ۹ هفته قبل از تاریخ عروسیتان کسب نمایید. پیش از هر چیز شما با اداره مالیات محلی سرو کار دارید و در آنجاست که باید به درستی بررسی نمایید چه اسنادی را نیاز دارید و اینکه آیا مانعی برای ازدواج شما وجود دارد یا خیر. زوج بایدیک درخواست کتبی به آژانس مالیاتی سوئدی ارسال کنند، فرم درخواست، متاسفانه فقط در سوئد، در وب سایت آژانس مالیات یافت می شود.

ازدواج افرادی که در سوئدزندگی نمیکنند

اگر زن و شوهر خارجی باشند و در سوئد زندگی نمی کنند. بر اساس قوانین ازدواج در سوئد باید هر دو آنها حق قانونی ازدواج داشته باشند یاحق مشروط ازدواج را بر اساس قانون کشور متبوع خود داشته باشند. زوج باید مقیم یا شهروند سوئد باشند. همچنین کافی است که هر دو آنها اقامت سوئد را داشته باشند یایکی از آنها دارای تابعیت سوئد و دیگریمقیم سوئد باشد.

برای ازدواج در سوئد نیازی نیست که ساکن این کشور بوده باشید. تنها چیزی که اداره های سوئد از شما طلب می کنند این است که شناسنامه، گذرنامه و مدارک مثبته وضعیت رسمی ازدواج خود را به آنها تحویل دهید. از آنجا که اکثر خدمات کنسولی دیگر این فرم ها را ارائه نمی دهند، اگر شما یک خارجی هستید، باید با وکیل یا خدمات دفتر اسناد رسمیnotariuspublicusدر سوئد مشورت کنید و به طور کلی از قوانین ازدواج در سوئد آگاهی یابید.

اسناد مورد نیاز برای ازدواج در سوئد

بر اساس قوانین ازدواج در سوئد  در سال ۲۰۱۹ ممکن است دفتر ثبت ازدواج در سوئد از شمایک نسخه از قوانین مجوز ازدواج کشور متبوعتان را طلب کند. چرا که ازدواج مقوله ای مربوط به احوال شخصیه است و معمولا کشورها این امور را به قوانین متبوع شخص واگذار می نمایند. نیاز است که از اداره دادگستری خود بخواهید که به شما یکسند گواهی از قوانین ازدواج در کشورتان بدهد. مقررات بایدتوسط مهر، تاریخ و امضا یک مقام رسمی تایید شود.

امکان اینکه اداره مالیات در سوئد ترجمه مقررات کشور متبوعتان را از شما بخواهد نیز وجود دارد. طبق قوانین ازدواج در سوئد، تمام غیر ساکنین / غیر شهروندان سوئد که مایل به ازدواج در سوئد هستند، باید یک سند از کشور متبوع خود را که در آنها وضعیت تاهلشان را ارائه می دهند، تقدیم نمایند.

ضروری است که از قبل به طور مستقیم با اداره مالیات تماس بگیرید، زیرا شما باید شخصا برای تکمیل مدارکتان مراجعه کنید. اینمساله می تواند زمانی به طول بیانجامد بنابراین بهتر است شما مطمئن شوید که اسنادتان طبق قوانین ازدواج تکمیل باشد. مجوز ازدواج شما به مدت چهار ماه از تاریخثبت درخواست ثادر می شود.

ازدواج در سوئد

از سال 2009، سوئد دارای قوانین ازدواج جنسیتی خنثی است که بدان معنی است که زوج های هم جنس می توانند تحت شرایط مشابه با زوج های غیر هم جنسی ازدواج کنند. به عنوان یک شهروند خارجی بدون اقامت در سوئد، در بعضی موارد می توانید در سوئد نیز ازدواج کنید.

دوره انتظار

گواهی مربوط به عدم منعازدواج ممکن است برای 21 روز قبل از ازدواج شما ارسال شود. متقاضی بایدیکماه قبل از تاریخ ازدواج، زمان ازدواج رسمیو محل اقامتش را اطلاع دهد.

تستها و هزینه ها

تست ها یا هزینه های دیگر احتمالا وجود ندارد، اما اینامر بیش از هر چیز به قوانین ازدواج در کشور شما بستگیدارد. هزینه های ازدواج در سوئد از محلی به محل دیگر متفاوت است.

ازدواجهای قبلی

 • اگر همسر شما درگذشته است، شما بایدیک گواهینامه فوت که جنبه قانونی داشته باشد ارائه دهید.
 • اگر جزء متقاضیانی محسوب می شوید که قبلا طلاق گرفته اند، باید کپی حکم نهایی طلاق خود را همراه داشته باشید.
 • بعضی منابع معتقدند که ممکن است لازم باشد گواهی ازدواج مربوط به ازدواج قبلی را نیز نشان دهید.
 • ممکن است نیاز باشد طلاق شما توسط دیوان دادگستری سوئد Hovrättenتأیید شود.

مقررات کلی ازدواج در سوئد

درست است که ازدواج مربوط به احوال شخصیه و تابع قانون متبوع شخص است اما قوانین ازدواج در سوئد مسائل کلی زیر را در نظر دارد:

 • سن قانونی ثبت ازدواج در سوئد ۱۸ سال تمام است.
 • در سوئد شما می توانید در یک مراسم مدنی یا مذهبی ازدواج کنید.
 • شما می توانید مراسم شهادت و قسم ازدواج خود را در یک دادگاه منطقه ای محلییا سالن شهرداریبرگزار نمایید.
 • توصیه ما به شما این است که حداقل دو هفته قبل از تاریخ عروسی خود برای مراسم عروسی مدنیوقت رزرو کنید.
 • مجوز ازدواج در سوئد طی 4 ماه صادر می شود.
 • شما می توانید گواهی ازدواج خود را (ثبت رسمی) با تماس با مقامات مالیاتی سوئدی به دست آورید.
 • الزامات مجوز ازدواج اغلب تغییر می کند لذا اطلاعات فوق فقط برای راهنمایی است و نباید به عنوان مشاور حقوقی مورد توجه قرار گیرد.

کسب تابعیت از طریق ازدواج در سوئد

ازدواج با یک شهروند سوئد می تواند اخذ شهروندی سوئد را به مراتب آسان تر کند. اگر با یک تبعه سوئد ازدواج کرده اید، زندگی می کنیدیا ارتباط دارید، پس از سه سال می توانید برایاخذ تابعیت سوئد درخواست بدهید. در این موارد، شما باید برای دو سال متوالی پیش از تقدیم درخواست اخذ تابعیت سوئد، با هم زندگی کرده باشید.

ثبت ازدواج برای نیل به این مقصود کافی نیست بلکه نیاز است دو سال به صورت متوالی با هم در یک مکان زندگی کرده باشید و باید مدارک مبنی بر زندگی مشترک را در هنگام ثبت درخواست اخذ تابعیت سوئد ارسال نمایید. اگر شما قصد داریددر سوئد ازدواج کنیدیا شریک زندگیتان در سوئد باشد، می توانید مجوز اقامت سوئد را دریافت کنید. اعضای خانواده باید شهروند سوئد باشند و یا اجازه اقامت دائمیسوئد را داشته باشند. تمام این مدارک باید همراه فرم درخواست کسب اقامت سوئد ارسال شود.

مهم است که قبل از انجام برنامه عروسی یا سفر، تمام اطلاعات مربوط به قوانین ازدواج در سوئد و مهاجرت به سوئد را با مشاورین و کارشناسان موسسه سفیران سروش سعادت که با دفتر مجوز ازدواج محلی در سوئد ارتباط دارند بررسی کنید.

Related Posts

4 دیدگاه برای “قوانین ازدواج در سوئد

 1. Deniz گفت:

  تابعیت از طریق ازدواج با شهروند سوئدی ممکن؟

 2. علی رام رادین فر گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد قوانین ازدواج در سوئد تشکر می نم اگه امکانش هست در مورد مهاجرت تحصیلی به سوئد هم مطلب بذارید

 3. بهزاد توکلی گفت:

  ازدواج در سوئیس میتونه تابعیت این کشور رو به ارمغان بیاره؟

 4. مهراد گفت:

  اگر یه خانم انگلیسی تو این کشور اقامت داشته باشه و بخوایم ازدواج کنیم به چه صورت میشه ؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *