مهاجرت به کشور سوئد

قوانین ازدواج در سوئد

قوانین ازدواج در سوئد

پروسه ازدواج در کشورهای دیگر به منظور اخذ اقامت به صورت جدی و با ارائه مدارک معتبر دال بر ازدواج رسمی بررسی می شود. قوانین ازدواج در سوئد مقوله ای است که مورد توجه بسیاری از متقاضیان قرار گرفته و نیاز مبرم به کسب اطلاعات می باشد. در اینجا می خواهیم شما را با مدارک و قوانینی که باید برای درخواست مجوز ازدواج در سوئد مورد نیاز است آشنا سازیم. این اطلاعات را حداقل 9 هفته قبل از تاریخ ازدواج کسب نمایید. پیش از هر چیز شما با اداره مالیات محلی سرو کار دارید. در آنجاست که باید به درستی بررسی نمایید چه اسنادی را نیاز دارید. اینکه آیا مانعی برای ازدواج شما وجود دارد یا خیر.

زوج باید یک درخواست کتبی به آژانس مالیاتی سوئدی ارسال کنند. فرم درخواست، متاسفانه فقط در سوئد، در وب سایت آژانس مالیات یافت می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مقوله ازدواج و اخذ اقامت در این کشور با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

ازداوج افراد غیر مقیم سوئد جهت اخذ اقامت

اگر زن و شوهر خارجی باشند و در این کشور زندگی نکنند شرایط متفاوت خواهد بود. بر اساس قوانین ازدواج در این کشور باید هر 2 آنها حق قانونی ازدواج داشته باشند. از این رو می باید مشروط ازدواج را براساس قانون کشور متبوع خود داشته باشند. زوج باید مقیم یا شهروند سوئد باشند. همچنین کافی است که هر 2 آنها اقامت سوئد را داشته باشند. بدین ترتیب یکی از آنها دارای تابعیت سوئد و دیگری مقیم این کشور باشد.

برای ازدواج در این کشور نیازی نیست که ساکن این کشور بوده باشید. تنها چیزی که اداره های سوئد از شما طلب می کنند این است که شناسنامه، گذرنامه و مدارک مثبته وضعیت رسمی ازدواج خود را به آنها تحویل دهید. از آنجا که اکثر خدمات کنسولی دیگر این فرم ها را ارائه نمی دهند. اگر شما یک خارجی هستید، باید با وکیل یا خدمات دفتر اسناد مشورت کنید.

اسناد مورد نیاز برای ازدواج در سوئد

بر اساس قوانین ازدواج در این کشور در سال 2019 ممکن است دفتر ثبت ازدواج از شما یک نسخه از قوانین مجوز ازدواج کشور را طلب کند. چراکه ازدواج مقوله ای مربوط به احوال شخصی است. معمولا کشورها این امور را به قوانین متبوع شخص واگذار می نمایند. نیاز است که از اداره دادگستری خود بخواهید که به شما یک سند گواهی از قوانین ازدواج در کشور بدهد. مقررات بایدتوسط مهر، تاریخ و امضاء یک مقام رسمی تایید شود.

امکان اینکه اداره مالیات در سوئد ترجمه مقررات کشور را از شما بخواهد نیز وجود دارد. طبق قوانین ازدواج تمام غیر شهروندان سوئد که مایل به ازدواج در سوئد هستند، باید یک سند از کشور متبوع خود را که در آنها وضعیت تاهل نشان داده شده است را ارائه دهند. جهت اطلاع از شرایط اقامت این کشور مقاله اقامت سوئد را مطالعه بفرمائید.

نرخ ازدواج در این کشور با توجه به پذیرش متقاضیان در نمودار زیر شرح داده شده است:

رشد آمار ازدواج در کشور سوئد

شرایط ازدواج در سوئد

از سال 2009، سوئد دارای قوانین ازدواج جنسیتی خنثی است. بدان معنی است که زوج های هم جنس می توانند تحت شرایط مشابه با زوج های غیر هم جنسی ازدواج کنند. به عنوان یک شهروند خارجی بدون اقامت در سوئد، در بعضی موارد می توانید در سوئد نیز ازدواج کنید.

گواهی مربوط به عدم منع ازدواج ممکن است برای 21 روز قبل از ازدواج شما ارسال شود. متقاضی باید 1 ماه قبل از تاریخ ازدواج، زمان ازدواج رسمی و محل اقامت را اطلاع دهند.

تست ها یا هزینه های دیگر احتمالا وجود ندارد، اما این امر بیش از هر چیز به قوانین ازدواج در کشور شما بستگی دارد. هزینه های ازدواج در سوئد از محلی به محل دیگر متفاوت است. جهت ازدواج و زندگی در این کشور مقاله ویزای کار سوئد را مطالعه بفرمائید.

مقررات کلی ازدواج در سوئد

درست است که ازدواج مربوط به احوال شخصیه و تابع قانون متبوع شخص است. اما قوانین ازدواج در این کشور مسائل کلی زیر را در نظر دارد:

 • سن قانونی ثبت ازدواج در سوئد ۱۸ سال تمام است.
 • در سوئد شما می توانید در یک مراسم مدنی یا مذهبی ازدواج کنید.
 • شما می توانید مراسم شهادت و قسم ازدواج خود را در یک دادگاه منطقه ای محلی یا سالن شهرداری برگزار نمایید.
 • توصیه ما به شما این است که حداقل 2 هفته قبل از تاریخ عروسی خود برای مراسم عروسی مدنی وقت رزرو کنید.
 • مجوز ازدواج در سوئد طی 4 ماه صادر می شود.
 • شما می توانید گواهی ازدواج خود را (ثبت رسمی) با تماس با مقامات مالیاتی سوئدی به دست آورید.
 • الزامات مجوز ازدواج اغلب تغییر می کند لذا اطلاعات فوق فقط برای راهنمایی است. از این نباید به عنوان مشاور حقوقی مورد توجه قرار گیرد.

جهت کسب اقامت سایر کشورهای اروپایی که از طریق موسسه حقوقی ما صورت می پذیرد مقاله اقامت پرتغال را مطالعه بفرمائید.

تابعیت از طریق  قوانین ازدواج در سوئد

تابعیت از طریق قوانین ازدواج در سوئد

ازدواج با یک شهروند سوئد می تواند اخذ شهروندی سوئد را به مراتب آسان تر کند. اگر با یک تبعه سوئد ازدواج کرده اید، پس از 3 سال می توانید برای اخذ تابعیت درخواست بدهید. در این موارد، شما باید برای 2 سال متوالی پیش از تقدیم درخواست اخذ تابعیت سوئد، با هم زندگی کرده باشید.

ثبت ازدواج به این مقصود کافی نیست، بلکه نیاز است 2 سال به صورت متوالی با هم در یک مکان زندگی کرده باشید. از این رو باید مدارک مبنی بر زندگی مشترک را در هنگام ثبت درخواست اخذ تابعیت سوئد ارسال نمایید. اگر شما قصد دارید در سوئد ازدواج کنید، می توانید مجوز اقامت را دریافت کنید. اعضاء خانواده باید شهروند سوئد باشند. تمام این مدارک باید همراه فرم درخواست کسب اقامت سوئد ارسال شود.

مهم است که قبل از انجام برنامه عروسی یا سفر، تمام اطلاعات مربوط به قوانین ازدواج در سوئد و روش های مهاجرت به سوئد را از طریق مشاورین موسسه سفیران سروش سعادت که با دفتر مجوز ازدواج محلی در سوئد ارتباط دارند بررسی کنید.

5/5 - (5 امتیاز)

4 دیدگاه برای “قوانین ازدواج در سوئد

 1. مهراد گفت:

  اگر یه خانم انگلیسی تو این کشور اقامت داشته باشه و بخوایم ازدواج کنیم به چه صورت میشه ؟

 2. بهزاد توکلی گفت:

  ازدواج در سوئیس میتونه تابعیت این کشور رو به ارمغان بیاره؟

 3. علی رام رادین فر گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد قوانین ازدواج در سوئد تشکر می نم اگه امکانش هست در مورد مهاجرت تحصیلی به سوئد هم مطلب بذارید

 4. Deniz گفت:

  تابعیت از طریق ازدواج با شهروند سوئدی ممکن؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *