مهاجرت تحصیلی شیلی

ویزای دانشجویی شیلی

ویزای دانشجویی شیلی

فارغ التحصیلان در مقطع متوسطه این امکان را دارند تا با دریافت ویزای دانشجویی شیلی و شرکت در آزمون ورودی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ادامه تحصیل دهند. برای مهاجرت به جمهوری شیلی راه ها و روش های مختلفی جود دارد که یکی از رایج ترین و آسان ترین راه ها مهاجرت تحصیلی است. متقاضیانی که قصد اقامت در کشور شیلی را دارند باید بدانند که با مهاجرت تحصیلی به این کشور نمی توانند اقامت دائم شیلی را کسب کنند. مقاله پیش رو در خصوص موضوع ویزای دانشجویی شیلی به نگارش در آمده است با مطالعه این مقاله دانشجویان می توانند اطلاعاتی در خصوص شرایط تحصیل و نحوه اخذ ویزای تحصیلی شیلی کسب کنند. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با فعالیت موفق در زمینه مهاجرتی آمادگی دارند مشاوره های لازم را در این زمینه در اختیار متقاضیان قرار دهند.

بررسی ویزای دانشجویی شیلی

همانطور که گفته شد برای تحصیل در کشور شیلی دانشجویان خارجی و بین المللی نیاز به ویزای تحصیلی دارند. اما پیش از اعلام درخواست برای دریافت ویزای تحصیلی به سفارت خانه جمهوری شیلی دانشجویان باید با ارسال مدارکی که عبارتند از: تکمیل فرم مربوطه، ارسال مدارک تحصیلی و ریز نمرات، مدرک معتبر زبان اسپانیایی DELE یا انگلیسی آیلتس یا تافل، ارائه گواهی تمکن مالی، نتیجه شرکت در آزمون ورودی و اسکن از پاسپورت معتبر پذیرش یکی از دانشگاه های این کشور را به دست آورند. پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور شیلی فرد می تواند ویزای دانشجویی شیلی را به دست آورند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای دانشجویی شیلی عبارتند از:

 • دریافت فرم مربوطه و ارائه آن
 • ارائه رسید از پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزای تحصیلی
 • ارائه گواهی تمکن مالی جهت اثبات توانایی فرد در پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در کشور شیلی
 • ارائه پاسپورت معتبر با حداقل 12 ماه اعتبار
 • ارائه گواهی تمکن مالی
 • گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
 • گواهی اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر
 • ارائه اصل و فتوکپی مدارک شناسایی
 • مدرک معتبر زبان
 • بیمه مسافرتی
 • ارائه بلیط رفت و برگشت به کشور شیلی
 • انجام آزمایشات و معاینات پزشکی و ارائه مدارک تایید شده آن
 • مدارکی از محل اقامت در کشور شیلی (ارائه رزرو خوابگاه یا اجاره نامه آپارتمان)
 • عکس پاسپورتی
 • ارائه انگیزه نامه (دانشجویان باید انگیزه خود مبنی بر اینکه با چه هدفی قصد مهاجرت تحصیلی به کشور شیلی را دارند نوشته و ارائه نمایند)
 • مدارک تحصیلی پیشین و ترجمه آن ها

اقامت پس از تحصیل و ویزای دانشجویی شیلی

همانطور که گفته شد متقاضی با دریافت ویزای دانشجویی نمی تواند در کشور شیلی اقامت داشته باشد. دانشجویانی که قصد دارند پس از فارغ التحصیلی اقامت دائم کشور شیلی را به دست آورند باید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری یا ویزای سرمایه گذاری شیلی تبدیل کنند و مجوز های لازم را برای شروع کار یا تاسیس شرکت دریافت کنند. با شروع کار یا سرمایه گذاری در شیلی و پس از گذشت مدتی فرد می تواند اقامت دائم و تابعیت کشور شیلی را به دست آورد. همچنین در صورتی که متقاضی با فردی با تابعیت کشور شیلی ازدواج کند می تواند اقامت دائم این کشور را کسب کند برای اطلاع از شرایط و قوانین ازدواج با تبعه کشور شیلی به مقاله اقامت شیلی از طریق ازدواج مراجعه کنید.

اقامت پس از تحصیل و ویزای دانشجویی شیلی

هزینه تحصیل در شیلی

یکی از نکات و مسائل مهم که دانشجویان باید به آن توجه داشته باشند شهریه تحصیل در کشور شیلی است. هزینه های تحصیل در این کشور با توجه به نوع دانشگاه (خصوصی یا دولتی)، مقطع تحصیلی و رشته انتخابی متفاوت است. متقاضیانی که شرایط لازم برای دریافت بورس تحصیلی شیلی را داشته باشند می توانند به صورت رایگان در دانشگاه های دولتی شیلی ادامه تحصیل دهند، در مقاله بورسیه تحصیلی در شیلی اطلاعات کاملی در رابطه با نحوه اخذ بورسیه تحصیلی و معرفی انواع بورس های شیلی نوشته شده است، با مطالعه این مقاله پاسخ سوالات خود را به دست آورید. اما برای تحصیلی در دانشگاه های خصوصی شیلی باید برای هر سال تحصیلی مبلغی بین 5500 تا 6300$ (دلار) پرداخت کنید. دقت نمایید که هزینه های تحصیل در انواع گرایش های رشته پزشکی و رشته های فنی و مهندسی بیشتر می باشد.

دانشجویان باید علاوه بر شهریه های تحصیلی در کشور شیلی هزینه زندگی ماهانه در این کشور را در نظر داشته باشند. هزینه های زندگی در این کشور آمریکایی ارزان نیست اما تمامی هزینه ها با توجه به استاندارهای جهانی تنظیم شده است. برای زندگی دانشجویی در این کشور فرد باید ماهانه مبلغی بین 700 تا 1000$ (دلار) در نظر بگیرد. دقت داشته باشید که هزینه های زندگی در شهرهای بزرگ این کشور مثل: سانتیاگو بیشتر از سایر شهرهای شیلی است.

در این مقاله سعی بر آن داشتیم که اطلاعاتی در خصوص ویزای دانشجویی شیلی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. متقاضیانی که قصد دارند مهاجرت تحصیلی به کشورهای مطرح در دنیا را تجربه کنند نیاز به اخذ مشاوره در این رابطه خواهند داشت، کارشناسان و وکلاء مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آمادگی دارند اطلاعاتی در خصوص مهاجرت تحصیلی و سایر روش های مهاجرتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.