مهاجرت تحصیلی آرژانتین

هزینه های تحصیل در آرژانتین

هزینه های تحصیل در آرژانتین

هزینه های تحصیل در آرژانتین برای دانشجویان بومی این کشور در دانشگاه های دولتی رایگان است، اما دانشجویان بین المللی ملزم به پرداخت شهریه هستند. آرژانتین کشوری واقع در آمریکای جنوبی است و از دانشگاه های معتبری برخوردار است. برخی از دانشگاه های آرژانتین در لیست برترین دانشگاه های جهان بوده و رنکینگ های بالایی را به خود اختصاص داده اند. تدریس در اکثر دانشگاه های آرژانتین به زبان  اسپانیایی است، اما برخی دیگر از دانشگاه های این کشور جهت جذب دانشجویان بین المللی تحصیل به زبان انگلیسی را نیز امکان پذیر نموده اند. دانشگاه های این کشور از امکانات بسیار مناسب آموزشی برخوردار می ­باشند و با کیفیت ترین آموزش ها را به دانشجویان ارائه می­ نمایند. جهت چگونگی و شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های آرژانتین می­توانید با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره نمائید.

هزینه های تحصیل در آرژانتین در دانشگاه های خصوصی این کشور بسته به رشته تحصیلی دانشجویان با یکدیگر متفاوت است بطور مثال تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های خصوصی این کشور بطور متوسط 5000 الی 1500 $ (دلار) در سال تخمین زده شده است. لازم بذکر است تحصیل در رشته های پزشکی در آرژانتین طرفداران زیادی دارد و هر ساله دانشجویان زیادی جهت اخذ پذیرش تحصیل در رشته های پزشکی این کشور اقدام می ­نمایند. دانشگاه آسترال یکی از معتبرترین دانشگاه های خصوصی در این کشور است که در سال 1979 تأسیس گردید و کسب رتبه های برتر در رشته پزشکی نقش بسزایی در پذیرش دانشجویان بین المللی در این کشور داشته است.

شرایط تحصیل در آرژانتین

بطور کلی آرژانتین دارای 85 دانشگاه و مرکز تحصیلات عالی است که از این میان 40 دانشگاه بصورت دولتی و مابقی بصورت خصوصی در حال فعالیت می ­باشند. هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی رایگان است و دانشجویان در دانشگاه های خصوصی این کشور شهریه های متفاوتی را پرداخت می ­نمایند. تدریس در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به زبان اسپانیایی در دانشگاه های دولتی و در برخی از دانشگاه های خصوصی این کشور به زبان انگلیسی نیز صورت می­گیرد. دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در دانشگاه های دولتی آرژانتین را دارند، می­ بایست ابتدا یک دوره یکساله آموزشی موسوم به اینفرماسیون ناسیونال سپری نمایند. علاوه بر این گذراندن دوره های CBC از دیگر شرایط پذیرش در دانشگاه های آرژانتین است. دانشجویان جهت اخذ مدرک زبان اسپانیولی باید در آزمون های بین المللی این کشور شرکت نمایند. این آزمون هر ساله در برخی از دانشگاه ها برگزار می­گردد.

مزایای تحصیل در آرژانتین

دانشجویانی که تحصیل در آرژانتین را انتخاب نموده اند، علاوه بر اینکه می­توانند از مهارت زبان دیگری نیز بهره­ مند گردند، از مزایای زیر نیز برخوردار خواهند شد:

 • تحصیل در دانشگاه هایی با استانداردهای آموزشی سطح بالا
 • تحصیل در کشوری که از زیر ساخت های گردشگری جهانی برخوردار است.
 • پرداخت شهریه های پایین تحصیل
 • شرایط آب و هوایی بسیار منحصر بفرد و عالی
 • هزینه های مناسب مسکن درآرژانتین

بررسی هزینه های تحصیل در آرژانتین

همانطور که در بخش های قبلی بیان نمودیم هزینه های تحصیل در آرژانتین بسیار مناسب و مقرون به صرفه است. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی بطور میانیگین 5000 الی 15000 $ (دلار) در سال در مقطع کارشناسی ارشد 20000 $ (دلار) در سال در رشته های فنی مهندسی، معماری، حسابداری و هنر در سال تخمین زده شده است. اما هزینه تحصیل در مقطع دکتری بصورت رایگان است و دانشجویان این مقطع علاوه بر اینکه هزینه ای بابت تحصیل پرداخت نمی­نمایند، بلکه هزینه ای بعنوان حقوق دریافت می­ نمایند. می­توان گفت تحصیل در مقطع دکترا در این کشور دارای شرایطی برابر با تحصیل در دانشگاه های اتریش و آلمان است. هزینه های زندگی در آرژانتین در مقایسه با کشورهای انگلستان و آمریکا بسیار مناسب تر و ارزان تر است. از دیگر هزینه های تحصیل در آرژانتین می­توان به هزینه های حمل و نقل و خوابگاه های دانشجویی اشاره نمود. هزینه حمل و نقل دانشجویی در این کشور 10 $ (دلار) در هفته و هزینه اقامت دانشجویان 350 $ (دلار) در ماه برآورد شده است.

اخذ پذیرش در دانشگاه های آرژانتین

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های آرژانتین را دارند، ابتدا با ارائه مدارک زیر درخواست تحصیل خود را به این کشور می­نمایند. مسئولین مربوطه پس از بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی متقاضیان در صورت تأیید موافقت خود را اعلام خواهند نمود. پس از آن دانشجویان می ­توانند جهت اخذ ویزای تحصیلی آرژانتین اقدام نمایند.

 • پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
 • مدارک تحصیلی پیشین بهمراه ریز نمرات شان
 • ارائه گواهی سلامت و عدم سوسابقه کیفری
 • مدرک زبان انگلیسی و یا اسپانیولی
 • ارائه مدارکی که نشان دهنده تمکن مالی دانشجو برای پرداخت هزینه های تحصیل در آرژانتین است.
 • پرداخت هزینه بررسی مدارک تحصیلی متقاضی

اخذ پذیرش در دانشگاه های آرژانتین

دانشگاه های برتر آرژانتین

همانگونه که در بخش های قبل ذکر نمودیم سیستم آموزشی دانشگاه های آرژانتین در لیست برترین سیستم های آموزشی در جهان قرار دارد. دانشگاه آسترال یکی از معتبرترین دانشگاه های خصوصی این کشور است که در سال 1979 تأسیس گردید و در حال حاضر دارای رتبه 287 در جهان و رتبه 18 در میان دانشگاه های آمریکای لاتین می­باشد. تحصیل پزشکی در آرژانتین، دندانپزشکی، علوم قضایی، فناوری اطلاعات از جمله رشته های پرطرفدار در این دانشگاه می­ باشند. از دیگر دانشگاه های معتبر این کشور دانشگاه کاتولیکی ساتنا و پلاتا می­ باشد که به ترتیب دارای رتبه های 410 و 500 جهانی می­ باشند. دانشگاه ساتنا یکی از قدیمی ترین دانشگاه های این کشور است که رشته های متنوع و گسترده ای را به دانشجویان ارائه می­نماید.

ویزا و هزینه های تحصیل در آرژانتین

دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیل در آرژانتین را دارند، ملزم به اخذ ویزای تحصیلی این کشور می­باشند بدین منظور با ارائه مدارک زیر به سفارت این کشور می­توانند اقدام نمایند:

 • پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
 • ارائه نامه پذیرش تحصیلی از سوی دانشگاه های آرژانتین
 • مدارک تمکن مالی دانشجو
 • تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی آرژانتین
 • گواهی عدم سویابقه کیفری
 • گواهی سلامت
 • بیمه مسافرتی

دانشجویان عزیز می­توانند در زمینه تحصیل در دانشگاه های دیگر کشورها با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره نموده و از بهترین گزینه های تحصیلی آگاهی یابند.

یک دیدگاه برای “هزینه های تحصیل در آرژانتین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *