مهاجرت تحصیلی آرژانتین

تحصیل در آرژانتین

تحصیل در آرژانتین

جهت تحصیل در آرژانتین و شرکت در برنامه های تحصیلی دانشگاه های این کشور، متقاضیان می بایست از هزینه تحصیل و شرایط تحصیل به صورت کامل آگاه باشند. تحصیل در دانشگاه های کشور آرژانتین با کسب قبولی در دانشگاه های این کشور امکان پذیر می باشد. در ادامه کارشناسان و متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شما عزیزان را با شرایط تحصیل در کشور آرژانتین، شرایط ورود به دانشگاه های این کشور، بهترین دانشگاه های آرژانتین و همچنین هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور آشنا خواهند ساخت.

شرایط تحصیل در آرژانتین

تقریباً 90.000 دانشجوی بین المللی در هر سال برای تحصیل در دانشگاه های کشور آرژانتین به این کشور مهاجرت می کنند. بیش از 30.000 نفر از این دانشجویان اهل اروپا، آمریکا و آسیا هستند. با داشتن جاذبه هایی از جمله کیفیت بالای دوره ها، هزینه های مقرون به صرفه برای زندگی و فرصتی برای کسب مهارت در صحبت کردن به زبان اسپانیایی و همچنین فرهنگ متنوع و رنگارنگی در کشور آرژانتین، هر ساله به تعداد مهاجران و دانشجویانی که برای تحصیل به این کشور سفر می کنند افزوده می شود.

نه تنها این کشور یکی از مکان های مشهور برای تحصیل در آمریکای لاتین است، بلکه این کشور یکی از کشور هایی می باشد که رشد و توسعه سریع در زمینه آموزش های دانشگاهی تجربه کرده است. با در نظر گرفتن 39 موسسه آموزشی آرژانتینی که در رتبه بندی های دانشگاه QS آمریکای لاتین 2018 قرار دارد، این رشد که تا حد زیادی به لطف رونق اقتصادی این کشور در اوایل قرن بیست و یکم صورت گرفته است، قبال مشاهده می باشد. از بهترین دانشگاه های کشور آرژانتین برای ادامه تحصیل در دوره های تحصیلی مختلف می توان به دانشگاه های زیر اشاره کرد:

  • دانشگاه ملی دِ کُردوبا
  • دانشگاه بوئنوس آیرس
  • دانشگاه آسترال بوئنوس آیرس
  • دانشگاه خصوصی کاتولیک آرژانتین سانتا ماریا دِ لوس در بوئنوس آیرس
  • دانشگاه بِلگرانو
  • دانشگاه تکنولوژی بوئنوس آیرس

دانشگاه های آرژانتین

40 دانشگاه ملی در آرژانتین وجود دارند که توسط دولت حمایت می شوند و لازم به ذکر است که اکثر دانشجویان کارشناسی ارشد در این کشور تأمین می شوند. همچنین در آرژانتین حدود 45 دانشگاه خصوصی وجود دارند که غالباً کوچکتر هستند و دانشجویان و متقاضیان برای تحصیل در این دانشگاه می بایست هزینه های بیشتری پرداخت کنند. هم بخش های دولتی و هم خصوصی دارای مؤسسات متعددی هستند که با تمرکز خود در زمینه های موضوعی خاص، از دانشگاه ها متمایز می شوند.

سال تحصیلی در آرژانتین از مارس تا نوامبر برگزار می شود. دانشجویان و متقاضیان خارجی مستقیماً به مؤسسه آموزشی منتخب خود مراجعه می کنند و باید نسخه هایی از گواهینامه ها و مدارک تحصیلی را ارائه دهند. پس از ارائه مدارک و کسب قبولی از دانشگاه مورد نظر، دانشجویان پس از آن درخواست ویزای دانشجویی می دهند که معمولاً به طور همزمان به مدت دو سال معتبر است.

داشتن مدرک زبان اسپانیایی برای تحصیل در کشور آرژانتین امری ضروری محسوب می شود. اگرچه انگلیسی به عنوان یک زبان تجاری شناخته می شود، زبان اسپانیایی زبان زندگی روزانه است و زبانی که تمام دوره های دانشگاهی در آن برگزار می شود. همچنین روند رو به رشدی وجود دارد که متقاضیان خارجی به طور خاص برای دریافت گواهینامه زبان تایید شده توسط وزارت آموزش و امور خارجه به آرژانتین مراجعه کنند.

کسب ویزای تحصیلی کشور آرژانتین

کسب ویزای با در نظر گرفتن ملیت متقاضیان شرایط خاصی دارد. بنابراین برای کسب اطلاعات درباره جزئیات و هزینه های کامل توصیه می شود متقاضیان با سفارت آرژانتین در کشور خود تماس بگیرند. به طور کلی قوانین و مراحل کلی کسب ویزا برای تحصیل در آرژانتین به صورت زیر می باشد:

افرادی که بیش از 90 روز در آرژانتین مشغول به تحصیل می شوند به ویزای دانشجویی نیاز دارند. برای به دست آوردن ویزای دانشجویی، دانشجویان به عنوان گردشگر وارد این کشور می شوند و ویزای خود را تبدیل به ویزای تحصیل در آرژانتین تبدیل می کنند. برای درخواست این کار، متقاضیان باید یک گذرنامه (که باید حداقل برای 6 ماه از پایان تحصیلات خود معتبر باشد)، نامه کسب قبولی از دانشگاه (ارائه شده توسط دانشگاه متقاضی) و مدارک پردازش ویزا و پرداخت هزینه حداکثر 100 $ (دلار) ارائه دهند. کسب ویزای دانشجویی به طور متوسط ​​6 ماه به طول می انجامد، اما اگر مدت طولانی تحصیل کنید باید گواهی پلیس را نیز بدست آورید که نشان می دهد هیچ سابقه کیفری در آرژانتین ندارید. علاوه بر این، متقاضیان می بایست مدارک شناسایی خود را نیز ارائه دهند.

اگر متقاضیان مدت طولانی تر از یک سال برای تحصیل در آرژانتین ساکن باشند، قبل از انقضای ویزای موجود باید آرژانتین را ترک کنند و پس از اتمام اولین ویزا دوباره برای کسب ویزای جدید اقدام کنند. به متقاضیان توصیه می شود که در هر زمان که در آرژانتین هستند، یک نسخه از صفحه شناسایی گذرنامه و صفحه ویزا خود را به همراه خود داشته باشند.

هزینه زندگی دانشجویی و تحصیل در آرژانتین

آرژانتین هم تحصیلات عالی مقرون به صرفه و هم هزینه نسبتاً کم زندگی خصوصاً در مقایسه با اکثر مقاصد تحصیلی آمریکای شمالی و اروپا را ارائه می دهد. هزینه تحصیل و زندگی در آرژانتین در دانشگاه ها و شهر های مختلف این کشور با در نظر گرفتن موارد مختلف متفاوت می باشند. هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی آرژانتین بیشتر می باشند و لازم به ذکر است که هزینه های تحصیل در دوره ها بسیار متفاوت است، اما با این حال هزینه های تحصیل در این کشور نسبت به اکثر کشور های دنیا بسیار مقرون به صرفه می باشند. این هزینه ها بدین صورت می باشند:

پارامتر هزینه به $ (دلار)
هزینه تحصیل 1.000 الی 3.000
هزینه زندگی 1.000 الی 1.500

دانشجویان خارجی مجاز به کار در کنار تحصیلات خود هستند، مشروط بر اینکه تمام شرایط قانونی را که برای اخذ مجوز کار لازم دارند و اقامت قانونی در کشور دریافت می کنند، برآورده سازند. اگر قصد دارید اقدام به مهاجرت تحصیلی به آرژانتین کنید و از شرایط تحصیل در آرژانتین اطلاعات بیشتری کسب کنید و یا اقدام به کسب ویزای تحصیلی این کشور کنید، می توانید با همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

یک دیدگاه برای “تحصیل در آرژانتین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *