مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » آرژانتین » مهاجرت به آرژانتین

مهاجرت به آرژانتینمعمولا برای علاقه مندان به مهاجرت لیست کشور های اروپایی و استرالیا و کانادا بیشتر مد نظر قرار میگیرد و مهاجرت به آرژانتین کمتر مورد توجه واقع میشود و یا اصلا به آن اشاره ای نمی شود. درصورتی که مهاجرت به آرژانتین با توجه به این که شرایط زندگی در این کشور مساعد بوده و موقعیت های شغلی و بازار کار فروانی وجود دارد می تواند گزینه مناسبی برای مهاجرت باشد.  ما در این مقاله در مورد مهاجرت به آرژانتین و شرایط زندگی در این کشور و هزینه های زندگی و انواع مهاجرت به آرژانتین مطالبی را خدمت شما خوانندگان عزیز ارائه خواهیم داد.

 

_ چند خطی در مورد آرژانتین :

کشور آرژانتین در جنوبی ترین ناحیه قاره آمریکا واقع شده و پایتخت این کشور بوئنوس آبرس است و مردم آرژانتین اکثریت به زبان اسپانیایی سخن می گویند. همچنین جمعیت این کشور حدود 45 میلیون نفر است. واحد پول آرژانتین پزو است و این کشور رتبه 3 اقتصاد در بین کشور های آمریکا را دارد.

اکثریت جمعیت آرژانتین دارای سواد آکادمیک بوده و فرهنگ این کشور جزو دسته کشور های پیشرفته تلقی میگردد .  اقتصاد آرژانتین بیشتر بر پایه صنعت بنا شده و همچنین این کشور با بهره مندی از منابع فراوان طبیعی بخشی از نیاز مندی منطقه به مواد خام را تامین میکند و این صنعتی بودن و گستردگی حوزه های اقتصادی در این کشور امتیاز مثبتی برای مهاجران محسوب میشود چرا که شرایط کار در بیشتر بخش های مهارتی در این کشور فراهم میباشد.

 

_ مهاجرت به آرژانتین از چه روشی راحت تر است :

به طور کل برای مهاجرت به دیگر کشور ها راه های گوناگونی وجود دارد ، مهاجرت از طریق تحصیل ، مهاجرت از طریق اخذ ویزای کاری (که خود به انواع مختلفی تقسیم میشود ) ، مهاجرت از طریق سرمایه گزاری ، مهاجرت از طریق پیوستن به خانواده ، مهاجرت از طریق پناهندگی و …

اما با توجه به سیاست های دیپلماتیک هر کشور میزان سختی و آسانی برای مهاجرپذیری و یا این که از کدام یک از این طرق امکان مهاجرت وجود داشته باشد بسته به سیاست کشور ها متفاوت است. گاهی بعضی از کشور ها با توجه به درصد بالای نرخ بیکاری در کشورشان به راحتی اجازه اخذ ویزای کار را نمی دهند و برای صدور ویزای کاری موانعی را وضع میکنند.

معمولا یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت که درصد اخذ ویزا در آن بالاست ، روش مهاجرت از طریق تحصیل است.

اگر کشور آرژانتین را با دیگر کشور های اروپایی بر روی کفه ترازو بگزاریم برای هر یک از کتیگوری های مهاجرتی اوضاع متفاوت است.

در مقایسه ویزای کاری ؛ کشور های اروپایی خدمات بهتری ارائه می دهند و روند اخذ ویزا نیز آسان تر است و همچنین جستجوی کار و پروسه استخدام نیروی کار در اروپا شانس بیشتری وجود دارد.

 

اما در مورد روش پناهندگی تفاوت چندانی بین کشور ها وجود ندارد و همواره اقدام برای پناهندگی در تمام دنیا پر ریسک ترین ، خطرناک ترین و بی اعتبار ترین حالت ممکن مهاجرت است.

سالانه گزارش های فجیعی از عاقبت پناهندگان در اقسی نقاط جهان به گوش میخورد و هرچند هم در طول سالیان با حمایت های سازمان های بین المللی بشر دوستانه از بعضی جنایت ها و فساد ها در روند پناهندگی جلوگیری میشود اما باز هم به دلیل این که شخص پناهجو دیگر به هیچ عنوان اجازه بازگشت به کشور خود را ندارد ، هیچگاه این روش در هیچ شرایطی توصیه نمی شود.

اما درباره مقایسه شیوه مهاجرت تحصیلی آرژانتین با اروپا و دیگر کشور ها ، باید گفت آرژانتین شرایط مساعدی برای محصلان مهاجر ارائه می کند که دست کم بررسی کامل این شرایط و راه های اخذ ویزای تحصیلی آرژانتین برای یک بار هم که شده ضروریست.

 

برای درک کردن این موضوع این مثال مقایسه ای را میتوان بیان نمود که هزینه شهریه هرسال در دانشگاه های بین المللی انگلستان حدود 20هزار یورو است در صورتی که هزینه یک دانشگاه بین الملل در آرژانتین تنها 2هزار یورو می باشد.

به طور کل شهریه دانشگاه های آرژانتین به نسبت دانشگاه های اروپایی مقرون به صرفه تر است تا حدی که از بین 90 هزار دانشجوی بین الملل آرژانین ،حدود 30 هزار دانشجو از خود کشور های اروپایی می باشند .

 

همچنین آرژانتین برای دانش پژوهانی که مهارت های علمی و سطح سواد بالایی دارند امکان بورسیه های تحصیلی را نیز فراهم نموده که هزینه های شهریه در این دانشگاه ها به مراتب کم تر و به صرفه تر می باشد.

 

لازم به ذکر است هر کدام از دانشگاه های آرژانتین شرایط و مدارک خاص مصوب در هیئت علمی خود دانشگاه را برای پذیرش دانش پژوهان ملاک قرار می دهند به همین جهت این نکته بسیار حائز اهمیت است که برای اپلای نمودن و اخذ پذیرش از دانشگاه ها نسبت به شرایط اختصاصی آن دانشگاه اشراف داشته باشید. به یاد داشته باشید اگر بدون اطلاع از شرایط دانشگاه تتها به صورت آزمون و خطا سراغ پذیرش از دانشگاه های آرژانتین بروید شانس خود را برای تحصیل در این کشور تا حد زیادی از دست خواهید داد.

 

آشنایی و تسلط به زبان اسپانیولی لازمه پذیرفته شدن و اخذ ویزای این کشور می باشد. تسلط به زبان اسپانیولی را یک بار برای پذیرش در دانشگاه و یک بار برای تکمیل و اعطای مدارک به آفیسر باید مشخص نمود و ضمنا افرادی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی دارند باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را نیز ترجمه شده در اختیار داشته باشند (این که برای پذیرش در دانشگاه ها چه میزان معدلی مد نظر باشد با توجه به نوع دانشگاه متفاوت است)

دانشجویان مهاجر در آرژانتین  اگر قصد تحصیل در دانشگاه های دولتی را داشته باشه باید در کنار 4 سال واحد آکادمیک ؛ یک دوره یک ساله در بدو ورود به دانشگاه با عنوان اینفرماسیون ناسیونال را نیز پشت سر بگذارد اما برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی تنها نیاز است یک دوره علمی  cbc گزرانده شود که معادل با 7 واحد درسی است.

 

در پایان مطالب این نکته را بخاطر داشته باشید که حدود 100 دانشگاه در آرژانتین وجود دارد که 47 دانشگاه آن دولتی بوده و ما بقی دانشگاه ها خصوصی هستند اما اکثریت بیشتر دانشجویان در دانشگاه های دولتی تحصیل میکنند.

 

به طور کل میتوان از شرایط آرژانتین این طور نتیجه گیری کرد که با توجه به این که رفاه اجتماعی و خدمات عمومی در آرژانتین در سطح قابل قبولی قرار دارد و از طرفی هزینه های زندگی در این کشور در مقایسه با کشور های اروپایی ارزان تر میباشد ؛ می توان به این کشور نیز برای مهاجرت بیشتر فکر کرد فقط همواره این نکته را نیز فراموش نکنید مسافت جغرافیایی آرژانتین با ایران نیز بسیار زیاد و قابل تامل بوده.

 

ما در این مقاله سعی نمودیم تا مختصر اطلاعاتی در خصوص کشور آرژانتین به شما عزیزان ارائه دهیم چنانچه علاقه مند به دریافت اطلاعات بیشتری در این زمینه هستید می توانید از کارشناسان مجرب در امرمهاجرت و امور بین الملل در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت یاری جویید و پاسخ سوالات خود را جویا شوید.

 

 

 

   1. رها گفت:

    من ویزامو از طریق شرکت شما گرفتم و الان یک ساله که مهاجرت کردم به مشاورای خوبتون سلام برسونین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *