مهاجرت سرمایه گذاری در آرژانتین

سرمایه گذاری در آرژانتین

سرمایه گذاری در کشور آرژانتین

سرمایه گذاری در آرژانتین فرصتی است که می توانید به کمک آن اقامت دائمی خود در کشور آرژانتین را بدست آورده و پس از گذشت مدتی پاسپورت این کشور را نیز بدست آورید. کشور آرژانتین از جمله کشور هایی است که تابعیت دوگانه را می پذیرد و شما می توانید در کنار پاسپورت خود پاسپورت کشور آرژانتین را نیز بدست آورید. ما در این مقاله نتیجه پژوهش ها و تجربه مشاورین خود در موسسه سفیران سروش سعادت را در رابطه با سرمایه گذاری در آرژانتین را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

افتتاح شرکت در آرژانتین

هیچ محدودیتی برای ثبت شرکت در کشور آرژانتین وجود ندارد و شما می توانید بسته به نوع فعالیتی که در نظر دارید، نوعی شرکت ثبت کنید. شما می توانید یک شعبه از یک شرکت خارجی را در کشور آرژانتین افتتاح کنید، یک شرکت محدود با مسئولیت محدود داشته باشید و یا یک شرکت سهامی عام را برای خود داشته باشید. به تازگی کشور آرژانتین شرایطی را ایجاد کرده است که افراد به کمک آن می توانند با سرمایه گذاری در آرژانتین بخشی از سهام یک شرکت را نیز خریداری کنید.

سرمایه گذاری در آرژانتین

مدت زمان مورد نیاز برای ثبت شرکت در آرژانتین

یکی از مسائلی که در سرمایه گذاری در آرژانتین از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، زمانی است که شما باید برای انجام مراحل اداری مربوطه پشت سر بگذارید. شرایطی که کشور آرژانتین ایجاد کرده است به گونه است که شما در یک فاصله زمانی 24 ساعته قادر خواهید بود تا تمامی مراحل اداری را انجام دهید.

در حقیقت شما قادر خواهید بود تا کد پرداخت مالیات را دریافت کرده و حساب بانکی خود را افتتاح کنید. البته توصیه ما به شما آن است که یک شریک معتبر با پاسپورت آرژانتینی برای خود پیدا کنید تا به کمک او بتوانید مراحل قانونی را با سرعت بیشتری به پیش ببرید. در مقاله «ثبت شرکت در آرژانتین» توضیحات جامع تری در همین زمینه ارائه شده است که می توانید با مطالعه آن به پرسش های ذهن خود پاسخ دهید.

میزان مالیات در کشور آرژانتین

یکی از مسائلی که در سرمایه گذاری در آرژانتین از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، میزان مالیات در این کشور است. تا پیش از این میزان مالیات بر درآمد در کشور آرژانتین 35% اعلام شده بود اما بر اساس قوانین جدید این کشور، به صورت موقتی و تا سال 2020، نرخ مالیات بر درآمد در این کشور به 25% کاهش پیدا کرده است. شرکت ها همچنین باید مالیات استانی خود که 1 تا 5 درصد است را نیز پرداخت کنند. از طرف دیگر هر گونه پرداخت و یا برداشت پول از بانک نیز یک مالیات 6 درصدی به همراه خواهد داشت.

مالیات بر ارزش افزوده

مالیات بر ارزش افزوده در بسیاری از معاملات تجاری صورت گرفته در کشور آرژانتین حدود 21% است. در بسیاری از موارد شرکت ها نیازی به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده نخواهند داشت چرا که به دلیل وجود یک زنجیره تامین مناسب این مالیات توسط خریداران محصول نهایی پرداخت می شود.

مالیات محصولات کشاورزی

اگر قصد دارید در زمینه های مربوط به حوزه کشاورزی فعالیت کنید، باید مالیات بیشتری پرداخت کنید. کشور آرژانتین نسبت به تامین غذا در کشور خود بسیار حساسیت نشان می دهد. دولت فعلی کشور آرژانتین میزان مالیات در این بخش را به شدت کاهش داده است اما باید بدانید در صادرات محصولات کشاورزی مالیاتی 30 درصدی وجود دارد.

شرایط استخدام نیروی کار

در زمینه استخدام نیروی کار برای شما محدودیتی وجود نخواهد داشت. شما می توانید با توجه به شرایط خود بهترین گزینه را از میان نیروی کار خارجی و یا داخلی انتخاب کرده و استخدام کنید. اما توجه داشته باشید که برای استخدام نیروی کار خارجی او باید بتوانید ویزای کار دریافت کند و وظیفه شماست که برای او شرایط کار در آرژانتین را به عنوان کارفرما فراهم آورید. توضیحات تکمیلی در همین زمینه را می توانید در مقاله «ویزای کار آرژانتین» که توسط مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است، مطالعه بفرمائید. توصیه ما به شما آن است که در شرایط برابر نسبت به استخدام نیروی کار بومی اقدام کنید، چرا که به کمک این کار می توانید سرعت تمدید ویزای خود را به عنوان یک سرمایه گذار خارجی موثر و مفید افزایش دهید.

قوانین کار در کشور آرژانتین

پیش از آغاز سرمایه گذاری در آرژانتین باید آگاهی کافی در رابطه با شرایط بازار کار این کشور را نیز بدست آورید. تخلفات قانونی در کشور آرژانتین در زمینه استخدام نیروی کار می تواند باعث اخراج شما از خاک این کشور شود. حداقل میزان دستمزد تعیین شده در کشور آرژانتین در حدود 220 یورو در ماه است. با این وجود مزایای بسیاری زیادی برای کارکنان در کشور آرژانتین وجود دارد که به هیچ عنوان نمی توان از پرداخت آن ها خود داری کرد. برخی از مهم ترین مزایای موجود برای کارکنان عبارتند از؛

  • حقوق کارکنان در سال به اندازه 13 ماه پرداخت می شود. نیمی از این افزایش حقوق در ماه دسامبر و نیمی در ماه ژوئن پرداخت می شود.
  • کارکنان شما بدون نیاز به برگزاری انتخابات می توانند در صورت دارا بودن شرایط وارد یک اتحادیه خاص شوند و از امکانات ویژه آن ها استفاده کنند. این وظیفه کارفرمایان است که هزینه های مربوط به آن را پرداخت کنند. کارفرمایان نمی توانند هیچ دخالتی در این زمینه داشته باشند.
  • حقوق کارکنان به صورت سالیانه و بر اساس شرایط ویژه و میزان تورم افزایش پیدا می کند. در سال های گذشته میزان افزایش دستمزد در کشور آرژانتین در حدود 20 تا 25 درصد بوده است. البته از طرفی ارزش پزو به عنوان واحد پول کشور آرژانتین نیز کاهش یافته است.

کلام پایانی

سرمایه گذاری در آرژانتین را می توان به عنوان یک فرصت مناسب برای خود در نظر بگیرید. با توجه به کاهش ارزش پول این کشور شما می توانید با کمترین هزینه های ممکن، شرکت خود را افتتاح کنید و پس از مدت کوتاهی پاسپورت این کشور را بدست آورید. بسیاری از کشور های مطرح اروپایی به شهروندان آرژانتینی اجازه می دهند تا بدون نیاز به ویزا وارد کشورشان شوند.

از سوی دیگر شما مشکلی در رابطه با خرید املاک در آرژانتین نیز نخواهید داشت و می توانید تا سقف 1000 هکتار از اراضی کشور آرژانتین را خریداری کنید. توجه داشته باشید که سرمایه گذاری در آرژانتین یا سایر نقاط جهان یک امر حقوقی است و یک اشتباه ساده می تواند خسارت های مالی شدیدی را به همراه داشته باشد. از همین رو توصیه می کنیم پیش از اقدام برای انجام فعالیت های اقتصادی خود از مشاوره همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهرمند شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *