مهاجرت سرمایه گذاری در آرژانتین

سرمایه گذاری در آرژانتین

سرمایه گذاری در آرژانتین

سرمایه گذاری در آرژانتین فرصتی است که می توانید به کمک آن اقامت دائمی و پس از گذشت مدتی پاسپورت این کشور را نیز به دست آورید. کشور آرژانتین از جمله کشورهایی است که تابعیت دوگانه را می پذیرد. شما می توانید در کنار پاسپورت خود پاسپورت کشور آرژانتین را نیز به دست آورید. ما در این مقاله نتیجه پژوهش ها و تجربه مشاورین خود در موسسه سفیران سروش سعادت را در رابطه با سرمایه گذاری در آرژانتین را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

افتتاح شرکت و سرمایه گذاری در آرژانتین

هیچ محدودیتی برای ثبت شرکت در کشور آرژانتین وجود ندارد. شما می توانید بسته به نوع فعالیتی که در نظر دارید، نوعی شرکت ثبت کنید. شما می توانید یک شعبه از یک شرکت خارجی را در کشور آرژانتین افتتاح کنید. یک شرکت محدود با مسئولیت محدود داشته باشید و یا یک شرکت سهامی عام را برای خود داشته باشید. به تازگی کشور آرژانتین شرایطی را ایجاد کرده است که افراد به کمک آن می توانند با سرمایه گذاری بخشی از سهام یک شرکت را نیز خریداری کنید.

مدت زمان مورد نیاز برای سرمایه گذاری در آرژانتین

یکی از مسائلی که در سرمایه گذاری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. زمانی است که شما باید برای انجام مراحل اداری مربوطه پشت سر بگذارید. شرایطی که کشور آرژانتین ایجاد کرده است به گونه است که شما در یک فاصله زمانی 24 ساعته قادر خواهید بود تا تمامی مراحل اداری را انجام دهید.

در حقیقت شما قادر خواهید بود تا کد پرداخت مالیات را دریافت کرده و حساب بانکی خود را افتتاح کنید. البته توصیه ما به شما آن است که یک شریک معتبر با پاسپورت آرژانتینی برای خود پیدا کنید تا به کمک او بتوانید مراحل قانونی را با سرعت بیشتری به پیش ببرید. در مقاله ثبت شرکت در آرژانتین توضیحات جامع تری در همین زمینه ارائه شده است که می توانید با مطالعه آن به پرسش های ذهن خود پاسخ دهید.

مدت زمان مورد نیاز برای سرمایه گذاری در آرژانتین

میزان مالیات در کشور آرژانتین

یکی از مسائلی که در سرمایه گذاری در آرژانتین از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. پیش از این میزان مالیات بر درآمد در کشور آرژانتین 35% اعلام شده بود. اما بر اساس قوانین جدید این کشور، به صورت موقتی و تا سال 2020، نرخ مالیات بر درآمد در این کشور به 25% کاهش پیدا کرده است. شرکت ها همچنین باید مالیات استانی خود که %1 تا %5 است را نیز پرداخت کنند. از طرف دیگر هر گونه پرداخت و یا برداشت پول از بانک نیز یک مالیات 6% به همراه خواهد داشت. جهت اطلاع از شرایط اقامت آرژانتین می توانید مقاله مذکور را بررسی بفرمائید.

شرایط استخدام نیروی کار در کشور آرژانین

در زمینه استخدام نیروی کار برای شما محدودیتی وجود نخواهد داشت. شما می توانید با توجه به شرایط خود بهترین گزینه را از میان نیروی کار خارجی و یا داخلی انتخاب کرده و استخدام کنید. اما توجه داشته باشید که برای استخدام نیروی کار خارجی او باید بتوانید ویزای کار دریافت کند. وظیفه شماست که برای او شرایط کار در آرژانتین را به عنوان کارفرما فراهم آورید. توضیحات تکمیلی در همین زمینه را می توانید در مقاله ویزای کار آرژانتین که توسط مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است. مطالعه بفرمائید. توصیه ما به شما آن است که در شرایط برابر نسبت به استخدام نیروی کار بومی اقدام کنید. چرا که به کمک این کار می توانید سرعت تمدید ویزای خود را به عنوان یک سرمایه گذار خارجی موثر و مفید افزایش دهید.

قوانین کار و سرمایه گذاری در آرژانتین

پیش از آغاز سرمایه گذاری باید آگاهی کافی در رابطه با شرایط بازار کار این کشور را نیز به دست آورید. تخلفات قانونی در کشور آرژانتین در زمینه استخدام نیروی کار می تواند باعث اخراج شما از خاک این کشور شود. حداقل میزان دستمزد تعیین شده در کشور آرژانتین در حدود €220 (یورو) در ماه است. با این وجود مزایای بسیاری زیادی برای کارکنان در کشور آرژانتین وجود دارد. به هیچ عنوان نمی توان از پرداخت آنها خود داری کرد. برخی از مهم ترین مزایای موجود برای کارکنان عبارتند از:

  • حقوق کارکنان در سال به اندازه 13 ماه پرداخت می شود. نیمی از این افزایش حقوق در ماه دسامبر و نیمی در ماه ژوئن پرداخت می شود.
  • کارکنان شما بدون نیاز به برگزاری انتخابات می توانند در صورت دارا بودن شرایط وارد یک اتحادیه خاص شوند. این وظیفه کارفرمایان است که هزینه های مربوط به آن را پرداخت کنند. کارفرمایان نمی توانند هیچ دخالتی در این زمینه داشته باشند.

حقوق کارکنان به صورت سالیانه و براساس شرایط ویژه و میزان تورم افزایش پیدا می کند. در سال های گذشته میزان افزایش دستمزد در کشور آرژانتین در حدود %20 تا %25 بوده است. البته از طرفی ارزش پزو به عنوان واحد پول کشور آرژانتین نیز کاهش یافته است. جهت اطلاع از شرایط و هزینه زندگی در آرژانتین، مطالعه مقاله مذکور خالی از لطف نخواهد بود.از همین رو توصیه می کنیم پیش از اقدام برای انجام فعالیت های اقتصادی خود از مشاوره همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهرمند شوید.

Rate this post

2 دیدگاه برای “سرمایه گذاری در آرژانتین

  1. ارژنگ گفت:

    سلام ، من میخواهم یک حساب بانکی در آرژانتین باز کنم آیا امکان پذیر است؟ و مورد دیگه اینکه اگه من این پول رو تو یک بانک ایرانی بزارم 20 درصد سود میگیرم ،میخواهم بدونم که و قتی حساب باز کردم به من سود هم میدن ،یا به خارجی ها سود نمیدن؟

    1. صادقی گفت:

      با سلام برای افتتاح حساب بانکی باید اقامت اون کشور را داشته باشید. اما امکان انتقال پول از طریق مستر کارت را دارید. برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *