مهاجرت به کشور آرژانتین

درباره آرژانتین

درباره آرژانتین

قبل از سفر به آرژانتین، حتما باید درباره آرژانتین اطلاعات کافی کسب کنید. به طور کلی، روش های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. علاوه بر این، به دلیل وجود جاذبه های گردشگری بی نظیر، توریست های زیادی وارد خاک این کشور می شود. کشور آرژانتین به عنوان جمهوری آرژانتین شناخته می شود که در بخش جنوبی قاره آمریکا واقع شده است. در کنار کشورهای آمریکای جنوبی، آرژانتین یک کشور در حال توسعه محسوب می شود و یک قدرت اصلی در این منطقه می باشد. با همراهی کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید اطلاعات بیشتری درباره آرژانتین کسب کنید.

اطلاعت کلی درباره آرژانتین

در نخستین بخش این نوشتار قصد داریم به اطلاعات کلی درباره آرژانتین اشاره کنیم. آرژانتین کشوری در آمریکا جنوبی که بخش بزرگی از بخش جنوبی این قاره را دربر گرفته است. به عنوان هشتمین کشور بزرگ جهان، آرژانتین منطقه ای گسترده تر از مکزیک و ایالت تگزاس ایالات متحده را اشغال کرده است. این منطقه شامل دشت های بی نظیر، بیابان ها، دره ها و جنگل ها، همچنین کوه های بلند، رودخانه ها و هزاران مایل ساحل اقیانوس است. آرژانتین همچنین بخشی از قطب جنوب و همچنین چندین جزیره در اقیانوس اطلس جنوبی (از جمله جزایر فالکلند (ایسلاس مالویناس) تحت سلطه انگلیس) را شامل می شود. آرژانتین مدت ها است که در تاریخ این قاره نقش مهمی داشته است. بعد از 3 قرن استعمار اسپانیا، آرژانتین در سال 1816 اعلام استقلال کرد.

در جدول زیر به اطلاعات کلی درباره آرژانتین اشاره شده است:

آیتم توضیحات
نام رسمی جمهوری آرژانتین
رئیس دولت Alberto Fernández
پایتخت بوئنوس آیرس
زبان رسمی اسپانیایی
واحد پول ARS (پزوی آرژانتین)
جمعیت 49.4 میلیون نفر
مساحت کل (کیلومتر مربع) 2.780.400

علیرغم جذابیت عاشقانه Pampas و مناظر وسیع و خشکPatagonian ، آرژانتین کشوری عمدتا شهری است. بوئنوس آیرس، پایتخت این کشور، شهری مدرن و شلوغ می باشد. این شهر شلوغ ترین شهرهای آمریکای جنوبی است و اغلب به دلیل سبک های معماری و زندگی شبانه پر جنب و جوش آن را به پاریس یا رم تشبیه می کنند. صنایع این شهر مهاجران را از ایتالیا، اسپانیا و بسیاری از کشورها جذب کرده است و میلیون ها نفر در اواخر قرن 19 و اوایل قرن 20 به این شهر مهاجرت کرده اند. در بوئنوس آیرس بزرگ حدود یک سوم مردم آرژانتین زندگی می کنند.

قوانین محلی در آرژانتین

آگاه باشید قوانین آرژانتین (محلی) ممکن است با آنچه می دانید متفاوت باشد. به طور کلی، در این کشور، مرتکب شدن جرایم علیه نمادهای ملی مجازات حبس بین 6 ماه تا 4 سال دارد. در کشور آرژانتین مجازات های جرایم مربوط به مواد مخدر، حتی داشتن مقادیر اندک، شدید است و شامل حبس های طولانی مدت در زندان های داخلی می شود. آرژانتین اولین کشور در آمریکای جنوبی بود که ازدواج همجنسگرایان را در سال 2010 قانونی اعلام کرد و در نتیجه، حقوق افراد دگرباش جنسی در این کشور محافظت می شود. بوئنوس آیرس یک شهر پر جنب و جوش است و بزرگترین رژه همجنسگرایان در آمریکای جنوبی در این شهر هر سال در ماه نوامبر (November) برگزار می شود.

اطلاعت کلی درباره آرژانتین

قوانین آرژانتین درباره مهاجرت

مهاجرت به آرژانتین در هزاره های قبل از میلاد با ورود فرهنگ هایی از آسیا به قاره آمریکا از طریق برینجیا، مطابق پذیرفته ترین نظریه ها، آغاز شد و به آرامی موجب افزایش جمعیت قاره شد. با ورود اسپانیایی ها، ساکنان سرزمین آرژانتین تقریباً 300.000 نفر متعلق به بسیاری از تمدن ها، فرهنگ ها و قبایل بودند. پس از فتح آرژانتین توسط اسپانیا، تعداد زیادی از مهاجران از سراسر جهان وارد این کشور شدند. حاكمان آرژانتین از زمان اتحاد آن به عنوان یك كشور، قصد داشتند این كشور از مهاجرت استقبال كند. در اصل 25 قانون اساسی 1853 آمده است که دولت فدرال مهاجرت اروپایی را تشویق می کند و ورود به قلمرو آرژانتین خارجیانی را که با هدف کار، بهبود صنایع و آموزش علوم و هنر به این کشور می آیند، محدود نمی کند.

در نمودار زیر به کشور مبدا مهاجرانی که برای کار و زندگی در آرژانتین وارد خاک این کشور شده اند اشاره شده است:

کشور مبدا مهاجران در آرژانتین

بررسی آب و هوا و سرزمین آرژانتین

قبل از مهاجرت به آرژانتین، توصیه می شود درباره آرژانتین و آب و هوا و سرزمین آن اطلاعات کافی بدست آورید. آرژانتین مانند یک مثلث وارونه است که پایه آن در بخش بالایی نقشه واقع شده است. عرض آن از شرق به غرب در حدود 880 مایل (1.420 کیلومتر) است و شمال تا جنوب آن 2.360 مایل (3.800 کیلومتر) می باشد. این کشور از جنوب و غرب به شیلی، از شمال به بولیوی و پاراگوئه و از شرق به برزیل، اروگوئه و اقیانوس اطلس محدود می شود. خط ساحلی آتلانتیک موج دار آن حدود 2.900 مایل (4.700 کیلومتر) امتداد دارد. جغرافیای متنوع آرژانتین را می توان در 4 منطقه اصلی گروه بندی کرد.

این 4 منطقه عبارتند از:

  • The Andes
  • The North
  • The Pampas
  • Patagonia

به طور کلی، آرژانتین دارای چهار نوع اصلی آب و هوا گرم، معتدل، خشک و سرد است که همگی با وسعت عرض جغرافیایی، دامنه ارتفاع و ویژگی های برجسته تعیین می شوند. گرچه آب و هوا در پرجمعیت ترین مناطق آرژانتین به طور کلی معتدل است، اما آرژانتین دارای تنوع آب و هوایی استثنایی است، از نیمه گرمسیری در شمال تا قطبی در جنوب متغیر است. در نتیجه، طیف گسترده ای از بیوم ها در آرژانتین وجود دارد، از جمله جنگل های بارانی نیمه گرمسیری، مناطق نیمه خشک و خشک، دشت های معتدل در Pampas و مناطق سرد در جنوب. با داشتن آب و هوای متنوع و مناظر طبیعی بی نظیر و وجود گسترده جاذبه های گردشگری در آرژانتین، توریست های زیادی به آرژانتین سفر می کنند.

در نمودار زیر تعداد ورودی گردشگران به آرژانتین اشاره شده است:

تعداد ورودی گردشگران به آرژانتین

درباره اقتصاد آرژانتین

اقتصاد آرژانتین با بهره مندی از منابع طبیعی غنی، جمعیت بسیار باسواد، پایگاه صنعتی متنوع و بخش کشاورزی صادرات گرا، سومین اقتصاد بزرگ آمریکای لاتین و دومین اقتصاد آمریکای جنوبی است. این کشور دارای رتبه بالا در شاخص توسعه انسانی و سرانه تولید ناخالص داخلی نسبتاً بالا، با اندازه بازار داخلی قابل توجه و سهم رو به رشد بخش فناوری پیشرفته می باشد. به عنوان 1 اقتصاد در حال ظهور متوسط و یکی از کشورهای برتر در حال توسعه جهان، آرژانتین عضوی از کشورهای بزرگ G-20 است.

با این وجود، از نظر تاریخی، عملکرد اقتصادی آن بسیار نابرابر بوده است، با رشد اقتصادی بالا همراه با رکودهای شدید، عدم توزیع درآمد و در دهه های اخیر، افزایش فقر. در اوایل قرن 20 آرژانتین به توسعه دست یافت و هفتمین کشور ثروتمند جهان شد. اگرچه آرژانتین توانست جایگاه خود را در میان 15 اقتصاد برتر تا اواسط قرن حفظ کند، دچار یک افت طولانی و مداوم شد، اما هنوز هم کشوری با درآمد بالا است. شایان ذکر است که هزینه زندگی در آرژانتین و هزینه های تحصیل در این کشور برای مهاجران بسیار مقرون به صرفه است به همین دلیل تعداد افرادی که برای کار و تحصیل به آرژانتین مهاجرت می کنند هر ساله افزایش می یابد.

قوانین آرژانتین درباره کار

قوانین کار در آرژانتین گسترده و پیچیده است. اگرچه آرژانتین یک کشور فدرال است، اما طبق قانون اساسی این کشور، قانونگذاری ملی (به عنوان مثال مجلس نمایندگان و سنا) صلاحیت تصویب قوانین کار با پوشش ملی را دارد. شرکت های در حال توسعه در آرژانتین که نیاز به استخدام کارمندان آرژانتینی یا اتباع خارجی دارند، باید تمام مقررات آرژانتین را برای استخدام افراد درک کنند و از آنها پیروی کنند. قانون قرارداد کار با شماره 20.744 بیشتر روابط کار در آرژانتین را تنظیم می کند، که در سال 1974 اجرا شد. قرارداد کار برای مدت نامعلومی منعقد می شود مگر اینکه طرفین یا قانون به صراحت خلاف آن را تعیین کرده باشد.

طبق قوانین آرژانتین، قراردادهای کار با مدت معین مجاز است، به شرط آنکه کتبی باشد و بیش از 5 سال نمی تواند منعقد شود. همچنین امکان انعقاد قرارداد کار معمولی برای احراز شرایط استثنایی و موقتی وجود دارد که مدت زمان آن در زمان انعقاد قرارداد قابل پیش بینی نیست. همچنین، عقد قرارداد کار تحت شرایطی مانند کار نیمه وقت و کارآموزی مجاز است. قانون کار آرژانتین برای کارگر 3 ماه دوره آزمایشی تعیین کرده است. در این دوره، کارفرما می تواند بدون الزام به جبران خسارت، رابطه را قطع کند. با این حال، محدودیت ها و فرضیات خاصی برای کارفرما در این زمینه وجود دارد.

این محدودیت ها و فرضیات عبارتند از:

  • کارفرما با استفاده از مکانیزم دوره آزمایشی نمی تواند بیش از 1 بار همان کارگر را استخدام کند.
  • در صورت تصمیم گیری در مورد پایان کار، کارفرما باید اخطار قبلی را ارائه دهد.
  • در طول دوره آزمایشی، کارگر از حقوق و تعهدات روابط شغلی برخوردار است، از جمله مشارکت های کارفرما در تأمین اجتماعی.

شرایط و قوانین تحصیل در آرژانتین

هر ساله مهاجران زیادی برای تحصیل در آرژانتین اقدام به مهاجرت تحصیلی به این کشور می کنند. در کشور آرژانتین هزینه های تحصیل و هزینه های اقامت دانشجویی برای اکثر دانشجویان بین المللی مناسب می باشد. در دانشگاه های این کشور بیش از 89.000 دانشجوی بین المللی مشغول به تحصیل می باشند. به دانشجویان خارجی توصیه می شود برای ادامه تحصیل در دانشگاه های آرژانتین، مدرک معتبر زبان اسپانیایی کسب کنند.

براساس قوانین آرژانتین در بخش تحصیل، شرایط کسب پذیرش تحصیلی در دانشگاه های این کشور به صورت زیر است:

دوره یا مقطع تحصیلی شرایط آکادمیک (مدرک مورد نیاز)
کارشناسی مدرک معتبر دوره دبیرستان
کارشناسی ارشد مدرک معتبر کارشناسی
دکترا مدرک معتبر کارشناسی ارشد
دوره های تخصصی مدرک اتمام دوره GRADO

مردم و فرهنگ آرژانتین

بر خلاف مکزیک و کشورهای آمریکای جنوبی مانند پرو و ​​اکوادور، آرژانتین دارای افراد بومی و جمعیت زیادی است که از اروپا آمده اند. این جمعیت تا حدود 95% از مردم اروپایی تبار را تشکیل می دهند که بیشتر آنها از ایتالیا، اسپانیا و آلمان هستند. بیشتر مردم بومی در اثر بیماری هایی که توسط اروپائیان به وجود آمده بود، مردند. تقریبا نیمی از جمعیت در مناطق اطراف بوئنوس آیرس زندگی می کنند. بوئنوس آیرس به دلیل تأثیرات اروپا پاریس آمریکای جنوبی نامیده شده است. در کشور آرژانتین، مردم تحصیلات خوبی دارند و 97% مردم می توانند بخوانند و بنویسند. همچنین در بین مردم این کشور، فوتبال ورزش محبوب می باشد. شما عزیزان می توانید برای آشنایی بیشتر با آرژانتین و روش های مهاجرت به این کشور با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *