مهاجرت به کشور آرژانتین

درباره آرژانتین

درباره آرژانتین

قبل از سفر به آرژانتین، حتما باید درباره آرژانتین اطلاعات کافی کسب کنید. به طور کلی، روش های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. علاوه بر این، به دلیل وجود جاذبه های گردشگری بی نظیر، توریست های زیادی وارد خاک این کشور می شود. کشور آرژانتین به عنوان جمهوری آرژانتین شناخته می شود که در بخش جنوبی قاره آمریکا واقع شده است. در کنار کشورهای آمریکای جنوبی، آرژانتین یک کشور در حال توسعه محسوب می شود و یک قدرت اصلی در این منطقه می باشد. با همراهی کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید اطلاعات بیشتری درباره آرژانتین کسب کنید.

اطلاعت کلی درباره آرژانتین

در نخستین بخش این نوشتار قصد داریم به اطلاعات کلی درباره آرژانتین اشاره کنیم. آرژانتین کشوری در آمریکا جنوبی که بخش بزرگی از بخش جنوبی این قاره را دربر گرفته است. به عنوان هشتمین کشور بزرگ جهان، آرژانتین منطقه ای گسترده تر از مکزیک و ایالت تگزاس ایالات متحده را اشغال کرده است. این منطقه شامل دشت های بی نظیر، بیابان ها، دره ها و جنگل ها، همچنین کوه های بلند، رودخانه ها و هزاران مایل ساحل اقیانوس است. آرژانتین همچنین بخشی از قطب جنوب و همچنین چندین جزیره در اقیانوس اطلس جنوبی (از جمله جزایر فالکلند (ایسلاس مالویناس) تحت سلطه انگلیس) را شامل می شود. آرژانتین مدت ها است که در تاریخ این قاره نقش مهمی داشته است. بعد از 3 قرن استعمار اسپانیا، آرژانتین در سال 1816 اعلام استقلال کرد.

در جدول زیر به اطلاعات کلی درباره آرژانتین اشاره شده است:

آیتم توضیحات
نام رسمی جمهوری آرژانتین
رئیس دولت Alberto Fernández
پایتخت بوئنوس آیرس
زبان رسمی اسپانیایی
واحد پول ARS (پزوی آرژانتین)
جمعیت 49.4 میلیون نفر
مساحت کل (کیلومتر مربع) 2.780.400

علیرغم جذابیت عاشقانه Pampas و مناظر وسیع و خشکPatagonian ، آرژانتین کشوری عمدتا شهری است. بوئنوس آیرس، پایتخت این کشور، شهری مدرن و شلوغ می باشد. این شهر شلوغ ترین شهرهای آمریکای جنوبی است و اغلب به دلیل سبک های معماری و زندگی شبانه پر جنب و جوش آن را به پاریس یا رم تشبیه می کنند. صنایع این شهر مهاجران را از ایتالیا، اسپانیا و بسیاری از کشورها جذب کرده است و میلیون ها نفر در اواخر قرن 19 و اوایل قرن 20 به این شهر مهاجرت کرده اند. در بوئنوس آیرس بزرگ حدود یک سوم مردم آرژانتین زندگی می کنند.

اطلاعت کلی درباره آرژانتین

بررسی آب و هوا و سرزمین آرژانتین

قبل از مهاجرت به آرژانتین، توصیه می شود درباره آرژانتین و آب و هوا و سرزمین آن اطلاعات کافی بدست آورید. آرژانتین مانند یک مثلث وارونه است که پایه آن در بخش بالایی نقشه واقع شده است. عرض آن از شرق به غرب در حدود 880 مایل (1.420 کیلومتر) است و شمال تا جنوب آن 2.360 مایل (3.800 کیلومتر) می باشد. این کشور از جنوب و غرب به شیلی، از شمال به بولیوی و پاراگوئه و از شرق به برزیل، اروگوئه و اقیانوس اطلس محدود می شود. خط ساحلی آتلانتیک موج دار آن حدود 2.900 مایل (4.700 کیلومتر) امتداد دارد. جغرافیای متنوع آرژانتین را می توان در 4 منطقه اصلی گروه بندی کرد.

این 4 منطقه عبارتند از:

  • The Andes
  • The North
  • The Pampas
  • Patagonia

به طور کلی، آرژانتین دارای چهار نوع اصلی آب و هوا گرم، معتدل، خشک و سرد است که همگی با وسعت عرض جغرافیایی، دامنه ارتفاع و ویژگی های برجسته تعیین می شوند. گرچه آب و هوا در پرجمعیت ترین مناطق آرژانتین به طور کلی معتدل است، اما آرژانتین دارای تنوع آب و هوایی استثنایی است، از نیمه گرمسیری در شمال تا قطبی در جنوب متغیر است. در نتیجه، طیف گسترده ای از بیوم ها در آرژانتین وجود دارد، از جمله جنگل های بارانی نیمه گرمسیری، مناطق نیمه خشک و خشک، دشت های معتدل در Pampas و مناطق سرد در جنوب. با داشتن آب و هوای متنوع و مناظر طبیعی بی نظیر و وجود گسترده جاذبه های گردشگری در آرژانتین، توریست های زیادی به آرژانتین سفر می کنند.

در نمودار زیر تعداد ورودی گردشگران به آرژانتین اشاره شده است:

تعداد ورودی گردشگران به آرژانتین

درباره اقتصاد آرژانتین

اقتصاد آرژانتین با بهره مندی از منابع طبیعی غنی، جمعیت بسیار باسواد، پایگاه صنعتی متنوع و بخش کشاورزی صادرات گرا، سومین اقتصاد بزرگ آمریکای لاتین و دومین اقتصاد آمریکای جنوبی است. این کشور دارای رتبه بالا در شاخص توسعه انسانی و سرانه تولید ناخالص داخلی نسبتاً بالا، با اندازه بازار داخلی قابل توجه و سهم رو به رشد بخش فناوری پیشرفته می باشد. به عنوان 1 اقتصاد در حال ظهور متوسط و یکی از کشورهای برتر در حال توسعه جهان، آرژانتین عضوی از کشورهای بزرگ G-20 است.

با این وجود، از نظر تاریخی، عملکرد اقتصادی آن بسیار نابرابر بوده است، با رشد اقتصادی بالا همراه با رکودهای شدید، عدم توزیع درآمد و در دهه های اخیر، افزایش فقر. در اوایل قرن 20 آرژانتین به توسعه دست یافت و هفتمین کشور ثروتمند جهان شد. اگرچه آرژانتین توانست جایگاه خود را در میان 15 اقتصاد برتر تا اواسط قرن حفظ کند، دچار یک افت طولانی و مداوم شد، اما هنوز هم کشوری با درآمد بالا است. شایان ذکر است که هزینه زندگی در آرژانتین و هزینه های تحصیل در این کشور برای مهاجران بسیار مقرون به صرفه است به همین دلیل تعداد افرادی که برای کار و تحصیل به آرژانتین مهاجرت می کنند هر ساله افزایش می یابد.

مردم و فرهنگ آرژانتین

بر خلاف مکزیک و کشورهای آمریکای جنوبی مانند پرو و ​​اکوادور، آرژانتین دارای افراد بومی و جمعیت زیادی است که از اروپا آمده اند. این جمعیت تا حدود 95% از مردم اروپایی تبار را تشکیل می دهند که بیشتر آنها از ایتالیا، اسپانیا و آلمان هستند. بیشتر مردم بومی در اثر بیماری هایی که توسط اروپائیان به وجود آمده بود، مردند. تقریبا نیمی از جمعیت در مناطق اطراف بوئنوس آیرس زندگی می کنند. بوئنوس آیرس به دلیل تأثیرات اروپا پاریس آمریکای جنوبی نامیده شده است. در کشور آرژانتین، مردم تحصیلات خوبی دارند و 97% مردم می توانند بخوانند و بنویسند. همچنین در بین مردم این کشور، فوتبال ورزش محبوب می باشد. شما عزیزان می توانید برای آشنایی بیشتر با آرژانتین و روش های مهاجرت به این کشور با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.