شرایط مکزیک

هزینه زندگی در مکزیک

هزینه زندگی در مکزیک

آگاهی از هزینه زندگی در مکزیک موضوعی می باشد که ذهن متقاضیانی که تمایل به مهاجرت به این کشور را دارند به سمت خود سوق می دهد. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد دارند در این نوشتار به بررسی هزینه زندگی در مکزیک بپردازند. بسته به انتخاب سبک زندگی، جایی که زندگی خود را انتخاب می کنید و نحوه دستیابی به چیزهایی که می خواهید خریداری کنید، بین هزینه های زندگی در مکزیک تفاوت های گسترده ای وجود دارد. این راهنما تمامی این موضوع را توضیح می دهد.

درباره هزینه زندگی در مکزیک 2020

به طور کلی، هزینه اصلی زندگی در مکزیک پایین تر از هزینه های زندگی در ایالات متحده، کانادا و اروپا است؛ مخصوصاً برای مواردی مانند میوه، سبزیجات و سایر مواد غذایی،کالاهای پخته شده و سایر مواد غذایی فروشی دیگر. هزینه حمل و نقل عمومی محلی و داخلی به طور کلی کم تر از هزینه های حمل و نقل در ایالات متحده و کانادا و بسیار پایین تر از اروپا است. در کشور مکزیک، قیمت برق نسبتاً بالا است مگر اینکه میزان مصرف ماهانه ساکنین این کشور در زیر سطح مشخصی باقی بماند، در این صورت یارانه های دولتی می توانند به حفظ هزینه های برقی افراد بسیار کمک کنند. همچنین قیمت خدمات تلفن در مکزیک پس از اصلاحات قانونی که در سال 2014 و اوایل سال 2015 انجام شده است باعث شده است که مکالمه با تلفن ثابت نسبت به گذشته در مکزیک ارزانتر شود.

در کشور مکزیک، آب لوله کشی شده به منزل ساکنین این کشور ارزان می باشد، اما همیشه قابل آشامیدن نیست. در نتیجه، اکثر مردم بطری های آب را اغلب در ظروف 20 لیتری خریداری می کنند. طیف فزاینده ای از اقلام، به ویژه برخی از انواع پوشاک، لوازم خانگی، تجهیزات صوتی و تصویری، فناوری، به عنوان مثال رایانه ها، تلفن های هوشمند، نرم افزارهای رایانه ای و دوربین های دیجیتال، گران تر از موارد مشابه ای هستند که در ایالات متحده به فروش می رسند. علاوه بر این، هزینه خرید خودرو در مکزیک در مقایسه با آمریکا بیشتر است.

در نمودار زیر به توزیع هزینه های زندگی در مکزیک با استفاده از مدل آماری پرداخته ایم:

خدمات و هزینه زندگی در مکزیک

هزینه خدمات و امکانات در کشور مکزیک به چند بخش اصلی تقسیم می شود:

  • برق
  • گاز
  • اینترنت، تلفن و تلویزیون
  • بهداشت و درمان

بسته به اینکه افراد به سیستم تهویه مطبوع احتیاج دارند یا خیر، هزینه برق در مکزیک متفاوت است. برق در مکزیک نسبتاً گران و استفاده از تهویه مطبوع می تواند هزینه را به چندین برابر افزایش دهد. معمولاً از گاز برای گرم کردن آب، پخت و پز و احتمالاً برای خشک کن لباس استفاده می شود. در بسیاری از مناطق مکزیک، بسیاری از افراد بخاری های خورشیدی نصب می کنند. یک بخاری خورشیدی می تواند میزان مصرف گاز را به یک سوم یا کمتر از آنچه که در غیر این صورت خواهد بود کاهش دهد. در نتیجه هزینه سالانه استفاده از گاز به 3380 تا 4500MXN (پزو مکزیک) می رسد. مکزیک چندین ارائه دهنده خدمات اینترنتی و تلفنی دار د، از شرکت های تلفن گرفته تا ارائه دهندگان خدمات تلویزیون که اینترنت نیز ارائه می دهند.

با این حال، بزرگترین ارائه دهنده این خدمات Telmex است. Telmex بسته های اینترنت پر سرعت و خدمات تلفن ثابت ارائه می دهد که از 450MXN (پزو مکزیک) در ماه شروع می شود. این بسته 10 مگابایت بر ثانیه برای اینترنت را تضمین می کند و خدمات تلفن ثابت تلفن های رایگان از راه دور را در سراسر دنیا ارائه می دهد. افرادی ویزای اقامت مکزیک را دارند، می توانند در یکی از سیستم های بهداشتی ملی کشور مکزیک ثبت نام کنید. با IMSS، هزینه های مراقبت های بهداشتی افراد بزرگسال در مکزیک در هر سال کمتر از 1120MXN (پزو مکزیک) خواهد بود، به علاوه هر دارویی که متقاضیان تصمیم به خرید آن گرفته باشند. (افرادی که 60 سال سن دارند و ویزای اقامت معتبر مکزیک را دارا می باشند، از سیستم رایگان ملی Seguro Popular بهره مند می شوند).

حمل و نقل و هزینه زندگی در مکزیک

در بسیاری از شهرهای مکزیک پیاده روی آسان است و حمل و نقل عمومی نیز در این کشور ارزان است. میانگین هزینه ها به شرح زیر می باشند:

آیتم هزینه به MXN (پزو مکزیک) 
کرایه های اتوبوس 6.7 الی 9
کریه تاکسی 45 الی 67
تعمیر و نگهداری، سوخت و بیمه برای یک اتومبیل 3.380
حمل و نقل عمومی در ماه 675

داشتن اتومبیل در کشور مکزیک ضروری نیست، گرچه بسیاری از مهاجران دوست دارند که آن را داشته باشند.

حمل و نقل و هزینه زندگی در مکزیک

هزینه خوراک و پوشاک در مکزیک

حتی اگر اطلاعات بسیار کمی در مورد این کشور بی نظیر داشته باشید، احتمالاً از غذاهای افسانه ای مکزیکی آگاه هستید. در در تمام نقاط کشور مکزیک مواد غذایی تازه وجود دارد و آن را به مکانی مناسب برای امتحان کردن غذاهای جدید با توان مالی مختلف تبدیل می کند. چه شما برای خوردن غذا به یک رستوران مراجعه کنید و چه در خانه بمانید و آشپزی کنید، نسبت به سایر کشورها، هزینه خوراک در کشور مکزیک می تواند بیشتر باشد. با بودجه ماهانه 2255MXN (پزو مکزیک) در مکزیک، بسته به فروشگاه، دو یا چهار پیراهن یا بلوز یا دو شلوار جین و یا سه جفت کفش یا صندل می توانید خریداری کنید. البته به یاد داشته باشید که هزینه خرید لباس در کشور مکزیک نیز به مارک و کیفیت پوشاک بستگی دارد.

در جدول زیر به هزینه های اصلی خوراک و پوشاک در مکزیک اشاره شده است:

اقلام غذایی هزینه به MXN (پزو مکزیک) 
صرف غذا در رستوران ارزان قیمت 100
صرف غذا در یک رستوران متوسط (3 دوره) برای دو نفر 500
صرف یک وعده غذا در مک دونالد 100
1 لیتر شیر 19.26
500 گرم نان 30.34
1 کیلو برنج سفید 20.17
1 کیلو گوشت 142.65
پوشاک هزینه به MXN (پزو مکزیک) 
شلوار جین لیوایز 822
لباس تابستانی 628
یک جفت کفش نایکی 1.414
یک جفت کفش مردانه 1.258

مسکن و هزینه زندگی در مکزیک

بسته به جایی که متقاضیان در مکزیک تصمیم دارند زندگی کنند، هزینه اجاره و مسکن متفاوت خواهد بود. افراد چه منطقه شهر را انتخاب کند و چه یک منطقه ساحلی، زندگی در کشور مکزیک ارزان تر از بسیاری از مناطق دیگر است. میانیگن هزینه ها بدین صورت می باشد:

  • در یک منطقه متوسط​​، اجاره ماهانه آپارتمان یک خوابه مبله در کشور مکزیک: حدود 10.156MXN (پزو مکزیک)
  • اجاره مسکن در یک منطقه بهتر، ماهانه: حدود 16.260MXN (پزو مکزیک)
  • اتصال استاندارد اینترنت به طور متوسط ماهانه: 527MXN (پزو مکزیک)

هموطنان عزیز می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و علاوه بر هزینه زندگی در مکزیک، از راه های مهاجرت به مکزیک نیز آگاه شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.