شرایط مکزیک

هزینه زندگی در مکزیک

هزینه زندگی در مکزیک

آگاهی از هزینه زندگی در مکزیک موضوعی می باشد که ذهن متقاضیانی که تمایل به مهاجرت به این کشور را دارند به سمت خود سوق می دهد. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد دارند در این نوشتار به بررسی هزینه زندگی در مکزیک بپردازند.

بسته به انتخاب سبک زندگی، جایی که زندگی خود را انتخاب می کنید و نحوه دستیابی به چیزهایی که می خواهید خریداری کنید، بین هزینه های زندگی در مکزیک تفاوت های گسترده ای وجود دارد. این راهنما تمامی این موضوع را توضیح می دهد.

اینفوگرافیک هزینه زندگی در مکزیک

درباره هزینه زندگی در مکزیک 2023

به طور کلی، هزینه اصلی زندگی در مکزیک پایین تر از هزینه های زندگی در ایالات متحده، کانادا و اروپا است؛ مخصوصاً برای مواردی مانند میوه، سبزیجات و سایر مواد غذایی،کالاهای پخته شده و سایر مواد غذایی فروشی دیگر. هزینه حمل و نقل عمومی محلی و داخلی به طور کلی کم تر از هزینه های حمل و نقل در ایالات متحده و کانادا و بسیار پایین تر از اروپا است. در کشور مکزیک، قیمت برق نسبتاً بالا است مگر اینکه میزان مصرف ماهانه ساکنین این کشور در زیر سطح مشخصی باقی بماند، در این صورت یارانه های دولتی می توانند به حفظ هزینه های برقی افراد بسیار کمک کنند. همچنین قیمت خدمات تلفن در مکزیک پس از اصلاحات قانونی که در سال 2014 و اوایل سال 2015 انجام شده است باعث شده است که مکالمه با تلفن ثابت نسبت به گذشته در مکزیک ارزانتر شود.

در کشور مکزیک، آب لوله کشی شده به منزل ساکنین این کشور ارزان می باشد، اما همیشه قابل آشامیدن نیست. در نتیجه، اکثر مردم بطری های آب را اغلب در ظروف 20 لیتری خریداری می کنند. طیف فزاینده ای از اقلام، به ویژه برخی از انواع پوشاک، لوازم خانگی، تجهیزات صوتی و تصویری، فناوری، به عنوان مثال رایانه ها، تلفن های هوشمند، نرم افزارهای رایانه ای و دوربین های دیجیتال، گران تر از موارد مشابه ای هستند که در ایالات متحده به فروش می رسند. علاوه بر این، هزینه خرید خودرو در مکزیک در مقایسه با آمریکا بیشتر است.

در نمودار زیر به توزیع هزینه های زندگی در مکزیک با استفاده از مدل آماری پرداخته ایم:

زندگی در مکزیک

مکزیک برای مدت طولانی کشوری محبوب با ساکنان خارجی بوده است و همیشه میزبان ترکیبی از بازدیدکنندگان گذرا و ساکنان بلندمدت بوده است که سال ‌ها و حتی تا آخر عمر  به اینجا نقل مکان کردند و در آنجا ماندند. این روند و جذابیت در برخی از ادبیات معروفی که توسط خارجی ها و به ویژه کسانی که در اینجا زندگی می کنند یا زندگی کرده اند به خوبی ثبت شده است. امروزه ساکنان خارجی در مکزیک نسبت به دهه های گذشته گذراتر به نظر می رسند. روندی که احتمالاً توسط حمل و نقل راه دور مقرون به صرفه، روندهای تجاری (مانند قراردادهای کاری کوتاه مدت و موقت)، و تغییرات تکنولوژیکی هدایت می شود. به ویژه، ظهور «متخصصان دانش» مستقل که به صورت آنلاین کار می کنند: افرادی که می توانند کار کنند.

بدون اینکه دائماً در یک مکان خاص یا ساختمان اداری مستقر باشید، با تجارت دانش زندگی کنید تقسیم سال به 2 قسمت مساوی مزایای دیگری نیز دارد. زمانی که ملکی را برای حداقل 6 ماه اجاره می‌کنید، می‌توانید معاملات بهتری در مکزیک داشته باشید. اگر خانه اصلی خود را برای کمک به تأمین مالی 6 ماهه خود در مکزیک اجاره کنید، یک اجاره شش ماهه معمولاً حداقل عملی است که برای آن اجاره می‌کنید. اگر دو خانه دارید یکی در کشور خود و دیگری در مکزیک اجاره دادن خانه ای که به مدت 6 ماه از آن استفاده نمی کنید آسان تر است. بسیاری از ساکنان پاره وقت به ویژه آمریکایی هایی که تحت بیمه نیستند همچنین از اقامت طولانی مدت خود در مکزیک برای انجام اقدامات مراقبت های بهداشتی با کسری از هزینه ای که بیمارستان ها در خانه برای درمان های مشابه دریافت می کنند، استفاده می کنند.

گردش و تفریح در مکزیک

بهترین مکان برای شروع شب خود در Avenida Alvaro Obregon خواهد بود – یک امتداد جاده مملو از بارهای پر انرژی و انبوهی از جوانان خوش لباس. یک چیز در مورد رم این است که همیشه چیزی در جریان است، حتی اگر زیرزمینی و پنهان باشد، اینجا ناامید نخواهید شد.Licoreria Limantour که در پایتخت یافت می‌شود، یک کوکتل‌بار افسانه  ‌ای است که یکی از 50 بار برتر در آمریکای لاتین نام‌گذاری شده است. یکی دیگر از بازدیدهای ضروری Romita Comedor است که کوکتل های حاوی الکل را در گلخانه ای مرتفع با سقف شیشه ای مشرف به خیابان ارائه می دهد. باشگاهی که ارزش بازدید را دارد MN Roy است. یک مکان فوق العاده باحال که در آن باید با بچه های درب خانه خیلی خوب رفتار کنید تا شانس ورود به آن را داشته باشید.

مکان های قابل توجه دیگر عبارتند از: جین جین، جنیس و کافه پارایسو. برای مزکالریا، می توانید از Mano Santa، La Mil Amores و La Nacional دیدن کنید.La Condesa اغلب هنگام صحبت در مورد زندگی شبانه مکزیک دست در دست رم می آید. هر دو محله از خنکی بی نظیری در پایتخت برخوردارند. La Condesa برخلاف هیپسترهای رم، متخصصان جوان بیشتری را جذب می‌کند، بنابراین شهرت بیشتری دارد.

خدمات و هزینه زندگی در مکزیک

هزینه خدمات و امکانات در کشور مکزیک به چند بخش اصلی تقسیم می شود:

  • برق
  • گاز
  • اینترنت، تلفن و تلویزیون
  • بهداشت و درمان

بسته به اینکه افراد به سیستم تهویه مطبوع احتیاج دارند یا خیر، هزینه برق در مکزیک متفاوت است. برق در مکزیک نسبتاً گران و استفاده از تهویه مطبوع می تواند هزینه را به چندین برابر افزایش دهد. معمولاً از گاز برای گرم کردن آب، پخت و پز و احتمالاً برای خشک کن لباس استفاده می شود. در بسیاری از مناطق مکزیک، بسیاری از افراد بخاری های خورشیدی نصب می کنند. یک بخاری خورشیدی می تواند میزان مصرف گاز را به یک سوم یا کمتر از آنچه که در غیر این صورت خواهد بود کاهش دهد. در نتیجه هزینه سالانه استفاده از گاز به 3380 تا 4500MXN (پزو مکزیک) می رسد. مکزیک چندین ارائه دهنده خدمات اینترنتی و تلفنی دار د، از شرکت های تلفن گرفته تا ارائه دهندگان خدمات تلویزیون که اینترنت نیز ارائه می دهند.

با این حال، بزرگترین ارائه دهنده این خدمات Telmex است. Telmex بسته های اینترنت پر سرعت و خدمات تلفن ثابت ارائه می دهد که از 450MXN (پزو مکزیک) در ماه شروع می شود. این بسته 10 مگابایت بر ثانیه برای اینترنت را تضمین می کند و خدمات تلفن ثابت تلفن های رایگان از راه دور را در سراسر دنیا ارائه می دهد. افرادی ویزای اقامت مکزیک را دارند، می توانند در یکی از سیستم های بهداشتی ملی کشور مکزیک ثبت نام کنید. با IMSS، هزینه های مراقبت های بهداشتی افراد بزرگسال در مکزیک در هر سال کمتر از 1120MXN (پزو مکزیک) خواهد بود، به علاوه هر دارویی که متقاضیان تصمیم به خرید آن گرفته باشند. (افرادی که 60 سال سن دارند و ویزای اقامت معتبر مکزیک را دارا می باشند، از سیستم رایگان ملی Seguro Popular بهره مند می شوند).

حمل و نقل و هزینه زندگی در مکزیک

در بسیاری از شهرهای مکزیک پیاده روی آسان است و حمل و نقل عمومی نیز در این کشور ارزان است. میانگین هزینه ها به شرح زیر می باشند:

آیتم هزینه به (پزو مکزیک) 
کرایه های اتوبوس 6.7MXN الی 14MXN
کرایه تاکسی 49MXN الی 76MXN
تعمیر و نگهداری، سوخت و بیمه برای یک اتومبیل 3.380MXN
حمل و نقل عمومی در ماه 675MXN

داشتن اتومبیل در کشور مکزیک ضروری نیست، گرچه بسیاری از مهاجران دوست دارند که آن را داشته باشند.

حمل و نقل و هزینه زندگی در مکزیک

هزینه خوراک و پوشاک در مکزیک

حتی اگر اطلاعات بسیار کمی در مورد این کشور بی نظیر داشته باشید، احتمالاً از غذاهای افسانه ای مکزیکی آگاه هستید. در در تمام نقاط کشور مکزیک مواد غذایی تازه وجود دارد و آن را به مکانی مناسب برای امتحان کردن غذاهای جدید با توان مالی مختلف تبدیل می کند. چه شما برای خوردن غذا به یک رستوران مراجعه کنید و چه در خانه بمانید و آشپزی کنید، نسبت به سایر کشورها، هزینه خوراک در کشور مکزیک می تواند بیشتر باشد. با بودجه ماهانه 2255MXN (پزو مکزیک) در مکزیک، بسته به فروشگاه، دو یا چهار پیراهن یا بلوز یا دو شلوار جین و یا سه جفت کفش یا صندل می توانید خریداری کنید. البته به یاد داشته باشید که هزینه خرید لباس در کشور مکزیک نیز به مارک و کیفیت پوشاک بستگی دارد.

در جدول زیر به هزینه های اصلی خوراک و پوشاک در مکزیک اشاره شده است:

اقلام غذایی هزینه به MXN (پزو مکزیک) 
صرف غذا در رستوران ارزان قیمت 150MXN
صرف غذا در یک رستوران متوسط (3 دوره) برای دو نفر 600MXN
صرف یک وعده غذا در مک دونالد 120MXN
1 لیتر شیر 23MXN
500 گرم نان 37MXN
1 کیلو برنج سفید 27MXN
1 کیلو گوشت 181MXN
پوشاک هزینه به (پزو مکزیک) 
شلوار جین لیوایز 860MXN
لباس تابستانی 662MXN
یک جفت کفش نایکی 1505MXN
یک جفت کفش مردانه 1343MXN

کمک هزینه های تحصیلی در مکزیک

کشور مکزیک نیز همانند سایر کشورهای جهان، برای دانشجویان کمک هزینه های تحصیلی در نظر گرفته است. از این رو طی واجد شرایط بودن بورسیه مورد نظر به دانشجو پرداخت می گردد. یکی از شرایط اعطاء بورسیه به دانشجو، دارا بودن رزومه تحصیلی قوی و سطح بالا است. در کنار هزینه تحصیل و زندگی در مکزیک ، هزینه های جانبی نیز برای تحصیل وجود دارد. این هزینه ها به خرید کتاب ها و جوزات کمک درسی اختصاص دارد. برای دانشجویان رشته های مختلف، هزینه مربوط به کتب درسی متغیر است. اما این مبلغ به طور کلی تقریبا بین 350$ الی 7000$ (دلار) در هر سال تحصیلی خواهد بود.

مسکن و هزینه زندگی در مکزیک

بسته به جایی که متقاضیان در مکزیک تصمیم دارند زندگی کنند، هزینه اجاره و مسکن متفاوت خواهد بود. افراد چه منطقه شهر را انتخاب کند و چه یک منطقه ساحلی، زندگی در کشور مکزیک ارزان تر از بسیاری از مناطق دیگر است. میانیگن هزینه ها بدین صورت می باشد:

  • در یک منطقه متوسط​​، اجاره ماهانه آپارتمان یک خوابه مبله در کشور مکزیک: حدود 11156MXN (پزو مکزیک)
  • اجاره مسکن در یک منطقه بهتر، ماهانه: حدود 16560MXN (پزو مکزیک)
  • اتصال استاندارد اینترنت به طور متوسط ماهانه: 627MXN (پزو مکزیک)

هموطنان عزیز می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و علاوه بر هزینه زندگی در مکزیک، از راه های مهاجرت به مکزیک نیز آگاه شوید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *