مهاجرت به کشور مکزیک

اقامت مکزیک

اقامت مکزیک

مکزیک یکی از کشورهای پهناور در آمریکای شمالی می ­باشد که سالیانه افراد زیادی به این کشور مهاجرت نموده و سعی در اخذ اقامت مکزیک را دارند. روش های مختلفی برای اخذ اقامت مکزیک وجود دارد. اقامت از طریق کار، اقامت از طریق تحصیل، اقامت از طریق سرمایه گذاری و غیره از جمله راه هایی است که افراد می­ توانند به کشور مکزیک سفر نموده و به زندگی بپردازند. علاقمندان مهاجرت به مکزیک می­توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره نمائید.

اقامت در کشور مکزیک

دولت مکزیک برای افرادی که قصد سفر به این کشور را دارند 2 نوع اقامت صادر می­ نماید، اقامت موقت و اقامت دائم. در اقامت موقت ویزایی بر روی پاسپورت افراد درج نمی­ گردد. تنها برچسبی که بمثابه ویزای موقت می­ باشد قرار می­ دهند. این نوع اقامت در ابتدا تنها به مدت 30 روز اعتبار دارد که افراد پس از ورود به مکزیک باید به اداره مهاجرت به این کشور مراجعه نماید. با ارائه پاسپورت خود مهر ویزای موقت و مجوز اقامت مکزیک را اخذ نماید. پس از اخذ مجوز اقامت فرد می­ تواند به مدت 4 سال در این کشور زندگی نماید. اقامت موقت مکزیک قابلیت تمدید را نیز دارا می­ باشد.

اما اقامت دائم مکزیک برای آن دسته از افرادی صادر می­ گردد که قصد زندگی به مدت نامحدود در کشور مکزیک را دارند. برای اخذ این ویزا افراد می باید دارای شرایطی همچون مدت 4 سال اقامت موقت در مکزیک بازنشسته بوده و دارای درآمد ماهانه کافی باشد.

اقامت مکزیک از طریق تحصیل

با توجه به جمعیت بالای کشور مکزیک، دانشگاه های بسیاری برای تحصیل شهروندان این کشور تأسیس گردیده است. دانشگاه های معتبری در این کشور وجود دارد که دارای رتبه های جهانی می ­باشند. سالانه دانشجویان با اخذ ویزای تحصیلی مکزیک به این کشور سفر نموده و به ادامه تحصیل می ­پردازند. تدریس در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی صورت می­ گیرد. دانشجویان نیازی به یادگیری زبان های دیگر ندارند. دانشجویان برای ورود به دانشگاه های این کشور ­باید مدارک زبان انگلیسی آیلتس و یا تافل خود را که نشان دهنده مهارت زبان انگلیسی دانشجویان می­ باشد را ارائه نمایند.

یکی از بهترین دانشگاه های کشور مکزیک که دارای رتبه 122 در جهان است. دانشگاه UNAM می­ باشد. تحصیل در مکزیک رایگان نیست. دانشجویان باید برای ادامه تحصیل در دانشگاه های مکزیک شهریه پرداخت نمایند. شهریه های تحصیلی بسته به مقطع، نوع دانشگاه و رشته تحصیلی دانشجویان با یکدیگر متفاوت است.

در نمودار زیر درصد تحصیل در مقاطع مختلف دراین کشور بدین شرح می باشد:

مقاطع مختلف تحصیلی مکزیک

اقامت مکزیک از طریق کار

با توجه به شرایط مناسب اقتصادی مکزیک و از طرفی نرخ پایین بیکاری در این کشور افراد زیادی جهت انجام کار با اخذ اقامت کاری مهاجرت می نمایند. از جمله مهمترین شروط اخذ ویزای کاری مکزیک برخورداری از دعوت نامه کاری از سوی کارفرما می­ باشد. افراد می ­توانند با مراجعه به سایت های معتبر کاریابی در مکزیک به جستجوی شغل مورد نظر خود بپردازند. پس از یافتن شغل مورد نظر رزومه کاری خود را به کارفرمای مربوطه ارسال نمایید. در صورت توافق میان طرفین برای وی دعوت نامه کاری ارسال می­ گردد. ناگفته نماند باید اداره کار نیز با ارسال دعوت نامه کاری برای اتباع خارجی با کارفرمایان در مکزیک نیز موافقت نماید.

در نهایت فرد در صورتی که موفق به اخذ دعوت نامه کاری از سوی کارفرمای مربوطه گردید می ­تواند به همراه تمامی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری مکزیک به سفارت مکزیک در کشور مبدأ خود مراجعه و درخواست ویزای کاری نماید. جهت کار در این کشور ابتدا مقاله کار در مکزیک را بررسی بفرمائید.

اقامت مکزیک از طریق ازدواج

از جمله راه های مهاجرتی به کشور مکزیک که افراد می ­توانند در کمترین زمان اقامت و پس از آن تابعیت مکزیک را اخذ نمایند ازدواج می­ باشد. البته ازدواج در مکزیک همانند سایر کشور ها خود دارای قوانین و شرایطی می­­ باشد. دولت مکزیک ویزای ازدواج این کشور را تنها برای افرادی صادر می­ نماید که همسر وی تابعیت مکزیک را داشته باشد. پس از ورود به خاک مکزیک و ثبت ازدواج خود در مکزیک کارت اقامت و یا تابعیت مکزیک به متقاضی اعطاء خواهد شد. توجه داشته باشید در برخی موارد تابعیت این کشور از طریق ازدواج بلافاصله برای افراد صادر نمی ­گردد. دولت مکزیک با بررسی ازدواج زوجین سعی می نمایند. از جمله مهم ترین نکات ازدواج در مکزیک عبارتند از:

  • وضعیت اقامتی شخص مورد نظر
  • بررسی اسناد مورد نیاز قبل از مهاجرت به مکزیک
  • مشورت با حقوقدانی مجرب در زمینه شرایط نکاه در مکزیک
  • ترجمه تمامی مدارک مورد نیاز برای ثبت ازدواج در مکزیک

پس از ازدواج و دریافت اقامت مکزیک متقاضی از حقوقی همچون اجازه انجام کار، تحصیل و برخی دیگر از حقوق برخوردار خواهد بود.

اقامت مکزیک از طریق ازدواج

اخذ مجوز زندگی در مکزیک از طریق سرمایه گذاری

از دیگر راه های مهاجرت به کشور مکزیک سرمایه گذاری می ­باشد. سرمایه گذاری در مکزیک به طرق مختلف از جمله کارآفرینی و ثبت شرکت امکان پذیر می ­باشد. بدین منظور افراد می ­باید دارای یک طرح و یا ایده تجاری مناسب باشند. با ارائه آن به اداره بازرگانی کشور مکزیک بتوانند تأییدیه و موافقت این اداره را برای اخذ مجوز کسب نمایند. از جمله مهمترین مزایای سرمایه گذاری عبارتند از:

  1. این کشور از جمله کشورهای توسعه یافته است که دارای اقتصادی رو به رشد می ­باشد
  2. یکی از کشورهای عضو سازمان تجارت جهانی است
  3. تمامی استانداردهای سرمایه گذاری در کشور مکزیک رعایت می­ شود
  4. دارای 129 ملیون جمعیت است. در عین حال نرخ بیکاری در این کشور تنها 3 % می ­باشد

مهاجرت به مکزیک از طریق پناهندگی

از جمله سخت ترین راه های مهاجرت به مکزیک پناهندگی می ­باشد. پناهندگی خود دارای شرایط بسیار مبهم و دشواری است. افراد از رفاه اجتماعی مناسبی برخوردار نخواهند بود. پس از اخذ قبولی مکزیک اجازه برگشت به کشور مبدأ را ندارند. در بسیاری از موارد افراد مجبور به دروغ گفتن خواهند شد. پیشنهاد ما به دوستان عزیز اینست که با وجود راه های قانونی مهاجرت به مکزیک از مهاجرت از طریق پناهندگی به این کشور خودداری نمایند. افرادی که با سوالات بسیاری در زمینه اقامت مکزیک روبرو می­ شوند می­ توانند پاسخ سوالات خود را از کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جویا شوند.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *