مهاجرت تحصیلی فنلاند

هزینه تحصیل پزشکی در فنلاند

هزینه تحصیل پزشکی در فنلاند

برای تحصیل پزشکی در فنلاند، مطلع بودن از هزینه تحصیل پزشکی در فنلاند امری بسیار مهم و ضروری به شمار می رود. در این مقاله به این موضوع به تفصیل پرداخته و هزینه ها در سال 2023 بررسی می شود. همه ما می دانیم که پزشکی یکی از دشوارترین و سخت ترین دوره های تحصیلی است که توسط دانشگاه ها در سراسر جهان ارائه می شود و مطمئناً از مهمترین زمینه مطالعه انسانی است.

از آن جا که پزشکی حرفه ای بسیار مهم است، افرادی که در دانشگاه های خارجی مشغول به تحصیل پزشکی می شوند و موفق به کسب مدرک پزشکی معتبر می شوند باید در نظر داشته باشند که فرصت تحصیل پزشکی در یک کشور خارجی می تواند بسیار ارزشمند و سودمند باشد. در این مقاله چگونگی تحصیل پزشکی در فنلاند و هزینه تحصیل پزشکی در فنلاند و سایر موارد مرتبط توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت توضیح داده شده است.

تحصیل در کشور فنلاند

فنلاند کشوری بسیار خوب برای زندگی و اقامت است که دارای بهترین دانشگاه های جهان می باشد. مؤسسات آموزش عالی فنلاند به اندازه کافی كوچك هستند تا بتوانند بسیار عملکردی و كارآمد عمل كنند. همه آنها از لحاظ بین المللی دارای ویژگی های ویژه منطقه ای هستند و دانشجویان می توانند بین محیط های مطالعاتی بسیار متفاوت اعم از دانشگاه های بزرگتر شهری تا دانشگاه های نزدیک به طبیعت انتخاب کنند. مؤسسات آموزش عالی فنلاند بسیار خودمختار هستند اما عمدتاً توسط وزارت آموزش و پرورش تأمین و حمایت می شوند.

بنابراین وزارت آموزش و پرورش فنلاند همچنین نظارت دقیقیی بر کیفیت تدریس دارد. موسسات فناندی در تلاشند که:

 • به نیازهای جامعه و تجارت و صنعت در برنامه های درسی و تدریس خود واکنش نشان دهند.
 • طیف گسترده ای از برنامه های با کیفیت بالا به زبان انگلیسی به دانشجویان انتقالی و بین المللی در تمام مقاطع تحصیلی ارائه دهند.
 • مهارت های دانشجویان خود را حداکثذ برسانند که بتوانند آینده خود را در زمینه های دانشگاهی و بازار کار ایجاد کنند.

اعتماد و صراحت مفاهیم مهمی در فنلاند می باشند و شبکه سازی در مراحل اولیه روش فنلاندی است. دانشجویان در فنلاند می توانند همزمان با تحصیل در اولین دوره های خود، با دانشجویان، سازمان ها و سایر کشورهای فنلاندی ارتباط برقرار کنند. اغلب این شبکه ها و دوستی ها تا آخر عمر ادامه پیدا می کنند. با مشاهده نمودار زیر می توانید به تعداد دانشجویان بین المللی که به دلیل بالا بودن کیفیت تحصیل در کشور فنلاند مشغول به تحصیل در دانشگاه های این کشور شده اند پی ببرید:

درباره هزینه تحصیل پزشکی در فنلاند

برنامه های تحصیل پزشکی در دانشگاه های فنلاند معمولا در دوره های 6 ساله ارائه به منظور آموزش مهارت های اصلی لازم برای تبدیل شدن به پزشک متخصص ماهر به دانشجویان طراحی شده است.

هدف کلی برنامه های پزشکی در دانشگاه های فنلاند در جدول زیر ذکر شده است:

آیتمشرح
کیفیت تحصیلقادر به ارائه خدمات پزشکی با کیفیت بالا و مطابق با دستاوردهای اخیر در پزشکی و معیارهای اخلاقی بالا هستند.
افزایش آگاهیافزایش آگاهی جامعه از اهمیت اقدامات ارتقاء سلامت و پیشگیری از بیماری
توسعه پزشکیمایل به فعالیت های خود در توسعه پزشکی به عنوان یک زمینه و همچنین علوم پزشکی می باشند.

دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می توانند طیف گسترده ای از مشاغل بین المللی را دنبال کنند. میزان هزینه های 1 دانشجوی پزشکی در فنلاند به شکل زیر است:

متوسط هزینه تحصیل پزشکی در فنلاند€12000 (یورو) در سال
نحوه پرداخت مبلغ شهریه قابل پرداخت2 بخش 6000€ (یورو)
هزینه های اقامت و زندگی دانشجویی در این کشور به طور متوسط 560€ (یورو) در ماه

پس دانشجویان باید علاوه بر هزینه تحصیل پزشکی در فنلاند، هزینه های زندگی ماهیانه خود را نیز در نظر بگیرند. جهت کسب پذیرش و درخواست ورود به برنامه های تحصیل پزشکی در فنلاند متقاضیان می توانند به صورت آنلاین یا حضوری اقدام کنند.

تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در فنلاند

لطفاً توجه داشته باشید که در مقطع کارشناسی ارشد، برخی از برنامه های علوم پزشکی به زبان انگلیسی در دسترس هستند. بنابراین دانشجویانی که قصد شرکت در برنامه های تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در کشور فنلاند را دارند می بایست با دانشگاه مورد نظر خود تماس حاصل فرمایند تا از شرایط مربوطه آگاه شوند. قبل از ثبت نام در یک برنامه کارشناسی ارشد مرتبط با علوم پزشکی، دانشجویان حتما باید از دانشگاه بپرسند که آموزش های تخصصی به آنها ارائه داده می شود یا خیر. در صورت تمایل به درخواست اطلاعات دقیق در مورد گزینه های خود درباره تحصیل رشته های پزشکی و یا دندانپزشکی در سطح کارشناسی ارشد و دکترا دانشجویان باید با دانشکده های دانشگاه مربوطه در تماس مستقیم باشند.

شرایط و هزینه تحصیل پزشکی در فنلاند

شرایط و هزینه تحصیل پزشکی در فنلاند

از نظر آماری، بزرگترین و معتبرترین دانشگاهی که دانشجویان می توانند در آن مشغول به تحصیل پزشکی شوند، دانشگاه هلسینکی است.

مشخصات این دانشگاه به شرح زیر است:

 • دانشکده پزشکی که در سال 1640 در آکادمی تورکو تأسیس شد.
 • بعداً در سال 1828 به هلسینکی نقل مکان کرد.
 • هم اکنون در پردیس میلاختی دانشگاه هلسینکی فعالیت می کند.
 • دانشکده اختصاصی دانشگاه هلسینکی به تحقیقات چند رشته ای با کیفیت بالا مشهور است.
 • پزشکان و دندانپزشکان ماهر را آموزش می دهد.
 • به دانشجویان در دوره های مختلف تحصیلی و همچنین تحصیلات حرفه ای برنامه های تحصیل مختلفی ارائه می دهد.
 • از محققان و دانشجویان در ایجاد تماس های بین المللی کمک می گیرد.
 • در حال حاضر بیش از 2500 دانشجو در دانشگاه مشغول به تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و پژوهش محور هستند.

آشنایی با انیستیتوی پزشکی بالینی فنلاند

یکی از واحدهایی که به دانشجویان کمک می کند اهداف آموزشی خود را در دانشکده پزشکی UH تحقق بخشند، به عنوان انستیتوی پزشکی بالینی شناخته شده است. این موسسه علمی مسئولیت آموزش پزشکان آینده را از سال سوم تحصیلات تا فارغ التحصیلی بر عهده دارد.

مشخصات این انیستیتو به این صورت است که:

 • سالانه بیش از 560 دانشجو در این واحد ثبت نام می کنند.
 • آموزش از طریق سخنرانی ها و گروه های کوچک انجام می شود.
 • این موسسه با 43 برنامه آموزش در پزشکی تخصصی، آموزش های ویژه ای را برای رفع نیازهای کل ملت ارائه می دهد.
 • علاوه بر این ها، آموزش های بیشتر بر اساس نیاز انجام می شود.
 • این آموزش ها توسط معلمان و اساتید مؤسسه مسئول این آموزش ارائه می شود.

برای کسب ویزای دانشجویی فنلاند و مهاجرت و کسب اقامت فنلاند از طریق تحصیل می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید تا از شرایط و هزینه های امور مربوطه آگاه شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *