مهاجرت تحصیلی مکزیک

هزینه تحصیل و زندگی در مکزیک

هزینه تحصیل و زندگی در مکزیک

مهم ترین سوالی که در ذهن افراد متقاضی بین المللی جهت مهاجرت تحصیلی به کشور مکزیک شکل می گیرد، هزینه تحصیل و زندگی در مکزیک است. چراکه برای تصمیم گیری در این زمینه نیاز به اطلاعات کافی در مورد هزینه ها دارند و این که آیا می توان به مدت طولانی در این کشور اقامت نمود یا خیر. همه ما می دانیم که هزینه های زندگی و تحصیلی در زندگی دانشجویی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بنابراین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مقاله ای با همین عنوان به نگارش در آورده است که کلیات و جزئیات این موضوع را مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار می دهد. پیشنهاد می گردد این مقاله را که حاوی اطلاعات مفیدی در این خصوص است، مطالعه بفرمایید.

بررسی هزینه تحصیل و زندگی در مکزیک

هزینه تحصیل و زندگی در مکزیک برای دانشجویان متغیر است. دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی با توجه به رشته ای که انتخاب می کنند، شهریه های مختلفی را می پردازند. این هزینه ها در هر سال تحصیلی برای هر دانشجو تقریبا به مبلغ 50000$ (دلار) می باشد. هزینه های تحصیلی که در دانشگاه های دولتی از سوی دانشجویان پرداخت می گردد. از این رو به مراتب کمتر از دانشگاه ها و موسسات خصوصی است.

این هزینه در دانشگاه های دولتی تقریبا بین مبالغ 378$ الی 818$ (دلار) در هر سال تحصیلی و در دانشگاه های خصوصی بین 1636$ الی 16400$ (دلار) تخمین زده شده است. ناگفته نماند در سال تحصیلی 2016-2017 شهریه تحصیلی برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه های دولتی 5000$ (دلار) به طور سالیانه تعیین شده بود. اما در سال های مذکور، این هزینه بین 2000$ الی 17000$ (دلار) ابلاغ گردید.

بررسی هزینه تحصیل و زندگی در مکزیک

کمک هزینه های تحصیلی در مکزیک

کشور مکزیک نیز همانند سایر کشورهای جهان، برای دانشجویان کمک هزینه های تحصیلی در نظر گرفته است. از این رو طی واجد شرایط بودن بورسیه مورد نظر به دانشجو پرداخت می گردد. یکی از شرایط اعطاء بورسیه به دانشجو، دارا بودن رزومه تحصیلی قوی و سطح بالا است. در کنار هزینه تحصیل و زندگی در مکزیک ، هزینه های جانبی نیز برای تحصیل وجود دارد. این هزینه ها به خرید کتاب ها و جوزات کمک درسی اختصاص دارد. برای دانشجویان رشته های مختلف، هزینه مربوط به کتب درسی متغیر است. اما این مبلغ به طور کلی تقریبا بین 350$ الی 7000$ (دلار) در هر سال تحصیلی خواهد بود.

مخارج زندگی در مکزیک

در مورد هزینه تحصیل و زندگی در مکزیک لازم است بدانید زندگی در مکزیک راحت تر از سایر کشورهاست. زیرا هزینه زندگی در مکزیک در سطح پایینی است که شامل غذل، پوشاک، امور مربوط به اوقات فراغت، حمل و نقل، بیمه سلامت، مسکن و سایر می شود. بنابراین افراد متقاضی مهاجرت به مکزیک می توانند با خیالی آسوده به اقدامات اولیه مهاجرت خود بپردازند. به طور کلی مخارج زندگی برای هر دانشجو مبلغی بین 600$ الی 800$ (دلار) به طور ماهیانه خواهد بود.

به عنوان مثال قیمت های مواد خوراکی در سوپرمارکت های مکزیک به صورت زیر می باشد:‌

  • هزینه یک لیتر شیر حدود 14MXN (پزو مکزیک)
  • هزیه یک قرص نان فرانسوی حدود 24MXN (پزو مکزیک)
  • قیمت یک کیلو برنج حدود 15MXN (پزو مکزیک)
  • قیمت یک کیلو پنیر محلی حدود 84MXN (پزو مکزیک)

اکنون که در مورد زندگی و مهاجرت به مکزیک و هزینه تحصیل و زندگی در مکزیک اطلاعات به دست آورید. بدین ترتیب می توانید تصمیم خود را برای مهاجرت به این کشور قطعی نمایید. مشاوران و وکلای ماهر ما نیز در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند بهترین و تخصصی ترین مشاوره ها را در جهت شرایط گرفتن ویزای مکزیک و مهاجرت به این کشور یا سایر کشورها ارائه نمایند تا بهتر تصمیم گیری کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.