مهاجرت سرمایه گذاری در آلمان

نوآفرینی در آلمان

تحقیقات و نوآفرینی در آلمان

نوآفرینی در آلمان شرایط بسیار سودمندی دارد که می توانید آن را دنبال کنید. در گزارش رقابت پذیری جهانی که توسط مجمع جهانی اقتصاد منتشر شده است. آلمان در بخش نوآوری پیشتاز است. و در ارزیابی کلی این کشور پس از ایالات متحده آمریکا و سنگاپور در جایگاه اول اروپا و رتبه سوم در جهان قرار دارد. گزارش رقابت پذیری جهانی مجمع جهانی اقتصاد، اقتصاد 140 کشور را بر اساس دوازده نقطه مختلف ارزیابی می کند.

در حین تهیه گزارش، معیارها با اهمیت بیشتر به نوآوری با وضعیت کنونی تطبیق داده شدند. بر اساس این گزارش، “آلمان پیشرو فعلی در نوآوری است تا حدی به دلیل سرعت در حال توسعه فناوری های جدید مانند ماشین های بدون راننده است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با مشاوران متخصص در خصوص سرمایه گذاری و مهاجرت از طریق نوآفرینی در آلمان مشاور و راهنمای شماست.

جایگاه نوآفرینی در آلمان

این کشور در روند توسعه ایده ها به محصولات بی همتا است. علاوه بر ظرفیت نوآوری، ثبات اقتصادی آلمان نیز با تورم پایین و سطوح پایین بدهی، بسیار خوب است. این گزارش همچنین نقاط ضعف را به تفصیل نشان می دهد. به عنوان مثال، آلمان تنها به رتبه 31 در رتبه بندی جهانی فناوری اطلاعات و مخابرات رسیده است. سطح پایین زیرساخت پهنای باند نقش بسزایی در این زمینه دارد. به همین دلیل است که دولت فدرال به شدت برای بهبود گسترش شبکه تلاش می کند. ایالات متحده آمریکا در دسته بندی بازار کار، سیستم مالی و پویایی کسب و کار در جایگاه اول قرار دارد. سنگاپور از نظر زیرساخت، سلامت و محصولات نهایی در صدر فهرست قرار دارد. فرانسه در رتبه بندی کلی تنها به رتبه هفدهم رسیده است، اما از نظر زیرساخت، سلامت و اندازه بازار در 10 کشور برتر قرار دارد.

آلمان به دلیل محیط تحقیق و توسعه پویا و نوآورانه خود از شهرت بسیار خوبی برخوردار است. این به طور مرتب توسط مطالعات پیشرو بین المللی در مورد قابلیت های نوآورانه تایید می شود. آخرین نمونه را می توان در شماره فعلی جدول امتیازات نوآوری اروپا یافت که به عنوان ابزاری توسط کمیسیون اروپا برای نظارت بر عملکرد نوآورانه کشورهای اروپایی استفاده می شود. EIS آلمان را در گروه نوآوران پیشرو رتبه بندی می کند. در اتحادیه اروپا تنها کشورهای اسکاندیناوی و بلژیک از آلمان جلوتر هستند. آلمان با خروجی توانمندی های نوآورانه خود، مکان مناسبی برای پروژه های تحقیق و توسعه است. بیش از دو سوم هزینه‌های تحقیق و توسعه از منابع مالی تأمین‌ شده توسط شرکت‌های خصوصی تحقیقات فشرده تأمین می‌ شود.

مزایای نوآفرینی در آلمان

دنیای تجارت و علم دست در دست هم برای ایجاد نوآوری آلمانی که یک رهبر صادرات جهانی است، کار می کنند. آلمان خانه بسیاری از شرکت‌ هایی است که رهبران جهانی در توسعه فناوری‌ های جدید هستند. برای بیش از یک قرن، “ساخت آلمان” برای نوآوری و کیفیت عالی ایستاده است. طبق آمار بانک جهانی، صادرات فناوری پیشرفته آلمان در سال 2023 به 16 میلیارد € (یورو) رسید. موقعیت مکانی پیشرفته آلمان یک آدرس درجه یک برای تحقق ایده های تجاری شما است. نتایج بررسی‌های اتاق بازرگانی آمریکا در آلمان اثباتی بر عملکرد کلاس جهانی بخش ‌های تحقیق و توسعه آلمان ارائه شده است. نود و یک درصد شرکت ها تحقیق و توسعه آلمان را «خوب» یا «بسیار خوب» ارزیابی می کنند. این نظرسنجی بیشتر در دسترس بودن دانشمندان بسیار ماهر و همچنین محیط نظارتی برای تحقیق و توسعه را برجسته می کند.

در لیست زیر شاهد برخی از ویژگی های کشور آلمان برای کارآفرینی و نوآفرینی می باشید:

 • قدرت نوآورانه
 • چشم انداز تحقیق و توسعه آلمان
 • قدرت نوآورانه
 • عملکرد نوآوری قوی
 • رهبر ثبت اختراع اروپا
 • پتانسیل صنعت برای سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه
 • عملکرد نوآوری قوی

تحقیقات و نوآفرینی در آلمان

تحقیقات و نوآفرینی در آلمان

موقعیت آلمان به عنوان یک مکان با فناوری پیشرفته تصادفی نیست. شرکت ها مبالغ قابل توجهی را به منظور ارائه محصولات و خدمات نوآورانه به بازار به طور مستمر سرمایه گذاری می کنند. بر اساس ابتکار مشترک صنعت آلمان برای ترویج علم و علوم انسانی Stifterverband für die Deutsche Wissenschaft ، هزینه های تحقیق و توسعه مرتبط با اقتصاد داخلی در سال 2019 بالغ بر 64 میلیارد € (یورو) بوده است. تجارت و علم دست در دست هم برای ایجاد نوآوری آلمانی کار می کنند. این اعداد قابل توجه موفقیتی را که پروژه شما را پشتیبانی می کند، حمایت می کند. در آلمان مبالغ هنگفتی برای توسعه فناوری‌ ها و نوآوری ‌های جدید سرمایه‌ گذاری می‌ شود. هیچ کشور دیگری در اروپا مقدار بیشتری پول در تحقیق و توسعهR&D سرمایه گذاری نمی کند. هزینه های تحقیق و توسعه آلمان برای بیش از یک دهه به طور مداوم در حال افزایش بوده است.

در جدول زیر شاهد نرخ افزایش نوآفرینی و استارت آپ آلمان می باشید:

افزایش نرخ نوآفرینی در آلمانسال
%132021
%202022
24%2023

هزینه های نوآفرینی در آلمان

در سال های اخیر، هزینه های دولتی و خصوصی برای پروژه های تحقیقاتی در آلمان به حدود 110 میلیارد € (یورو) رسید که %3 از تولید ناخالص داخلی GDP را نشان می دهد. این سهم آلمان را در جایگاه سوم اروپا پس از سوئد و اتریش قرار می دهد اما به طور قابل توجهی بالاتر از فرانسه، بریتانیا و میانگین اتحادیه اروپا قرار دارد. این بدان معناست که آلمان برای سومین بار متوالی به هدف %3 تعیین شده توسط اتحادیه اروپا دست یافته است. آلمان خانه بزرگترین جامعه تحقیقاتی در اروپا است. 24% از دانشمندان اتحادیه اروپا در اینجا زندگی و کار می کنند. علاوه بر این، محققان آلمانی در پروژه هایی در سراسر جهان همکاری می کنند. به عنوان مثال، Max-Planck-Gesellschaft در حال حاضر با دانشمندان در بیش از 110 کشور همکاری می کند.

مهاجرت قاچاقی به آلمان یکی از راه های مهاجرت است که توصیه نمی شود. در نمودار زیر شاهد هزینه های نوآفرینی در آلمان می باشید:

هزینه های نوآفرینی در آلمان

آینده نوآفرینی در آلمان

قدرت نوآوری بزرگ شرکت های آلمانی را می توان در تعداد پتنت های ثبت شده مشاهده کرد. بیش از 2 برابر درخواست های فرانسه به تنهایی. آلمان همچنین در درخواست های ثبت اختراع 3 گانه در اروپا پیشتاز است. آلمان به ترتیب پس از سوئیس، ژاپن و سوئد جایگاه چهارم را به خود اختصاص داد. پتانسیل صنعت برای سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه و افزایش هزینه های تحقیق و توسعه و پرسنل تحقیق و توسعه و موسسات تحقیقاتی معروف در شبکه های موثر شایستگی و ابتکارات اصلاحی پیشرو از مجموعه مزایا و معایب نوآفرینی در آلمان می باشد. در مقایسه جهانی، آلمان به لطف جوامع تحقیقاتی خارج از دانشگاه که به طور عمومی یارانه می گیرند، موقعیت منحصر به فردی دارد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در خصوص شرایط مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری به شما مشاوره ارائه می دهد.

سوالات پرتکرار درباره نوآفرینی در آلمان

در بخش زیر سوالات پرتکرار درباره نوآفرینی در آلمان پاسخ داده شده است:

 • شرایط اخذ ویزای نوآفرینی در آلمان چیست؟ ارائه طرح تجاری، داشتن منبع مالی حداقل 25000€ (یورو)، گواهی نداشتن سابقه کیفری، آشنایی به زبان آلمانی و ایجاد فرصت شغلی برای حداقل 5 نفر
 • ویژگی های کشور آلمان برای نوآفرینی چیست؟
 • قدرت نوآورانه، چشم انداز تحقیق و توسعه آلمان، عملکرد نوآوری قوی، رهبر ثبت اختراع اروپا و پتانسیل صنعت برای سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه
 • بخش های محبوب برای نوآفرینی در آلمان چیست؟ فناوری و اطلاعات، کالاهای مصرفی، صنعت خودرو، محصولات پزشکی و بهداشتی و غیره
 • بهترین شهرهای آلمان برای نوآفرینی کدامند؟ مونیخ، برلین، اشتوتگارت و هامبورگ
4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *