مهاجرت به کشور برزیل

نحوه مهاجرت به برزیل

راه های مهاجرت به برزیل

جهت مطلع شدن از راه ها و نحوه مهاجرت به برزیل می توانید با هماهنگی های قبلی با مشاوران ما در موسسه سفیران سروش سعادت مشورت کنید و با شرکت در جلسه های مشاوره از نحوه مهاجرت به برزیل به صورت کامل آگاه شوید. کشور برزیل در آمریکای جنوبی واقع شده است و اکثر مردم جهان این کشور را با فوتبال و قهوه ی مرغوب آن می شناسند و لازم به ذکر است که این کشور در مسابقات جام جهانی فوتبال پنج بار به مقام قهرمانی رسیده است و از موفق ترین تیم های تاریخ فوتبال در جهان به شمار می رود.

در کشور برزیل بیش از دویست میلیون نفر زندگی می کنند و بیش از نود و پنج درصد مردم این کشور به زبان پرتغالی مسلط می باشند و شما عزیزان به یاد داشته باشید که برای مهاجرت به برزیل باید مدرک زبان پرتغالی و در صورت نیاز مدرک زبان انگلیسی کسب کنید. همانطور که می دانید برای مهاجرت به هر کشوری متقاضیان باید مدارک خاصی را ارائه دهند تا موفق به دریافت روادید مربوطه برای مهاجرت به کشور مقصد داشته باشند و در صورتی که مدارک پرونده مهاجرتی متقاضیان ناقص باشد، پروسه ی مهاجرتی آن ها کند تر انجام می شود و یا به طور کلی کنسل می شود. در این نوشتار که توسط متخصصان ما تهیه شده است، شما هموطنان عزیز از نحوه مهاجرت به برزیل مطلع خواهید شد و با آگاه شدن از شرایط مهاجرت به کشور برزیل، بهترین روش مهاجرتی را انتخاب خواهید کرد.

مهاجرت به کشور برزیل

مهاجرت به برزیل از چه راه هایی ممکن می باشد؟

این اولین سوال افرادی که باشد که قصد مهاجرت به کشور برزیل را دارند و می خواهند اقامت این کشور را بدست بیاورند و سپس با کسب پاسپورت برزیل، از شرایط فوق العاده ی آن برخوردار شوند. به طور کلی مهاجرت به کشور برزیل که در آمریکای جنوبی واقع شده است به چند روش انجام می شود:

 • مهاجرت به کشور برزیل از طریق سرمایه گذاری.
 • مهاجرت به کشور برزیل جهت تحصیل.
 • مهاجرت به کشور برزیل با کسب روادید کاری.
 • مهاجرت به برزیل برای تاسیس کمپانی.
 • مهاجرت به کشور برزیل با تولد فرزند در خاک این کشور.

یکی دیگر از روش های ورود به خاک برزیل از طریق پناهندگی می باشد که خطرات زیادی به همراه دارد و توسط متخصصان موسسه سفیران سروش سعادت به هیچ عنوان توصیه نمی شود. برای مهاجرت به برزیل شما عزیزان باید مدارک خود را به صورت کامل ارائه دهید و هزینه های مربوطه را به صورت کامل پرداخت کنید تا پرونده شما دچار مشکل نشود.

متقاضیانی که می خواهند برای مشغول به کار شدن در کشور برزیل به این کشور مهاجرت کنند، باید مدرک دانشگاهی و یا مدرک فنی حرفه ای و همچنین توانایی و مهارت لازم برای انجام کار مورد نظر را داشته باشند. شایان ذکر است که متقاضیان برای سرمایه گذاری در کشور برزیل باید بیش از پنجاه هزار دلار پول داشته باشند و حتما باید توان پرداخت مالیات و همچنین حقوق کارکنان شرکت را داشته باشند.

 مهاجرت تحصیلی به برزیل

مهاجرت تحصیلی به برزیل یکی از بهترین راه های مهاجرت به این کشور زیبا می باشد زیرا افراد می توانند بعد از اتمام دوره های تحصیلی، وارد بازار کار کشور برزیل شوند و سپس بعد از گذشت پنج سال مقیم دائمی این کشور شوند. دانشگاه های کشور برزیل از بهترین دانشگاه های موجود در جهان می باشند و بیش از هفتاد دانشگاه در برزیل در بین بهترین دانشگاه های جهان قرار گرفته اند.

تحصیل در دانشگاه های برزیل به دو زبان انگلیسی و پرتغالی ممکن می باشد و متقاضیان برای تحصیل به این دو زبان باید مدارک زبان معتبر ارائه دهند. تحصیل در دانشگاه های برزیل در سه دوره ی لیسانس، فوق لیسانس و دکترا انجام می شود و متقاضیان می توانند در هر سه دوره مشغول به کار ضمن تحصیل در برزیل شوند.

ساعات کاری در هر دوره تحصیلی متفاوت می باشد اما به طور کلی تایم کاری دانشجویی به گونه ای تنظیم شده است که به وضعیت درسی دانشجویان اسیب وارد نشود. دانشجویان دوره های فوق لیسانس و دکترا در دانشگاه های دولتی برزیل در صورتی که شرایط مورد نیاز را دارا باشند می توانند با دریافت کمک هزینه ها و بورسیه های تحصیلی برزیل، هزینه های تحصیلی خود را به صفر برسانند. در ادامه با شرایط تحصیل در سه دوره ی ذکر شده در دانشگاه های کشور برزیل آشنا می شوید و در بخش های بعدی از نحوه مهاجرت به برزیل به صورت کامل مطلع خواهید شد.

تحصیل در دوره ی لیسانس

تحصیل در دوره ی لیسانس در دانشگاه های کشور برزیل از چهار الی شش سال به طول می انجامد و مدت تحصیل در دانشگاه های این کشور بستگی به رشته ی تحصیلی دانشجوی دارد؛ برای مثال دانشجویان پزشکی باید حداقل پنج سال در این دوره مشغول به تحصیل باشند.

برای تحصیل در این دوره متقاضیان باید مدرک پیش دانشگاهی و یا دیپلم داشته باشند و در آزمون وستیبولار کسب قبولی کنند و لازم به ذکر است که دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دوره ی لیسانس و سایر دوره های تحصیلی در دانشگاه های کشور برزیل باید مدرک زبان پرتغالی و انگلیسی داشته باشند. دانشجویان دوره ی لیسانس می توانند در کنار درس به صورت هفته ای ده ساعت مشغول به کار شوند و درآمد خود را صرف هزینه ها و مخارج مختلف دانشجویی و زندگی در برزیل کنند. رشته های تحصیلی در این دوره به زبان پرتغالی ارائه می شوند و دانشجویان در صورتی که به صورت کامل بر زبان پرتغالی تسلط نداشته باشند می توانند در دوره های مربوطه شرکت کنند.

دوره ی فوق لیسانس

تحصیل در دوره ی فوق لیسانس در دانشگاه های کشور برزیل دو سال به طول می انجامد و لازم به ذکر است که دانشجویان می توانند علاوه بر تحصیل به زبان پرتغالی، تحصیل به زبان انگلیسی در این دوره را نیز تجربه کنند. دانشجویان دوره ی فوق لیسانس می توانند در کنار درس به صورت هفته ای بیست ساعت مشغول به کار شوند و درآمد خود را صرف هزینه ها و مخارج مختلف دانشجویی و زندگی در برزیل کنند.

دوره ی دکترا

تحصیل در دوره ی دکترا در دانشگاه های کشور برزیل سه الی پنج سال به طول می انجامد و لازم به ذکر است که دانشجویان می توانند علاوه بر تحصیل به زبان پرتغالی، تحصیل به زبان انگلیسی در تمامی رشته های مجود در این دوره را نیز تجربه کنند. دانشجویان دوره ی فوق لیسانس می توانند در کنار درس به صورت هفته ای سی ساعت مشغول به کار شوند و درآمد خود را صرف هزینه ها و مخارج مختلف دانشجویی و زندگی در برزیل کنند.

هزینه های تحصیلی

تحصیل در کشور برزیل هزینه ها مناسبی به همراه دارد و دانشجویان بر اساس رشته ی خود باید سالانه از شش الی دوازده هزار دلار شهریه پرداخت کنند و لازم به ذکر است که دانشجویان می توانند با دریافت بورسیه های تحصیلی هزینه های خود را به صفر برسانند زیرا افرادی که موفق به دریافت کمک هزینه های تحصیل می شوند، می توانند هر ماه از هفتصد الی هزار و سیصد دلار برای پرداخت هزینه های تحصیلی کسب کنند. در این مقاله نحوه مهاجرت به برزیل به صورت کامل ذکر شده است و متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر، به دفتر موسسه سفیران سروش سعادت مراجعه کنند.

تولد فرزند در برزیل

در زمینه ی نحوه مهاجرت به برزیل، می توان به تولد فرزند در این کشور آمریکایی اشاره کرد و لازم به ذکر است که متقاضیانی که فرزندشان در کشور برزیل به دنیا می آید، به صورت اتوماتیک شهروند برزیل محسوب می شود و دولت این کشور به فرزند تازه به دنیا آمده در خاک برزیل پاسپورت، تابعیت و اقامت ارائه می دهد.

به یاد داشته باشید که پدر و مادر و همچنین برادر و خواهر فرد متولد شده در خاک برزیل می توانند به راحتی بعد از به دنیا آمدن فرزندشان در این کشور اقدام به دریافت اقامت کنند و سپس با سپری کردن دوره ای مشخص، تابعیت و پساپورت برزیل را کسب کنند. هزینه های تولد فرزند در کشور برزیل از چهار الی پنج هزار دلار می باشد و نسبت به هزینه های تولد در سایر کشور های جهان، این مبلغ بسیار ناچیز می باشد.

ازدواج در برزیل

نحوه مهاجرت به برزیل و راه های ورود به خاک این کشور به چند بخش تقسیم می شوند که یکی از آن ها ازدواج کردن با اتباع برزیلی در کشور برزیل می باشد. در صورتی که یک فرد خارجی با یک فرد برزیلی به صورت رسمی ازدواج کند و شرایط مناسبی چون داشتن توان مالی کافی، داشتن خانه برای سکونت و داشتن تسلط بر زبان پرتغالی را دارا باشد، می تواند به راحتی بعد از ازدواج مقیم کشور برزیل شود.

سرمایه گذاری در برزیل

سرمایه گذاری در کشور برزیل و تاسیس کمپانی در این کشور یک نحوه مهاجرت به برزیل و کسب اقامت و سپس تابعیت این کشور زیبا می باشد. متقاضیانی که این روش را برای مهاجرت به برزیل انتخاب کرده اند، باید حداقل پنجاه هزار دلار سرمایه داشته باشند تا بتوانند در زمینه های مختلف سرمایه گذاری کنند و یا اقدام به تاسیس کمپانی کنند.

برای سرمایه گذاری در کشور برزیل یکی از مهم ترین اموری که باید توسط سرمایه گذار انجام شود، باز کردن حساب در یک بانک معتبر در کشور برزیل می باشد. متقاضیان با سرمایه گذاری و تاسیس کمپانی در برزیل اقامت یک ساله کسب می کنند و در صورتی که فعالیت تجاری آن ها در کشور برزیل بیش از پنج سال ادامه یابد، دولت کشور برزیل به متقاضیان و خانواده آن ها اقامت همیشگی ارائه می دهد.

سرمایه گذاران باید برای انجام فعالیت تجاری، هر ساله حداقل پنج هزار دلار مالیات پرداخت کنند اما لازم به ذکر است که میزان مالیات در کمپانی های مختلف متغیر می باشد. متقاضی می تواند با شرکت در آزمون زبان و تاریخ به راحتی مجوز سرمایه گذاری و تاسیس کمپانی در کشور برزیل را کسب کند.

مهاجرت کاری به کشور برزیل

کشور برزیل از کشور هایی می باشد که آماده ی جذب نیروی کار خارجی است و هر ساله متقاضیان زیادی برای مشغول به کار شدن در کمپانی های معتبر در کشور برزیل به این کشور مهاجرت می کنند. برای مهاجرت کاری به برزیل متقاضی باید پیشنهاد کاری داشته باشد و پس از کسب پیشنهاد کاری، مدارک مورد نظر را برای کارفرمای خود ارسال کند.

کارفرمای متقاضی بعد از دریافت مدارک، باید آن ها را به اداره کار و مهاجرت ارائه دهد و آماده ی جواب باشد. لازم به ذکر است که اداره کار مدارک متقاضی را به وزارت امور خارجه ارسال می کند و در صورتی که مدارک متقاضی تایید شدند، متقاضی می تواند برای دریافت روادید کاری، به سفارت کشور برزیل مراجعه کند. داشتن شرایط و مدارک زیر جهت کسب ویزای کار در برزیل الزامی می باشد:

 • نداشتن سابقه ی جرم.
 • ارائه مدرک تحصیلی دانشگاهی و یا مدرک فنی و حرفه ای.
 • داشتن مدرک زبان پرتغالی.
 • ارائه پرونده سوابق کاری.
 • ارائه چهار عدد عکس پاسپورتی.
 • داشتن پاسپورت معتبر و رسمی.

کلام پایانی

راه ها و نحوه مهاجرت به برزیل به یک مورد محدود نمی شود و متقاضیان می توانند از راه های مختلفی برای ورود به خاک این کشور اقدام کنند و شما عزیزان می توانید با یاری کارشناسان ما در موسسه سفیران سروش سعادت به راحتی اقدام به مهاجرت به کشور های مختلف جهان کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *