مهاجرت کاری برزیل

کار در برزیل

کار در برزیل

متقاضیانی که تمایل به کار در برزیل را دارند می بایست برای اشتغال در این کشور باید دانش تکمیلی در زمینه زبان پرتغالی و انگلیسی داشته باشند. علاوه بر این، مطلع بودن از شرایط و قوانین کار در برزیل از مهم ترین موارد برای مهاجرت کاری به این کشور محسوب می شود. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نوشتار متقاضیان و هموطنان گرامی را در زمینه های شرایط اقتصادی کشور برزیل، مشاغل در برزیل، کمبود مهارت در بازار کار در برزیل، ساعات کاری در کشور برزیل، کاریابی در کشور برزیل و سایر موارد مربوطه آگاه خواهند ساخت.

اقتصاد برزیل

کشور برزیل دومین اقتصاد بزرگ در قاره آمریکا می باشد و به عنوان یکی از بزرگترین اقتصاد های نوظهور جهان شناخته شده است و علاوه بر کشور های روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی به عنوان ملل بریکس شناخته می شود. کشورهای BRICS به عنوان مکان هایی برای توسعه های خارجی در نظر گرفته می شوند و به معنای سرمایه گذاری های آینده و طیف وسیعی از فرصتهای کاری احتمالاً در آینده در این کشورها ظاهر می شود.

با این حال، ورود به بازار کار برزیل در حال حاضر دشوار است؛ زیرا درخواست های ویزای طولانی و اولویت ملی برای استخدام استعداد های خانگی به جای کارگران بین المللی می باشند. همچنین متقاضیان به مهارت بالایی در زبان پرتغالی که زبان رسمی کشور برزیل می باشد نیاز دارند که نه تنها برای یافتن یک شغل الزامی می باشد بلکه متقاضیان می بایست از این زبان در زندگی روزمره خود استفاده کنند. با مجموعه مهارت های عالی و انگیزه برای جستجوی شغل مناسب، فرصت های شغلی زیادی برای کار در برزیل خصوصاً در کلانشهرهای سائو پائولو، ریودوژانیرو و پایتخت برزیل وجود دارد.

مشاغل در برزیل

برزیل با بیش از یک قرن بزرگترین تولید کننده گوشت گاو، میوه های گرمسیری و نیشکر و یکی تولید کنندگان قهوه برتر جهان می باشد. همچنین صنعت برزیل شامل بخش های کشاورزی، ساخت هواپیما، ساخت اتومبیل، رایانه و سایر موارد می شود. این کشور همچنین دارای یک صنعت بانکی با قدرت اقتصادی و دارای پول ملی قوی رئال برزیل است و یکی از تولید کنندگان برجسته انرژی برق آبی در جهان به شمار می رود. پیدا کردن راهی برای ورود به بازار کار در برزیل دشوار خواهد بود، زیرا اکثر شرکت های برزیلی از اصل تناسب پیروی می کنند و در این کشور دو سوم همه مشاغل خالی را باید شهروندان کشور برزیل پر کنند.

از محبوب ترین مشاغل فارغ التحصیلی در کشور برزیل می توان به مشاغل زیر اشاره کرد:

 • کشاورزی
 • اتومبیل
 • بانکداری
 • نفت و گاز
 • منسوجات

کمبود مهارت در بازار کار در برزیل

در سال 2018 میلادی، 34% از کارفرمایان در برزیل در استخدام کارمندان جدید با مشکل روبرو شده اند. در حالی که این کمترین رقمی است که از زمان بررسی در سال 2006 بدست آمده است، بسیاری از صنایع همچنان با کمبود نیروی کار مواجه هستند. کمبود مهارت و نیروی کار در زمینه های کاری زیر در برزیل قابل مشاهده می باشد:

 • نمایندگان فروش
 • حسابداران، حسابرسان و تحلیلگران مالی
 • متخصصان مراقبت های بهداشتی
 • متخصصان فناوری اطلاعات
 • مهندسین (شیمیایی، عمرانی، الکترونیکی و مکانیکی)

فقدان نیروی کار بزرگترین مانع برای پر کردن جای خالی در کمپانی ها و فرصت های شغلی در کشور برزیل می باشد.

فرصت های کار در برزیل

موقعیت های کاری موقت یا پاره وقت برای فارغ التحصیلان در برزیل به دلیل نگرش این کشور به استخدام کارگران بین المللی بسیار کمیاب می باشد. اگر می خواهید شغل کامل تمام وقت در این کشور بیابید، باید جستجوی خود را از خانه شروع کنید و سپس به تارنما ها و موسسه های کاریابی معتبر مراجعه کنید تا شغل مناسبی در کشور برزیل پیدا کنید.

مشاغل تمام وقت در برزیل از طریق سایت های کاریابی زیر امکان پذیر می باشد:

 • سایت com.br
 • سایت Catho
 • سایتcom.br
 • سایت Manager
 • سایت VAGAS برای نقش های غیر تخصصی مانند نمایندگان فروش و نقش خدمات مشتری

برای ورود به بازار کار پنهان در برزیل، جایی که تعدادی از شغل ها تبلیغ نشده اند، مدارک مورد نیاز را برای کارفرمایان، از جمله CV و یک نامه درخواست ارسال کنید.

مشاغل تابستانی در برزیل

صنعت گردشگری برزیل همیشه به انگلیسی زبانان احتیاج دارد، بنابراین اگر به عنوان کارمند هتل، متصدی بار یا راهنمای تور از شما درخواست می کنند، شانس دارید تا وارد بازار کار در برزیل شوید. به همین ترتیب، معلمان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی در بین متخصصان مشاغل که به دنبال بهبود مهارت های خود برای ورود به بازار جهانی هستند، تقاضای زیادی دارند. اگر تجربه کار با کودکان را دارید، ممکن است بتوانید در این زمینه در کشور برزیل به صورت فصلی در فصل تابستان مشغول به کار شوید. فرصت های شغلی برای مشاغل تابستانی را می توان در Latpro و ExpatJobs77 یافت.

کار در مشاغل آموزشی در برزیل

با توجه به بازار کار رقابتی در زمینه آموزش، یکی از ساده ترین راه ها برای متقاضیان خارجی برای یافتن شغل در برزیل، آموزش زبان انگلیسی است. بیشترین تقاضا برای معلمان در ریودوژانیرو و سائوپائولو یافت می شود. درآمد شما بسته به موقعیت مکانی شما و اینکه در مدرسه یا دانشگاه تدریس کنید یا شهریه خصوصی با نرخ ساعتی ارائه می دهید متفاوت خواهد بود. در صورت تدریس یک موضوع خاص، مانند انگلیسی یا قانون به زبان انگلیسی، می توانید درآمد بیشتری داشته باشید. برای تدریس در برزیل، باید معیارهای زیر را رعایت کنید.

 • دو سال تجربه تدریس در سطح مناسب
 • مدرک لیسانس در یک حوزه تمرکز مرتبط
 • در صورت تدریس در یک مدرسه خصوصی، یک گواهی آموزش زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی

برای یافتن شغل مناسب در زمینه تدریس در کشور برزیل می توانید به سایت های زیر مراجعه کنید:

 • ESL Employment
 • Britannia Schools Central Development
 • Go Overseas
 • Premier TEFL

کار در مشاغل آموزشی در برزیل

کارآموزی در کشور برزیل

دوره های کارآموزی زیادی در شهرهای پر رونق برزیل وجود دارد و سائو پائولو یک مقصد محبوب است زیرا در این شهر بسیاری از شغل ها مستقر می باشند. این شغل ها در نوع، از موقعیت در بازاریابی و تجارت تا توسعه وب متفاوت می باشند. خوشبختانه بسیاری از منابع آنلاین برای یافتن کارورزی به زبان انگلیسی نوشته شده اند و متقاضیان می توانند به صورت اینترنتی از آن ها با خبر شوند. جستجو در فرصت های کارآموزی در کشور برزیل سایت های زیر امکان پذیر می باشد:

 • Glassdoor
 • AIESEC Intern Abroad
 • GoOverseas

ویزای کار در کشور برزیل

مشغول به کار شدن در کشور برزیل نیاز به اجازه اقامت و ویزای کاری برزیل دارد. کارفرمای آینده شما با ارسال نسخه های قرارداد کاری،CV ، اسناد کار مورد نیاز و یک نسخه معتبر گذرنامه خود به وزارت کار و اشتغال برزیل برای ویزای کار از طرف شما درخواست می کند. پس از تصویب این امر، از طریق سفارت محلی یا کنسولگری خود درخواست ویزای موقت کار در کشور خود را می دهید. به همین دلیل، مطمئن بودن از شغل مورد نظر و شرایط مهاجرت به برزیل قبل از مهاجرت به برزیل بسیار مهم است.

ویزای کار موقت پس از 2 سال منقضی می شود. در این مرحله می توان آن را برای 2 سال دیگر تمدید کرد. پس از آن شرکت شما اگر قصد اقامت طولانی مدت در برزیل را دارید می توانید درخواست ویزای دائمی کنید. در حالی که ویزای کار موقت دارید، نمی توانید کارفرمایان را بدون اجازه تغییر دهید. شما باید 30 روز پس از ورود به برزیل اسناد مختلفی را برای پلیس فدرال جمع آوری کنید؛ از جمله کارت شناسایی خارجی و شناسنامه مالیات دهندگان برزیل، که برای باز کردن یک حساب بانکی از آنها استفاده خواهید کرد. درخواست ویزای شما ممکن است دو تا سه ماه طول بکشد تا رسیدگی شود.

درباره ساعات کار در برزیل

ساعات کاری در برزیل به طور معمول از ساعت 8 صبح تا 6 بعد از ظهر، دوشنبه تا جمعه، با یک ساعت تعطیل بدون پرداخت ساعت انجام می شود. کارمندان به طور متوسط ​​40 ساعت در هفته مشغول به کار در برزیل می باشند. در مورد مرخصی سالانه، کارگران پس از یک سال در کار خود، می توانند 30 روز مرخصی سالانه داشته باشند یا همه به یکباره گرفته شده یا به بخش هایی تقسیم شوند. هر سال هشت تعطیلات ملی از جمله کریسمس و روز سال نو وجود دارد که کارمندان در سراسر کشور می توانند از این تعطیلات بهره مند شوند.

الزامات زبان برای کار در برزیل

از آنجا که پرتغالی زبان رسمی برزیل است، شانس شما برای یافتن شغل بدون داشتن مهارت زبان پرتغالی در کشور برزیل بسیار کم خواهد بود. برای بهبود مهارت های خود می توانید در زمینه زبان پرتغالی می توانید یک بار در برزیل در دوره های آموزش زبان پرتغالی ثبت نام کنید و یا از طریق یک سازمان بین المللی کار پیدا کنید زیرا این مجموعه ممکن است به عنوان بخشی از بسته های کارمندی به پرتغالی ها کمک کند.

شما عزیزان می توانید برای مطلع شدن از شرایط مهاجرت و کسب اقامت و همچنین کار کردن در کشور های پیشرفته آمریکایی و همچنین سایر کشور های مدرن دنیا با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

1 دیدگاه برای “کار در برزیل

 1. رسول باجلان گفت:

  کار در آلمان قطعا بهتر از کار در برزیل میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *