مهاجرت به کشور برزیل

مهاجرت به برزیل

مهاجرت به برزیل

در این مقاله شرایط مهاجرت به برزیل بررسی می­شود. شاید در نگاه اول انتخاب مهاجرت به برزیل در حضور کشورهای صاحب نام اروپایی و آمریکایی کمی دور از ذهن به نظر برسد اما با نگاهی به شرایط اقتصادی این کشور، می­توان به این پیش داوری، خدشه وارد کرد. مهاجرت به برزیل، یعنی مهاجرت به کشوری که در عرصه تولید ناخالص داخلی صاحب رتبه نخست در آمریکای جنوبی و مقام نهم در کل دنیاست. همچنین اقتصاد برزیل، یازدهمین قدرت اقتصادی در نیا است. اما تنها امتیاز برزیل شرایط اقتصادی مطلوب آن نیست. طبیعت زیبا، کشاورزی پررونق، تنوع آب و هوایی، پیشرفت در زمینه فناوری اطلاعات و …، تنها بخشی از امتیازات این کشور است. بنابراین اگر فردی قصد دارد در کنار امتیازات برشمرده شده، ادامه زندگی خود را در کشوری با مردم شاد و خونگرم بنا کند، بهتر است با روش های مختلف مهاجرت به برزیل آشنا باشد.

مطالعه این مقاله، به آشنایی با روش های مهاجرت به برزیل، البته به صورت کلی و در حد معرفی، کمک خواهد کرد. علاقه مندان می­توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و جزئی تر، از متخصصان و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، کمک بگیرند. مشاوران این موسسه، با در اختیار داشتن تجارب ارزنده و متعدد، می­توانند در انتخاب یک مسیر درست، موثر باشند.

شرایط مهاجرت به برزیل

ویزای مهاجرت به برزیل به افرادی که دارای شرایط خاصی باشند و توسط شورای ملی مهاجرت، دولت فدرال، وزارت کار و یا وزارت دادگستری، تایید شوند، تعلق خواهد گرفت. افرادی که تبعه برزیل نیستند، اگر دارای یکی از شرایط زیر باشند، قادر به دریافت ویزای مهاجرت به برزیل، خواهند بود:

 • رییس و یا مدیر عامل یک شرکت تجاری باشند.
 • افرادی که قادر به سرمایه گذاری با ارزهای خارجی در برزیل هستند و یا افرادی که می­توانند کسب و کار پر سودی در برزیل داشته باشند.
 • استادان دانشگاه، محققان، هنرمندان، ورزشکاران حرفه ای و افرادی که دارای تخصص ویژه هستند.
 • بازنشستگانی که بتوانند ماهیانه، 600 هزار رئال برزیل، ارز به این کشور وارد کنند.
 • تولد فرزند در برزیل یا ازدواج با شهروند برزیلی
 • والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ کسی که دارای اقامت دایم برزیل است.
 • فرزندان زیر 24 سال سن که یکی از والدین آن ها ویزای برزیل دارد (البته نباید به لحاظ مالی مستقل باشند).
 • برادر، خواهر و یا نوه های یتیم زیر 18 سال سن فرد دارای اقامت دایم یا موقت برزیل
 • همسر یا پارتنر زندگی یک شهروند برزیلی
 • شریک کاری شهروند برزیلی با اقامت دایم یا موقت

مهاجرت به برزیل با ویزای تحصیلی

برای تحصیل در هر سه مقطع تحصیلی در برزیل می­توان اقدام کرد. زبان دانشگاه های برزیلی، عموماً پرتغالی است اما در بعضی دانشگاه ها به زبان انگلیسی تدریس می­شود. دانشجویان بین المللی برزیل مجاز به کار کردن حین تحصیل نیستند اما برای مقاطع فوق لیسانس و دکترای دانشگاه های این کشور، می­توان دو نوع بورسیه تحصیلی دریافت کرد. یک بورسیه اسکولارشیپ است که هزینه تحصیل را رایگان می­کند و دیگری به صورت فاند است که به صورت ماهیانه درآمدی به دانشجویان تعلق می­گیرد.

مهاجرت به برزیل با ویزای کار

برای دریافت این نوع ویزا، به یک پیشنهاد کار از طرف یک کارفرمای برزیلی، نیاز است. کارفرما باید ترجمه پرتغالی قرارداد کار و اسناد مربوطه را به اداره کار تحویل دهد و در صورت تایید، فرد متقاضی درخواست ویزای خود را ارائه دهد. طول مدت اقامت با این ویزا 2 سال است. در صورت تمدید فرد می­تواند 4 سال دیگر در برزیل اقامت داشته باشد و با تمدید بار دوم، اجازه اقامت دایم به فرد، اعطا می­شود.

مهاجرت به برزیل با ویزای ازدواج

ازدواج با یک شهروند برزیلی می­تواند شرایط اقامت در برزیل را میسر کند. برای این منظور، می­توان پس از گذشت یک سال از زمان ازدواج، با ارائه مدارک ازدواج و شهادت شاهدان، برای درخواست اقامت دایم برزیل، اقدام کرد.

مهاجرت به برزیل از طریق تولد فرزند در برزیل

برزیل برای اعطای شهروندی در مورد کودکان از اصل خاک استفاده می­کند. بر طبق این اصل هر کودکی که در خاک یک کشور متولد شود، شهروند آن کشور است (در مقابل اصل خون که بر اساس آن هر کودک متولد شده، شهروند کشوری است که پدر و مادرش، شهروند آن باشند). بنابراین کودکان متولد شده در برزیل، شهروند برزیل محسوب می­شوند و پدر و مادر آن ها نیز می­توانند در این کشور زندگی کنند.

مهاجرت به برزیل از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

می­توان با ثبت شرکت و یا سرمایه گذاری حدود 150هزار رئال برزیل (معادل 50 تا 60 هزار دلار)، اقامت موقت 4 ساله در برزیل دریافت کرد. در این نوع اقامت، فرد می­تواند خانواده خود را همراه ببرد. بعد از گذشت 4 سال تحت شرایطی، از جمله پرداخت به موقع مالیات، می­توان اقامت دایم برزیل را دریافت کرد.

مهاجرت به برزیل از طریق پناهندگی

به علت خطرات زیاد پناهندگی هرگز روش مناسبی برای مهاجرت نیست اما صرفاً جهت ایجاد اگاهی، شرایط کسب اقامت از این طریق برشمرده می­شود که به شرح زیر است:

 • متقاضی باید حداقل 4 سال به عنوان پناهنده در برزیل حضور داشته باشد.
 • متقاضی باید شرایط استخدام در یک موسسه داخل برزیل را احراز نماید.
 • ادعاهای متقاضی توسط یک نهاد مربوطه به رسمیت شناخته شود.
 • متقاضی، کسب و کاری ناشی از سرمایه گذاری در بورس سهام ایجاد کرده باشد.

مهاجرت به برزیل از طریق ویزای توریستی

به طور کلی برای اقامت های کوتاه مدت در کشور برزیل می­توان ویزا دریافت کرد. گردشگران (به شرط اثبات توانایی در تامین هزینه های مدت اقامت و بلیط های رفت و برگشت)، شرکت کنندگان در کنفرانس های داخل برزیل، متقاضیات درمان، ورزشکاران و افراد با اهداف تجاری و بازرگانی می­توانند برای اقامت کوتاه مدت در برزیل ویزا دریافت کنند.

در این مقاله به طور خلاصه، روش های مهاجرت به برزیل مورد بررسی قرار گرفت. هر یک از مطالب مطرح شده در این نوشتار، نیاز به شرح مفصل تر همراه با جزئیات بیشتری دارند که در اینجا فرصت پرداختن به آن نبود. علاقه مندان می­توانند برای کسب اطلاعات مفصل تر در هریک از زمینه های مطرح شده از مشاوره های متخصصان و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، بهره مند شوند. شایان ذکر است، بهترین انتخاب از طریق کسب اطلاعات کافی در زمینه مد نظر و منطبق ساختن موضوع با شرایط شخصی فرد متقاضی مهاجرت، میسر خواهد شد. تجارب ارزنده کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، در این زمینه می­تواند کمک شایانی باشد.

لازم به ذکر است موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جزء بهترین موسسات حقوقی کشور می باشد، این موسسه آماده پاسخگوی و مشاوره تلفنی (رایگان) و حضوری به شما دوست و هموطن عزیز و انجام کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و همراهی در تمامی مراحل اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل و مشاوره در هر یک از حوزه­های مرتبط که مورد نیاز شما باشد را دارد.

Related Posts

یک دیدگاه برای “مهاجرت به برزیل

 1. لیدا بهرامی گفت:

  با سلام، سپاس فراوان بابت مقاله خوبتون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *