مهاجرت به کشور برزیل

اقامت برزیل

اقامت کشور برزیل

افرادی که قصد دارند اقامت برزیل را بدست آورند می توانند راه های مختلفی را در پیش روی خود ببینند. هر کشور بر اساس قوانین خود مشخص می کند که در چه صورت افراد می توانند اقامت دائم آن کشور را بدست آورند. ما در این مقاله، بر اساس پژوهش های مشاورین موسسه سفیران سروش سعادت قصد داریم تا به صورت کامل شرایط بدست آوردن اقامت برزیل را تشریح کنیم. مقصود ما در این مقاله روشن ساختن روش هایی است که به فرد اجازه اقامت دائم در کشور برزیل را می دهد.

روش های دریافت اقامت در کشور برزیل

برای بدست آوردن اقامت برزیل، تنها هفت روش مشخص شده است که به کمک آن می توان برای همیشه در کشور برزیل اقامت داشته باشید. این روش ها عبارتند از؛

  • به عنوان مدیر یک شرکت استارت آپ
  • به عنوان مدیر اجرایی یک شرکت
  • به عنوان سرمایه گذار
  • به عنوان یک محقق یا متخصص حرفه ای
  • به عنوان یک بازنشسته
  • به عنوان همسر یک فرد برزیلی
  • به عنوان والدین یکی کودک برزیلی.

چنانچه گفته شد، اقامت به معنای توانایی حضور دائمی در کشور برزیل است. شما می توانید در مقاله «شرایط مهاجرت به برزیل»، اطلاعات تکمیلی در این رابطه را نیز بدست آورید.

اقامت برزیل

شرایط اقامت اعضای خانواده

اعضای خانواده فردی که اقامت برزیل را بدست آورده است نیز می توانند اقامت برزیل را بدست آورند. منظور از اعضای خانواده همسر قانونی، فرزندان زیر 21سال و در صورتی که در دانشگاه تحصیل می کنند تا 24 سال و والدین وابسته به فرد هستند. اعضای خانواده فرد نیز ویزای مشابه با فرد دریافت می کنند. البته باید این نکته را نیز اشاره کرد که اعضای خانواده فرد نمی توانند اجازه کار در کشور برزیل را بدست آورند. در این زمینه باید حتما مشاورین خبره را در کنار خود داشته باشید تا بتوانند شما را در این زمینه یاری کنند.

اقامت از طریق شرکت های خارجی

شرکت های استارت آپ شرکت های خارجی هستند که حداقل به مدت 5 سال در کشور دیگری فعالیت داشته اند. برای شروع کار چنین شرکتی باید از طرف شرکت مادر یک گواهی نامه معتبر و وکالت قانونی ارائه شود. این نوع ویزای معتبر تنها برای دو سال صادر می شود و در صورتی که پس از این دوره مشخص شود که حداقل 10 فرصت شغلی برای شهروندان برزیلی ایجاد شده است، می توان ویزا را تمدید کرد.

اقامت مدیران اجرایی یک شرکت

اگر یک شرکت مادر قصد دارد در کشور برزیل اقدام به احداث شعبه کند، باید حداقل 200هزار دلار در این کشور سرمایه گذاری کند. از طرفی باید برنامه های اقتصادی خود را در اختیار دولت برزیل قرار دهد تا بازده نهایی فعالیت های آن ها مشخص شود. مدیران اجرایی و مالکان این شرکت ها می توانند اقامت برزیل را برای خود و خانواده خود بدست آورند.

اقامت سرمایه گذاران در برزیل

یکی از آسان ترین راه های بدست آوردن اقامت برزیل از طریق سرمایه گذاری در این کشور امکان پذیر خواهد بود. برای سرمایه گذاری در کشور برزیل شما به 50هزار دلار نیاز خواهید داشت. شما می توانید این مبلغ را در فعالیت های اقتصادی سرمایه گذاری کنید و با استخدام 10 شهروند برزیلی اقامت خود را تضمین کنید. توصیه می کنیم مقاله «سرمایه گذاری در برزیل» را که توسط مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تنظیم شده است را نیز مطالعه فرمایید.

اقامت محققان و متخصصان در برزیل

یکی از روش هایی که می توان اقامت برزیل را با هزینه بسیار کمی بدست آورید از طریق تحقیق در این کشور بدست آورید. شما باید یک نامه شامل مدرک تحصیلی و همچنین رزومه خود را به موسسه تحقیقاتی برزیل ارسال کنید و هدف خود را از انجام یک تحقیق علمی در این کشور اعلام کنید. در صورتی که بتوانید دلایل قانع کننده ای ارائه دهید می توانید در برزیل بمانید.

اقامت بازنشستگان در برزیل

در صورتی که درآمد بازنشستگی شما حداقل 2000دلار در یک ماه است می توانید به عنوان یک بازنشسته راهی کشور برزیل شوید. این امکان برای شما وجود خواهد داشت که دو نفر از اعضای خانواده خود را نیز به همراه خود به برزیل ببرید. البته باید توجه داشته باشید که در این صورت باید به ازای هر نفر 1000دلار دیگر درآمد ماهیانه داشته باشید. برای اینکه بتوانید از این ویزای استفاده کنید باید یک گواهی از طرف یک بانک معتبر به سفارت برزیل در کشور خود ارائه دهید که ماهیانه مبلغ اعلام شده به حساب شما واریز می شود.

اقامت از طریق ازدواج با شهروندان برزیلی

یکی دیگر از راه هایی که می توانید به کمک آن اقامت برزیل را بدست آورید، از طریق ازدواج با شهروندان این کشور امکان پذیر خواهد بود. در این صورت شما باید سند ازدواج خود را که به صورت قانونی تنظیم شده است در اختیار سفارت برزیل قرار دهید، همچنین شما موظف هستید نامه ای تنظیم کنید که در آن عده ای مشخص گواهی دهند که شما ازدواج کرده اید.

همچنین باید انتظار داشته باشید که بارها به مراجع قانونی مراجعه کنید تا از شما در رابطه با صحت ازدواجتان سوال شود. از شما سوال های متفاوتی پرسیده خواهد شد تا ثابت شود ازدواج شما حقیقی بوده و قصد ندارید از این طریق تنها اقامت برزیل را بدست آورید.

اقامت از طریق پذیرش سرپرستی یک کودک بزریلی

در صورتی که یک فرزند برزیلی داشته باشید می توانید ‌اقامت برزیل را از طریق وی بدست آورید. شما ابتدا باید ثابت کنید که وی فرزند حقیقی یا حقوقی شماست و همچنین شما از طریق اقتصادی او را حمایت می کنید. توصیه می کنیم مقاله «اخذ اقامت برزیل از طریق تولد» را که به نوعی در همین زمینه نگارش شده است را نیز مطالعه فرمایید.

مدیران برنامه

باید به این نکته اشاره داشت که دریافت اقامت برزیل کار ساده ای نیست و باید مراحل اداری فراوانی را پشت سر بگذارید. در کشور برزیل، موسساتی وجود دارد که با عنوان  Despachantes شناخته می شوند. این موسسات کلیه کارهای اداری مربوط به اقامت شما را انجام می دهند. تخصص آن ها در همین زمینه است و وظیفه آن ها رسیدگی به همین امور است. در حال حاضر هزینه رسیدگی به این امور برای هر نفر چیزی در حدود 2000 دلار است که به نوع ویزای مورد نظر شما بستگی دارد.

کلام پایانی

برزیل به عنوان یکی از کشور های برجسته قاره آمریکا در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از افراد به منظور مهاجرت قرار گرفته است. از همین رو در این مقاله روش های مختلفی که در ارتباط با اقامت برزیل در دسترس است توضیحاتی ارائه کردیم. ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت افتخار داریم تا با قرار گرفتن در کنار شما در مسیر مهاجرت، شما را در دستیابی به اهدافتان یاری نماییم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *