مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » برزیل » ویزای کار در برزیل

ویزای کار در برزیلبرزیل بزرگترین کشور آمریکای جنوبی و از جمله کشورهای مهاجر می باشد. این کشور با داشتن منابع گسترده و صنعت پیشرفته خویش یکی از قدرت های اقتصادی جهان محسوب میشود.

کار در برزیل

در نوشتار حاضر شما با انواع ویزای کار کشور برزیل و همچنین شرایط لازم جهت کار در کشور برزیل، آشنا خواهید شد. بهتر است قبل از اتخاذ هر گونه تصمیمی در باب مهاجرت کاری به برزیل از شرایط اجتماعی، فرهنگی ، حقوق کار و اقامت کاری این کشور آگاهی کامل داشته باشید. از مزایای مهاجرت به برزیل شرایط راحت اخذ تابعیت و شهروندی برزیل می باشد. البته روش های تحصیل در برزیل ، سرمایه گذاری و ثبت شرکت در برزیل ، ازدواج نیز از روش های مهاجرت به این کشور زیبای آمریکای جنوبی می باشد.

برزیل بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی و پنجمین کشور بزرگ جهان محسوب می شود. پایتخت این کشور شهر برازیلیا و زبان رسمی مردم آن پرتغالی برزیلی است. کارشناسان اقتصادی آینده ای روشن و رو به توسعه را برای این کشور در سالهای آتی پیش بینی میکنند. برزیل با کشورهایی چون اروگوئه ، آرژانتین ، پاراگوئه ، بولیوی ، پرو ، کلمبیا و ونزوئلا هم مرز میباشد. می توان گفت این کشور بجز اکوادور و شیلی با دیگر کشورهای آمریکای جنوبی همسایه است. از شهرهای مهم آن میتوان به سائوپائولو ، ریو دوژانیرو ، سالوادور و … اشاره کرد.

شرایط اخذ ویزای کار در برزیل

ویزای کار در برزیل برای افراد خارجی به دو دسته ویزای کار موقت و ویزای کار دائم تقسیم می شود. در ابتدا ویزای دو ساله موقت جهت کار با شرط داشتن کارفرما، به فرد اعطا می شود که این ویزا پس از دوسال بار دیگر قابل تمدید میباشد و سپس بعد از 4 سال ویزای موقت شما تبدیل به ویزای کار دائم خواهد شد. بسیاری از افراد کشور برزیل را هدف کوتاه مدتی میبینند تا از طریق آن و پس از اخذ اقامت از این کشور، برای اخذ ویزای کار کشورهایی چون آمریکا ،کانادا و … با پروسه ای کوتاه تر و ساده تر اقدام نمایند. کشور برزیل بستر بسیار مناسبی را جهت گردشگری و ورود توریسم به این کشور مهیا کرده است. همین مورد سبب شده است تا 300هزار فرصت شغلی در رابطه با گردشگری در این کشور ایجاد شود.

همچنین سفرهایی که باعث ورود تماشاگران ورزشی به این کشور میشود، نیز عامل بسیار مهمی جهت ایجاد شغل و بدست آوردن سودهای کلان برای کشور برزیل شده است. ساعت های کاری در کشور برزیل روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت 9 صبح تا 7 بعدازظهر و روزهای شنبه از ساعت 9 صبح تا 13 میباشد. پیش بینی میشود کشور برزیل با میزبانی بازی های المپیک سال 2016 بیش از قبل به یکی از قطب های اقتصادی جهان تبدیل خواهد شد، چنان که در حال حاضر اقتصاد برزیل بالاتر از کشورهای انگلستان و فرانسه است. کشور برزیل اقتصاد بسیار قوی در صادرات قهوه، فولاد، منسوجات، گوشت، کفش، وسایل برقی، سنگ معدن، آهن و … در بازارهای جهانی دارد. این کشور پذیرای بسیار رشته ها می باشد و بازار کار رشته های فنی مثل رشته مهندسی کامپیوتر ، مهندسی معدن ، مهندسی مکانیک ، برق ، عمران ، IT و غیره و همچنین حسابداری ، توریسم و غیره می باشد.

ویزای کار دایم کشور برزیل مختص افرادی است که شرایط لازم را از قبل کسب کرده باشند و مدت دو سال را در این کشور تحت نظر دولت به کار مشغول بوده اند. این نوع ویزا، برای مدیران و سرمایه گذارانی که ارزش سرمایه گذاریشان 50000 دلار برای شخص حقیقی و 200000 دلار برای شخص حقوقی باشد نیز، قابل انجام است.

شرایط متقاضیان کار در برزیل

افرادی که شرایط لازم جهت اخذ ویزای کار در برزیل را دارند عبارتند از:

 • معلمین، اساتید و دانشجویانی که جهت تحصیل دوره های زبان انگلیسی یا پرتغالی وارد کشور برزیل میشوند. بنابراین پیشنهاد همکاران ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر ورود به این دوره های تحصیلی و سپس اقدام جهت ویزای کار کشور برزیل است.
 • افرادی که با دولت برزیل قرارداد همکاری بصورت بین المللی منعقد کرده باشند و در این کشور مشغول به ارائه خدماتی باشند.
 • افرادی که دارای یک قرار داد کار در برزیل از طرف شخص یا شرکتی در این کشور باشند.
 • اشخاصی که بصورت حرفه ای به فعالیت های ورزشی پرداخته و قرارداد کاری با کارفرمایی که خود مجوز قانونی ورزشی از کشور برزیل را دارد منعقد کرده اند.
 • افرادی که بواسطه ویزای سی روزه یا نود روزه جهت امور دستیار فنی بدون ارتباط مستقیم با کمپانی ها و دولت برزیل، وارد کشور برزیل شده اند.
 • دانشمندان و محققینی که بواسطه ی کار پژوهشی و تدریس قرار داد کاری از دولت این کشور دریافت کرده باشند.
 • اشخاصی که جهت تحصیل در مقاطع مختلف وارد کشور برزیل شده اند میتوانند پس از فارغ التحصیلی در صورت دریافت یک پیشنهاد کاری از سوی کارفرما اقدام جهت اخذ ویزای کار در برزیل نمایند. تحصیل در این کشور با هزینه های تقریبا رایگان در دانشگاه های دولتی امکان پذیر است و حتی شخص متقاضی در حین تحصیل اجازه کار پارت تایم را نیز خواهد داشت.

جهت درخواست ویزای کار در برزیل بایستی مدارک تحصیلی، ریز نمرات، گواهینامه و مدارک فنی و حرفه ای، سوابق کاری، کپی از پاسپورت خویش را به کارفرمایتان در کشور برزیل تحویل دهید و این مدارک بایستی تسلیم وزارت کار و اشتغال کشور برزیل گردد. تمامی مدارک گفته شده بایستی به زبان پرتغالی ترجمه و مورد تایید سفارت محل اقامت فرد، قرار گیرد. سفارت برزیل میتواند مدارک دیگری بجز مدارک ذکر شده همچون نامه عدم سو پیشینه، عکس و … را درخواست نماید و فرد موظف به ارائه آنهاست.

با توجه به ارائه مطالب فوق، معمولاً افراد مهاجرت به برزیل سعی می کنند از روش هایی مثل تحصیل در برزیل استفاده نمایند و روش مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل را به روش مهاجرت از طریق کار ترجیح می دهند. تحصیل در برزیل علاوه بر این که به صورت رایگان است، سبب می شود شخص اطلاعات خود را نسبت به این کشور تقویت کند و همچنین سطح زبان پرتغالی خود را ارتقا دهد و با توجه به هزینه زندگی در برزیل با خیال آسوده تر وارد بازار کار در برزیل شود. همچنین اینکه اجازه کار موقت به متقاضیان ادامه تحصیلات در برزیل داده می شود.

مزایای تابعیت و اقامت برزیل یا ارزش پاسپورت برزیل

از مزایای تابعیت و اقامت برزیل میتوان به استفاده از بیمه های رایگان، دریافت وام با بهره پایین، خرید و فروش قانونی اموال ، اجازه کار بصورت تمام وقت، استفاده از تحصیل رایگان، تجارت و سرمایه گذاری در کشورهای آمریکایی اشاره کرد. از نکات مهم پیرامون ارزش پاسپورت برزیل اینکه اشخاص دارای پاسپورت این کشور می توانند به اکثر کشورهای اروپایی با ویزای بسیار راحت یا ویزای فرودگاهی سفر کنند..

  1. امیرحسین گفت:

  با سلام
  مقاله خوب و مفیدی بود.

 2. leilakk گفت:

  سلام. مقاله تون جامع بود. ممنون

 3. leilakk گفت:

  سلام. خیلی خوب و کامل بود. ممنون

 4. سحر گفت:

  سلام ممنون از مطالب به روزتون

  در مورد ویزای تحصیلی این کشور هم توضیح میدید؟

 5. منوچهر گفت:

  اگر یه خانم تو این کشور با ویزای کا راقامت موقت داشته باشه من می تونم از طریق ازدواج با این شخص به اقامت برسم؟

 6. حسین گفت:

  ایا با 32 سال سن و مدرک لیسانس برق میتونم برم؟

 7. شجاعی گفت:

  ویزای کار در برزیل فقط ویزایی که فوتبالست خارجی میگیره

 8. قراری گفت:

  آیا با کارآفرینی یا ثبت شرکت می توان اقامت دایمی برزیل را دریافت کرد

 9. لیدا بهرامی گفت:

  برای دکترا میشه واسه ما پذیرش بگیرین؟

 10. نظریان گفت:

  سلام شرایط تحصیل در برزیل چطوریه؟

 11. ترنم گفت:

  موسسات کاریابی در برزیل چگونه سرچ کنم؟

 12. مصطفی نامجو مطلق گفت:

  معمولا کار در برزیل چقدر درآمد داره؟

 13. طلایی پور گفت:

  اطلاعات خوب و کاملی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *