مهاجرت کاری امارات

مهاجرت کاری به امارات

روش های متعددی برای مهاجرت به کشور امارات وجورد دارند اما مهاجرت کاری به امارات یکی از روش های امن و پر طرفدار برای ورود به خاک این کشور می باشد و هر ساله افراد زیادی با توانایی ها و مهارت های گوناگون به امارات متحده عربی مهاجرت می کنند تا در زمینه های مختلف کاری مشغول به کار شوند و سپس با داشتن شرایط مناسب اقدام به کسب گواهی اقامت و تابعیت و سپس کسب پاسپورت کشور امارات کنند.

برای مهاجرت به امارات متحده عربی، راه های مختلفی مانند مهاجرت کاری به امارات، مهاجرت به امارات برای ادامه ی تحصیل، سرمایه گذاری، تاسیس کمپانی و سایر راه ها وجود دارند و متقاضیان و هموطنان عزیز با مشورت با متخصصان و کارشناسان ما در موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت می توانند بهترین روش را برای مهاجرت به این کشور انتخاب کنند؛ اما لازم به ذکر است که در صورتی که متقضاضیان مدارک و اسناد مورد نیاز برای انجام امور پرونده خود را به صورت کامل تحویل ندهند و یا نقصی در آن ها وجود داشته باشد، پرونده شان دچار مشکل می شود و پروسه ی مهاجرت به کشور امارات با تاخیر روبرو می شود.

امارات متحده عربی از ثروتمند ترین کشور های دنیا به شمار میرود و لازم به ذکر است که در این کشور ذخایر بزرگ نفتی قرار گرفته اند و جالت است بدانید که جمعیت این کشور به کم تر از ده میلیون نفر می رسد.

در ادامه از شرایط مهاجرت کاری به امارات مطلع خواهید شد.

شرایط اقامت کاری در امارات

در سال های اخیر افراد زیادی موفق به مهاجرت کاری به امارات شده اند اما این نکته را باید در نظر داشته باشیدکه متقاضیان و مهاجران خارجی نمی توانند به صورت دائمی در امارات متحده عربی مقیم شوند و مدت زمان اقامت آن ها دائمی نمی باشد.

تمامی کارکنان خارجی که در امارات متحده عربی مشغول به کار می شوند، از حقوق یکسان با شهروندان این کشور برخوردار می شوند و حقوق کافی و به موقع دریافت می کنند.

امارات متحده عربی در حال پیشرفت می باشد و در دهه ی اخیر پیشرفت چشمگیری در زمینه های مختلفی داشته است و شایان ذکر است که به نظر کارشناسان، مهاجران خارجی نقش بسیار مهمی در این پیشرفت داشته اند و همچنین در آینده نیز وجود کارکنان و مهاجران خارجی در این کشور عربی بی تاثیر نخواهد بود.

به دلیل بالا بودن تعداد متقاضیان و مهاجرانی که قصد مهاجرت کاری به امارات را دارند، کسب اقامت این کشور و مقیم شدن در امارات متحده عربی بسیار سخت می باشد و رقابت جدی در این موضوع وجود دارد.

قبل از مهاجرت کاری به امارات، آگاه شدن از شرایط کاری در این کشور و سکونت در این کشور امری الزامی می باشد و متقاضیان باید در نظر داشته باشند که مشغول به کار شدن در امارات متحده عربی نیاز به داشتن توانایی در صحبت کردن به زبان انگلیسی دارد.

برای مطلع شدن از شرایط مهاجرت به کشور امارات، به مقاله ی “مهاجرت به کشور امارات” در تارنمای موسسه سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

روادید کاری در امارات متحده عربی

کسب روادید کاری و مجوز کاری در امارات متحده عربی در صورتی امکان پذیر می باشد که برای انجام شغل مورد نظر نیروی داخلی در کشور امارات وجود نداشته باشد و وزارت کار مجبور به جذب نیروی کار خارجی شود.

بعد از کسب تاییدیه از وزارت کار و ورود به خاک امارات متحده عربی، در صورتی که متقاضی بخواهد در مناطق آزاد مانند دبی مشغول به کار شود، باید اقدام به دریافت مجوز مشغول به کار شدن و آی دی کارت کند.

متقاضی بعد از ورود به کشور امارات، یک ماه مهلت دارد تا اقدام به کسب موارد ذکر شده کند و لازم به ذکر است که بعد از کسب مجوز کاری و آی دی کارت، متقاضی باید معاینه های پزشکی را نیز انجام دهد تا موفق به دریافت روادید کاری در دو ماه آینده شود.

به طور کلی روادید کاری در امارات متحده عربی به مدت سه سال اعتبار دارد و در صورتی که متقاضی بخواهد آن را تمدید کند باید شرایط لازم را داشته باشد و در نظر داشته باشید که اگر فردی اسپانسر نداشته باشد می تواند اقدام به دریافت و کسب روادید کاری موقت در کشور امارات کند.

کاریابی در امارات متحده عربی

متقاضیانی که قصد مهاجرت کاری به امارات را دارند، باید در نظر داشته باشند که روادید کاری این کشور را در صورتی می توانند بدست بیاورند که اسپانسر داشته باشند.

در اکثر مواقع، اسپانسر کارکنان خارجی، کارفرمای یک کمپانی معتبر و یا کمپانی معتبر می باشد و لازم به ذکر است که متقاضیان جهت کاریابی می توانند به موسسه های کاریابی، روزنامه های معتبر، تارنما ها و سایر موارد مراجعه کنند.

ساعات کاری و میزان حقوق در امارات

به طور کلی، متقاضیانی که از خارج به امارات متحده عربی مهاجرت می کنند، می توانند هر هفته به مدت چهل و هفت ساعت (نه ساعت در روز) مشغول به کار شوند و لازم به ذکر است که کارکنان در کشور امارات به مدت سی روز اجازه ی دریافت مرخصی دارند.

حقوق برخی از مشاغل در کشور امارات به صورت زیر می باشد:

دستمزد شغل
25 هزار درهم در سال بخش مهندسی
55 هزار درهم در سال بخش مالی
35 هزار درهم در سال بخش املاک
40 هزار درهم در سال بخش خدمات
55 الی 80 هزار درهم در سال بخش بهداشت و درمان
20 هزار درهم در سال بخش فناوری و اطلاعات

 

به یاد داشته باشید که در امارات متحده عربی هیچ گونه مالیاتی وجود ندارد و کارکنان از پرداخت مالیات معاف هستند.

مدارک و شرایط لازم

برای مشغول به کار شدن در امارات متحده عربی، داشتن شرایط و مدارک زیر الزامی می باشد:

  • گذرنامه با اعتبار شش ماهه (حداقل).
  • داشتن سن مناسب (کم تر از پنجاه سال سن).
  • ارائه مدارک پزشکی برای قابت کردن سلامتی.
  • ارائه نسخه ی کپی از فرم امضا شده از تقاضا نامه کاری.
  • ارائه مدارک اسپانسر.
  • کسب تاییدیه از وزارت کار.
  • نداشتن سابقه ی جرم.
  • شش عدد عکس شش در چهار پاسپورتی.
  • کسب مجوز کار.

لازم به ذکر است که متقاضی خارجی با مجوز کسب شده تنها در کمپانی مورد نظر می تواند مشغول به کار شود و مجوز وی برای کار کردن در سایر کمپانی های معتبر نمی باشد.

همچنین به یاد داشته باشید که متقاضیان برای سکونت و زندگی کردن در امارات متحده عربی و مهاجرت به امارات باید از بیست الی چهل هزار درهم در سال درآمد داشته باشند.

متقاضیان بعد از کسب روادید و مجوز کاری در امارات متحده عربی، می توانند خانواده خود را نیز به همراه خود به این کشور ببرند و زندگی کنند.

کلام پایانی

به طور کلی مهاجرت کاری به امارات از امن ترین روش های ورود به خاک این کشور می باشد و شما عزیزان برای انجام امور پرونده ی خود می توانید پرونده ی خود را به عهده ی کارشناسان ما در موسسه سفیران سروش سعادت  بسپارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *