مهاجرت به کشور امارات

اقامت امارات

اقامت امارات

اخذ اقامت امارات در سال های متوالی مورد توجه متقاضیان خارجی زیادی در باب مهاجرت از طرق مختلف به این کشور ثروتمند قرار گرفته است. اکثر ویزاهای کشور امارات دارای اعتباری 3 ساله می­ باشند. از آنجاییکه بازارهای کسب و کار در این کشور بسیار پر رونق است. از طرفی اتباع خارجی از پرداخت مالیات معاف هستند. این کشور به جذاب ترین بازارهای کاری تبدیل شده است. هر ساله افراد زیادی جهت دریافت ویزای کاری امارات اقدام می ­نمایند. علاوه بر انجام کار راه های دیگری برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ اقامت دائم امارات به سادگی امکان پذیر نیست. بطور مثل افراد با انجام کار در این کشور تنها می­ توانند اقامتی 5 ساله دریافت نمایند. در صورتیکه افراد متقاضی اخذ اقامت دائما این کشور هستند.

امارات دارای ذخایر نفت و گاز بسیاری است که با صادرات نفت به دیگر کشورها از اقتصاد بسیار مناسبی در جهان برخوردار می باشد. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پیشنهادات ویژه ای به افرادی که قصد اخذ اقامت دائم دیگر کشورها را دارند ارائه می ­نمایند. سرمایه گذاری نیز از دیگر راه های اخذ اقامت امارات است که موجب جذب سرمایه گذران خارجی به این کشور شده است. سرمایه گذاری نیز به طرق مختلف در این کشور انجام می­ گردد. در هر یک از روش ها فرد می باید دارای سرمایه­ اولیه مشخصی باشد.

درباره امارات

امارات یکی از کشورهای ثروتمند عربی است که به صورت پادشاهی اداره می ­گردد. این کشور دارای جمعیتی برابر با 8 ملیون و وسعتی 83600 کیلومتر می­ باشد. با توجه به اینکه بزرگترین ذخایر نفت را در اختیار دارد. از این رو موجب ایجاد بازارهای کسب و کار و تجارت در حاشیه خلیج فارس شده است. علاوه بر این دولت امارات با اقتصادی پایدار در حال گسترش صنعت توریسم در کشور خود می ­باشد. در حال حاضر نیز هر ساله افراد زیادی با ویزای توریستی امارات به این کشور سفر می ­نمایند. بطور کلی اخذ اقامت دائم و تابعیت امارات به راحتی امکانپذیر نیست. طبق قوانین امارات، اتباع خارجی پس از 30 سال انجام کار امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور را خواهند داشت.

روش های اخذ اقامت امارات عبارتند از:

 • اقامت از طریق کار
 • اقامت از طریق تحصیل
 • اقامت از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت از طریق ازدواج
 • اقامت از طریق تولد

مزایای اخذ اقامت امارات

زندگی در امارات متحده عربی تجربه ای است که هیچ کشوری دیگری ندارد. این کشور در حاشیه خلیج فارس دارای طیف گسترده ای از ملیت ها است، زندگی شبانه جالب و رقیب لندن و نیویورک است. مالیات بر درآمد مطلقاً صفر است، چیزهای زیادی برای ارائه دارد. امارات آب و هوا و سواحل شگفت انگیز است. اگر دوست دارید یک روز کاری را با برنزه کردن خود دنبال کنید، امارات متحده عربی برای شما مناسب است. در واقع، همه چیز فوق العاده است، از جزایر دست ساز در سواحل دبی گرفته تا بلندترین برج جهان، برج خلیفه. زیبایی ‌های طبیعی زیادی نیز وجود دارد، از جمله ربع الخالی، که بزرگترین بیابان شنی پیوسته در جهان است.

شما به عنوان یک مهاجر در امارات می توانید در شرکت خوبی کار کنید. در حالی که جمعیت امارات متحده عربی حدود 10 میلیون نفر است، بیش از %88 از ساکنان آن از خارج از کشور آمده اند. این به معنای تنوع عظیمی از فرهنگ ‌ها و غذاهای هیجان ‌انگیز است، و بهتر از آن، شما تنها نخواهید بود. تقریبا هیچ مالیاتی وجود ندارد. در سال 2018، دولت برای اولین بار مالیات بر ارزش افزوده را برای اکثر کالاها و خدمات، با نرخ پایین %5، معرفی کرد.

به صورت کلی مزایای اقامت در امارات:

 • کشوری بدون مالیات
 • حضور 88% ساکنان خارجی
 • کشوری با امکانات وسیع
 • سیستم آموزشی مدرن
 • کشوری توریستی و تجاری در سطح بین المللی
 • نرخ جرم و جنایت کم و آب و هوای پاک

طرق اخذ تابعیت و اقامت در امارات

همانطور که اشاره گردید راه ها و روش های مختلفی برای به دست آوردن تابعیت و اقامت وجود دارد. افراد خارجی که تصمیم خود را برای مهاجرت قطعی نموده اند، می توانند با توجه به شرایطی که دارا هستند، یکی از طرق مذکور در این مقاله را که در بخش های بعدی به آن اشاره خواهیم کرد، انتخاب نموده است. به تابعیت و اقامت در امارات دست یابند. به طور کلی روش های زیر برای این منظور وجود دارد:

 • از طریق تولد در خاک امارات
 • از طریق ازدواج

قانون تابعیت مضاعف در امارات

کشور امارات در زمره کشورهایی قرار دارد که قانون تابعیت مضاعف را به هیچ وجه نمی پذیرد. به عبارت دیگر، یک فرد خارجی در صورتی که شرایط اخذ تابعیت و اقامت در امارات را داشته باشد. از این رو بایستی از تابعیت قبلی خود یعنی کشور مبدا انصراف داده و آن را ترک کند. در غیر این صورت تابعیت امارات به او تعلق نمی گیرد. ترک تابعیت می تواند به صورت اختیاری یا اجباری باشد. بنابراین این اجازه به افراد داده شده است که به صورت اختیاری از تابعیت اماراتی خود انصراف دهند.

اما ترک اجباری تابعیت و در واقع سلب تابعیت اماراتی در موارد زیر اتفاق می افتد:

 • هرگاه فرد تابعیت یک کشور خارجی را اخذ نموده باشد، در این صورت از تابعیت اماراتی سلب می گردد.
 • هرگاه فرد اماراتی بدون اجازه دولت امارات در نیروهای مسلح کشوری خارجی استخدام شده باشد.
 • هرگاه فرد خارجی از طریق فریب دادن و حیله گری، تابعیت امارات را به دست آورده باشد.
 • هرگاه شخص در کشور امارات جنایتی را مرتکب شود.
 • هرگاه فرد اماراتی بیشتر از 4 سال در خارج از خاک امارات زندگی و اقامت داشته باشد.

اقامت کاری امارات

افرادی که قصد انجام کار در امارات را دارند، با یافتن شغل مورد نظر خود در این کشور امکان اخذ اقامت امارات را خواهند داشت. لازمه اخذ ویزای کاری امارات پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در امارات است. در برخی موارد کارفرمایان خود درخواست استخدام اتباع و نیروهای متخصص خارجی را می­ نمایند. در اینگونه موارد افراد می­ توانند نسبت به دریافت ویزای کاری امارات اقدام نمایند. انجام کار در امارات موجب اقامت دائم و یا تابعیت این کشور همانند کشورهای اروپایی نمی ­گردد. افراد با اخذ اقامتی 5 ساله اجازه انجام کار در این کشور را خواهند داشت.

در نمودار زیر به بررسی تعداد متقاضیانی که طی سال های اخير به این کشور مهاجرت نموده اند می پردازیم:

رشد جمعیت مهاجر در اماراتاز مهم ترین شرایط دریافت اقامت امارات از طریق کار سن متقاضی، تحصیلات، سوابق کاری و سلامت جسمانی فرد می باشد. متقاضیان انجام کار می­ توانند به همراه اعضای خانواده خود به این کشور سفر نمایند. همسر و فرزندان شخص مورد نظر در امارات امکان ادامه تحصیل و کار را در این مدت خواهند داشت. نرخ بیکاری در امارات 7.1% است و ساعات کاری در این کشور 48 ساعت در هفته و افراد اجازه انجام اضافه کاری را خواهند داشت. برخی از افراد با انجام اضافه کاری حقوق را 25% الی 50% افزایش می ­دهند. جهت مهاجرت به این کشور مقاله کشور مقاله مهاجرت به امارات را بررسی بفرمائید.

اقامت تحصیلی به امارات

امارات از دانشگاه های معتبر و بین المللی زیادی برخوردار است که رنکینگ ها و رتبه های بالایی را بخود اختصاص داده اند. تحصیل در امارات به زبان های عربی و انگلیسی ارائه داده می شود. تحصیل در این کشور بصورت رایگان نیست. بطور متوسط هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی AED50000 الی AED120000 (درهم امارات) در سال تخمین زده شده است. دانشگاه های آمریکایی و کانادایی دارای شعبه هایی در این کشور هستند. آموزش هایی در معادل با دانشگاه های این کشور در امارات ارائه می ­نمایند. شرایط تحصیل رایگان در امارات را با ارائه بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی برای دانشجویان بومی و بین المللی این کشور فراهم نموده اند.

دانشجویان امکان تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در امارات را دارند. دانشگاه شارجه، ابوظبی و دانشگاه آمریکایی شارجه از معتبرترین و با کیفیت ترین دانشگاه های امارات بشمار می ­روند. دانشجویان جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های امارات می ­توانند با ارائه مدارک تحصیلی و درخواست پذیرش به صورت آنلاین درخواست خود را به دانشگاه های این کشور ارسال نمایند. جهت تحصیل در این کشور مقاله تحصیل در امارات خالی از لطف نخواهد بود.

اقامت امارات از طریق سرمایه گذاری

افراد با سرمایه گذاری در امارات می ­توانند اقامت کوتاه مدت امارات را دریافت نمایند. سرمایه گذاری در کشور امارات به طرقی همچون خرید ملک، ثبت شرکت، کارآفرینی انجام می پذیرد. با سرمایه ای 5 میلیون AED (درهم) امکان پذیر است. افراد با این سرمایه گذاری اقامتی 5 ساله و با 10 میلیون AED (درهم) سرمایه گذاری اقامت 10 ساله امارات را دریافت خواهند نمود.

خرید ملک در امارات با یک میلون درهم امکان پذیر است که در این روش نیز فرد تنها امکان اخذ اقامت 5 ساله امارات را خواهد داشت. بطور کلی افراد جهت اخذ اقامت دائم و تابعیت امارات می ­باید حداقل به مدت 30 سال در این کشور حضور داشته باشند. بدین ترتیب به انجام کار و سرمایه گذاری بپردازند. جهت اطلاع از شرایط کار در ارتباط با اقامت در این کشور مقاله کار در امارات را بررسی بفرمائید.

اقامت امارات از طریق تولد

اعطاء تابعیت در امارات بر اصل خون است. این تابعیت از جانب پدر است. بدین معنا که نوزادانی که از پدری اماراتی متولد شده باشند، امکان دریافت تابعیت این کشور را خواهند داشت. البته نوزادانی که از پدری خارجی و مادری اماراتی متولد گردیده باشند طبق شرایطی می ­توانند نسبت به دریافت تابعیت امارات اقدام نمایند. در این گونه موارد فرد می باید پس از سن 18 سالگی به دولت امارات از طریق تقاضاء تابعیت این کشور را دریافت نماید. در برخی موارد که مادر نوزاد اماراتی باشد. پدر متقاضی نامعلوم نیز تابعیت امارات به نوزاد تعلق خواهد گرفت.

اقامت امارات از طریق تولد

مدارک لازم جهت اخذ ویزای امارات

متقاضیان مهاجرت به امارات تنها با اخذ ویزای امارات امکان ورود به خاک این کشور را خواهند داشت. بدین منظور با ارائه مدارک زیر به سفارت این کشور می ­توانند نسبت به اخذ ویزای کشور امارات اقدام نمایند:

 • پاسپورت معتبر
 • دعوتنامه (کاری، تحصیلی و غیره)
 • مدارک تحصیلی
 • تکمیل فرم ویزای درخواستی
 • گواهی سلامت
 • گواهی عدم سوء سابقه کیفری

هزینه های زندگی در امارات

هزینه های زندگی افراد بستگی به سطح زندگی و عادات فردی افراد دارد. هزینه های زندگی در امارات در شهرهای مختلف این کشور با یکدیگر متفاوت است. معمولا هزینه های زندگی در شهرهای ابوظبی، دبی و شارجه نسبت به دیگر شهرهای این کشور گرانتر است. بطور متوسط هزینه های زندگی برای یک فرد مجرد AED4000 (درهم امارات) در سال تخمین زده شده است.

اقلامهزینه ها به درهم امارت
یک وعده غذا در رستوران های ارزان25AED
یک لیوان قهوه17AED
نوشابه85.2AED
یک بطری آب37.1AED
نان سفید88.3AED
برنج (1 کیلو گرم)88.5AED
سینه مرغ (1 کیلو گرم)20.20AED
گوشت قرمز (1 کیلو گرم)80.31AED
سیب (1 کیلو گرم)85.6AED
پرتغال (1 کیلو گرم)65.5AED
بلیط تردد یکطرفه5AED
اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر227.5AED
اجاره آپارتمان یکخوابه در خارج از شهر513.3AED
هزینه عمومی (برق، گاز، آب)579AED

تمامی دوستانی که متقاضی مهاجرت به امارات هستند، در صورتیکه با سوالات و یا ابهاماتی در زمینه های مختلف مهاجرتی مواجه شدند، با مشاوره با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می ­توانند پاسخ سوالات را جویا شوند. از این رو جهت مهاجرت به کشورهای اروپایی و بررسی شرایط اقامت مقاله اقامت اروپا را بررسی بفرمائید.

سوالات مهم در باب اقامت امارات

در این بخش از مقاله مفتخریم تا در زمینه اقامت امارات سوالات پرکاربرد از سوی شما را پاسخ گوییم:

 • از چه طریق می توان در امارات اقامت گرفت؟ شما می توانید از طریق کار و تحصیل و ازدواج و سرمایه گذاری و تولد فرزند در امارات اقامت بگیرید.
 • مدت اعتبار ویزای امارات چند ساله است؟ اکثر ویزاهای کشور امارات دارای اعتباری 3 ساله می باشند.
 • چرا امارات برای سرمایه گذاری و اقامت از طریق ثبت شرکت مناسب است؟ زیرا نرخ مالیات در امارات بسیار کم است.
 • آیا بازار کار در کشور امارات مناسب است؟ بله هر ساله تعداد زیادی از کشورهای جهان برای کار و تجارت به امارات مهاجرت می کنند؟
 • چه عاملی باعث افزایش مهاجرت به امارات شده است؟ کیفیت زندگی خوب- امکانات رفاهی عالی- کمبود فقر- پیشرفته بودن زندگی- بازار کار عالی- تجارت بین المللی- دانشگاه های بین المللی.
 • برای اخذ اقامت کاری باید چه کار کنیم؟ باید ویزای کار امارات را اخذ کنید که لازمه اخذ ویزای کاری امارات پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در امارات است.
 • آیا می توان از طریق کار در امارات اقامت دائم و تابعیت را اخذ کرد؟ انجام کار در امارات موجب اقامت دائم و یا تابعیت این کشور همانند کشورهای اروپایی نمی گردد.
 • هزینه تحصیل در امارات چند درهم است؟ هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی AED50000 الی AED120000 (درهم امارات) در سال تخمین زده شده است.
 • بهترین دانشگاه های امارات کدام دانشگاه ها هستند؟ دانشگاه شارجه، ابوظبی و دانشگاه آمریکایی شارجه از معتبرترین و با کیفیت ترین دانشگاه های امارات بشمار می روند.
 • سیستم تابعیت کشور امارات چگونه است؟ سیستم تابعیت کشور امارات براساس خون است.
 • هزینه زندگی در امارات چند درهم است؟ بطور متوسط هزینه های زندگی برای یک فرد مجرد  AED4000 (درهم امارات) در سال تخمین زده شده است.
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *