مهاجرت سرمایه گذاری در امارات

ثبت شرکت در امارات

ثبت شرکت در امارات

ثبت شرکت در امارات چه شرایطی دارد؟

برای ثبت شرکت در امارات چه مدارکی مورد نیاز است؟

ثبت شرکت در امارات با چه هزینه ای ممکن است؟

ثبت شرکت در امارات با چه هزینه ای ممکن است؟

با ثبت شرکت در امارات می توان اقامت امارات را به دست آورد؟

آیا ثبت شرکت در اماراتاز راههای اخذ اقامت در امارات است؟

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در امارات چیست؟

این مقاله در باب ثبت شرکت در امارات است و به سوالات شما در زمینه ثبت شرکت در امارات پاسخ می دهد .

چگونگی ثبت

تاسیس و راه اندازی هر نوعی از شرکت در امارات نیاز به مجوز خاص دارد.

اساساً ۳ دسته مجوز برای ثبت شرکت در امارات وجود دارد:

 1.  مجوز تجاری : این مجوز برای  برای شرکت های فعال درهمه انواع فعالیت های تجاری صادر می گردد.
 2.  مجوز صنعتی  : این جوز برای شرکت های فعال درهمه زمینه های وابسته به تولید صادر می گردد.
 3. مجوز حرفه ای : این مجوزبرای  همه انواع شرکت های خدماتی و همچنین متخصصان و صنعتگران صادر می گردد.
  وزارت توسعه اقتصادی در امارات مسئول صدور مجوز می باشد  .ساختمان مرکزی این سازمان در نزدیکی برج ساعت در دبی واقع شده است .

مراحلی که سرمایه گذار جهت  ثبت شرکت در امارات باید طی کند

تاییدیه بانک مرکزی امارات که باید برای همه شرکتها و موسسات مالی از قبل مورد تائید بانک مرکزی امارات متحده عربی قرار بگیرد .

 • صدور مجوزهای قانونی برای تاسیس شرکت های تولیدی  که قبل از هر چیز باید مورد تایید وزارت امور مالی و صنعتی  امارات قرار بگیرد .
  •  صدور مجوز جهت تاسیس شرکت های که فعالیت آنها مربوط به بیمه است باید در ابتدا مورد تایید وزارت اقتصاد و بازرگانی  امارات قرار بگیرد .
  • صدور مجوز برای  تاسیس شرکتهایی که در زمینه محصولات پزشکی و دارویی خدمات دارند باید در ابتدای امرمورد  تایید وزارت بهداشت قرار بگیرد . بعد از طی این مراحل توسط سرمایه گذار در ادامه  ثبت شرکت با تایید وزارت بازرگانی و صنایع دبی امارات در دبی انجام می پذیرد .

شرایط  مالکیت شرکت در امارات

هر شرکتی، که در امارات متحده عربی [UAE]  تاسیس شود باید باید پنجاه و یک درصد (۵۱٪)  از سهام  شرکت به  اتباع امارات متحده عربی واگذار شود. در این مورد استثناهایی وجود دارد :

چنانچه شرکت شما  در یکی از مناطق آزاد در دبی تاسیس گردد. در مواردی  خاص این 51 در صد کفایت نمی کند و  طبق قانون ۱۰۰٪ مالکیت  شرکت باید واگذار به تبعه  امارات شود. اگر شرکتی که  قرار است در امارات ثبت شود  شرکتی وابسته  به شورای همکاری خلیج فارس (GCC) است در اینصورت این شرکت باید حتمن با یک شرکتی که متعلق به اتباع امارات متحده عربی  است همکاری نزدیک داشته باشد و تحت نظارت آن باشد.

فرایند شرکت های خاص خارجی

در شرکت های خاص که در زمینه های صنعتی  فعالیت دارند  مالکیت خارجی ها در امارات  مجاز است. چنانچه شرکتی در کشور خود دارید می توانید  یک شعبه از آن را  در امارات ثبت کنید. اشخاصی که دارنده مشاغل زیر هستند :معمار، دکتر، هنرمند و غیره می توانند در زمینه فعالیت خود  مالکیت ۱۰۰٪ داشته باشند . اگرچه یک شهروند امارات باید «مسئول خدمات»در موارد ذکر شده باشد.

فرایند ثبت شرکت در امارات

انتخاب  شریک محلی یا حامی مالی در امارات تایید فعالیت اقتصادی خود از وزارت توسعه اقتصادی (DED)در امارات٫ انتخاب محل مناسب برای  شرکت و تنظیم اجاره نامه با مالک سرمایه گذار باید یک تفاهم نامه همکاری (MOA) با فرد تبعه امضا نماید. درخواست مجوز قانونی  از طرف سرمایه گذار در DED و همینطور اجاره کردن یک محل مناسب برای محل شرکت و ارائه نمودن این اجاره نامه .

ثبت شرکت در امارات

اگر علاقمند به سرمایه گذاری در امارات هستید  باید بدانید کدام منطقه و مقصد برای فعالیت اقتصادی شما  مناسبتر است.
برای ثبت شرکت در امارات برای دریافت  گواهی شرکت محلی( Local) باید یک دفتر کار واقعی داشته باشید .اگر میخواهید درهزینه ها صرفه جویی کنید  می توانید  Free Trade Zone دفتری به صورت نیمه وقت با قیمت پایین تر اجاره نمایید.

چنانچه پیشتر ذکر شد بعد از تعیین نوع فعالیت  شرکت شما گواهی و تاییدیه های لازم را دریافت خواهید کرد. در ادامه انواع شرکت در امارات برای شما ذکر می شود.

شرکت با مسئولیت محدود و نامحدود

این نوع از شرکتها در زمینه های  صادرات و واردات فعالیت می کنند .تفاوت این دو نوع شرکت در این است که در شرکتهای با مسولیتهای محدود  کالای محدود را میتوان معامله کرد که در گواهی باید  قید شود، ولی در شرکتهای با مسولیت نامحدود هیچ محدودیت کالایی  برای سرمایه گذاروجود ندارد. در نتیجه شرکتهای با مسوولیتهای نامحدود همواره گران تر هستند .

شرکت ها قابل ثبت در امارات

 • شرکت تضامنی در امارات
 • شرکت با مسئولیت محدود در امارات
 • شرکت مختلط غیر سهامی در امارات
 • مشارکت محدود با سهام در امارات
 • شرکت سهامی عام و خاص در امارات
 • سرمایه گذاری مشترک در امارات

نتیجه گیری

امارات از جمله کشورهایی است که در اعطای اقامت و تابعیت بسیار سخت گیر است . چنانچه ملاحظه فرمودید در اکثر سرمایه گذاریها و ثبت شرکتها 51 در صد از سهام شرکت باید به نام تبعه امارات باشد . این مساله با اهمیتی است که قطعا سرمایه گذاران باید بدان توجه ویژه نمایند .

نکته بعدی این است که پروسه دریافت اقامت دائم و پاسپورت در امارات برای سرمایه گذارانی که اقدام به ثبت شرکت در امارات می کنن غیر ممکن است . بنابراین قبل از اینکه تصمیم به سرمایه گذاری و ثبت شرکت در امارات بکنید تمام موارد و نکات ذکر شده را در نظر داشته باشید . هزینه های اقامت و زندگی در امارات ارزان نبوده و می توان گفت دوبی از شهرهای گران و پر هزینه برای زندگی به حساب می آید .

این مقاله در رابطه ثبت شرکت درامارات نگارش شد. اگر قصد اقامت از طریق مالی و سرمایه گذاری را دارید با مشاورین موسسه سفیران سروش سعادت ارتباط بگیرید.
ممکن ترین و ارزانترین راه را در اختیار شما میگذارند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *