مهاجرت به کشور امارات

مهاجرت به امارات

مهاجرت به امارات

با توجه به پیشرفت های اقتصادی امارات و افزایش ساخت و ساز ها در این کشور مهاجرت به امارات در سال های اخیر افزایش یافته است. مالیات های پایین، نرخ پایین بیکاری، حقوق و دستمزدهای مناسب از جمله مزایای زندگی در این کشور می ­باشد. اما اخذ اقامت دائم امارات به سادگی امکان پذیر نیست و یکی از مهم ترین شرایط اخذ اقامت دائم این کشور 30 سال انجام کار در این کشور است. بسیاری از افراد مهاجرت به امارات را بمثابه سکوی پرتابی برای مهاجرت به دیگر کشورها می ­دانند. تحصیل در دانشگاه های امارات موجب تحصیل و انجام کار در سایر کشورها می­گردد، زیرا امارات دارای شعبه های بسیاری از دانشگاه های آمریکایی و کانادایی است که دانشجویان با تحصیل در این دانشگاه ها می­توانند به سایر کشورها مهاجرت نموده و به انجام کار بپردازند و در نهایت اقامت دائم و تابعیت دیگر کشورها را دریافت نمایند.

امارات از اقتصادی پایدار و رو به رشد برخوردار است، زیرا این کشور از ذخایر بسیار نفت و گاز برخوردار می­ باشد. علاوه بر موارد فوق این کشور در بخش های دیگری همچون صنعت توریسم تلاش های فراوانی نموده است و به پیشرفت های قابل توجهی دست یافته است. هم اکنون هر ساله افراد زیادی با اخذ ویزای توریستی امارات به این کشور سفر می­نمایند و از جاذبه های طبیعی و گردشگری این کشور دیدن می­نمایند. اعتبار ویزای توریستی این کشور 3 ماهه است و فرد می­ بایست پس از اتمام اعتبار این ویزا امارات را ترک نماید.

روش های مهاجرت به امارات

راه های مختلفی برای مهاجرت به کشور امارات وجود دارد. نرخ بیکاری پایین، اقتصاد پویا و قدرتمند، دانشگاه های معتبر و بین المللی و بسیاری از موارد دیگر موجب شده است که افراد با اخذ ویزای امارات اقدام به مهاجرت به این کشور نماید. موارد زیر از جمله راههای مهاجرت به این کشور می ­باشند:

 • مهاجرت کاری
 • مهاجرت تحصیلی
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت از طریق تولد
 • مهاجرت از طریق پناهندگی
 • مهاجرت از طریق ازدواج

لازم بذکر است در تمامی موارد فوق اخذ اقامت دائم امارات بسیار دشوار است و از مهم ترین شرایط اخذ اقامت دائم این کشور انجام کار به مدت 30 سال پی در پی در این کشور است و از همین رو افراد با اخذ اقامت موقت امارات به این کشور سفر می­نمایند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده راهنمایی و پاسخگویی به تمامی سوالات شما در زمینه هر یک از روش های مهاجرتی فوق می­ باشند.

مهاجرت به امارات از طریق کار

همانطور که بیان نمودیم نرخ بیکاری در کشور امارات بسیار پایین است و همین امر موجب جذب نیروهای خارجی به این کشور شده است. افراد می­ توانند با مراجعه به موسسات کاریابی امارات شغل مورد نظر خود را در این کشور جستجو نموده و پس از یافتن شغل مورد نظر و با عقد قرارداد کاری نسبت به اخذ ویزای کاری این کشور اقدام نمایند. شرایط انجام کار در امارات بدین گونه است که افراد امکان 48 ساعت کار در هفته را دارند و با 7 ساعت اضافه کاری در در روز امکان افزایش حقوق تا 25 الی 50% در ماه را خواهند داشت. ناگفته نماند اتباع خارجی از پرداخت مالیات به دولت امارات معاف هستند. جهت اخذ ویزای کاری امارات ارائه مدارک زیر الزامی است:

 • پاسپورت معتبر
 • دعوتنامه و قراردادکاری با کارفرمایان در امارات
 • تکمیل فرم درخواست ویزای کاری امارات
 • برخورداری از تمکن مالی برای ماههای اول زندگی در این کشور
 • گواهی سلامت جسمانی متقاضی
 • گواهی عدم سوء سابقه کیفری

مهاجرت به امارات از طریق تحصیل

تحصیل از دیگر راه های مهاجرت به امارات است. دانشگاه های امارات رنکینگ های بالایی را بخود اختصاص داده اند. با وجود شعبه های دانشگاه های کانادایی و آمریکایی بسیاری از دانشجویان که شرایط مهاجرت به کانادا و آمریکا را ندارند با اخذ ویزای تحصیلی امارات به ادامه تحصیل در این شعبه ها می­ پردازند. تحصیل در دانشگاه های امارات به زبان های عربی و انگلیسی ارائه داده می­ شود. بسیاری از دانشجویان تحصیل در امارات را بمانند سکوی پرشی برای تحصیل و کار در دانشگاه های آمریکا و کانادا می­ دانند. از طرفی اکثر دانشگاه های آمریکایی و کانادایی در امارات بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی به دانشجویان اعطا می­ نمایند که هزینه تحصیل در امارت را برای دانشجویان کاهش می­ دهند. علاوه بر این دانشجویان اجازه انجام کار ضمن تحصیل در امارات را نیز دارند.

جدول زیر نشان دهنده میزان ساعات کاری دانشجویان در مقاطع مختلف را نشان می­دهد:

مقطع طول دوره تحصیلی ساعات کاری مجاز
کارشناسی 4 سال 10 ساعت
کارشناسی ارشد 2 سال 20 ساعت
دکتری 3 الی 4 سال 30 ساعت

دانشجویان پس از اتمام تحصیلات در صورت ازدواج و یا سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و یا کارآفرینی در این کشور امکان اخذ اقامت پس از تحصیل در امارات را خواهند داشت.

مهاجرت به امارات از طریق تحصیل

مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری

یکی از جذاب ترین روش های مهاجرت به امارات سرمایه گذاری در امارات است، زیرا مالیات های پرداختی در این کشور بسیار پایین است و افراد براحتی و در برخی موارد بدون پرداخت مالیات امکان سرمایه گذاری و ثبت شرکت در امارات را خواهند داشت. سرمایه گذاری در امارات موجب اخذ اقامتی 5 الی 10 ساله خواهد شد. میزان سرمایه اولیه برای سرمایه گذاری در این کشور متفاوت است. اما افرادی که با 5 میلیون AED (درهم امارت) سرمایه اولیه در این کشور سرمایه گذاری می­ نمایند اقامتی 5 ساله و با 10 میلیون AED (درهم امارت) سرمایه اولیه اقامتی 10 ساله دریافت خواهند نمود. خرید ملک در امارات نیز از دیگر راه های سرمایه گذاری در این کشور می­ باشد که با سرمایه­ اولیه ای برابر با 1 میلیون AED (درهم امارت) امکان پذیر است. همانطور که در بخش های قبل بیان نمودیم اخذ اقامت دائم امارات دشوار است و افراد پس از 30 سال زندگی و کار در این کشور امکان دریافت اقامت و تابعیت امارات را خواهند داشت.

ازدواج و تولد در امارات

از دیگر راه های مهاجرتی به کشور امارات ازدواج و تولد است. تابعیت کشور امارات بر اصل خون است و نوزادان برای دریافت تابعیت این کشور می­ بایست از پدری اماراتی متولد گردیده باشند. البته نوزادانی که از مادرانی اماراتی و پدارن خارجی متولد شده اند، پس از رسیدن به سن قانونی 18 سال با تقاضای تابعیت امارات امکان دریافت تابعیت این کشور را خواهند داشت.

در زمینه ازدواج در امارات می­ بایست بیان نمودیم که ازدواج مردان خارجی با زنان اماراتی منجر به اخذ اقامت دائم برای تبعه­ خارجی می­ گردد و تابعیت امارات به وی تعلق نخواهد گرفت. اما ازدواج زنان خارجی با مردان اماراتی موجب اخذ اقامت و تابعیت برای وی می­گردد. کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در نظر دارند تا با معرفی راه های و روش های مهاجرتی به کشورهای مختلف متقاضیان مهاجرت به دیگر کشورها را یاری و راهنمائی نمایند.

یک دیدگاه برای “مهاجرت به امارات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *