مهاجرت به کشور امارات

اقامت امارات

اقامت امارات

اخذ اقامت امارات در سال های متوالی یکی از موضوعات فراگیر در باب مهاجرت به این کشور ثروتمند می باشد که مورد استقبال افراد قرار گرفته است. اکثر ویزاهای کشور امارات دارای اعتباری 3 ساله می­ باشند. از آنجائیکه بازارهای کسب و کار در این کشور بسیار پر رونق است و از طرفی اتباع خارجی از پرداخت مالیات معاف هستند، این کشور به جذاب ترین بازارهای کاری تبدیل شده است و هر ساله افراد زیادی جهت دریافت ویزای کاری امارات اقدام می ­نمایند. علاوه بر انجام کار راه های دیگری برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ اقامت دائم امارات به سادگی امکان پذیر نیست. بطور مثل افراد با انجام کار در این کشور تنها می­ توانند اقامتی 5 ساله دریافت نمایند و در صورتیکه افراد متقاضی اخذ اقامت دائما این کشور هستند، می­باید حداقل بمدت 30 سال در این کشور به انجام کار بپردازند.

امارات دارای ذخایر نفت و گاز بسیاری است که با صادرات نفت به دیگر کشورها از اقتصاد بسیار مناسبی در جهان برخوردار می­باشد. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پیشنهادات ویژه ای به افرادی که قصد اخذ اقامت دائم دیگر کشورها را دارند ارائه می­نمایند. سرمایه گذاری نیز از دیگر راههای اخذ اقامت امارات است که موجب جذب سرمایه گذران خارجی به این کشور شده است. سرمایه گذاری نیز به طرق مختلف در این کشور انجام می­گردد که در هر یک از روش ها فرد می­بایست دارای سرمایه­ی اولیه مشخصی باشد.

درباره امارات

امارات یکی از کشورهای ثروتمند عربی است که بصورت پادشاهی اداره می ­گردد. این کشور دارای جمعیتی برابر با 8 ملیون و وسعتی 83600 کیلومتر می­ باشد. با توجه به اینکه بزرگترین ذخایر نفت را در اختیار دارد، موجب ایجاد بازارهای کسب و کار و تجارت در حاشیه­ خلیج فارس شده است. علاوه بر این دولت امارات با اقتصادی پایدار در حال گسترش صنعت توریسم در کشور خود می ­باشد. در حال حاضر نیز هر ساله افراد زیادی با ویزای توریستی امارات به این کشور سفر می ­نمایند. بطور کلی اخذ اقامت دائم و تابعیت امارات براحتی امکانپذیر نیست و طبق قوانین امارات، اتباع خارجی پس از 30 سال انجام کار امکان اخذ اقامت دائم  و تابعیت این کشور را خواهند داشت.

روش های اخذ اقامت امارات عبارتند از:

 • اقامت از طریق کار
 • اقامت از طریق تحصیل
 • اقامت از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت از طریق ازدواج
 • اقامت از طریق تولد

اقامت کاری امارات

افرادی که قصد انجام کار در امارات را دارند، با یافتن شغل مورد نظر خود در این کشور امکان اخذ اقامت امارات را خواهند داشت. لازمه اخذ ویزای کاری امارات پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در امارات است. در برخی موارد کارفرمایان خود درخواست استخدام اتباع و نیروهای متخصص خارجی را می­ نمایند، که در اینگونه موارد افراد می­ توانند نسبت به دریافت ویزای کاری امارات اقدام نمایند. انجام کار در امارات موجب اقامت دائم و یا تابعیت این کشور همانند کشورهای اروپایی نمی ­گردد و افراد با اخذ اقامتی 5 ساله اجازه انجام کار در این کشور را خواهند داشت. از مهم ترین شرایط دریافت اقامت امارات از طریق کار سن متقاضی، تحصیلات، سوابق کاری و سلامت جسمانی فرد می ­باشد. متقاضیان انجام کار می­ توانند بهمراه اعضای خانواده خود به این کشور سفر نمایند. همسر و فرزندان شخص مورد نظر در امارات امکان ادامه تحصیل و کار را در این مدت خواهند داشت. نرخ بیکاری در امارات 7.1% است و ساعات کاری در این کشور 48 ساعت در هفته و افراد اجازه انجام اضافه کاری را خواهند داشت و برخی از افراد با انجام اضافه کاری حقوق  را 25% الی 50% افزایش می ­دهند.

اقامت تحصیلی به امارات

امارات از دانشگاه های معتبر و بین المللی زیادی برخوردار است که رنکینگ ها و رتبه های بالایی را بخود اختصاص داده اند. تحصیل در امارات به زبان های عربی و انگلیسی ارائه داده می­ شود. تحصیل در این کشور بصورت رایگان نیست و بطور متوسط هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی 50.000 الی AED120.000 (درهم امارات) در سال تخمین زده شده است. دانشگاه های آمریکایی و کانادایی دارای شعبه هایی در این کشور هستند که آموزش هایی در معادل با دانشگاه های این کشور در امارات ارائه می­نمایند و شرایط تحصیل رایگان در امارات را با ارائه بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی برای دانشجویان بومی و بین المللی این کشور فراهم نموده اند. دانشجویان امکان تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در امارات را دارند. دانشگاه شارجه، ابوظبی و دانشگاه آمریکایی شارجه از معتبر ترین و با کیفیت ترین دانشگاه های امارات بشمار می­روند. دانشجویان جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های امارات می­توانند با ارائه مدارک تحصیلی و درخواست پذیرش شان بصورت آنلاین درخواست خود را به دانشگاه های این کشور ارسال نمایند.

اقامت امارات از طریق سرمایه گذاری

افراد با سرمایه گذاری در امارات می­توانند اقامت کوتاه مدت امارات را دریافت نمایند. سرمایه گذاری در کشور امارات به طرقی همچون خرید ملک- ثبت شرکت- کارآفرینی انجام می­پذیرد که با سرمایه ای 5-10 میلیون درهم امکان پذیر است. افراد با سرمایه گذاری 5 میلیون درهمی اقامتی 5 ساله و با 10 میلیون سرمایه گذاری اقامت 10 ساله امارات را دریافت خواهند نمود. خرید ملک در امارات با یک میلون درهم امکان پذیر است که در این روش نیز فرد تنها امکان اخذ اقامت 5 ساله امارات را خواهد داشت. بطور کلی افراد جهت اخذ اقامت دائم و تابعیت امارات می­باید حداقل بمدت 30 سال در این کشور حضور داشته و به انجام کار و سرمایه گذاری بپردازند.

اقامت امارات از طریق تولد

اعاط تابعیت در امارات بر اصل خون است و این تابعیت از جانب پدر است. بدین معنا که نوزادانی که از پدری اماراتی متولد شده باشند، امکان دریافت تابعیت این کشور را خواهند داشت. البته نوزادانی که از پدری خارجی و مادری اماراتی متولد گردیده باشند طبق شرایطی می ­توانند نسبت به دریافت تابعیت امارات اقدام نمایند. در این گونه موارد فرد می بایست پس از سن 18 سالگی به دولت امارات از طریق تقاضا تابعیت این کشور را دریافت نماید. در برخی موارد که مادر نوزاد اماراتی باشد و پدر وی نامعلوم نیز تابعیت امارات به نوزاد تعلق خواهد گرفت.

اقامت امارات از طریق تولد

مدارک لازم جهت اخذ ویزای امارات

متقاضیان مهاجرت به امارات تنها با اخذ ویزای امارات امکان ورود به خاک این کشور را خواهند داشت. بدین منظور با ارائه مدارک زیر به سفارت این کشور می ­توانند نسبت به اخذ ویزای کشور امارات اقدام نمایند:

 • پاسپورت معتبر
 • دعوتنامه ( کاری، تحصیلی و…)
 • مدارک تحصیلی
 • تکمیل فرم ویزای درخواستی
 • گواهی سلامت
 • گواهی عدم سوء سابقه کیفری

هزینه های زندگی در امارات

همانطور که می­دانید هزینه های زندگی افراد بستگی به سطح زندگی و عادات فردی افراد دارد. هزینه های زندگی در امارات در شهرهای مختلف این کشور با یکدیگر متفاوت است و معمولاً هزینه های زندگی در شهرهای ابوظبی، دبی و شارجه نسبت به دیگر شهرهای این کشور گرانتر است. بطور متوسط هزینه های زندگی برای یک فرد مجرد AED4.000 (درهم امارات) در سال تخمین زده شده است.

اقلام هزینه ها به AED (درهم امارت)
یک وعده غذا در رستوران های ارزان 25
یک لیوان قهوه 17
نوشابه 85.2
یک بطری آب 37.1
نان سفید 88.3
برنج (1 کیلو گرم) 88.5
سینه مرغ (1 کیلو گرم) 20.20
گوشت قرمز (1 کیلو گرم) 80.31
سیب (1 کیلو گرم) 85.6
پرتغال (1 کیلو گرم) 65.5
بلیط تردد یکطرفه 5
اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 227.5
اجاره آپارتمان یکخوابه در خارج از شهر 513.3
هزینه عمومی (برق، گاز، آب) 579

تمامی دوستانی که متقاضی مهاجرت به امارات هستند، در صورتیکه با سوالات و یا ابهاماتی در زمینه های مختلف مهاجرتی مواجه شدند، با مشاوره با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می­توانند پاسخ سوالات شان را جویا شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *