مهاجرت تحصیلی امارات

تحصیل در امارات

تحصیل در امارات از جمله روش های مهاجرت و هم چنین گرفتن حق اقامت این کشور می باشد. در صورتی که شما هم علاقه مند به تحصیل و هم چنین مهاجرت نمودن به این کشور می باشید با مطالعه نمودن مقاله تحصیل در امارات می توانید به اطلا عات جامعی در رابطه با این موضوع به دست آورید.

بررسی ویزای بلند مدت مختص دانشجویان برجسته

در تاریخ 24 نوامبر سال  2018 میلادی دولت امارات متحده عربی تصمیم به اعطای یک ویزای 5 ساله به دانشجویان برجسته گرفته است که با موفقیت در گرفتن این نوع از ویزا دانشجویان می توانند حق اقامت این کشور را به دست آورند.
شرایط پذیرش برای ویزای پنج ساله امارات دانش آموزان مدارس باید با کسب نمون حداقل 95 درصد از نمرات لازم مدارس متوسطه، که در مدارس دولتی و یا مدارس خصوصی فارغ التحصیل شوند خواهند شد. دانشجویان دانشگاه باید با GPA متمایز از حداقل 3.75 از دانشگاه های داخل و خارج کشور فارغ التحصیل شوند.مزایای ویزا همچنین شامل خانواده های دانشجویان برجسته می شود.

شرایط دریافت ویزای دانشجویی متقاضیان تحصیل در امارات

ویزای دانشجویی این کشور که مختص دانشجویانی می باشد که در دانشگاه های این کشور به تحصیل می پردازند این مجوز که مختص دانشجویانی می باشد که در امارات متحده عربی تحت حمایت والدین یا بستگان خود قرار می گیرند و یا دانشجویان بین المللی خارجی که از خارج از کشور می آیند هم چنین این نوع از ویزا شرط لازم برای پیوستن به یکی از موسسات آموزش عالی امارات متحده عربی می باشد.

الزامات ویزای دانشجویی متقاضیان تحصیل در امارات

برای تأمین ویزا دانشجوی دوره ابتدایی، شخص متقاضی باید یک نامه رسمی پذیرش از جانب دانشگاهی که در آن تحصیل کرده است دریافت کند. هم چنین برای دانشجویانی که دارای سن بالاتری می باشند ، به همراه داشتن گواهی ادامه تحصیل  از الزامات ویژه می باشد البته برخی از الزامات دیگر عبارتند از:
گذراندن آزمون پزشکی  برای داشتن سلامتی به همراه داشتن مدرکی که بیانگر مورد حمایت بودن  شخص دارای ویزا باشد ، که این حمایت یا از جانب دانشگاه خود و یا  از جانب یکی از والدین و یا نسب خود شخص باشد. به همراه داشتن مدرکی بیان گر مورد تصویب قرار گرفتن ویزای این شخص از جانب ریاست عمومی مربوط به اقامت و امور خارجی (GDRFA) شخص باشد.

میزان مدت اعتبار ویزای دانشجویی متقاضیان تحصیل در امارات

در حال حاضر، ویزای دانشجویی این کشور برای مدت یک سال دارای اعتبار می باشد و فقط در یک زمان، و برای یک دوره مشابه دارای قابلیت تجدیدنظر می باشد، که پس از دریافت نمودن مدرک رسمی از  جانب دانشگاه موسسه عالی تربیتی امارات متحده عربی که در آن دانشجو پذیرفته شود وی می تواند برای ادامه تحصیل اقدام نماید.

شرایط لازم برای دریافت نمودن ویزای دانشجویی امارات

ویزای دانشجویی در امارات متحده عربی می تواند توسط ساکنان این کشور که حامی فرزندان خود می باشند دریافت شود ویزای دانشجویی در امارات متحده عربی می تواند به وسیله  یکی از دانشگاه های معتبر این کشور صادر می شود. ویزای دانشجویی در امارات متحده عربی می تواند به وسیله  کالج های موجود در این کشور مورد تامین واقع شود . درخواست های ویزا می تواند از طریق مقاماتی که که وظیفه صدور ویزای را دارند صادر شود و در نهایت توسط اداره کل امور اقامت و امور خارجیان در امارات مورد تائید قرار بگیرد.

روش تامین نمودن ویزای دانشجویان توسط دانشگاه ها و کالجها

دانشگاه های معتبر و کالج های امارات متحده عربی می توانند برای دانشجویان خود ویزای دانشجویی یا دانشجویان بین المللی که در حال حاضر در امارات متحده عربی زندگی  نمایند ، ویزای این اشخاص را مورد تأمین قرار دهند. دانش آموزان باید به شرایط و ضوابط ذکر شده در هر دانشگاه یا کالج مراجعه نمایند تا شرایط لازم برای پذیرش و روند در یافت ویزا را بدست آورند
صرف پذیرش در یکی از دانشگاه های امارات متحده عربی تضمین کننده صدور ویزای این کشور نمی باشد. فرایند دریافت صدور ویزا به شرایط خاصی نیاز دارد که شامل گذراندن آزمون تناسب اندام پزشکی، بررسی امنیتی و تایید GDRFA در امارات می باشد. اینها کانال های موجود برای درخواست ویزای دانشجویی در امارات متحده عربی هستند

نحوه تامین نمودن ویزای دانشجویی فرزندان ساکنان خارجی امارات

قوانین امارات متحده عربی اجازه می دهد که اشخاص خارج از این کشور برای حمایت از فرزندان ناتنی خودکه به  سن 18 سالگی رسیده باشند برای در یافت حق اقامت دائم این کشور اقدام نمایند. لازم به ذکر می باشد که یک مختص دانش آموزانی که دارای جنسیت  مذکر می باشند  و هدف این را دارند که تحصیلات خود را در  میان یکی از موسسات آموزش عالی  این کشور ادامه دهند وجود دارد. که بر اساس این استثنا  این دانش آموزان مذکر بالای 18 سال می توانند در حمایت از ویزا اقامت والدین خود تا زمانی که مدرکی از حضور در موسسه عالی آموزشی برای حداقل یک دوره یک ساله  اقدام نمایند.

قوانین جدید ویزای کودکان که توسط والدین حمایت می شوند

از تاریخ 21 اکتبر سال 2018 دانش آموزانی که از دانشگاه ها یا مدارس متوسطه خود فارغ التحصیل می شوند و یا 18 ساله هستند، می توانند برای در یافت یک ویزا که برای مدت یک سال دارای اعتبار باشد اقدام نمایند و این ویزا برای یک سال دیگر از تاریخ فارغ التحصیلی با  رسیدن به سن 18 سالگی اقدام نمایند.

لازم به ذکر می باشد که برای دریافت این نوع از ویزا والدین این اشخاص  نیازی به داشتن سپرده های بانکی ندارند. در این صورت برای دریافت این نوع از ویزا ملزم به  پرداخت نمودن 100 دلار می باشند که برای اولین بار اقدام به صدور و تمدید نمودن  هزینه ویزا خواهند کرد. برای استفاده نمودن از این نوع ویزا والدین باید گواهینامه های فارغ التحصیلی گواهی شده فرزندان خود را به دانشگاه ها یا مدارس ارائه دهند، و فرقی نمی کند که در داخل کشور و یا خارج از کشور. حضور داشته باشند.

در صورتی که شما هم با مطالعه نمودن مقاله تحصیل در امارات علاقه مند به موضوع تحصیل در امارات شدی می توانید با مشاوره نمودن با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و هم چنین مراجعه نمودن به به لینک های موجود در سایت این موسسه نظیر (کار در امارات) یا (بررسی راه های مهاجرت به امارات) به اطلاعات کاملی دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *