مهاجرت تحصیلی امارات

تحصیل پزشکی در امارات

تحصیل پزشکی در امارات  همواره یکی از رویاهای افراد زیادی از سرتا سر دنیا می باشد. همچنین تحصیل پزشکی در امارات می تواند انتخاب مناسبی برای هم وطنان ما می باشد که علاقه مند به تحصیل نمودن در این رشته جذاب و پر متقاضی می باشند. در صورتی که شما هم علاقه مند به مهاجرت نمودن به این کشور و همچنین تحصیل نمودن در این رشته می باشید با مطالعه نمودن این مقاله و مراجعه نمودن به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید به اطلاعات کاملی در رابطه با این موضوع دست یابید.

مزیت های تحصیل پزشکی در امارات

از جمله مهمترین مزیتهای تحصیل پزشکس در این کشور عبارتست از:

 • فرصت اشتغال به کار در حین تحصیل
 • داشتن اقامت یک ساله بعد ازپایان رساندن دوران تحصیلی خود
 • ایجاد نمودن بورسیه تحصیلی توسط دانشجویی که به تحصیل اشتغال دارد
 • امکان آموزش به زبان انگلیسی
 • فرصت در یافت نمودن حق اقامت دائم  این کشور

آشنایی با دپارتمان های تحصیل پزشکی در امارات

دانشگاه پزشکی دبی (DMC) آماده میزبانی از دانشجویانی که برای تحصیلات پزشکی و به منظور کسب مدرک لیسانس پزشکی و جراحی وارد  امارات متحده عربی می باشند  است. این دانشگاه که دارای استانداردهای عالی تحصیلی می باشد دارای معتبرترین دانشکده پزشکی در میان این کشور می باشد.و دارای دپارتمان های گوناگون و متعددی میباشد که دارای سطح علمی فراوانی می باشند. که در ادامه این مقله به معرفی این دپارتمان ها خواهیم پرداخت.

دپارتمان آناتومی تحصیل پزشکی در امارات

آناتومی علمی است که با بررسی ساختار بدن انسان و ارتباط اجزای تشکیل دهنده آن به یکدیگر می پردازد.
این رشته دروازه پزشکی است و بدون آگاهی مناسب از آناتومی، غیرممکن است که بدانیم چگونه ارگان های بدن عملکرد خود را انجام می دهند و از این رو می توانند ناهنجاری های ساختاری یا عملکرد ناشی از بیماری ها را تشخیص دهند. بدون دانش خوب آناتومی، یک پزشک نمی تواند با دقت و ایمنی لازم عمل کند.

اهداف دوره دپارتمان آناتومی

هدف اصلی از تحصیل نمودن در این دوره پزشکی این می باشد که:

دانشجویان می توانند اصطلاحات آناتومیک را به راحتی درک کنند، و از آنها به درستی استفاده نمایند و به نوعی دارای یک رویکرد مثبت به این موضوع با شند.

دانشجو با مطالعه نمودن دراین رشته قادر به اعمال اطلاعات تشریحی و جنینی با هر بخشی از بدن برای تفسیر برخی از مشکلات پزشکی و جراحی (آناتومی کاربردی) است.
متقاضیان تحصیل پزشکی در امارات ملزم به درک کافی از این موضوع می باشند تا بتوانند به تحصیلات تکمیلی ادامه دهند، و به آموزش پزشکی در این کشور باشند ادامه و عادات خودآموزی را توسعه دهند.

دپارتمان بیوشیمی تحصیل پزشکی در امارات

هدف کلی و برنامه اصلی  برنامه درسی دانشکدۀ پزشکی دبی در این قسمت عبارتست از ؛ دانشجویان پزشکی که دارای دانش صحیحی از دوره بیوشیمی باشند باید در موقعیتی قرار گیرند که در عمل و تحقیق با  این دور ه آموزشی مواجه شوند.

دانشجویان پزشکی این کشور ملزم به دست آوردن اطلاعاتی از دانش جامع بیوشیمی می باشند که تحت نظر  مرکز علوم بهداشتی این کشورمی باشند.مهم ترین این اطلاعات  عبارتند از :

 • اطلاعاتی در مورد نحوه سلامت و حفاظت از وضعیت سلامتی این اشخاص
 • اطلاعاتی در مورد درک و درمان موثر بیماری.
 • مطالعات بیوشیمیایی توانسته بسیاری از جنبه های بهداشت و بیماری را روشن کرده و برعکس، مطالعه در مورد جنبه های مختلف سلامت و بیماری، زمینه های جدیدی از بیوشیمی را به وجود آورده است. این ارتباط بین پزشکی و بیوشیمی، دارای پیامدهای مهم فلسفی می باشد.

قسمت های دوره دپارتمان بیوشیمی تحصیل پزشکی در امارات

 • دوره بیوشیمی شامل موارد زیر است:
 • داشتن برنامه سخنرانی
 • داشتن آموزگار دارای تمرکز محور
 • داشتن مواد ویژوال شفافیت
 • داشتن کار پاورپوینت و فعالیت هیئت مدیره در این دوره
 • داشتن برنامه عملی

دپارتمان فتولوژی (آسیب شناسی) تحصیل پزشکی در امارات

آسیب شناسی علمی است که در زمینه مقابله با بیماری ها به مطالعه می پردازد.علت اصلی این موضوع  وجود علل بیماری یا اختلال است که به خاطر وجود اثرات عوامل تولید کننده بیماری (بر روی بدن انسان زنده) می باشداین دوره که در بر گیرنده دانش پایه و درک بیماری می باشد.و به مواردی نظیر تعيين علل، مکانيزمها، مورفولوژي، ويژگيهاي باليني و عوارض آنها می پردازد.

اهداف دوره دپارتمان فتولوژی (آسیب شناسی) تحصیل پزشکی در امارات

اهداف اصلی درس آسیب شناسی عبارتند از:

 •    تشخیص دادن و درک نمودن پاسخ های ارگان های مختلف بدن به محرک های غیر طبیعی.
 • انواع و اثرات جهش های ژنتیکی ر را بر مبنای مولکولی و سرطان زایی را شناسایی می کند.
 • علت و پاتوژنز بیماری های مختلف را با ارائه دوره های بالینی، مورفولوژی و نتیجه آن را مطابقت می دهد.
 •   شناسایی و توصیف مورفولوژی بافت اندام ها در بیماری های مختلف از طریق بررسی نمونه های ناخوشایند اسلایدهای میکروسکوپی.
 •  تجزیه و تحلیل و تفسیر سناریوهای بالینی با استفاده از دانش علوم پایه و بیماری، به طور مستقل و از طریق کار تیمی،برای ارزیابی به گروه های همکار و حرفه ای ارائه می شود.
 • مرور ادبیات برای کمک به درک مکانیزم های بیماری، پتانسیل مداخله و پیشگیری در جامعه.

دپارتمان فارماکولوژی تحصیل پزشکی در امارات

اهداف دوره فارماکولوژی به عنوان عمومی و مشخص طبقه بندی می شوند اهداف عمومی این دوره عبارتند از این که این دوره باید به اجرا درآید، در حالی که مشخصه آنها مربوط به بخش ها و دوره های مختلف می باشد.

دپارتمان فیزیولوژی تحصیل پزشکی در امارات

هدف کلی این دپارتمان عبارتست  از ایجاد بر نامه درسی که در این برنامه درسی دانشجویان پزشکی که موفق به کسب نمودن دانش فیزیکی در زمینه فیزیولوژی شوند می توانند در موقعیتی قراربگیرند که در عمل و تحقیق با آن مواجه خواهند شد

و  هدف اصلی این واحد کمک نمودن  به ساده سازی فناوری و سیستم کامپیوتری برای بهبود بخشیدن فرآیند آموزشی و هم چنین یادگیری در دانشگاه و در ابعاد مختلف می باشد.

در صورتی که شما هم با مطالعه نمودن مقاله تحصیل پزشکی در امارات علاقه مند به تحصیل نمودن در این رشته پر متقاضی و جذاب در این کشور شدید این فرصت را دارید تا با مراجعه نمودن به سایر لینک های موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نظیر تحصیل داروسازی در امارات یا اخذ بورسیه تحصیلی امارات به اطلاعات جامعی در رابطه با این موضوعات دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *