مهاجرت به کشور انگلستان

مهاجرت قاچاقی به انگلستان

مهاجرت قاچاقی به انگلستان

انگلستان کشوری است که هر ساله افراد زیادی به این کشور مهاجرت می­کنند و سعی در دریافت اقامت انگلستان را دارند. مهاجرت قاچاقی به انگلستان راهی است که افراد سخت ترین شرایط و بدترین مسیرها را برای رسیدن به این کشور متحمل می­شوند. مهاجرانی که بصورت قاچاقی به کشور انگلستان وارد می­شوند، تا زمانی که این دولت با آنها مصاحبه ننموده است از هیچ امکاناتی در این کشور برخوردار نخواهند بود.

کشور انگلستان از جمله کشور هایی است که با مهاجرت قاچاقی به شدت مخالف می­باشد. از این رو در مقابل پناهندگانی که بصورت قاچاقی به این کشور وارد می­شوند قوانین سخت گیرانه ایی را اعمال می­نماید. این کشور طی بررسی هایی که ممکن است به چند ماه و در برخی موارد چندین سال طول خواهد کشید، در صورتی که دلایل مهاجرت پناهجو را قبول ننماید، فرد را به کشور خودش باز خواهد گرداند.

افرادی که از طریق راههای غیر قانونی وارد کشور انگلیس شده اند تا زمانی که دولت انگلستان با درخواست پناهندگی شان موافقت نموده، نمیتوانند بصورت قانونی کار ویا ادامه تحصیل دهند. در این مقاله ما در رابطه با مهاجرت قاچاقی به انگلستان صحبت خواهیم نمود. عزیزانی که قصد مهاجرت به کشور انگلستان را دارند دعوت می­نمائیم تا مقاله را به دقت مطالعه نمایند.

روش های مهاجرت قاچاقی به انگلستان

افراد زیادی به صورت غیر قانونی به کشور انگلستان وارد می­شوند و به طرق مختلف درخواست پناهندگی به این کشور را می­دهند. ما در اینجا به شرح هر کدام از این روشها خواهیم پرداخت.

پناهندگی در انگلستان به روش مذهبی

در این روش افراد به صورت قاچاقی وارد کشور انگلستان می­شوند، و در مصاحبه ای که این دولت با وی خواهد داشت، بیان می­دارد که به دلیل تغییر دین از کشور خود خارج شده و کشور مبدأ پذیرای وی نمی­باشد. کشور انگلستان پرونده وی را بررسی نموده و در صورت صحت گفته های فرد ممکن است با درخواست پناهندگی وی موافقت نماید.

پناهندگی به انگلستان به روش اجتماعی

در برخی موارد که افراد به صورت قاچاقی وارد کشور انگلستان می­شوند، در مصاحبه خود مشکلات اجتماعی را باعث مهاجرت خود به این کشور می­دانند. این کشور نیز مشکلات وی را بررسی نموده و در صورتی که مشکلات وی در کشور مبدأ قابل قبول باشد با درخواست پناهندگی افراد موافقت خواهد نمود.

پناهدگی به انگلستان به روش سیاسی

افرادی که به روش سیاسی درخواست پناهندگی به کشور انگلستان را می­دهند بایستی با استفاده از مدارک به این کشور ثابت نماید که بدلایل سیاسی کشور خویش را ترک نموده است. این افراد بایستی ثابت نمایند در صورت بازگشت به کشور خویش با آزار واذیت های روحی وجسمی روبرو خواهند شد. کشور انگلیس به بررسی پرونده فرد خواهد پرداخت و در صورتی که گفته های افراد قابل قبول باشد درخواست پناهندگی شان به این کشور را قبول خواهند نمود.

مهاجرت قاچاقی به انگلستان

افرادی که راههای قاچاق را برای مهاجرت به کشور انگلستان انتخاب می­نمایند، بایستی بدانند که این مسیر دارای خطرات جانی بسیاری است. در صورتیکه فرد در مسیر با افرادی که قاچاق انسان می­نمایند روبرو شوند جان خود را از دست خواهند داد.

از طرفی هم همانطور که گفته شد دولت انگلستان به هیچ عنوان مهاجرت قاچاقی به این کشور را نمی­پسندد واز این رو قوانین سختی را برای این پناهندگان اعمال می­نماید. اگرچه پناهندگان در صورتیکه وارد کشور انگلستان شوند مورد آزار واذیت این کشور قرار نخواهند گرفت. اما تا مدتی که پرونده افراد بررسی نشود از هیچگونه امکاناتی اعم از ادامه تحصیل، انجام دادن کار و … برخوردار نخواهند گشت.

افرادی که با مهاجرت قاچاقی به انگلستان وارد می­شوند، اداره مرزبانی این کشور سوالات زیر را از آنها خواهند پرسید؟

 • چه دلایلی برای پناهندگی به کشور انگلستان دارید؟
 • چگونه و در چه زمانی وارد این خاک شده اید؟
 • چرا نمی­توانید به کشور خویش بازگردید؟

رد درخواست پناهندگی انگلستان چگونه می­باشد؟

همانطور که گفته شد دولت انگلستان قوانین پناهندگی سختی را برای افرادی که بصورت قاچاق وارد این کشور شده اند، در نظر گرفته است. به همین دلیل در طی مصاحبه هایی که با پناهجویان دارد، اکثر دلایل آنها برایشان قابل قبول نیست. و این کشور از پناهجویان می­خواهد تا انگلستان را ترک نمایند.

در صورتی که پناهجو این کشور را ترک ننماید، با آزار و اذیت این دولت مواجه نخواهد شد اما از هیچ امکاناتی در این کشور برخوردار نمی­باشد. کشور انگلستان معتقد است راههای زیادی برای مهاجرت به صورت قانونی وجود دارد از جمله مهاجرت تحصیلی- مهاجرت کاری- مهاجرت از طریق سرمایه گذاری. از انجائیکه راههای قانونی دارای امنیت و اطمینان بیشتری هستند، افراد نباید از طریق راههای غیرقانونی که ممکن است جان خود را از دست بدهند مهاجرت نمایند.

پناهندگی به چه معناست؟

یکی از طرق مهاجرت به دیگر کشورها پناهندگی می­باشد. در قوانین بین المللی پناهندگی از جمله حقوقی است که برای افراد در نظر گرفته شده است. افراد حق دارند به دلایل سیاسی اجتماعی و مذهبی که باعث آزار و اذیت وی در زادگاهش می­شود به سایر کشورها برای خلاصی از آزاد و اذیت پناه ببرد.

کشور انگلستان این حقوق را برای افراد قبول دارد، اما پناهندگی افراد را به هر دلیلی قبول نمی­نماید. زیرا بسیاری از افراد با ارتکاب جرم در کشور خود به کشور انگلستان درخواست پناهندگی می­دهد. در این صورت این کشور درخواست پناهندگانی را که خود مرتکب جرم وجنایت هستند را قبول نخواهد نمود.

وضعیت پناهندگان در کشور انگلستان چگونه است؟

کشور انگلستان در دو سال اخیر عضو اتحادیه اروپا بحساب می­آمد. اما هم اکنون این کشور از اتحادیه اروپا خارج شده است. قوانین دوبلین که در سایر کشورهای اروپایی برای مهاجرین در نظر گرفته می­شد، این کشور نیز طبق همین قوانین با مهاجرین برخورد می­نمود. طبق قانون دوبلین پناهندگانی که وارد کشورهای اروپایی می­شدند  متناسب با جمعیت و وسعت کشورها این مهاجران تقسیم بندی می­گردید.

پس از خروج کشور انگلیس از اتحادیه اروپا اعمال این قوانین در برابر مهاجرین کمرنگ شد و دولت انگلستان تنها با درخواست های تعدادکمی از مهاجرین موافقت می­نماید. در حال حاضر بسیاری از روزنامه های این کشور از بدرفتاری های دولت انگلستان در مقابل پناهجویان سخن گفته و مورد انتقاد قرار می­دهند.

بطور کلی پناهجویانی که از طریق راههای غیر قانونی وارد کشورهایی همچون انگلیس میشوند با خطرات و مشکلات زیادی روبرو خواهند شد. افراد سوالات زیادی در زمینه مهاجرت قاچاقی به انگلستان خواهند داشت از جمله:

 • آیا روشهای مهاجرت قانونی به کشور انگلستان نیاز به هزینه های زیادی دارد؟
 • پناهندگان پس از موافقت دولت انگلیس از تمامی حقوق شهروندی این کشور برخوردار خواهد شد؟
 • چه مدت زمانی طول می­کشد تا پروند پناهجو بررسی گردد؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت معتقد است رعایت قانون باعث می­شود تا افراد بتوانند به حقوق خود دست یابند. همچنین کارشناسان این موسسه افتخار دارند تا پاسخگوی سوالات عزیزان در این زمینه باشند.

Related Posts

14 دیدگاه برای “مهاجرت قاچاقی به انگلستان

 1. heshmat گفت:

  سلام و تشکر از سایت خوبتون
  از مطالب خوبتون ممنونم

 2. ارسلان رکنی گفت:

  آیا انگلستان پناهنده می پذیرد؟

 3. leilakk گفت:

  پناهندگی به هر کشوری روش خوبی نیست.

 4. صبا صابری گفت:

  آیا موسسه شما بابت پناهندگی هم اقدام می کند؟

 5. هزاره گفت:

  با تشکر فراوان از اطلاعات کامل و جامعتون.

 6. ناصر زارعی گفت:

  من موافق توصیه شما هستم
  تا قانونی میشه پناهندگی چراا

 7. غلامرضا گفت:

  مهاجرت قاچاقی به انگلستان ریسک داره و هزینه های بالا

 8. امیرحسین گفت:

  سلام
  مقاله خوبی بود.

 9. کامبیز روشن روان گفت:

  ظاهرا رسیدن بهخاک انگلستان خیلی سخته

 10. ساسان گفت:

  ما ایرانیا انقد همه جا رزومه رو خراب کردیم که من که واقعا هدفم ویزای توریستی و دیدار برادرم بود نتونستم ویزا بگیرم

 11. دنیز گفت:

  سلام. اولویت انگلیس برای پناهندگی دادن چیست؟

 12. فرهاد کوهپایه گفت:

  مهاجرت قاچاقی به انگلستان یا هر کشور دیگه ای کاری بس غیرعاقلانه و احمقانه است

 13. amir abbas گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد مهاجرت قاچاقی به انگلستان تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد بورسیه تحصیلی در انگلستان هم مطلب بذارید

 14. امید گفت:

  تبعات مهاجرت غیرقانونی به انگلستان چگونه است؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *