مهاجرت به کشور انگلستان

مهاجرت قاچاقی به انگلستان

مهاجرت قاچاقی به انگلستان

بر خلاف وجود راه های قانونی که از سوی اداره مهاجرت مشخص گردیده، همچنان برخی افراد به دنبال مهاجرت قاچاقی به انگلستان می باشند. انگلستان کشوری است که هر ساله افراد زیادی به این کشور مهاجرت می ­کنند و سعی در دریافت اقامت انگلستان را دارند. این نوع مهاجرت راهی است که افراد سخت ترین شرایط و بدترین مسیرها را برای رسیدن به این کشور متحمل می ­شوند. مهاجرانی که به صورت قاچاقی در سال 2019-2020 به کشور انگلستان وارد می ­شوند، تا زمانی که این دولت با آنها مصاحبه ننموده است از هیچ امکاناتی در این کشور برخوردار نخواهند بود.

وکلای ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت افرادی که شرایط مهاجرت قانونی را دارند راهنمائی کامل می نمایند، فارغ از خطرات مهاجرت قاچاقی در انتها فرد به عنوان پناهنده در آن کشور به اقامت خواهد رسید.

شرایط مهاجرت قاچاقی به انگلستان

کشور انگلستان از جمله کشور هایی است که با مهاجرت قاچاقی به شدت مخالف است. از این رو در مقابل پناهندگانی که بصورت قاچاقی به این کشور وارد می ­شوند قوانین سخت گیرانه ایی را اعمال می­ نماید. این کشور طی بررسی هایی که ممکن است به چند ماه و در برخی موارد چندین سال طول خواهد کشید. در صورتی که دلایل مهاجرت پناه جو را قبول ننماید، فرد را به کشور خودش باز خواهد گرداند. افرادی که از طریق راه های غیر قانونی وارد کشور انگلیس شده اند تا زمانی که دولت انگلستان با درخواست پناهندگی شان موافقت نموده، نمی توانند به صورت قانونی کار و یا ادامه تحصیل دهند.

روش های مهاجرت قاچاقی به انگلستان

افراد زیادی به صورت غیر قانونی به کشور انگلستان وارد می ­شوند و به طرق مختلف درخواست پناهندگی به این کشور را می دهند.

ما در اینجا به شرح هر کدام از این روشها خواهیم پرداخت:

روش های مهاجرت پناهندگی توضیحات
مذهبی افراد به صورت قاچاقی به این کشور وارد شده و در مصاحبه ای که این دولت با وی خواهد داشت، بیان می ­دارد که به دلیل تغییر دین از کشور خود خارج شده و کشور مبدأ پذیرای وی نیست.
اجتماعی به صورت قاچاقی وارد کشور شده و در مصاحبه مشکلات اجتماعی خود را مطرح می کنند.
سیاسی این افراد باید اثبات کنند که به دلایل سیاسی کشور خویش را ترک نموده و در صورت بازگشت با آزار واذیت های روحی وجسمی روبرو خواهند شد.

روال مهاجرت قاچاقی به انگلستان

افرادی که راه های قاچاق را برای مهاجرت به کشور انگلستان انتخاب می­ نمایند، بایستی بدانند که این مسیر دارای خطرات جانی بسیاری است. در صورتی که فرد در مسیر با افرادی که قاچاق انسان می­ نمایند روبرو شوند جان خود را از دست خواهند داد.

از طرفی هم همان طور که گفته شد دولت انگلستان به هیچ عنوان مهاجرت قاچاقی به این کشور را نمی ­پسندد و از این رو قوانین سختی را برای این پناهندگان اعمال می ­نماید. اگرچه پناهندگان در صورتی که وارد کشور انگلستان شوند مورد آزار و اذیت این کشور قرار نخواهند گرفت.

اما تا مدتی که پرونده افراد بررسی نشود از هیچ گونه امکاناتی برخوردار نخواهند گشت. اعم از:

 • ادامه تحصیل
 • انجام دادن کار و …

افرادی که با مهاجرت قاچاقی به انگلستان وارد می­ شوند، اداره مرزبانی این کشور سوالات زیر را از آنها خواهند پرسید؟

 • چه دلایلی برای پناهندگی به کشور انگلستان دارید؟
 • چگونه و در چه زمانی وارد این خاک شده اید؟
 • چرا نمی­ توانید به کشور خویش بازگردید؟

رد درخواست مهاجرت قاچاقی به انگلستان

همان طور که گفته شد دولت انگلستان قوانین پناهندگی انگلستان سختی را برای افرادی که به صورت قاچاق وارد این کشور شده اند، در نظر گرفته است. به همین دلیل در طی مصاحبه هایی که با پناه جویان دارد، اکثر دلایل آنها برایشان قابل قبول نیست. این کشور از پناهجویان می ­خواهد تا انگلستان را ترک نمایند.

در صورتی که پناهجو این کشور را ترک ننماید، با آزار و اذیت این دولت مواجه نخواهد شد اما از هیچ امکاناتی در این کشور برخوردار نمی ­باشد. کشور انگلستان معتقد است راه های زیادی برای اقامت انگلستان به صورت قانونی وجود دارد از جمله:

 • مهاجرت تحصیلی
 • مهاجرت کاری
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 • و…

از آن جایی که راه های قانونی دارای امنیت و اطمینان بیشتری هستند، افراد نباید از طریق راه های غیرقانونی که ممکن است جان خود را از دست بدهند مهاجرت نمایند.

معنای پناهندگی

یکی از طرق مهاجرت به دیگر کشورها پناهندگی می ­باشد. در قوانین بین المللی پناهندگی از جمله حقوقی است که برای افراد در نظر گرفته شده است.

افراد حق دارند به دلایل:

 • سیاسی
 • اجتماعی
 • مذهبی

که باعث آزار و اذیت وی در زادگاهش می­شود به سایر کشورها برای خلاصی از آزار و اذیت پناه ببرد.

کشور انگلستان این حقوق را برای افراد قبول دارد، اما پناهندگی افراد را به هر دلیلی قبول نمی­ نماید. زیرا بسیاری از افراد با ارتکاب جرم در کشور خود به کشور انگلستان درخواست پناهندگی می­ دهد. در این صورت این کشور درخواست پناهندگانی را که خود مرتکب جرم و جنایت هستند را قبول نخواهد نمود.

وضعیت پناهندگان در کشور انگلستان

کشور انگلستان در 2 سال اخیر عضو اتحادیه اروپا به حساب می ­آمد. اما هم اکنون این کشور از اتحادیه اروپا خارج شده است. قوانین دوبلین که در سایر کشورهای اروپایی برای مهاجرین در نظر گرفته می­ شد، این کشور نیز طبق همین قوانین با مهاجرین برخورد می­ نمود. طبق قانون دوبلین پناهندگانی که وارد کشورهای اروپایی می­ شدند، متناسب با جمعیت و وسعت کشورها این مهاجران تقسیم بندی می­ گردید.

پس از خروج کشور انگلیس از اتحادیه اروپا اعمال این قوانین در برابر مهاجرین کمرنگ شد و دولت انگلستان تنها با درخواست های تعدادکمی از مهاجرین موافقت می­ نماید. در حال حاضر بسیاری از روزنامه های این کشور از بدرفتاری های دولت انگلستان در مقابل پناهجویان سخن گفته و مورد انتقاد قرار می­ دهند.

مهاجرت قانونی به انگلستان

بطور کلی پناهجویانی که از طریق راههای غیر قانونی وارد کشورهایی همچون انگلیس میشوند با خطرات و مشکلات زیادی روبرو خواهند شد.

افراد سوالات زیادی در زمینه مهاجرت قاچاقی به انگلستان خواهند داشت. از جمله:

 • آیا روش های مهاجرت قانونی به کشور انگلستان نیاز به هزینه های زیادی دارد؟
 • پناهندگان پس از موافقت دولت انگلیس از تمامی حقوق شهروندی این کشور برخوردار خواهد شد؟
 • چه مدت زمانی طول می­کشد تا پروند پناهجو بررسی گردد؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت معتقد است رعایت قانون باعث می­ شود تا افراد بتوانند به حقوق خود دست یابند. همچنین کارشناسان این موسسه افتخار دارند تا پاسخگوی سوالات عزیزان در این زمینه باشند، شهروندان ایرانی می تواند در صورت داشتن یک مهارت و تخصص و در کنار آن ارائه مدارک آموزشی فنی حرفه ای و یا مدارک دانشگاهی از راه های قانونی برای مهاجرت به اروپا استفاده نمایند.

14 دیدگاه برای “مهاجرت قاچاقی به انگلستان

 1. heshmat گفت:

  سلام و تشکر از سایت خوبتون
  از مطالب خوبتون ممنونم

 2. ارسلان رکنی گفت:

  آیا انگلستان پناهنده می پذیرد؟

 3. leilakk گفت:

  پناهندگی به هر کشوری روش خوبی نیست.

 4. صبا صابری گفت:

  آیا موسسه شما بابت پناهندگی هم اقدام می کند؟

 5. هزاره گفت:

  با تشکر فراوان از اطلاعات کامل و جامعتون.

 6. ناصر زارعی گفت:

  من موافق توصیه شما هستم
  تا قانونی میشه پناهندگی چراا

 7. غلامرضا گفت:

  مهاجرت قاچاقی به انگلستان ریسک داره و هزینه های بالا

 8. امیرحسین گفت:

  سلام
  مقاله خوبی بود.

 9. کامبیز روشن روان گفت:

  ظاهرا رسیدن بهخاک انگلستان خیلی سخته

 10. ساسان گفت:

  ما ایرانیا انقد همه جا رزومه رو خراب کردیم که من که واقعا هدفم ویزای توریستی و دیدار برادرم بود نتونستم ویزا بگیرم

 11. دنیز گفت:

  سلام. اولویت انگلیس برای پناهندگی دادن چیست؟

 12. فرهاد کوهپایه گفت:

  مهاجرت قاچاقی به انگلستان یا هر کشور دیگه ای کاری بس غیرعاقلانه و احمقانه است

 13. amir abbas گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد مهاجرت قاچاقی به انگلستان تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد بورسیه تحصیلی در انگلستان هم مطلب بذارید

 14. امید گفت:

  تبعات مهاجرت غیرقانونی به انگلستان چگونه است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *