مهاجرت به کشور انگلستان

قوانین پناهندگی انگلستان

قوانین پناهندگی انگلستان

برخی از افراد و متقاضیان مهاجرت با عدم آگاهی از قوانین پناهندگی انگلستان دست به این اقدام می زنند که باعث از بین رفتن زمان و هزینه خود می شوند. در کنار از بین رفتن هزینه برخی افراد با عدم آگاهی از اینکه این مسیر برای افرادی که واقعا واجد شرایط پناهندگی هستند، دست به این اقدام می زنند. چرا که در تعریف، پناهنده به شخصی گفته می شود که جان او به دلایل مشخصی که در چهارچوب پناهندگی تعریف شده است در کشورش در خطر باشد. حال در این زمینه سوالات زیادی پیش می آید از جمله:

 • آیا هر شخصی به دلیل شرایط نابسامان زندگی واجد شرایط پناهندگی در انگلستان می باشد
 • سبک زندگی ای که یک پناهنده در انگلستان دارد چگونه است
 • آیا شهروندان ایرانی به راحتی می توانند در انگلستان درخواست پناهندگی نمایند

اگر شما هم علاقمند هستید که از شرایط و قوانین این موضوع آگاه باشید در این نوشتار همراه ما باشید و در نهایت با خواندن این مطلب سوالات خود را در مورد راه های قانونی مهاجرت به انگلستان با مشاورین ما در موسسه حقوقی سیران سروش سعادت در میان بگذارید.

تعریف و قوانین پناهندگی انگلستان

پناهندگی که از جمله راههای امر مهاجرت می باشد و پناهنده به کسی می گویند که بر اساس عواملی مثل مذهب شخص، نوع نژاد شخص، نحوه عضو بودن در میان یک گروه خاص اجتماعی، گروه خاص سیاسی یا غیره، که در کشور خود مورد هجوم تهدید و رنجش باشد و همچنین ترس گرفته شده از فکر و منطق از موجود بودن شکنجه و مورد آزار قرار گرفتن شخص خود را دارد.

شخص پناهنده قادر خواهد بود که از کشور محل زندگی خود به سمت کشوری دیگر که به امر مهاجرت بپردازد تا از این محدودیت ها خلاصی یابد. پناهندگی که یکی از روشهای سخت امر مهاجرت است و در عین حال ناممکن ممکن نمی باشد، اما این امر لازمه داشتن آگاهی و به همراه داشتن دقت فراوان و گذشت مراحل قانونی می باشد. پناهندگی یکی از حقوق انسانی است و نیز در کنوانسیون پناهندگی که در سال 1951 به رسمیت قانونی  رسیده است.

شروط لازم پناهندگی

لازم به ذکر است که هرگونه خطر و تهدیدی را نمی شود دلیلی برای گرفتن امر پناهندگی دانست. برای مثال اشخاصی که به اتهام ارتکاب جرایم قادر به این امر نیستند برای گریختن از مجازات‌ های موجود در قانون، می توانند از سایر کشورها جهت پناهندگی اقدام نمایند. از طرف دیگر متهمان جرایم سیاسی، به طور عادی از این مزایا بهره مندند. به همین علت باید از راهها و نحوه فراهم نمودن شروط لازم پناهندگی در انگلستان آشنا نمود و در این راه از کارشناسان حقوق به انضمام افراد با تجربه نهایت استفاده را برد. سوالی که پیش می آید این است که آیا احتمال خطر در امر پناهندگی وجود دارد؟ همانگونه که ذکر شد، امر پناهندگی یکی از حقوق انسانی می باشد و پس همچنین موضوعی به صورت غیر قانونی و خطرناک نمی باشد و لذا از دو ناحیه، با ریسک و خطر پذیری رو به رو می شود.

خطرات پناهندگی انگلستان

اولین خطر این می باشد که؛ کشور های اصلی شخص به طور معمول با فرستادن شخص پناهنده به سایر دیگر کشورهای مخالفت می کنند و همچنین تلاش بر این دارند که دچار ممنوعیت هایی شود. دومین خطر این می باشد که اشخاص پناهجو که با خطرات و دشواری های غیر قابل تحمل رو به رو می شوند، اکثرا اشخاصی هستند که از راه های غیرقانونی به امر مهاجرت پرداخته اند.

در حقیقت مهاجرت هایی که امکان خطر در آن وجود دارد و احتمال این می رود که گرفتار خطراتی شوند از جمله اینکه در دام دزدان دریایی و نیز سایر افراد مجرم قرار بگیرند یکی از عواملی که می تواند مانع این امر شود این هست که این اشخاص می بایست با افراد آگاه و با تجربه در این زمینه به مشورت بپردازند.

در همین روش، کنترل اصلی حقوقی قسمت رادیو وکالت که تشکیل شده از وکلای رسمی دادگستری کشور ایران، پیش زمینه ی داشتن مشاوره حقوقی که در اختصاص کارهای لازم در اختصاص پناهندگی و همچنین شرایط لازم برای پناهندگی در کشور انگلستان را ایجاد نمایند.

پناهندگی در انگلستان

به تازگی در میان کشور انگلستان، حین انجام شدن یک همه پرسی، از اتحادیه اروپا خارج شد. این اتحادیه که حاوی قوانین خاصی مربوط به مهاجرت و پناهندگی به نام قوانین «دوبلین» می باشد و به صورت معمول افراد خود را به گرفتن مقداری مشخص از اشخاص پناهجو در سال می‌کند. تصور می شود که با وجود جدایی انگلستان، خواسته این کشور برای سیاستهای مهاجرتی اتحادیه ی اروپایی بی تمایل تر باشند؛ با این حال این کار هنوز هم امکانپذیر است و در امر مهاجرت به این کشور تقریبا تا نصف میزان مقرر کاهش یافته است. شایان ذکر است که فقط نصف به علاوه یک مردم این کشور به این جدایی رأی دادند امروزه روشهای گوناگونی و متعددی برای  امر مهاجرت وجود دارد مثل مهاجرت نمودن تحصیلی،مهاجرت کاری و غیره می باشد.

 راه های مهاجرت به کشور انگلستان

قبل از هر اقدامی جهت مهاجرت از طریق پناهندگی از این مسیرها آگاه باشید:

 • ویزای مربوط به امر سرمایه‌گذاری به عنوان «Investors visa -Tier 1»
 • ویزای صاحبان تجارت تحت عنوان «Entrepreneurs visa – Tier1»
 • ویزای مربوط به اشخاصی که در کشور انگلستان  موفق به پایان رساندن فدرس خود  شده‌اند «Post Study visa – Tier1»
 • ویزای مهاجرت مخصوص به انگلستان برای اشخاصی که موفق میشوند که مهارت‌های خاصی، مثل مهارت‌های شغلی و غیره  دارند به اسم «Skilled workers visa – Tier2» شناخته می شوند
 • ویزای مخصوص برای تحصیل و مخصوص دانشجویی در کشور انگلستان که به نام «Tier 4» شناخته می شود
 • ویزای مخصوص برای کار و سابقه به صورت موقت که به عنوان «Tier 5» شناخته می شود
 • اخذ ویزا از راه ازدواج
 • اخذ ویزا از طریق پناهندگی

همانطور که مشاهده می کنید، مهاجرت از طریق پناهندگی به عنوان آخرین راه بیان شده است و همچنین بهتر می باشد که  اشخاص متقاضی، بعد از ازمایش کردن دوره های قبل، اقدام به انتخاب نمودن مسیر پناهندگی بزنند. اینکار به علت بعضی از دشواری ها و نیز برخی از ابهامات عملی در روشهای پناهندگان می باشد که در این صورت مختص به کشور انگلستان نمی باشد.

پناهندگی در انگلستان

در رابطه به پناهندگی در انگلستان می بایست گفت که قرارگاه های دیدبانی واقع در مرز این کشور (UK Border Agency) که به اختصار، UKBA نام دارد و بررسی نمودن تقاضای پناهندگی و مصاحبه نمودن با اشخاص متقاضی را بر عهده دارد. این نکته ضروری است که مورد تائید قرار گرفتن یا مورد تائید قرار نگرفتن برای گرفتن مهاجرت به کشور انگلستان از روش پناهندگی، وابسته به حاضر شدن در مصاحبه است.

مراحل مربوط به مصاحبه غالبا دراز مدت است. علت تاسیس آژانس مرزبانی کشورهای بریتانیا برای مصاحبه ها، به جز آگاهی یافتن از مشخصات فردی شخص پناهنده از جمله میزان سطح تحصیلات و اشتغال داشت و دانستن این مساله که ترک نمودن خاک کشور انگلیس و وارد شدن به این کشور و همچنین مورد آزمایش قرار دادن مقدار  معتبر بودن ادله و ادعا فرد است.

دلایل سیاسی در پناهندگی انگلستان

ادعاها مانند این که حین آزار و اذیت یا شکنجه بودن که اکثرا می تواند علل وجود دلایل سیاسی یا دلایل مذهبی داشته باشد. درحقیقت در پروسه مصاحبه، شخص متقاضی باید ثابت کند و یا به روشی، قادر باشد که شخص مقابل را راضی کند که دیگر توانایی زندگی نمودن مناسب و همراه با کرامت در کشور خویش را ندارد و فکری به جز مهاجرت به کشور انگلستان برای او نمانده است.

همچنین اگر استحقاق واقعی شخص، به امکان زیاد با مطالبه وی به موافقت خواهد رسید نیاز واقعی به معنای واقعی و غیر قابل تحمل بودن خطری است که فرد را در کشور خویش، تهدید می نماید. به طور مثال صادر نمودن اسنادی که نشان دهنده در حبس بودن شخص مذکور در کشور متعلق به خویش، یا گرفتن اختاریه و احضاریه های بسیاری از جانب دادگستری و یا حتی تکمیل نمودن استشهادیه های مردمی، قادر می باشد که کمک قابل توجهی به تأیید نمودن برای درخواست پناهندگی شخص در کشور انگلستان نماید.

عدم قبولی پرونده پناهندگی انگلستان

همچنین در صورتی که به هرعلت، گرفتن پناهندگی از جانب دولت مردان انگلیسی مورد قبول واقع نشود، امکان تجدیدنظر وجود دارد. در این مرحله ی تجدید نظر، امکان صادر نمودن اطلاعات و بیان نمودن توضیحات بیشتر وجود دارد و ممکن است درخواست شود و در نتیجه رأی بر مجوز ورود پناهنده به کشور انگلستان داده شود. به هر حال، تصمیم مقام تجدید نظر بصورت قطعی و حتمی خواهد بود و همچنین در این مرحله هم درخواست شخص رد شود، وی باید خاک کشور انگلستان را ترک کند.

این نکته حائز اهمیت است که امر  پناهندگی به دلایل وجود داشتن خطرات امنیتی، به صورت معمول از جانب ایرانیان مورد پذیرش واقع نمی شود. زیرا که کشور ایران از امنیت نسبتا پایدار برخوردار است و همچنین احتمال بی مورد بودن ادعای شخص وجود دارد. اما در مبحثی به صورت مجزا از شرایط پناهندگی در انگلستان که معمولا می تواند دلایل مذهبی و سیاسی  باشد احتمال می رود که مورد پذیرش قرار گیرند. اگر شما هم با خواندن این مقاله به امر مهاجرت از طریق قوانین پناهندگی انگلستان به این امر علاقه مند شدید شما هم می توانید با مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و مشاوره حضوری و غیر حضوری با وکلا و مشاورین زبده و مجرب این موسسه از اطلاعات جامعی بهره ببرید.

11 دیدگاه برای “قوانین پناهندگی انگلستان

 1. رها گفت:

  ممنون از مطالب خوبتون

 2. hiva گفت:

  سلام و احترام ایا کسی که پناهنده میشه امکانش هست از اون کشور اخراج بشه؟

 3. hesam گفت:

  آیا میشه بعد از پناهنده شدن در یک کشور به کشور دیگه ای رفت و پناهنده ی کشور دیگری شد ؟

 4. هما محمدی گفت:

  پناهندگی بسیار خطرناکه

 5. لیدا بهرامی گفت:

  پناهندگی بدترین نوع مهاجرت

 6. دولت محمود آبادی گفت:

  سلام. متاسفانه پروسه پناهندگی بسیار خطر ناکه. به هیییچ عنوان واسه اونایی که خونواده دارن این کارو نباید بکنن

 7. ترانه فرجی گفت:

  آیا میشه با ویزای tier2 وارد شد و بعد درخواست پناهندگی داد؟

 8. آیدین شموشکی گفت:

  چطوری باید اقدام کنم؟
  من شنیدم پناهندگی ریسکش بالاس درسته؟

 9. پدرِ پسرشجاع گفت:

  فکر نمیکنم دیگه کیس هم وطنان عزیزمون رو باور کنند

 10. مهراد گفت:

  به غیر از راه پناهندگی برای انگلستان چه راهی روبرای مهاجرت به این کشور پیشنهاد می کنید؟

 11. hossein گفت:

  پناهندگی آخرین راهه مهاجرته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *