مهاجرت تحصیلی آرژانتین

مهاجرت تحصیلی به آرژانتین

مهاجرت تحصیلی به آرژانتین

مهاجرت تحصیلی به آرژانتین از روش های مهاجرتی می باشد که توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نیز به متقاضیان پیشنهاد داده می شود. کشور آرژانتین از پیشرفته ترین کشورهای جهان و همچنین آمریکای جنوبی می باشد. در سال های اخیر پیشرفت چشم گیری در زمینه های اقتصادی و آموزشی داشته است. به همین دلیل هر ساله متقاضیانی زیادی اقدام به مهاجرت تحصیلی به آرژانتین و یا مهاجرت به این کشور برای مشغول به کار شدن می کنند.

اکثر مردم و ساکنین و افرادی که مقیم کشور آرژانتین هستند به زبان اسپانیایی صحبت می کنند و پیرو دین مسیحیت هستند. اما لازم به ذکر است که حداقل 2% جمعیت کشور آرژانتین را مسلمانان تشکیل می دهند. بیش از 80% جمعیت کشور آرژانتین از اجداد اروپایی ها می باشند. درصد کمی از جمعیت این کشور را دو رگه های سرخ و سفید و همچنین سرخ پوستان تشکیل می دهند.

تحصیل در آرژانتین

تحصیل در آرژانتین به 3 دوره تقسیم می شود:

 • تحصیل در دوره ابتدای در آرژانتین
 • تحصیل در دوره دبیرستان در آرژانتین
 • تحصیل در دوره دانشگاهی در آرژانتین

دوره ابتدایی برای افرادی مناسب می باشد که از 6 الی 14 سال سن دارند. لازم به ذکر است که تحصیل در این دوره اجباری می باشد. دوره دبیرستان نیز از 3 الی 5 سال به طول می انجامد که برای دانش آموزان 14 الی 19 سال مناسب می باشد. متقاضیان با تحصیل در این دوره می توانند مدرک پیش دانشگاهی و یا دیپلم کسب کنند. تحصیل در دوره دانشگاهی در دانشگاه های آرژانتین نیز در صورتی ممکن خواهد بود که متقاضی حداقل مدرک دیپلم و یا مدرک پیش دانشگاهی داشته باشد. شایان ذکر است که تایم تحصیلی در این دوره بستگی به رشته متقاضی دارد.

تحصیلات در دوره های ذکر شده به جزء دوره های تحصیلات تکمیلی در مراکز تحصیلی در کشور آرژانتین رایگان می باشد. دانشگاه های کشور آرژانتین به 2 بخش خصوصی و دولتی تقسیم می شوند. متقاضیان در صورتی که بخواهند در دانشگاه های خصوصی مشغول به تحصیل شوند، علاوه بر پرداخت هزینه های سکونت، باید توان پرداخت هزینه های تحصیلی و شهریه را نیز داشته باشند. زیرا هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی هر کشوری بالاتر از هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی می باشد. هم اکنون درصد ساکنین بی سواد کشور آرژانتین به کم تر از 10% می رسد.

بررسی دانشگاه ها جهت مهاجرت تحصیلی به آرژانتین

مهاجرت تحصیلی به آرژانتین در صورتی ممکن خواهد بود که متقاضیان توان مالی کافی، شرایط لازم برای ورود به دانشگاه مورد نظر را داشته باشند. همچنین شایان ذکر است که برای ورود به دانشگاه مورد نظر، هیچ آزمونی برگزار نمی شود. در حال حاضر تعداد دانشجویانی که در دانشگاه های معتبر و کالج های کشور آرژانتین مشغول به تحصیل می باشند به 1.5 میلیون نفر می رسد. لازم به ذکر است که افرادی که مایل به شرکت در کلاس های دانشگاهی نیستند، می توانند در دوره های فنی و حرفه ای شرکت کنند. بهترین و معتبرترین دانشگاه هایی که متقاضیان خارجی می توانند بعد از مهاجرت تحصیلی به آرژانتین در آنها مشغول به تحصیل شوند عبارتند از:

 • دانشگاه بوئنوس آیرس آرژانتین
 • دانشگاه ملی کوردوبا آرژانتین
 • دانشگاه ملی لا پلاتا آرژانتین
 • دانشگاه صنعتی ملی آرژانتین
 • دانشگاه ملی کویو آرژانتین

در کشور آرژانتین هر ساله 1.5 میلیون دانشجو در حال تحصیل می باشند. تقریبا نیمی از این جمعیت مشغول تحصیل در کالج های آرژانتین هستند. به دلیل وجود تحصیلات پایه ضعیف، دانشگاه های معتبر کشور آرژانتین، برای پذیرفتن دانشجویان داخلی و خارجی، دوره های یک ساله برگزار می کنند. این دوره ها شامل 7 درس اصلی و پایه می شوند. لازم به ذکر است که برای تحصیل در دانشگاه های آرژانتین متقاضیان باید مدرک زبان اسپانیایی در سطح B1 داشته باشند تا بتوانند وارد دانشگاه شوند.

بررسی دانشگاه ها جهت مهاجرت تحصیلی به آرژانتین

هزینه های تحصیل و زندگی در کشور آژانتین

تحصیل در کشور آرژانتین تقریبا رایگان می باشد. زیرا هزینه های تحصیلی در مراکز تحصیلی این کشور بسیار ناچیز می باشند. اما در کنار هزینه های تحصیلی، متقاضیان باید به هزینه ها و مخارج سکونت در کشور آرژانتین نیز توجه کنند. هزینه تحصیل دانشجویان در دانشگاه های کشور آرژانتین بعد از انجام مهاجرت تحصیلی به آرژانتین سالانه از 1000$ الی 3000$ (دلار) می باشد. این مبلغ در مقابل هزینه های تحصیل و شهریه های دانشگاه های مختلف در جهان ناچیز می باشد. همچنین دانشجویان باید هر ساله از 2000$ الی 4000$ (دلار) صرف هزینه های زندگی و سکونت در کشور آرژانتین کنند. این مبلغ نیز بسیار کم و مقرون به صرفه می باشد. اکثر دانشجویان و متقاضیان می توانند آن را پرداخت کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله هزینه زندگی در آرژانتین را بررسی بفرمائید.

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در آرژانتین

متقاضیانی که قصد ورود به دانشگاه های آرژانتین را دارند، باید مدارک و شرایط زیر را دارا باشند:

 • داشتن مدرک زبان اسپانیایی
 • ارائه تمامی مدارک تحصیلی قبلی به همراه ترجمه رسمی و ریز نمرات
 • سپری کردن دوره یک ساله برای آشنایی با دروس

مدارک مورد نیاز برای کسب روادید تحصیلی آرژانتین نیز عبارتند از:

 • ارائه تمامی مدارک تحصیلی قبلی به همراه ترجمه رسمی و ریز نمرات
 • داشتن پاسپورت معتبر
 • ارائه مدارک شناسایی (شناسنامه، کارت ملی و غیره)
 • ارائه 4 عدد عکس پرسنلی
 • کامل کردن فرم درخواست
 • داشتن توان مالی کافی
 • نداشتن سابقه جرم
 • ارائه پرونده سوابق کاری

مهاجرت تحصیلی به آرژانتین از گزینه های بسیار خوب برای مهاجرت به این کشور زیبا می باشد. جهت مهاجرت تحصیلی به این کشور ابتدا مقاله ویزای تحصیلی آرژانتین را بررسی بفرمائید. متقاضیان می توانند با یاری کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به راحتی به کشور دلخواه خود مهاجرت کنند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.