مهاجرت تحصیلی آرژانتین

مهاجرت تحصیلی به آرژانتین

شرایط مهاجرت تحصیلی به آرژانتین

مهاجرت تحصیلی به آرژانتین یکی از بهترین روش های ورود به خاک این کشور لاتین می باشد که به دلیل داشتن امنیت بالا و مزیای بسیار، توسط کارشناسان موسسه سفیران سروش سعادت نیز به متقاضیان عزیز پیشنهاد داده می شود. کشور آرژانتین از پیشرفته ترین کشور های جهان و همچنین آمریکای جنوبی میباشد که در سال های اخیر پیشرفت چشم گیری در زمینه های اقتصادی و آموزشی داشته است؛ به همین دلیل هر ساله متقاضیانی زیادی اقدام به مهاجرت تحصیلی به آرژانتین و یا مهاجرت به این کشور برای مشغول به کار شدن می کنند.

اکثر مردم و ساکنین و افرادی که مقیم کشور آرژانتین هستند به زبان اسپانیایی صحبت می کنند و پیرو دین مسیحیت هستند؛ اما لازم به ذکر است که حداقل دو درصد جمعیت کشور آرژانتین را مسلمانان تشکیل می دهند. بیش از هشتاد درصد جمعیت کشور آرژانتین از اجداد اروپایی ها می باشند و درصد کمی از جمعیت این کشور را دو رگه های سرخ و سفید و همچنین سرخ پوستان تشکیل می دهند.

در کشور آرژانتین دانشگاه های بسیار معتبری وجود دارد و لازم به ذکر است که بیش از سی و دو دانشگاه در این کشور در بین دانشگاه های برتر جهان قرار گرفته اند و رتبه های بسیار بالایی در رتبه بندی “کیو اس” کسب کرده اند. علاوه بر مهاجرت تحصیلی به آرژانتین، متقاضیان می توانند از راه های مختلفی مانند سرمایه گذاری و تاسیس کمپانی در آرژانتین، یافتن شغل مناسب در آرژانتین و سایر روش های، وارد خاک کشور آرژانتین شوند.

مهاجرت تحصیلی به کشور آرژانتین

تحصیل در آرژانتین

تحصیل در آرژانتین به سه دوره تقسیم می شود:

 • تحصیل در دوره ی ابتدای در آرژانتین
 • تحصیل در دوره ی دبیرستان در آرژانتین
 • تحصیل در دوره ی دانشگاهی در آرژانتین

دوره ی ابتدایی برای افرادی مناسب می باشد که از شش الی چهارده سال سن دارند و لازم به ذکر است که تحصیل در این دوره اجباری می باشد. دوره ی دبیرستان نیز از سه الی پنج سال به طول می انجامد که برای دانش آموزان چهارده الی نوزده سال مناسب می باشد و متقاضیان با تحصیل در این دوره می توانند مدرک پیش دانشگاهی و یا دیپلم کسب کنند. تحصیل در دوره ی دانشگاهی در دانشگاه های آرژانتین نیز در صورتی ممکن خواهد بود که متقاضی حداقل مدرک دیپلم و یا مدرک پیش دانشگاهی داشته باشد و شایان ذکر است که تایم تحصیلی در این دوره بستگی به رشته ی متقاضی دارد.

تحصیلات در دوره های ذکر شده بجز دوره های تحصیلات تکمیلی در مراکز تحصیلی در کشور آرژانتین رایگان می باشد. دانشگاه های کشور آرژانتین به دو بخش خصوصی و دولتی تقسیم می شوند و متقاضیان در صورتی که بخواهند در دانشگاه های خصوصی مشغول به تحصیل شوند، علاوه بر پرداخت هزینه های سکونت، باید توان پرداخت هزینه های تحصیلی و شهریه را نیز داشته باشند؛ زیرا هزینه ی تحصیل در دانشگاه های خصوصی هر کشوری بالاتر از هزینه ی تحصیل در دانشگاه های دولتی می باشد. هم اکنون درصد ساکنین بی سواد کشور آرژانتین به کم تر از ده درصد می رسد.

دانشگاه های آرژانتین

مهاجرت تحصیلی به آرژانتین در صورتی ممکن خواهد بود که متقاضیان توان مالی کافی، شرایط لازم برای ورود به دانشگاه مورد نظر را داشته باشند و همچنین شایان ذکر است که برای ورود به دانشگاه مورد نظر، هیچ آزمونی برگزار نمی شود. در حال حاضر تعداد دانشجویانی که در دانشگاه های معتبر و کالج های کشور آرژانتین مشغول به تحصیل می باشند به یک و نیم میلیون نفر می رسد و لازم به ذکر است که افرادی که مایل به شرکت در کلاس های دانشگاهی نیستند، می توانند در دوره های فنی و حرفه ای شرکت کنند و مدرک فنی و حرفه ای کسب کنند. بهترین و معتبر ترین دانشگاه هایی که متقاضیان خارجی می توانند بعد از مهاجرت تحصیلی به آرژانتین در آن ها مشغول به تحصیل شوند عبارتند از:

 • دانشگاه بوئنوس آیرس آرژانتین
 • دانشگاه ملی کوردوبا آرژانتین
 • دانشگاه ملی لا پلاتا آرژانتین
 • دانشگاه صنعتی ملی آرژانتین
 • دانشگاه ملی کویو آرژانتین

همانطور که گفته شد، در کشور آرژانتین هر ساله یک و نیم میلیون دانشجو در حال تحصیل می باشند و تقریبا نیمی از این جمعیت مشغول تحصیل در کالج های آرژانتین هستند. به دلیل وجود تحصیلات پایه ضعیف، دانشگاه های معتبر کشور آرژانتین، برای پذیرفتن دانشجویان داخلی و خارجی، دوره های یک ساله برگزار می کنند که این دوره ها شامل هفت درس اصلی و پایه می شوند. لازم به ذکر است که برای تحصیل در دانشگاه های آرژانتین متقاضیان باید مدرک زبان اسپانیایی در سطح ب1 داشته باشند تا بتوانند وارد دانشگاه شوند.

تحصیلات در آرژانتین

به طور کلی تحصیل در کشور آرژانتین در سه حالت انجام می شود:

تحصیلات عالی

در این دوره متقاضیان می توانند با سپری کردن دوره های سه ساله، مدرک حرفه ای فنی دریافت کنند؛ برای مثال اساتید، مدرسان و تکنسینها می توانند با تحصیل در این دوره، مدرک مورد نیاز خود را کسب کنند.

تحصیل در سطح دانشگاه

در این دوره متقاضیان می توانند با سپری کردن دوره های شش ساله، مدارک تحصیلی نظیر مدرک پزشکی، مدرک مترجمی و سایر مدارک مشابه را دریافت کنند.

تحصیلات تکمیلی

متقاضیانی که قصد دارند در دانشگاه های کشور آرژانتین مشغول به تحصیل شوند، می توانند این مورد را انتخاب کنند و در سه دوره ی زیر مشغول به تحصیل شوند:

 • دوره ی لیسانس
 • دوره ی فوق لیسانس
 • دوره ی دکترا

در صورتی که متقاضیان دوره ی اول را سپری کنند و مدرک لیسانس را کسب کنند، می توانند وارد دوره ی فوق لیسانس شوند. دوره ی فوق لیسانس حداقل از دو الی سه سال به طول می انجامد و متقاضیان با پایان این دوره می توانند وارد دوره ی دکترا شوند. دوره ی دکترا از پروژه های تحقیقاتی تشکیل می شود و متقاضیان برای مهاجرت تحصیلی به آرژانتین و تحصیل در این دوره باید روادید تحصیلی آرژانتین را کسب کنند.

 هزینه های تحصیل و زندگی

تحصیل در کشور آرژانتین تقریبا رایگان می باشد زیرا هزینه های تحصیلی در مراکز تحصیلی این کشور بسیار ناچیز می باشند؛ اما در کنار هزینه های تحصیلی، متقاضیان باید به هزینه ها و مخارج سکونت در کشور آرژانتین نیز توجه کنند. هزینه ی تحصیل دانشجویان در دانشگاه های کشور آرژانتین بعد از انجام مهاجرت تحصیلی به آرژانتین سالانه از یک الی سه هزار دلار آمریکا می باشد که این مبلغ در مقابل هزینه های تحصیل و شهریه های دانشگاه های مختلف در جهان ناچیز می باشد.

همچنین دانشجویان باید هر ساله از دو الی چهار هزار دلار صرف هزینه های زندگی و سکونت در کشور آرژانتین کنند که این مبلغ نیز بسیار کم و مقرون به صرفه می باشد و اکثر دانشجویان و متقاضیان می توانند آن را پرداخت کنند. شما عزیزان می توانید با مشورت با مشاورین ما در موسسه سفیران سروش سعادت از هزینه های تحصیل در آرژانتین به صورت کامل مطلع شوید.

مدارک مورد نیاز

متقاضیانی که قصد ورود به دانشگاه های آرژانتین را دارند، باید مدارک و شرایط زیر را دارا باشند:

 • داشتن مدرک زبان اسپانیایی.
 • ارائه تمامی مدارک تحصیلی قبلی به همراه ترجمه ی رسمی و ریز نمرات.
 • سپری کردن دوره ی یک ساله برای آشنایی با دروس.

مدارک مورد نیاز برای کسب روادید تحصیلی آرژانتین نیز عبارتند از:

 • ارائه تمامی مدارک تحصیلی قبلی به همراه ترجمه ی رسمی و ریز نمرات.
 • داشتن پاسپورت معتبر.
 • ارائه مدارک شناسایی (شناسنامه، کارت ملی و غیره)
 • ارائه چهار عدد عکس پرسنلی.
 • کامل کردن فرم درخواست.
 • داشتن توان مالی کافی.
 • نداشتن سابقه ی جرم.
 • ارائه پرونده سوابق کاری.

کلام پایانی

مهاجرت تحصیلی به آرژانتین از گزینه های بسیار خوب برای مهاجرت به این کشور زیبا می باشد و متقاضیان می توانند با یاری کارشناسان موسسه سفیران سروش سعادت به راحتی به کشور دلخواه خود مهاجرت کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *