مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » کانادا » مقایسه هزینه زندگی در ایالت های مختلف کانادا

مقایسه هزینه زندگی در ایالت های مختلف کانادااز آنجایی که کشور کانادا دارای کیفیت بسیار بالایی در سطح زندگی می باشد، فرصت های شغلی زیادی را برای مهاجران به وجود آورده است. اگر شما هم میخواهید از این امکانات استفاده کنید حتما به فکر مقایسه هزینه زندگی در ایالت های مختلف کانادا می افتید. کشور کانادا از 13 ایالت تشکیل شده است.

هزینه های زندگی در ایالت های مختلف کانادا به چندین عوامل بستگی دارد که در ادامه ی مقاله به شناخت آن ها میپردازیم. قبل از آن که قصد سفر به این کشور را داشته باشید بهتر است در مورد هزینه های زندگی، تحصیلی، اقامت و ویزای آن در کشور کانادا اطلاعات لازم را کسب کنید. همچنین میتوانید از طریق ارتباط با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعاتی در این زمینه کسب کنید.

هزینه زندگی در ونکوور (Vancouver)

گران ترین شهر کانادا به ایالت ونکوور تعلق میگیرد. اگر خواهان زندگی لاکچری و سرمایه گذاری هستید انتخاب این شهر انتخاب مناسبی می باشد. ثروتمندان کشور های مختلف از جمله چین در این شهر ساکن هستند. اگر به صنعت فیلم سازی علاقه دارید ین شهر شهر مناسبی میباشد. همچنین  تمیزترین شهر قاره آمریکا می باشد. هزینه های زندگی در ونکوور بسیار بالا است و ساکنین این شهر باید از تمکن مالی بسیار عالی برخوردار باشند.

اجاره یک واحد آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر ونکوور $1,912.77 (دلار کانادایی)می باشد. هزینه ی برق، آب و گاز به قیمت   $78.47(دلار کانادایی) می باشد. 1 لیتر سوخت در مرکز شهر ونکوور $1.55 (دلار کانادایی) می باشد. حقوق ماهیانه با کسر مالیات $3,232.12 (دلار کانادایی) می باشد و در آخر میرسیم به مخارج که در حدود $1,080.82 در ماه میباشد.

هزینه زندگی در تورنتو (Toronto)

بزرگترین شهر کانادا به ایالت تورنتو تعلق میگیرد. از شهر های تجاری کشور کانادا می توانیم به تورنتو اشاره کنیم. یکی دیگر از شهرهای گران کشور کانادا تورنتو میباشد. یکی از شهرهای پیشرفته که دارای اتوبان بزرگ می باشد. این شهر مراکز تجاری و صنعتی بسیاری را به خود اختصاص داده است. هزینه ی تحصیل در شهر تورنتو نسبت به شهر مونترال کمتر است.

اجاره یک واحد آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر تورنتو $2,027.16 (دلار کانادایی) می باشد. هزینه ی برق، آب و گاز به قیمت $164.34 (دلار کانادایی) می باشد. 1 لیتر سوخت در مرکز شهر تورنتو  $1.29 (دلار کانادایی) می باشد. حقوق ماهیانه با کسر مالیات $3,459.30 (دلار کانادایی) می باشد و در آخر میرسیم به مخارج که در حدود $1,330.64 در ماه می باشد.

هزینه زندگی در ویکتوریا (Victoria)

ویکتوریا پایتتحت بریتیش می باشد. در این شهر ساختمان سازی بسیار زیبا و گران قیمت شده است. این شهر از کیفیت زندگی بسیار بالایی برخوردار است. باید بدانیم هزینه های زندگی در کنار این همه مزایا در ویکتوریا بسیار چشمگیر است. در دامه به هزینه های زندگی در شهر ویکتوریا می پردازیم.

اجاره یک واحد آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر ویکتوریا $1,414.26 (دلار کانادایی) می باشد. هزینه ی برق، آب و گاز به قیمت $110.12 (دلار کانادایی) می باشد. 1 لیتر سوخت در مرکز شهر ویکتوریا  $1.44 (دلار کانادایی) می باشد. حقوق ماهیانه با کسر مالیات $3,101.44 (دلار کانادایی) می باشد و در آخر میرسیم به مخارج که در حدود $1,095.59 در ماه می باشد.

هزینه زندگی در کلگری (Calgary)

شهر کلگری مرکز انرژی ملی کشور کانادا می باشد. این شهر از لحاظ پیشرفت اقتصادی برترین رتبه را به خود اختصاص داده است. شهر کلگری دارای مراکز تجاری بسیار بزرگ می باشد. از آنجاییکه این شهر نرخ بیکاری بسیار پایین و حقوق دهی بسیار بالا دارد توجه بسیاری از مهاجرین را به خود جذب کرده است. از مزیت های دیگر این شهر میتوان به ندادن مالیات در قبال خرید خانه اشاره کرد.

اجاره یک واحد آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر کلگری $1,266.04  (دلار کانادایی) می باشد. هزینه ی برق، آب و گاز به قیمت $181.73 (دلار کانادایی) می باشد. 1 لیتر سوخت در مرکز شهر کلگری  $1.25 (دلار کانادایی) می باشد. حقوق ماهیانه با کسر مالیات     $4,005.60(دلار کانادایی) می باشد و در آخر میرسیم به مخارج که در حدود $1,120.87 در ماه می باشد.

هزینه زندگی در همیلتون

یکی دیگر از شهرهای گران قیمت کشورکانادا، شهر همیلتون می باشد. این شهر دارای نواحی سر سبز بسیاری می باشد. همچنین به علت داشتن جاذبه های فرهنگی و هنری و داشتن آبشار های بسیار زیبا توجه بسیاری از مهاجرین را به خود جذب کرده است. خرید خانه در شهر همیلتون بسیار گران است اما زندگی در این شهر در مقایسه با شهر ونکوور به صرفه تر است.

اجاره یک واحد آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر همیلتون $1,014.13 (دلار کانادایی) می باشد. هزینه ی برق، آب و گاز به قیمت $139.22 (دلار کانادایی) می باشد. 1 لیتر سوخت در مرکز شهر همیلتون  $1.23 (دلار کانادایی) می باشد. حقوق ماهیانه با کسر مالیات   $3,274.69 (دلار کانادایی) می باشد و در آخر میرسیم به مخارج که در حدود $979.06 در ماه می باشد.

هزینه زندگی اوتاوا

کشور کانادا دارای پایتخت به اسم اوتاوا می باشد و از شهرهای بزرگ کانادا  به حساب می آید. این شهر از تمیزترین شهر های جهان به حساب می آید  و به علت داشتن نمایشگاه های هنری متفاوت  اکثر فستیوال ها در این شهر برگزار می شود. این شهر از لحاظ اجاره خانه، خورد و خوراک و حمل و نقل از ارزان ترین شهر های کانادا محسوب می شود.

اجاره یک واحد آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر اواتا $1,284.62 (دلار کانادایی) می باشد. هزینه ی برق، آب و گاز به قیمت $1,284.62 (دلار کانادایی) می باشد. 1 لیتر سوخت در مرکز شهر اواتا  $1.22 (دلار کانادایی) می باشد. حقوق ماهیانه با کسر مالیات   $3,869.41 (دلار کانادایی) می باشد و در آخر میرسیم به مخارج که در حدود $827.91 در ماه می باشد.

بهتر است بدانیم میزان هزینه زندگی شما به شیوه زندگی شما بستگی دارد.، علاوه بر مقایسه هزینه ی زندگی در ایالت های مختلف کانادا باید بدانید که آیا فرد پر خرج یا فرد صرفه جو گری در زندگی هستید. با تمام این توضیحات میتوانید سوالات خود را با کارشناسان و مشاوران  ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *