شرایط کانادا

تخمین هزینه زندگی در کانادا

تخمین هزینه زندگی در کانادا

مبحث تخمین هزینه زندگی در کانادا از سایر مباحثی می باشد که مورد توجه افراد خارجی در خصوص کار و زندگی در این کشور مدنظر قرار گرفته است. کانادا یکی از مهاجر پذیر ترین کشورهای جهان بشمار می­رود و سالانه افراد زیادی به روش های مختلف به این کشور مهاجرت می­ نمایند. موضوع این مقاله در زمینه تخمین هزینه زندگی در کانادا می ­باشد. بسیاری معتقدند هزینه زندگی در کانادا بسیار بالاست. حال اینکه هزینه های زندگی در این کشور در مقایسه با کشورهای انگلیسی زبان بسیار مناسب تر و مقرون به صرفه تر می­باشد. از طرفی میزان حقوق و دستمزد در این کشور بالاست و افرادی که در این کشور به انجام کار می­پردازند براحتی می­توانند تمامی هزینه های زندگی خود را تأمین نمایند. البته میزان و حقوق و درآمد افراد ارتباط مستقیمی با مشاغل و توانایی های آنها دارد. معمولاً افرادی که مهارت آنها در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا قرار دارد، درآمدهای بالاتری را می­توانند دریافت نمایند.

همانطور که می­دانید کانادا دارای 10 استان می­ باشد که اگر چه تحت نظر دولت فدرال است، اما هر یک از آنها بصورت مستقل و جداگانه اداره می­ گردد. در زمینه تخمین هزینه زندگی در کانادا می­ بایست بیان نمود که هزینه های زندگی در این کشور در ایالت های مختلف کانادا متفاوت است. طبق تخمین هزینه زندگی در کانادا به این نتیجه رسیدیم که هزینه های غذا، بنزین، انرژی های گرمایشی در کانادا نسب به کشورهای اروپایی و آمریکا ارزان تر است و هزینه های بیمه در این کشور در مقایسه با دیگر کشورها نسبتاً گران است. در میان شهرهای مختلف این کشور شهرهای ونکوور، تورنتو، مونترال، کلگری و اوتاوا جزء گرنترین شهرهای کانادا بشمار می ­روند.

بررسی و تخمین هزینه زندگی در کانادا

مهمترین هزینه های زندگی در کشور کانادا به قرار زیر می­ باشند:

رستوران قیمت به CAD (دلار کانادا)
وعده های غذایی در رستوران های ارزان قیمت 15
یک وعده غذا در فست فود های مک دونالد 10
کاپوچینو 4
کوکا یا پیپسی 12.2
یک بطری آب معدنی 74.1
سوپر مارکت ها قیمت به CAD (دلار کانادا)
یک لیتر شیر 26.2
برنج (یک کیلو گرم) 92.3
500 گرم سینه مرغ 7
تخم مرغ 12 عدد 88.3
گوجه فرنگی (یک کیلو گرم) 77.3
پنیر محلی (یک کیلو گرم) 10
سیب زمینی (یک کیلو گرم) 40.2

بطور کلی هزینه های زندگی افراد بستگی به عادات و سطح زندگی آنان دارد. شهر محل زندگی در این کشور نیز بر میزان هزینه های زندگی افراد موثر می­باشد. بطور مثال هزینه های زندگی یک خانواده 4 نفره در شهر آلبرتای کانادا 2200 الی 3500CAD (دلار کانادا) در ماه است. بطور کلی گرانترین شهرهای کانادا به ترتیب زیر می­ باشند:

 • ونکوور
 • تورنتو
 • ویکتوریا- بریتیش کلمبیا
 • کلگری- آلبرتا
 • همیلتون و بریلنگتون- اونتاریو
 • اتاوا- اونتاریو

تخمین هزینه زندگی در کانادا محل اقامت

بیشترین هزینه های زندگی در کشور کانادا مربوط به مسکن است. افرادی که در این کشور ملکی را خریداری می­ نمایند، ملزم به پرداخت مالیات به دولت کاناد هستند. اما اجاره آپارتمان در این کشور با پرداخت مالیات همراه نمی­ باشد. قیمت خرید ملک و اجاره آپارتمان در کانادا به شرح زیر می­ باشد.

مسکن قیمت به CAD (دلار کانادا)
اجاره آپارتمان 2 خوابه 800 الی 2000 به ازای هر ماه
اجاره آپارتمان 3 خوابه 1200 الی 2800
قبوض خدماتی (برق- گاز- گرمایشی) 280 الی 350
قبوض (آب- فاضلاب و زباله) 7000

هزینه های حمل و نقل در کانادا

در تخمین هزینه زندگی در کانادا، هزینه های حمل ونقل نیز از مهم ترین هزینه های زندگی در این کشور بشمار می­رود. اکثر مناطق در کانادا به وسایل نقلیه عمومی دسترسی دارند. برخی از هزینه های حمل و نقل در کانادا در جدول زیر نشان داده شده است:

حمل ونقل هزینه به CAD (دلار کانادا)
بلیط یکطرفه 25.3
بلیط های هفتگی 43.75
بلیط های ماهانه دانشجویی 34.75
بلیط های ماهانه دانشجویی 34.75

بلیت های حمل و نقل نامحدود نیز در کانادا در دسترس می ­باشد که تا میزان زیادی هزینه های حمل و نقل افرادی که روزانه بیشترین تردد را دارند، کاهش می­دهد. قیمت بنزین در این کشور مناسب است و قیمت هر لیتر گاز 91.0CAD (دلار کانادا) گزارش گردیده است.

تخمین هزینه زندگی در کانادا در شهرهای مختلف

تخمین هزینه زندگی در کانادا در شهرهای مختلف

همانطور که در بخش های قبل بیان نمودیم هزینه های زندگی در کانادا در شهرهای مختلف این کشور با یکدیگر متفاوت است. شهر ونکوور و تورنتو از گرانترین شهرهای این کشور بشمار می ­روند و شهر مونترال اگر چه نسبت به 2 شهر فوق الذکر هزینه های پایینی دارد، اما در رتبه سوم گرانترین شهرهای کانادا قرار گرفته است. مسئله مهم دیگری که در این زمینه مطرح می­گردد، دستمزد و درآمدهای افراد است. اگر چه هزینه های زندگی در شهرهای فوق بالاست، اما درآمد افراد در این شهرها بیشتر از دیگر شهرهای کانادا می باشد. درآمد افراد در شهر ونکوور 3% بیشتر از شهر تورنتو و درآمد در شهر تورنتو تقریباً 5% بیشتر از شهر مونترال گزارش گردیده است. هزینه های مسکن در شهر ونکوور ارزان تر از تورنتو می­ باشد. بطور متوسط هزینه اجاره آپارتمان های یک خوابه در شهر تورنتو 4% نسبت به شهر ونکوور و 43% نسبت به شهر مونترال گرانتر است.

هزینه تحصیل در کانادا

کانادا دارای دانشگاه های معتبری است و اکثر دانشجویان متقاضی تحصیل در این کشور می­باشند. زیرا تحصیل در دانشگاه های کانادا نوعی تضمین شغلی آینده­ی افراد بشمار می­رود. دانشگاه های کانادا مجهز به امکانات آموزشی مدرن و پیشرفته ای می­باشد و دانشجویان می­توانند حین تحصیل در مراکز آموزشی از تجربیات کاری نیز بهره­مند گردند. هزینه های تحصیل در کانادا در مقایسه با کشورهای آمریکا و انگلستان بسیار مناسب تر است. اما اگر هزینه های تحصیل در این کشور را با کشورهای اروپایی مقایسه نمائیم، هزینه های تحصیل در کانادا در مقایسه با کشورهای اروپایی گرانتر است. البته تحصیل در کانادا دارای مزایای بسیاری از جمله اخذ اقامت دائم کانادا را در پی دارد. دانشجویان امکان اخذ بورسیه تحصیلی کانادا را داشته و علاوه بر این امکان انجام کار ضمن تحصیل را نیز دارند، بسیاری از دانشجویان به طرق فوق نسبت به تأمین هزینه های تحصیل و زندگی خود اقدام می­نمایند. هزینه های تحصیل در کانادا با توجه به رشته و مقطع تحصیلی آنان تعیین می­گردد.اما متوسط هزینه تحصیل در این کشور به قرار زیر است:

 • میانگین شهریه تحصیلی دانشجویان بین المللی در کانادا 12000 الی 20000CAD (دلار کانادا) در سال
 • شهریه دانشجویان بومی و محلی کانادا 3000 الی 5000CAD (دلار کانادا)
 • شهریه دانشجویان محلی کبک در دانشگاه های واقع در کبک برابر با1000 الی 3000 (دلار کانادا) در سال

دوستانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، می ­توانند در تمامی مسیر مهاجرتی از مشاوره های مفید کارشناسان خبره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره ­مند گردند.

یک دیدگاه برای “تخمین هزینه زندگی در کانادا

 1. صبا گفت:

  ممنون بابت مقاله مفید تخمین هزینه های زندگی در کانادا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *