مهاجرت تحصیلی فرانسه

معرفی دانشگاه سوربن فرانسه

تحصیل در دانشگاه سوربن فرانسه

کشور فرانسه از دانشگاههای معتبر بسیاری در سطح جهان برخوردار است. دانشگاههای این کشور طرفداران زیادی دارد. ما در این مقاله به معرفی دانشگاه سوربن فرانسه خواهیم پرداخت. دانشجویان عزیز جهت آگاهی از معرفی بهترین دانشگاههای فرانسه می­توانند با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایند. یکی از بزرگترین و جامع ترین دانشگاههای جهان که در سال 1900 میلادی تأسیس گردید دانشگاه سوربن فرانسه است که در شهر پاریس موقعیت دارد. این دانشگاه برنامه های تحقیقاتی نوینی را در زمینه های مختلف از جمله علوم انسانی، علوم اجتماعی و پزشکی را ارائه می­نماید.

این دانشگاه از دانشکده های بسیاری تشکیل شده است و تقریباً تمامی رشته های دانشگاهی را به دانشجویان ارائه می­نماید. دانشگاه سوربن بنام یکی از دانشمندان معروف فرانسه است که در گذشته تنها یک دانشگاه و در شهر پاریس بود اما هم اکنون این دانشگاه دارای شعبه های بسیاری در نقاط مختلف کشور فرانسه می­باشد. از علاقمندان به تحصیل در دانشگاه سوربن دعوت می­نمائیم تا مقاله معرفی دانشگاه سوربن فرنسه را به دقت مطالعه فرمایند.

دانشگاه سوربن

در معرفی دانشگاه سوربن فرانسه باید گفته شود که این دانشگاه یک دانشگاه تحقیقاتی می­باشد که از ادغام چندین موسسه آموزشی کوچکتر بوجود آمده است. این دانشگاه میزبان دانشجویان بین المللی زیادی در تمامی شعبه های خود در کشور فرانسه می­باشد. از جمله شعبه های دانشگاه سوربن می­توان دانشگاه پانتیون سوربن را نام برد که هم اکنون دارای 40000 دانشجو در رشته های مختلف می­باشد.

این دانشگاه تا قبل از انقلاب فرهنگی فرانسه بخشی از دانشگاه پاریس بشمار می­رفت. اما پس از انقلاب فرهنگی فرانسه دانشگاه پاریس به بخش هایی تقسیم گردید که دانشگاه سورن هم از تفکیک دانشگاه پاریس بوجود آمد. دانشگاه سوربن در فرانسه یکی از قدیمی ترین دانشگاههای این کشور است که توسط رابرت سوربن افتتاح گردید و هم اکنون به دانشگاه علوم انسانی در فرانسه معروف می­باشد.

رنکینگ دانشگاه سوربن

براساس رتبه بندی QS این دانشگاه دارای رتبه 221 در سطح جهان می­باشد. همچنین این دانشگاه رتبه 11 را در آموزش زبانهای خارجی و رتبه 36 را در رشته های هنرو علوم انسانی در جهان به خود اختصاص داده است.

اهداف دانشگاه سوربن فرانسه

هر دانشگاهی به هدف آموزش دانشجویان در جهت رشد و توسعه کشور و آماده سازی دانشجویان در بازارهای کاری جهانی ایجاد میگردد. اما از مهمترین اهداف دانشگاه سوربن می­توان به :

 • ایجاد و توسعه رشته های علمی و آموزشی برای درک بهتر دانشجویان از مسائل پیچیده امروزی
 • اعطای مدارک به دانشجویان در سطوح مختلف و ایجاد کسب و کارهای جدید براساس علاقمندی دانشجویان
 • ایجاد همکاری ها ی بین المللی میان دانشجویان در کشورهای مختلف جهت پیشرفت در فعالیت های آموزشی
 • ایجاد محیطی علمی برای دستیابی دانشجویان به اهدافی همچون تشویق ارتقای برنامه های اجتماعی و فرهنگی
 • ارائه آموزش های نوین به دانشجویان، و پاسخ به چالش های صنعتی امروزی

پردیس دانشگاه سوربن فرانسه

دانشگاه سوربن فرانسه دارای پردیس های فراوانی در حومه های این کشور و در خارج از کشور می­باشد. پردیس اصلی  دانشگاه سوربن در قلب پاریس واقع گردیده است. دانشجویان جهت اطلاع از پردیس های خارج از کشور فرانسه می­توانند با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایند.

شهریه دانشگاه سوربن فرانسه

با معرفی دانشگاه سوربن فرانسه حال می­بایست گفته شود که تحصیل در این دانشگاه بصورت رایگان نمی­باشد و تمامی دانشجویان داخلی وخارجی در این دانشگاه ملزم به پرداخت شهریه هستند. اگرچه میزان شهریه پرداختی بستگی به رشته تحصیلی دانشجویان دارد اما بطور میانگین شهریه تحصیلی برای دانشجویان این دانشگاه 1000 دلار در سال تخمین زده شده است.ناگفته نماند میزان شهریه ای که دانشجویان خارجی و داخلی به این  دانشگه باید پرداخت نماین د با یکدیگر برابر است.

مدارک پذیرش تحصیلی در دانشگاه سوربن فرانسه

دانشجویان جهت درخواست پذیرش به این دانشگه بایستی تمامی مدارک زیر را به دانشگاه سوربن تحویل نمایند:

 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی دانشجو به همراه ریز نمرات آنها که باید ترجمه شده باشند.
 • ارائه مدرک زبان فرانسوی با سطح C1
 • تکمیل نمودن فرم هایی که دانشگاه در اختیار دانشجو قرار می­دهد.
 • ارائه یک نسخه کپی از توصیه نامه ها و پذیرش تحصیلی دانشجو
 • ارائه مدارکی که دال بر تمکن مالی فرد در طول تحصیل در این دانشگاه باشد.

دانشکده های دانشگاه سوربن

دانشگاه سورن دارای چهار دانشکده علوم انسانی- دانشکده علوم پایه- دانشکده پزشکی و دانشکده حقوق و آموزش زبانهای خارجی می­باشد.ما در اینجا به معرفی این دانشکده ها خواهیم پرداخت.

دانشکده علوم انسانی دانشگاه سوربن

این دانشکده یکی از قدیمی ترین دانشکده های دانشگاه سوربن می­باشد که رشته هایی همچون تاریخ- جغرافیا-زبان- موسیقی و فلسفه در این دانشکده تدریس می­گردد.

دانشکده علوم پایه دانشگاه سوربن

این دانشکده بعنوان بزرگترین مرکز تحقیقاتی در فرانسه بشمار میرود. در واقع این دانشکده وارث دانشگاه علوم پایه در دانشگاه پاریس است. این دانشکده از بزرگترین دانشکده های سوربن است بطوریکه هم اکنون بیش از 125 آزمایشگاه در این مرکز مشغول به فعالیت هستند. اکثر این آزمایشگاهها با مرکز ملی تحقیقاتی CNRS در ارتباط می­باشند. از برجسته ترین آزمایشگاههای این دانشکده می­توان به انستیتوت ریاضیات- فیزیک نجومی- آزمایشگاه علوم کامپیوتر و انفورماتیک- آزمایشگاه فیزیک کوانتوم اشاره نمود.

معرفی دانشگاه سوربن فرانسه

همانطور که بیان نمودیم دانشگاه سوربن فرانسه یکی از بهترین و قدیمی ترین دانشگاههای این کشور است که در ابتدا بخشی از دانشگاه پاریس در فرانسه بود.این دانشگاه دارای دانشکده های بزرگی می­باشد. و این دانشگاه سالیانه دانشجویان بین المللی زیادی را پذیرش مینماید.در معرفی دانشگاه سورن باید گفته شود که شهریه ای که این دانشگاه از دانشجویان اخذ می­نماید برای تمامی دانشجویان محلی و خارجی یکسان است.

دانشکده پزشکی دانشگاه سورن چگونه است؟

این دانشکده در واقع بیمارستانهای آموزشی هستند که آموزش های عملی را به دانشجویان ارائه می­نماید.

دانشکده حقوق دانشگاه سوربن چگونه است؟

در سال 1971 این دانشکده توسط دانشمندان این دانشگاه و با یکجا نمودن دو دانشکده اقتصاد و حقوق بازسازی گردید.

دانشکده حقوق دانشگاه سوربن از بنام ترین دانشکده های این دانشگاه بشمار می­رود.

شرایط کار دانشجویان بین المللی در فرانسه چگونه است؟

دولت فرانسه به دانشجویان بین المللی اجازه انجام کار دانشجویی به مدت 20 ساعت کار در هفته را داده است. دانشجویان با انجام کارهای دانشجویی در این کشور می­توانند بخشی از هزینه تحصیل و زندگی در فرانسه را تأمین نمایند.دانشجویان در زمینه معرفی دانشگاه سوربن فرانسه با سوالات متعددی از قبیل:

 • آیا دانشگاه سوربن به دانشجویان بین المللی بورسیه اعطا نمی­نماید؟
 • آیا دانشگاه سوربن دارای خوابگاه برای دانشجویان است؟
 • آیا مدارکی که پردیس های دانشگاه سوربن در خارج از فرانسه به دانشجویان اعطا می­نماید دارای اعتباری برابر با پردیس های داخل فرانسه است؟

روبرو خواهند شد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت علاقمند به پاسخگویی به تمامی سوالات عزیزان در زمینه معرفی دانشگاه سوربن فرانسه می­باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *