مهاجرت تحصیلی لهستان

مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در لهستان

مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در لهستان

لهستان کشوری در قلب قاره­ی اروپا است که از جمله کشورهای پیشرفته اروپایی محسوب می­گردد. مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در لهستان از جمله مسائلی است که دانشجویان باید به آن توجه نمایند. همچنان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت علاقمند به یاری و مشاوره به دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی را دارند می­باشد. همانطور که گفته شد لهستان یکی از پیشرفته ترین کشورهای اروپایی است. این کشور دارای دانشگاههای معتبر بسیار زیادی می­باشد. تحصیل در دانشگاههای کشور لهستان بصورت رایگان نمی­باشد، اما هزینه های تحصیلی در این کشور بسیار ارزان تر از سایر کشورهای اروپایی است.

در این کشور بیش از 400 دانشگاه وجود دارد که همگی دارای رتبه های جهانی و با کیفیت هستند. این دانشگاهها سالانه دانشجویان زیادی را از سرتاسر جهان پذیرش می­نماید. تحصیل در دانشگاههای کشور لهستان به دو زبان لهستانی و انگلیسی ارائه می­گردد. دانشجویان در صورت عدم مهارت کافی در زبان انگلیسی دوره های زبان را قبل از ورود به دانشگاه می­گذارنند.

دانشجویان اتحادیه اروپا برای ورود و ادامه تحصیل در لهستان نیازی به دریافت اقامت تحصیلی ندارند. اما دانشجویانی که خارج از اتحادیه اروپا قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند بایستی ویزای تحصیلی لهستان را اخذ نمایند. دانشجویان برای پذیرش در دانشگاههای این کشور ابتدا باید رشته تحصیلی خود را  از طریق سایت این کشور انتخاب نمایند. پس از انتخاب رشته مورد نظر می­توانند دانشگاه مورد نظر خود را بیابند. از کسانیکه قصد مهاجرت تحصیلی به لهستان را دارند دعوت می­نمائیم تا مقاله پیش رو را مطالعه فرمایند.

مقاطع مختلف تحصیل لهستان

مراکز آموزش تحصیلات عالی در لهستان دارای سه مقطع کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکتری می­باشند. دوره­ی کارشناسی در این کشور به دو دسته مهندسی و غیر مهندسی تقسیم می­گردد. این دوره به مدت 3- 5 سال طول خواهد کشید دوره­ی کارشناسی ارشد در این کشور به مدت 2 الی 5 سال طول خواهد کشید.

همچنین دانشجویانی که دوره­ی لیسانس خود را در کالج های مهندسی و غیر مهندسی گذارنده اند صلاحیت ورود به این دوره را خواهند داشت. دانشجویان برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری بایستی مدرک کارشناسی ارشد خود را کسب نموده باشند. همچنین این دانشگاهها مدرک دکتری را به دانشجویانی اعطا خواهد نمود که اولاً در امتحانات دوره­ی دکتری نمره­ی قبولی را کسب نموده باشند. ثانیاً پایان نامه وی مورد قبول اساتید دانشگاه واقع گردیده باشد.

مدارک مورد نیاز جهت پذیرش در مقطع کارشناسی لهستان

دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند بایستی مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در لهستان را که در زیر به آنها اشاره می­نمائیم به دانشگاه ارائه دهند:

 • ارائه تمامی مدارک تحصیلی دوران مدرسه (دیپلم- پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات) با ترجمه آنها به زبان انگلیسی
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی و یا مدرک زبان لهستانی
 • ارائه گواهی آزمایشات پزشکی مبنی بر سلامت دانشجو
 • یک قطعه عکس
 • ارائه گواهی تأیید هویت دانشجو

لازم به ذکر است دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته های هنری را دارند بایستی مجموعه ای از آثار و هنرهای خود را نیز به دانشگاه ارائه نمایند.

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد لهستان

از جمله مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در لهستان برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد عبارتند از:

 1. ارائه مدرک کارشناسی دانشجو و یا ارائه گواهی که نشان دهنده اتمام تحصیلات دانشجو در دوره­ی کارشناسی باشد.
 2. ارائه مدرک زبان انگلیسی و یا لهستانی و یا گواهی که نشان دهنده تسلط فرد به این زبانها باشد.
 3. ارائه گواهی پزشکی
 4. عکس
 5. ارائه گواهی تأیید هویت دانشجو

دانشجویان هنر بایستی آثار هنری خود را نیز ارائه نمایند.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در لهستان

دانشجویان زیادی علاقمند به تحصیل در کشور لهستان می­باشند. از جمله مهمترین مدارکی که دانشجویان برای تحصیل در این کشور به آن نیاز دارند مدرک اقامت تحصیلی در این کشور است. افراد بایستی ابتدا از تأیید پذیرش تحصیلی خود را از سوی یکی از دانشگاههای لهستان دریافت نمایند سپس برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام نمایند.

هزینه های تحصیل در دانشگاههای لهستان بسیار مناسب می­باشد. تحصیل در رشته داروسازی در این کشور از جمله رشته هایی است که دارای کمترین شهریه تحصیلی می­باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات مفیدی در زمینه انتخاب دانشگاه و شهریه های تحصیلی در اختیار دانشجویان قرار می­دهد.

مدارک مورد نیاز تحصیل در مقطع دکتری در لهستان

دانشجویان برای تحصیل در مقطع دکتری بایستی مدارک زیر را به دانشگاههای این کشور ارائه نمایند:

 • ارائه مدرک کارشناسی ارشد به همراه ترجمه آن
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی و یا لهستانی و یا گواهی که نشان دهنده تسلط فرد به این زبانها باشد.
 • ارائه گواهی پزشکی
 • عکس
 • ارائه گواهی تأیید هویت دانشجو

دانشجویان هنر بایستی آثار هنری خود را نیز ارائه نمایند.

هزینه های تحصیل در لهستان چگونه است؟

تحصیل در دانشگاههای کشور لهستان به صورت رایگان نمی­باشد و دانشجویان برای تحصیل در هر یک از این مقاطع بایستی شهریه پرداخت نمایند. ناگفته نماند تحصیل برای شهروندان لهستانی و افرادی که از اتحادیه اروپا به این کشور مراجعت می­نمایند به صورت رایگان است. بطور متوسط هزینه های تحصیلی در مقاطع مختلف برای شهروندان سایر کشورها به گونه­ی زیر می­باشد:

 • تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد فنی و حرفه ای بطور متوسط 2000 یورو در سال
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا و تحصص بطور متوسط 3000 یورو در سال
 • تحصیل در دوره های فنی و حرفه ای و کارآموزی 3000 یورو در سال
 • تحصیل در دوره های زبان انگلیسی یا لهستانی برای ورود به دانشگاه 2000 یورو در سال تخمین زده شده است.

بورس های تحصیلی لهستان چگونه اند؟

دولت لهستان برای دانشجویان بین المللی که علاقمند  به تحصیل در این کشور هستند بورسیه های تحصیلی قرار داده است. ما در اینجا به تعدادی از این بورسیه های اشاره خواهیم نمود.

بورس های بین المللی بنجامین گیلمن

بورسیه بنجامین گیلمن که نوعی از بورسیه های دیوید ال بورن می­باشد بصورت رقابتی است که دانشجویان در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می­توانند برای اخذ آن اقدام نمایند. این بورسیه  مطالعات زبان و گذراندن ترم های تحصیلی سالیانه و تابستانه را شامل می­شود و به دانشجویان مبلغی بیش از 20000 دلار در سال می­پردازد. این بورسیه تحصیلی علاوه بر هزینه تحصیلی دانشجویان، هزینه رفت و برگشت به مبدا آنان را نیز شامل می­شود.

بورسیه تحصیلی آراسموس موندوس چگونه است؟

این بورسیه که توسط کمیسیون اروپا برای تمامی دانشجویان در سراسر جهان قرار داده شده است. این بورسیه برای دانشجویان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در نظر گرفته شد ه است. کمیسیون اروپا برای ترویج آموزش عالی در تمامی نقاط جهان این بورسیه را ایجاد نموده است. بورسیه های دیگری نیز در این کشور به دانشجویان بین المللی تعلق می­گیرد ازجمله بورسیه های تحصیلی بنیاد کازیسکو- بورسیه فلوریو و همچنین کمک هزینه های دیگری نیز می­باشد. دانشجویان بجهت ادامه تحصیل در لهستان با سوالات زیادی در رابطه با مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در لهستان روبرو خواهند شد از جمله:

 • تحصیل در کدامیک از دانشگاههای کشور لهستان مناسب تر است؟
 • آیا در لهستان امکان انجام کار در حین تحصیل وجود دارد؟
 • آیا پس از اتمام تحصیلات می­توان اقامت دائم این کشور را اخذ نمود؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی تمامی سوالات دانشجویان عزیز در رابطه با مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در لهستان می­باشد.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *